HW & SW poradna

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod LUBO » 15 úno. 2005, 09:53

mam mail na atlas.cz, ale je to hnoj a stale znovu sa presviedcam, ze moje maily a odpovede, ktore posielam, nie su dorucene druhej strane a ani upozornenie o nedoruceni neprichadzalo. tak som zmenil server a zalozil som mail na zoznam.sk , vcera mali kratky cas nejaky problem, potom to fungovalo, ale skusobny mail, ktory som si poslal na inu adresu skoncil rovno v SPAM-schranke a dnes zoznam.sk cele doobeda hlasi nejaku systemovu chybu a ze vraj mam skusit neskor. ide mi to na nervy a preto:
neviete mi poradit nejaky server, na ktorom sa da otvorit mailova schranka, ktora funguje spolahlivo a ktora umoznuje aj vacsie prilohy, teda min. 2MB v kuse? a ktora posle mail hned, nie az za pol dna, ako to je napriklad na post.sk?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bigdragon » 15 úno. 2005, 09:58

skus centrum.cz zatím si na něj nestěžuju
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 15 úno. 2005, 10:26

Já mám celkem dobré zkušenosti s českým Seznamam. Teď navíc rozšířil kapacitu schránek na 1 GB.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 15 úno. 2005, 10:31

dakujem, skusim to.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 15 úno. 2005, 16:03

LUBO píše:mam mail na atlas.cz, ale je to hnoj a stale znovu sa presviedcam, ze moje maily a odpovede, ktore posielam, nie su dorucene druhej strane a ani upozornenie o nedoruceni neprichadzalo. tak som zmenil server a zalozil som mail na zoznam.sk , vcera mali kratky cas nejaky problem, potom to fungovalo, ale skusobny mail, ktory som si poslal na inu adresu skoncil rovno v SPAM-schranke a dnes zoznam.sk cele doobeda hlasi nejaku systemovu chybu a ze vraj mam skusit neskor. ide mi to na nervy a preto:
neviete mi poradit nejaky server, na ktorom sa da otvorit mailova schranka, ktora funguje spolahlivo a ktora umoznuje aj vacsie prilohy, teda min. 2MB v kuse? a ktora posle mail hned, nie az za pol dna, ako to je napriklad na post.sk?


pouzivam ako sekundarny freemail serv pobox.sk...podla mna urcite jeden z najlepsich + dlhodoba tradicia.Neodporucam schranky kere su sucastou nejakeho portalu.Te byvaju najviac poruchove.Aj zoznam pratri medzi ne.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 15 úno. 2005, 16:25

dakujem, pozriem sa na to.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Todík » 15 úno. 2005, 18:12

LUBO píše:dakujem, pozriem sa na to.


Já si založil několi e-mailových schránek. Za prvé každou na jiném serveru - to kdyby některý měl tradiční poruchu a nejel by a za druhé, každou adresu používám k jinému účelu, res. pro jiný okruh lidí či problémů. Zkus to taky tak. :wink:
Jo a všechno si automaticky po spuštění PC stahuji do Outlok Expresu. Samozřejmě přes dobrý firewall, antivirák a skvělý antispamer.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 16 úno. 2005, 08:02

ja mam tiez niekolko adries, minimalne 5, ale potrebujem nieco spolahlive, co vzdy funguje a prenasa aj vacsie prilohy. a tu potom potrebujem natrvalo zverejnit, aj ked si pri normalnych mailoch udavam vzdy aspon dve adresy, aby na druhu islo carbon copy. zatial som taku neobjavil, aj ten Zoznam, co som nastartoval predvcerom uz mal dva dni vypadok na urcity cas. niektore web maily, ako usa.net sa po case jednoducho rozhodli vsetko spoplatnit, tak som ho opustil. altavista pred mnohymi rokmi mala ine znenie mailu, ako dnes, tiez som to opustil, potom su lycos, ktory nie poriadne fungoval, atd, atd...kedze som stale prec, tak ma outlook moc nezaujima, doma som ho dokonca ani neaktivoval, uz len preto, ze web mail nestahuje najprv cely obsah na disk, ako outlook expres, ale si to mozem na web-mail serveri najprv pozriet, co prislo bez stiahnutia. ale podla vcerajsich rad kolegov asi nieco konecne najdem.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bigdragon » 16 úno. 2005, 08:10

Todík píše:
LUBO píše:dakujem, pozriem sa na to.


Já si založil několi e-mailových schránek. Za prvé každou na jiném serveru - to kdyby některý měl tradiční poruchu a nejel by a za druhé, každou adresu používám k jinému účelu, res. pro jiný okruh lidí či problémů. Zkus to taky tak. :wink:
Jo a všechno si automaticky po spuštění PC stahuji do Outlok Expresu. Samozřejmě přes dobrý firewall, antivirák a skvělý antispamer.


V práci outlok expres doma TheBat! , jinak souhlas s rozdělením e-mailů podle úchylek :) mám to samé (je blbost cpát soukromý mail na waréz) firewal mám hardwérovej antivir Mcafee 7.03
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Todík » 16 úno. 2005, 09:49

LUBO píše:ja mam tiez niekolko adries, minimalne 5, ale potrebujem nieco spolahlive, co vzdy funguje a prenasa aj vacsie prilohy. a tu potom potrebujem natrvalo zverejnit, aj ked si pri normalnych mailoch udavam vzdy aspon dve adresy, aby na druhu islo carbon copy. zatial som taku neobjavil, aj ten Zoznam, co som nastartoval predvcerom uz mal dva dni vypadok na urcity cas. niektore web maily, ako usa.net sa po case jednoducho rozhodli vsetko spoplatnit, tak som ho opustil. altavista pred mnohymi rokmi mala ine znenie mailu, ako dnes, tiez som to opustil, potom su lycos, ktory nie poriadne fungoval, atd, atd...kedze som stale prec, tak ma outlook moc nezaujima, doma som ho dokonca ani neaktivoval, uz len preto, ze web mail nestahuje najprv cely obsah na disk, ako outlook expres, ale si to mozem na web-mail serveri najprv pozriet, co prislo bez stiahnutia. ale podla vcerajsich rad kolegov asi nieco konecne najdem.


Zkus schránku na Centrumu nebo na Quicku.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 16 úno. 2005, 10:08

[quote="LUBO"] tak ma outlook moc nezaujima, doma som ho dokonca ani neaktivoval, uz len preto, ze web mail nestahuje najprv cely obsah na disk, ako outlook expres, ale si to mozem na web-mail serveri najprv pozriet, co prislo bez stiahnutia. ale podla vcerajsich rad kolegov asi nieco konecne najdem.[/quote]

Thebat! to je ideální mailový klient je v něm spoustu nastavení včetně toho aby sis prohlíd obsah na servru a nestahoval kraviny má i antispamový plugin a spoustu vychytávek (www.thebat.cz)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 16 úno. 2005, 10:11

se pridam, the bat je dobrej ... a mimojine narozdil od outlooku nepada :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod LUBO » 16 úno. 2005, 10:13

no, musim to pozriet, dakujem.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Twineryy » 16 úno. 2005, 14:04

Já používám už jenom ze setrvačnosti quicka a až na drobné výpadky to jde. Z dlouhodobého pozorování se mi jeví nejlepší seznam. Ten mi funguje bez nejmenších problémů už leta.

Doma používám Firebirda od Mozilly a je to ňamka. Krásně konfigurovatelný, přehledný a jednoduchý. Nemám důvod si stěžovat. V práci vládne Microsoft :roll: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod sholim » 16 úno. 2005, 14:53

Já mám emila na centrumu a jsem spokojenej. Ani nevím kdy naposledy emil spadl.
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků