Turecká káva

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Turecká káva

Příspěvekod Rudolf Steiner » 22 úno. 2016, 10:15

Svého času byl výborný 40% rum z Krásného Března. Pak výrobu zrušili a po obnovení krásnobřezenský tuzemák z Prostějova je nanic.
Ad Ontarios: :ok:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Turecká káva

Příspěvekod beda » 22 úno. 2016, 10:52

Džezvu znám od malička, táta je z Bosny, oproti Bialettce předpotopní záležitost, má svý etnokouzlo, ale tim to hasne, kafe z toho je jen slitej českej turek. Nicméně čmoudi se svejma kvantama volnýho času si aspoň všimli, že slitej chutná a pracuje jinak, než když se přetáhne. Prostě ten podivnej českej zvyk ničit tu rostlinu síly absolutní ignorací jejích potřeb nechápu. Ale každýmu co jeho jest. Doporučuju se zamyslet nad souvislostí turka a naším světovým prvenstvím v rakovině tlustýho střeva. Ty zrna se pražej a polyaromatický uhlovodíky z toho procesu se z nich uvolňujou právě dlouhym louhovánim. Ale nad tim bych i mávnul rukou, horší je, že ten nápoj pak vůbec nemá příjemnej nástup účinků, prostě je to bez nájezdu, žádná vlna tepla a zbystření, jen pomalý a nenápadně přicházející povzbuzení, žádný vzedmutí nálady, spíš koláče v podpaží a třes rukou. V kravíně jsme vychlastali tuny Jihlavanky v tomhle podání, jakmile jsme ale přitáhli překapávač na porodnu, tak jinde už se nesedělo :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Turecká káva

Příspěvekod Yetenek » 22 úno. 2016, 10:59

Tapinek píše:... Tohle je nej tuzemak, na kterej jsem narazil (jen se blbe shani). ;-)
:ot:

Souhlas, a ani se sháněním jsem problém neměl, protože v MB, kde pracuji měl Bousov podnikovou prodejnu. Minulý čas jsem použil proto, že jsem se doslechl, že tato prodejna je prý zrušená, takže i pro mě by byl těžko sehnatelný. Uvidím, zatím je to informace ze zdroje Jedna paní povídala.
:offtopic1:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1740
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Turecká káva

Příspěvekod Ragaz » 22 úno. 2016, 14:01

:arrow: No nedávno jsem takhle diskutoval s jedou slečnou, která podobně jako ty pití československého Turka komentovala anglické pití čaje...dle mého je to blbost, každý národ má své tradice a "tradice". S tou rakovinou tlustého střeva to bude spíš celkově o životosprávě. No ale upřímně kdo pije kafe (alkohol, kouří dýmku) protože je to zdravé? :mrgreen: Pokud bych já například měl místo čs. turka začít pít presso nebo překapávaný, tak radši přestanu kafe pít úplně, páč mi to zkrátka nic neříká...navíc jsem si nevšim, že bych po tom měl ty libé pocity, které popisuješ (to spíš po tom turkovi, je pravda že si ho dělám do půllitrovýho hrnku čtyři vrchovatý lžičky s piju neslazený :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Turecká káva

Příspěvekod beda » 22 úno. 2016, 14:09

Hele té jednoduchý, prostě já turka znám až příliš, otázka je, jestli ty znáš domácí presso z čerstvě namletýho kvalitního zrní. Pak můžeme diskutovat. V situaci kdy někdo pije jen turka, neni diskuse možná. Té jak s křovákem, kterej zná jen běh, řešit turbodmychadlo :wink:
Jinak z těch čtyřech lžiček si dělám prcka, co by se vešel do panáku :mryellow:
Naposledy upravil beda dne 22 úno. 2016, 14:13, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Turecká káva

Příspěvekod Rudolf Steiner » 22 úno. 2016, 14:12

Ragaz píše::arrow: No nedávno jsem takhle diskutoval s jedou slečnou, která podobně jako ty pití československého Turka komentovala anglické pití čaje...dle mého je to blbost, každý národ má své tradice a "tradice". S tou rakovinou tlustého střeva to bude spíš celkově o životosprávě. No ale upřímně kdo pije kafe (alkohol, kouří dýmku) protože je to zdravé? :mrgreen: Pokud bych já například měl místo čs. turka začít pít presso nebo překapávaný, tak radši přestanu kafe pít úplně, páč mi to zkrátka nic neříká...navíc jsem si nevšim, že bych po tom měl ty libé pocity, které popisuješ (to spíš po tom turkovi, je pravda že si ho dělám do půllitrovýho hrnku čtyři vrchovatý lžičky s piju neslazený :mrgreen: )


Zrovna takový kafáč mám teď před sebou :D
Jinak si myslím, že vše je o míře. Pokud střídmě piju alkohol, kávu, střídmě kouřím, nebo jím bůček, tak to neškodí. Škodlivé je, když to jde do extrému. Mnoho let se psalo, jak jsou škodlivá vejce nebo sádlo. Dnes se již tvrdí opak.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Turecká káva

Příspěvekod beda » 22 úno. 2016, 14:14

Mi zrovna čtyři lžičky v půllitru připadaj jako extrém :mryellow: Bohužel na jinym konci toho, co mám rád :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Turecká káva

Příspěvekod Ragaz » 22 úno. 2016, 14:26

No, mně to přijde akorát :wink: . Jinak co se týká toho domácího pressa z čerstvě umletýho kvalitního zrní. Nevím, co je pro tebe kvalitní zrní. Nicméně turek ze namletýho standardu v pytlíku mě oslovuje víc než domácí presso z čerstvě umletýho (minimálně o řád kvalitnějšího) zrní. Ale to máš fuk...já bych zas v životě nedal do lapsangu cukr a nedejbože mlíko :mryellow:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Turecká káva

Příspěvekod beda » 22 úno. 2016, 14:44

No tim pádem jsi pro posuzování anglickýho pití čaje tím nejpovolanějším :twisted: Si o tom listí, jeho původu a tradicích okolo něj, zjisti něco víc. Páč jinak je to furt ten křovák :plaster:
Naposledy upravil beda dne 22 úno. 2016, 14:48, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Turecká káva

Příspěvekod Rudolf Steiner » 22 úno. 2016, 14:45

beda píše:Mi zrovna čtyři lžičky v půllitru připadaj jako extrém :mryellow: Bohužel na jinym konci toho, co mám rád :mryellow:


Asi mě rovnou odstřelíte, ale po dopití tam ty čtyři lžičky nechám a pak jen přisypu další. Až když není místo pro vodu, tak vysypu a začínám od začátku. Vyjímka je, když mám domácí mléko. Ale je to jak o kouření. Každý pije kávu na svoji tlamu :mryellow: .
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Turecká káva

Příspěvekod jcp » 22 úno. 2016, 15:52

no tak za tohle by se snad už fakt mělo i střílet :puke:
To je slavná Korabelnice z dob mýho mládí jak vyšitá :mrgreen: .. inu Sovětský svaz náš vzor :lol: :clamp:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Turecká káva

Příspěvekod Rudolf Steiner » 22 úno. 2016, 16:01

Jenže já nešetřím, já si ty čtyři svý lžičky tam opět nasypu.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Turecká káva

Příspěvekod Fanys » 22 úno. 2016, 16:36

Koupil jsem si drahý ruční mlýnek a několik různých přístrojů na kávu a nakonec mne to přestalo bavit a mám automat De Longhi, který mi udělá ristreto a stačí občas dosypat kafe a dolít vodu. Kofein mi stačí v koncentrované podobě a vodu mohu doplnit vínem nebo pivem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Turecká káva

Příspěvekod beda » 22 úno. 2016, 16:43

Chápu, kolega tyhle mašinky prodává a je to dobrý kafe bez práce, ale taky bez rituálu :| Někteří z nás jsou i hračičkové. Zvuk mýho Haria miluju a o radosti z dostupnosti ND na moji desítky let starou nerezovou Bialettku radši pomlčim.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Turecká káva

Příspěvekod Fanys » 22 úno. 2016, 16:46

Také jsem hračička, ale v jiném oboru. Než půl hodiny vařit kafe, to si raději pohraji s nějakým aktem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků