OT k počtu příspěvků

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod basa333 » 04 led. 2008, 09:05

to homer: tak docela s tebou nesouhlasím. hodnosti vnímám tak nějak jako určitá prezentace toho, že daný člen fóra pro fórum už něco udělal a jeho názor by alespoň "měl" mít určitou váhu. cokoli jiného je scestné. hodnotit počet příspěvků je imho úplná blbost, protože jejich obsah zůstává bez povšimnutí
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Homer262 » 04 led. 2008, 09:58

No to je právě to "měl",kde jsou uvozovky zcela oprávněné.
Váha názoru se totiž odvíjí od obsahu sdělení. Napíše-li kdokoli něco rozumného a přínosného, je to takové bez ohledu na "hodnost". Napíše-li někdo hloupost, je to hloupost i kdyby měl bůhvíjaké zásluhy.
I ten nejzasloužilejší může psát nesmysly.
Nic proti dýmčičkám, pokud to někoho baví.
Sám za sebe mohu říci, že hodnotím pouze obsah sdělení popřípadě jeho souvztažnost s diskusí. Hodnost autora mně absolutně nazajímá, nevšímám si jí a nehodlám tak činit ani v budoucnu.
Všimnu si však nicku - již po několika dnech na fóru je zřejmé, kdo píše rozumně a kdo jen planě tlachá. Hodnocení admina, presidenta či kohokoli jiného pro mé subjektivní hodnocení kvality autora pranic neznamená. Proto si jej nevšímám.
A k těm zásluhám - někdo jistě mohl udělat záslužné věci, ale to automaticky neznamená, že musí kvalita diskusních příspěvků korespondovat s těmito zásluhami. Jsou to prostě různé věci.
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 04 led. 2008, 10:13

Fénix píše:
BATRACHOS píše:Myslím, že je to úplný nesmysl.


vs.

BATRACHOS píše:členství má být podle mne nabízeno.


kam na tyhle věci chodíš :lol:


:?: :?: :?:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 04 led. 2008, 10:28

Homer262 píše::shock: Mně přátelé připadá celá diskuse úplně ujetá. Komu proboha může záležet na tom, jaké znaménko bude mít vedle svého nicku? Na tomhle si může někdo zakládat?? Nevím jak ostatní, ale já si počtu dýmčiček vůbec nevšímám, popravdě řečeno, povšiml jsem si jich až s tímto theadem. Jsou pro mě naprosto bezvýznamné.
Jedná se proboha o internetovou diskusi. Jaký význam mají pseudohodnosti "čekatel, zasloužilý člen", apod.? Nechcete rovnou rozesílat nárameníky?

K členství v klubu - nabízené členství by mělo smysl a význam tehdy, pokud by se jednalo o uzavřenou společnost jasně místně lokalizovanou - např. do fyzicky existujících klubových prostor. Jde-li o víceméně volné společenství fanoušků určité činnosti, je "členství" pouze verbálním vyjádřením subjektivně vnímané příslušnosti ke komunitě.


Záleží na tom, jak se bude vyvíjet vazba na lokální buňky, bude-li i nadále stejně volná. A s tím souvisí i samospráva, tedy pravomoci případných "Donů" jednotlivých buněk.
Členství by pak znamenalo potvrzení vážného zájmu některou z místně příslušných sekcí.
(musel by se samozřejmě vytvařit veřejně přístupný thread "Jsem nováček a chci se scházet nad fajfkou"). Samozřejmě by to znamenalo posun - o těch se tu ale, Mlho, bavíme.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2008, 10:45

BATRACHOS píše:
Fénix píše:
BATRACHOS píše:Myslím, že je to úplný nesmysl.


vs.

BATRACHOS píše:členství má být podle mne nabízeno.


kam na tyhle věci chodíš :lol:


:?: :?: :?:


viz homer: "nabízené členství by mělo smysl a význam tehdy, pokud by se jednalo o uzavřenou společnost jasně místně lokalizovanou - např. do fyzicky existujících klubových prostor."

což víceméně přesně odpovídá tomu, o čem jsi v prvním odstavci napsal že je to ÚPLNÝ nesmysl :lol:
(nemluvím teď o tom, jestli s tím souhlasím nebo ne)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2008, 10:52

Homer262 píše:No to je právě to "měl",kde jsou uvozovky zcela oprávněné.
Váha názoru se totiž odvíjí od obsahu sdělení. Napíše-li kdokoli něco rozumného a přínosného, je to takové bez ohledu na "hodnost". Napíše-li někdo hloupost, je to hloupost i kdyby měl bůhvíjaké zásluhy.
I ten nejzasloužilejší může psát nesmysly.
Nic proti dýmčičkám, pokud to někoho baví.
Sám za sebe mohu říci, že hodnotím pouze obsah sdělení popřípadě jeho souvztažnost s diskusí. Hodnost autora mně absolutně nazajímá, nevšímám si jí a nehodlám tak činit ani v budoucnu.
Všimnu si však nicku - již po několika dnech na fóru je zřejmé, kdo píše rozumně a kdo jen planě tlachá. Hodnocení admina, presidenta či kohokoli jiného pro mé subjektivní hodnocení kvality autora pranic neznamená. Proto si jej nevšímám.
A k těm zásluhám - někdo jistě mohl udělat záslužné věci, ale to automaticky neznamená, že musí kvalita diskusních příspěvků korespondovat s těmito zásluhami. Jsou to prostě různé věci.


Tak tady je vidět že jsi asi nepochopil význam "Uživatelského hodnocení", jak zde funguje. Až na Zasloužilé členství (což je taková třešnička pro opravdu aktivní členy) jsou všechny funkce rozlišené technicky a ty omílané "dýmčičky" jsou jen jejich grafické vyjádření. Tedy hodnocení (a pro přehlednost dýmčičky) vyjadřují, kdo má kam a k čemu přístup, jaké funkce fora smí využívat atd., v případě členů klubu pak to znamená přístup ke klubovým akcím a třeba klubovým dýmkám. NEZNAMENAJÍ jestli je držitel lepší kuřák dýmky, větší odborník, nebo menší blb :) .
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=186#186
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 04 led. 2008, 10:58

Ale nééÉ, drahý předsedající,

někdy´s i na svůj věk hrozně nechápavý (nebo je to můj trestuhodný formulační lapsus).

Ráčil jsem vjádřiti svou mínku o tom, že:

1. blbost je zvyšovati počet příček na žebříku do fajfkařského nebe (protože v nejlepším případě nám kyne nikoli Bůh, ale Ty 8))

2. Obecně si myslím, že se členstvím je to jako s pozváním na návštěvu - sám se k někomu zve buďto někdo, kdo se bojí, že by ho nepozvali, nebo totální vlezlý nezmar. Přitom zveme rádi hlavně ty, kteří o to kolem a kolem zas tak strašně nestojí...
Takže je-li zde stávající možnost aktivního uživatele, návrh členství by měl vzejít z klubu a ne naopak (jinak se budeme rozrůstat hlavně o zájemce o brzké povýšení kdekoli).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2008, 11:26

BATRACHOS píše:Ale nééÉ, drahý předsedající,

někdy´s i na svůj věk hrozně nechápavý (nebo je to můj trestuhodný formulační lapsus).

Ráčil jsem vjádřiti svou mínku o tom, že:

1. blbost je zvyšovati počet příček na žebříku do fajfkařského nebe (protože v nejlepším případě nám kyne nikoli Bůh, ale Ty 8))


v tomto případě to vidím spíš na ten lapsus :twisted: já psal jen o zavedení čekatelství v rámci celkové reformy Klubu, navyšování funkcí také považuji za zbytečné.
Znamenalo by to naopak nejspíš zrušení Aktivního uživatelství (jehož dnes hlavní funkce determinátoru by zmizela) i Zaslouženého členství (vzhledem k tomu že by se už nestával členem +- každý kdo projeví zájem, jako je tomu dnes)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 04 led. 2008, 12:41

Chápu, že upřednostňuješ lapsus, abys neztratil tvář (jestli to ještě jde :lol: ). Ale nebyl to ten případ. Já jsem právě odmítal další stupínky a tím by čekatelství rozhodně bylo, pokud by aktivní člen zůstal zachován.
To že by se zrušil AČ říkáš až teď a slyším to poprvé (a po pravdě mi není moc jasný ten funkční rozdíl mezi čekatelem a AČ, kromě názvu).
Já jsem naopak podporoval zachování stávající struktury, ale nějaké jasné kritérium pro postup v jejím rámci (holt hellénský svobodomyslný duch).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 04 led. 2008, 12:45

já si myslím že ten čekatel by měl mít možnost čist, ale ne upravovat klubovou místnost...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Tapinek » 04 led. 2008, 12:48

ypres.bass píše:já si myslím že ten čekatel by měl mít možnost čist, ale ne upravovat klubovou místnost...

To jako ze by nemohl do ni psat? :?
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2008, 12:50

BATRACHOS píše:(a po pravdě mi není moc jasný ten funkční rozdíl mezi čekatelem a AČ, kromě názvu)


AU je jen automatizovaný úkon Fora, který změní Hodnocení tomu, kdo napsal svůj 5. příspěvek. Čekatel by byla funkce v rámci Klubu, spojená s určitými právy a povinnostmi toho, kdo by měl zájem stát se členem.

Ale řešíme tu úplně zbytečně něco co je asi tak ve stádiu vývoje 1%, priorita jsou stránky Dýmka.net. Nechcete se raději zase vrátit k útočení na yprese ? :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

BATRACHOS píše:Chápu, že upřednostňuješ lapsus, abys neztratil tvář (jestli to ještě jde :lol: ). (...)


označil jsi za "úplný nesmysl" něco, o čem já sám zatím nevím, jak by to mělo fungovat fungovat, natožpak abys to věděl ty, to myslím úplně stačí :D

a pokud ti jde o technické detaily, pak toto
BATRACHOS píše:Ráčil jsem vjádřiti svou mínku o tom, že:

1. blbost je zvyšovati počet příček na žebříku do fajfkařského nebe (protože v nejlepším případě nám kyne nikoli Bůh, ale Ty 8))


opravdu z tvého původního příspěvku nevyplývá ;)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jakub » 04 led. 2008, 13:18

tak zas nejak nevim - je cílem uzavrena spolecnost -ktera si mezi sebe jen tak nekoho nepusti (viz doporucovani a schvalovani kohokoliv kymkoliv)
nebo
diskusni forum ze vsemi jeho nerestmi ktere net jako takovy dovoluje (mirně korigovano moderátory a předsedy apod.)

jsou to podle mne 2 zcela neslucitelne veci

ja tu nejsem zas az tak dlouho , spise kratce ale od zacatku jsem mel pocit ze je to o tom pokecat si o spolecnych zajmech a ti co maj k sobe bliz a (jednak kilometrove a treba i jinak) tak se sejdou a pokourej o problemech vsedniho zivota.

v kazde spolecnosti se najdou lidi ruzneho typu, jedni co makaj a nekecaj o tom , ti co makaj a furt o tom kecaj, ti co jen kecaj a nic nedelaj atd...

soucasne deleni je asi ok a nepripada mi ze by bylo proti necemu. Pokud jsem si vsiml , ale mozna je to jinak, tak jedina vyhoda z soucasneho clenstvi je v tom ze muzu cist a psat v trech dalsich mistnostech, dále potom vysi cleneni neni opravnujici k nicemu navic.

a vzhledem k tomu ze lidé obsluhujici toto forum to delaj ve svem volnem case - bez naroku na odmenu ( a verte ze casu jim to zabere fakt dost) pripadne zorganizovani srazu atd....a je jim odmeno fajfcicka u jmena - proc ne, driv se davali a na jinych forech se davaj treba hvezdicky. ono totiz tou odmenou je jim to ze nam ostatnim se to libi (akce atd.) neb jsme tu vsichni dobrovolne a nikdo nas k tomu nenuti
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod ypres.bass » 04 led. 2008, 13:39

Fénix píše:Ale řešíme tu úplně zbytečně něco co je asi tak ve stádiu vývoje 1%, priorita jsou stránky Dýmka.net. Nechcete se raději zase vrátit k útočení na yprese ? :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
děkuji ti přededo, že ses mne tak hezky zastal...

a já jsem se těšil že mi konečně něco projde...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 04 led. 2008, 13:48

ypres.bass píše:
Fénix píše:Ale řešíme tu úplně zbytečně něco co je asi tak ve stádiu vývoje 1%, priorita jsou stránky Dýmka.net. Nechcete se raději zase vrátit k útočení na yprese ? :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
děkuji ti přededo, že ses mne tak hezky zastal...

a já jsem se těšil že mi konečně něco projde...


Ale jen si to přiznej...
Byl bys smutný a chybělo by Ti to, kdyby si do Tebe občas někdo nerýpl... :twisted:
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků