Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: O kočkách a dýmkách

03 črc. 2015, 12:06

Re: O kočkách a dýmkách

14 črc. 2015, 10:33

Švagrová v sobotu přišla na návštěvu s plešatym kočičákem. :lol:
Obrázek
:smoke6:
Mi vždycky tydle bezsrstý kočky přišly hrozný, ale když pak toho kočičáka má člověk takhle v rukách nebo si hraje, tak je to srandovní. :ok: :mryellow:

Re: O kočkách a dýmkách

14 črc. 2015, 12:00

TO je neuvěřitelný, jak se tam ta kočka udržela. Sice dovedou bez problému skákat z kdejakých výšek, ale zas tak blbá asi nebyla :) Ale že neseskočila při rozjezdu, nechápu.

Re: O kočkách a dýmkách

17 srp. 2015, 19:26

Mám dotaz na zdejší kočkofilní osazenstvo. Rádi bychom k naší míce (Lilith Svart Heks, cca 5 let, ulice made, nyní bytem ve velkém bytě se slunícím balkonem) pořídili kamarádku/kamaráda, který by jí ulehčil úděl spočívající ve starosti o dvě lidská koťata. O kočku bychom rádi ulehčili některému z útulků, moje otázka je - kotě nebo starší kočka a kočka nebo kocour? Děkuji :smile:

Re: O kočkách a dýmkách

17 srp. 2015, 19:34

No jestli máte kočku pět let může se stát, že si bude dost těžce zvykat na nového kočičího kamaráda. Kočky jedináčci dokážou být pěkně žárlivé. Ale pokud se tohle podaří překonat tak v případě kastrace myslím pohlaví nehraje roli. A do malého kotěte bych asi nešel, spíš tak kočku dva roky a výš. Takové zvíře už je zklidněné a přeci jenom malé kotě by se mohlo starší ségry trochu bát, pokud by ho hned nepřijala. Ale sám mám kočku doma jen dva roky, takže se v tomto případě považuje spíše za amatéra, rady, které poskytuji jsem ale slyšel od zkušenějších chovatelů.

Re: O kočkách a dýmkách

18 srp. 2015, 05:19

Za mě - ten náš pacholek k sobě nikoho nechce.
Ani kotě, ani kočku, ani kocoura ani psisko.
V bytě je pán už šest let a je to jeho rajon. :puffy:
Jinak mu je nějakejch 12 let.
Ale zkusil bych to, je to o osobnosti jedince. :smile:

Re: O kočkách a dýmkách

18 srp. 2015, 06:24

Máme "domácího" kocoura- 5 let. Asi před 3 týdny jsme dostali zhruba stejně starou číču. Dva týdny si na sebe zvykali, ale teď není problém. Je pravdou, že máme poměrně velký dům, tak si i každý dokáže ten svůj pokoj najít.

Re: O kočkách a dýmkách

18 srp. 2015, 07:33

Pánové, děkuji za názory :smile: Asi to zkusíme, místa máme dost a jedna kočka ty děti už fakt psychicky nezvládá. A má lepší polovička je ještě na mateřské, takže by případné kočičí rozbroje stihla uklidňovat. Dnes první krok - jedeme do IKEA - naše kočka si zamilovala proutěné křesílko pro děti, tak musíme koupit ještě jednou, aby i druhý macour měl své místo :smoke1:

Re: O kočkách a dýmkách

20 srp. 2015, 08:09

Kdyby byl problém sehnat kotě tak prosim SZ :wink: Mouratý koťata zvyklý na společnost lidí, koček i psů jsou k dispozici. Nízko nákladový kusy, stačej jim kvalitní granule. Výborná imunita, kojený přes tři měsíce. Daruju odblešený a pro sichr nakapaný proti ušnímu svrabu :D

Re: O kočkách a dýmkách

20 srp. 2015, 10:35

Fenris 13 píše:Mám dotaz...


Souhlasím s tím, co tu zaznělo. Přidám vlastní zkušenost.
Kočka 3 roky, přijala ročního kocoura s lehkým stresem, Kocour se zabydlel hned. Stres kočky se projevil nižším pitím a začala být dehydrovaná (pro jistotu dostala kapačku u veta). 2 týdny se to srovnávalo.
Před tím měla kočka o 2 roky staršího kartouzáka a byli jak "moja s mojím". Suprovej kamarádskej vztah. Spávali vedle sebe. Se současným kocourem sice v pohodě, ale stejný vztah nemají. Občas si pohrají, ale každej leží sám, málokdy u sebe. Přijde mi, že mají vztah něco mezi kamarádstvím a vzájemnou tolerancí. To potvrzuje, co tu zaznělo o individualitě - buď to vyjde, nebo ne.

Držím palce :ok:

Re: O kočkách a dýmkách

13 lis. 2015, 20:46

Nudíte se? Poříďte si rysa. :mrgreen:
Obrázek

Re: O kočkách a dýmkách

13 lis. 2015, 21:28

Rys je překrásná kočka, chodil jsem se na něj koukat do voliéry v Kašperských Horách do záchranné stanice k Ivanu Lukešovi. Chyběla mu přední packa, v kotníku mu jí amputovala pytlácká železa. Jak píšu, nádhernej kocour.

Re: O kočkách a dýmkách

13 lis. 2015, 23:02

Jak říkáš. Tady toho mají v zooparku u Buštehradu, drbal jsem ho přes pletivo a vrněl. Rys domácí. :D
Naposledy upravil Alferi dne 14 lis. 2015, 07:43, celkově upraveno 2

Re: O kočkách a dýmkách

14 lis. 2015, 02:48

Krasne rysy maji v Krusnohorskem zooparku v Chomutove...
Pavle, zeleza jsem nasel i v lese u Petrovic. Malem mi do nich stoupl Viknic. Chytit toho gaunera, ktery je polozil, tak bych mu s potesenim dopral pozitek do nich padnout... to same s oky. Ty se tesi taky oblibe :-/

Re: O kočkách a dýmkách

14 lis. 2015, 17:44

Chomutovské fešáky jsme viděli i s koťaty :D
Odeslat odpověď