Tetování

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Tetování

Příspěvekod michal.val » 09 pro. 2008, 14:58

Toto temá jsem tu nenašel. Jaký je váš názor na tetování? Máte nějaká? Podle mé zkušenosti mají starší ročníky tetování spojene s kriminálem nebo namořníkem.To je třeba postoj mojí babičky. Moji rodiče tetování nemají, ale mamka (45) řekla že být mladší,tak si tetování asi udělat nechá. Já a moji vrstevníci tetování berou již jako každodenní součást života. Tetování kůže není ani v našich krajích nic nového, myslím že jsou doklady "šamanského" tetování z doby bronzové. Osobně nemám rád tribaly, delfínky, činské nápisy a podobné modní nicneřikájící neosobní patlaniny. Nemužu si pomoct ale mě se líbí i vhodně zvolené tetování na pěkné dívce. Dnes je velke množství kvalitních taterů, mnohdy jde opravdu o povedené vypracované obrázky. I přes to je však stále možné vidět amaterske doma dělané "kerky". Cena tetování v profesionálnim salonu není nejmenší,začíná se pokud vim okolo 2 000kč, ale zas je jistá záruka kvalitní barvy i práce.
Uživatelský avatar
michal.val
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 36
Registrován: 02 lis. 2008, 20:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tetování

Příspěvekod basa333 » 09 pro. 2008, 15:02

michal.val píše: Podle mé zkušenosti mají starší ročníky tetování spojene s kriminálem nebo namořníkem.To je třeba postoj mojí babičky.


no, jak bych to řekl :think: - můj postoj je to taky, ale vím, že to vždy neplatí. můj syn se nechal pokérovat taky a absolutně mě to neoslovuje. přijde mi to jen jiná obdoba "prázdných hrnců, zvonících dodaleka".
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tetování

Příspěvekod Pistacik » 09 pro. 2008, 15:14

Tetovanie je pre mňa manifestácia prázdnosti ducha slabej osobnosti. Inak mi je tetovanie úplne voľné ako mnoho iných tém, ktoré by som sem neťahal.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Tetování

Příspěvekod Drnda » 09 pro. 2008, 15:23

Proč to hned odsuzovat - beru to prostě tak jako určitý projev. Stejně jako nás baví dýmky a třeba i jiné obory lidské činnosti, jsou lidé kteří vnímají tetování jako jistou formu své realizace. A stejně jako jsou dýmkaři kteří se o svou zálibu pečlivě starají, jsou i tací, kteří kouří jako čuňata z pouhé nikotinové potřeby. Podobně to je i u kérkařů - jsou určitě tací, kteří chtějí jen zamachrovat a víc nepotřebují ale určitě jsou i tací, kteří do hloubky studují jednotlivé techniky i historii této záležitosti a takové třeba já respektuju ačkoli bych si sám tetování nikdy nenechal udělat. Obecně je mi tetování jedno jen si škodolibě říkám, co budou ti lidé dělat až jim bude třeba sedumdesát...
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Tetování

Příspěvekod michal.val » 09 pro. 2008, 15:27

drnda :arrow: :arrow: přesně jak píše,jsou tací kteří mají tetování na frajeřinu (viz tribal a delfinci) a pak lidi kteří nad tim hodne přemyšli a tetování pro ně má význam.Třeba jeden kamarád,myslim že zatim magistr archeologie, si nechal dělat na paži několik 2cm tlustých pásů.Inspirace dobou bronzovou
Uživatelský avatar
michal.val
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 36
Registrován: 02 lis. 2008, 20:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tetování

Příspěvekod messin » 09 pro. 2008, 15:30

Já se hlásím k prázdným duchem se slabou osobností.
Jestli se dožiju sedmdesáti ,bude tetování to poslední co budu řešit :wink:
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Re: Tetování

Příspěvekod Pistacik » 09 pro. 2008, 15:33

Drnda píše:Proč to hned odsuzovat....

Neodsudzujem, vyjadrujem svoj názor.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Tetování

Příspěvekod Drnda » 09 pro. 2008, 15:39

Však v poho, já to tak beru (můj přispěvek nebyl reakcí na Tebe) - jak soudruzi vždy říkali - pro úspěšné budování je nutno zachovat pluralitu názorů :wink:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Tetování

Příspěvekod Sobpeta » 09 pro. 2008, 15:42

Tetování?
Předesílám,nikdy jsem neměl potřebu na sobě něco takového nosit a už vůbec za to vyhazovat peníze,ale...
1.Vkusný a dobře umístěný obrázek na těle hezké slečny může působit řekněme za určitých okolností i sexy.Otázka jak bude vypadat,až bude ona slečna o 40 let starší že? :shock:
2.Ozubený prstenec vytetovaný na lýtku mladého teenagera,který z toho důvodu nevezme na sebe od této chvíle nic jiného,než kraťasy nehledě na venkovní teplotu?-tak se všichni koukejte,co mám=nevyzrálost
3.Symbol,jež má pro určitého člověka jakýsi hlubší smysl ať z hlediska jeho zájmů,přesvědčení atd...-proti tomu nemohu nic namítat.
4.Vytetovaný,či dokonce vypálený obrácený kříž na čele zpěváka amerických Deicide? No to už je vrchol něčeho,co tu asi ani nebudu jmenovat pravým názvem.Každopádně cílená a nucená image se všemi důsledky a následky.
5.Lidé potetovaní od hlavy až k patě a to dokonce barevně? To už hraničí s fetišismem.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tetování

Příspěvekod Fanys » 09 pro. 2008, 17:17

Stačí mi jizvy pravé, nač další umělé.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Tetování

Příspěvekod Šimi » 09 pro. 2008, 18:09

Mě se některá tetování líbí.
Už vícekrrát jsem uvažoval, že si nějakou kérku nechám udělat. Ale rozhodně ne na machrování. Kérka by byla pro mě a ne pro okolí.
Na druhou stranu spousta pokérovanců si dá udělat cokolic kdekoliv, hlavně tam, kde je to nejvíc vidět. Nejlepší jsou drsňáci s prstama pokérovanyma hřebikem a ingoustem. Fakt super frajeři :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Tetování

Příspěvekod xray1 » 09 pro. 2008, 18:14

Fanýs píše:Stačí mi jizvy pravé, nač další umělé.


Podle mě je to asi každého osobní věc , kdyź si ale 14 nácti letý puberťák nechá vytetovat z frajeřiny nějakou pitomost přes celý hrudník , tak ho to asi musí pěkně s...át třeba za 30 let. :think:
Uživatelský avatar
xray1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 54
Registrován: 15 pro. 2006, 10:41
Bydliště: BOSKOVICE

Re: Tetování

Příspěvekod bigdragon » 09 pro. 2008, 18:48

mé názory se na tohle téma mění, ale vždy si vzpomenu na dvě věci, jeden starý český film kdy si hrdina prohlíží své tetování pohybuje ramenem a říká slepice, orel, slepice, orel . . .
A pak na ten vtip jak se mladá žena vysvleče před lékařem a na každém prsu má vytetován obličej indiánského náčelníka a doktor se se smíchem sruluje pod stůl, když se ho pacientka ptá co to má znamenat, řekne toho si nevšímejte, jen jsem si představil jak se jim na stáří protáhnou držky.
A tož tak já a tetování, ale nějaký hezký bych možná snesl.
Naposledy upravil bigdragon dne 09 pro. 2008, 19:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Tetování

Příspěvekod JardaS » 09 pro. 2008, 19:03

Taky bych k tomu to tématu něco řekl . Můj švára je tatér a musím říci , že dobrý tatér je tak trochu i umělec . To nemůže dělat jen tak někdo a s něčím . K tomu je potřeba dobrá představivost , dobrá umělecká grafika , pevná ruka a mnohem dalších věcí . Jen to nádobíčko jej stálo .... nebudu dále rozvíjet . Provozovna , je skoro taková malá ordinace . Něco mezi zubařstvím a gynekologií . V předsálí malý bar . Jinak byste nevěřili , kdo vše tam chodí a to jak tu někdo píše " mdlí ducha " nechci rozvíjet . Neboť si myslím , že vědec , či někdo s titulem bude asi těžko mdlý ducha . Zákazníků má tolik , že má na několik týdnů dopředu obsazeno . Jezdí k němu zákazníci i z Německa . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Tetování

Příspěvekod Mack » 09 pro. 2008, 19:23

dobro došli.... :eh:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků