Turecká káva

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Turecká káva

Příspěvekod vytryol » 10 črc. 2008, 20:11

Toz nasel jsem tu themu jen o espressu a to ja si doma nedelam...Radeji si pochutnam na poradne porci logrove vody...K dymce mi spolu s lahvackem chutna nejvic...(rozumnej ne oboji, bud lahvac nebo kava).

Mate nekdo tip na kvalitni druh turka? Nemysli kafe typu Jihlavanka, dadak atd...proste spise specialitky...

Jinak tady shop jehoz nazev mluvi za vse http://www.kava.cz/index2.php?kam=shop
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Turecká káva

Příspěvekod Copatej » 10 črc. 2008, 21:32

Tak nejdřív napíšeš, že ti chutná obyčejná lógrovka a pak chceš speciality, no tak dobrá :wink:
Já si kupříkladu každý den vařím doma vynikající brazilskou kávu a můžu ti říct, že není lepší kávy. A když tím kafem naštveš za den alespoň dva další lidi, tak je ještě znamenitější :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Turecká káva

Příspěvekod BATRACHOS » 10 črc. 2008, 22:52

Jen připomínám případným návštěvníkům Řecka:

nikdy, ale opravdu nikdy si neobjednávejte tureckou kávu.
Když už na takový :puke: máte chuť...

...
...

... objednejte si řeckou kávu :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Turecká káva

Příspěvekod vytryol » 11 črc. 2008, 04:44

copatej píše:Tak nejdřív napíšeš, že ti chutná obyčejná lógrovka a pak chceš speciality, no tak dobrá :wink:
Já si kupříkladu každý den vařím doma vynikající brazilskou kávu a můžu ti říct, že není lepší kávy. A když tím kafem naštveš za den alespoň dva další lidi, tak je ještě znamenitější :puffy:


No mel jsem na mysli logrove speciality :D
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Turecká káva

Příspěvekod Rujir » 11 črc. 2008, 07:57

vytryol píše:No mel jsem na mysli logrove speciality :D


Kokooos, ze logrove speciality. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To mi pride ako tema "Ktora pasteta od Hame vam viac chuti". :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: Turecká káva

Příspěvekod gotreg » 11 črc. 2008, 10:05

vytryol píše:Toz nasel jsem tu themu jen o espressu a to ja si doma nedelam...Radeji si pochutnam na poradne porci logrove vody...K dymce mi spolu s lahvackem chutna nejvic...(rozumnej ne oboji, bud lahvac nebo kava).

Mate nekdo tip na kvalitni druh turka? Nemysli kafe typu Jihlavanka, dadak atd...proste spise specialitky...

Jinak tady shop jehoz nazev mluvi za vse http://www.kava.cz/index2.php?kam=shop


Velmi doporučuji tento shop - ceny mírné, kafe vynikající (zkusil jsem všechny).
I když prauda, místo klasického turka používám džezvu

http://www.cerstvakava.cz/
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Re: Turecká káva

Příspěvekod jcp » 11 črc. 2008, 12:01

gotreg píše:I když prauda, místo klasického turka používám džezvu

Btw. "klasickej turek" je víceméně česká specialita a čuňat který připravujou kávu (pokud se to tak vůbec dá nazvat :mrgreen: ) prostým zalitím vodou krom nás moc není. V Brazílii pravlasti opic se tenhle způsob používá k degustaci, neb při něm nejvíc vyniknou všechny negativní chuťové vlastnosti :roll:
Když už tak v džezvě, s přikaramelizovaným cukrem na 3 vzkypění a kardamonem přimletým do kávy jak mě to kdysi naučili v Syrii :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Turecká káva

Příspěvekod Copatej » 11 črc. 2008, 12:13

jcp píše: Btw. "klasickej turek" je víceméně česká specialita a čuňat který připravujou kávu (pokud se to tak vůbec dá nazvat :mrgreen: ) prostým zalitím vodou krom nás moc není. V Brazílii pravlasti opic se tenhle způsob používá k degustaci, neb při něm nejvíc vyniknou všechny negativní chuťové vlastnosti :roll:
Když už tak v džezvě, s přikaramelizovaným cukrem na 3 vzkypění a kardamonem přimletým do kávy jak mě to kdysi naučili v Syrii :wink:

Tak to se řadím do kolony "čuňat", páč jinou kávu nepiju a navíc tato musí být alespoň v množtví né menším, než čtvrt litru, jinak si na ní ani nepochutnám...pravda, z džezvy jsem kafe ještě nepil...a ani mi to nechybí :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Turecká káva

Příspěvekod gotreg » 11 črc. 2008, 12:17

jcp píše: Btw. "klasickej turek" je víceméně česká specialita ...


Ale já vim. Jen když s tady kafi zalitému horkou vodou řiká "klasickej turek", tak nebudu vnášet do diskuze zmatky.
Koneckonců, Black & Bright se taky pro zjednodušení nazývá tabák :-)

(a nejsem bojovníkem proti turkovi :-)
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Re: Turecká káva

Příspěvekod Cifro » 11 črc. 2008, 14:31

gotreg :arrow: Koneckonců, Black & Bright se taky pro zjednodušení nazývá tabák :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Turecká káva

Příspěvekod Drnda » 11 črc. 2008, 21:21

Všichni znalci do jednoho označují turka jako výtvor ďábla - je pravda, že se uvolní do vody dlouhodobým louhováním veškeré svinstvo, které tam je a přebije veškeré aromatické chuti, které se uvolňují při krátkodobém intenzivním spaření - i proto většinou piju picolo. Nicméně tak dvakrát do roka mám neodolatelnou chuť na turka (je divné, že většinou při lyžování) a to si na něm opravdu pochutnám. Nejhorší zkušenost která mě s turkem potkala byla v jedné vesnické hospodě, kde mi vídeň udělanou z turka a strašně se divili, že to nechci... :puke:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Turecká káva

Příspěvekod vytryol » 12 črc. 2008, 07:12

To bych zaboha nerek ze tu bude tolik nepratel logru! :D
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Turecká káva

Příspěvekod Mack » 12 črc. 2008, 15:35

hergot, když jsi to vlákno založil kvůli lógru a jinak tomu nerozumíš, tak se nečil...
ale kup si někdy nějaký druh Nescafé (rozpustná káva, obyčejně typ Robusta) a bude se tu zase mít o čem povídat :evil:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Turecká káva

Příspěvekod bromden » 13 črc. 2008, 14:58

Já osobně tedy turka nijak nezavrhuju (a oproti hruškové vodě typu Nescaffé mi to přijde jako dost dobrá varianta)... Tedy po espressu a "sporákovém espressu" (taková ta konvička kde se voda protlačí přes kafe nahoru) je pro mne turek třetí přijatelný způsob přípravy kafe... :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Turecká káva

Příspěvekod Mack » 13 črc. 2008, 15:41

já ho mám docela rád, ale pouze s jedním f
a aby jen tabáky neměly chvalozpěvy tak zde je jeden na tuto kávu :
Tato rozpustná káva, vyrobená ze směsi kvalitních kávových zrn Robusta a Arabica, Vám v žilách rozproudí krev. Při výběru jména pro NESCAFÉ MONTEGO se firma Nestlé nechala inspirovat Španělskem. V její plné chuti se totiž kloubí vášeň divoké koridy s ospalostí a klidem polední siesty. Káva NESCAFÉ MONTEGO je vyrobena technologií sušení vymražováním a dokáže si udržet bohatou a jemnou chuť, kterou ocení i nejnáročnější spotřebitelé kávy :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků