Koření

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Tapinek » 01 led. 2008, 21:59

klasik51 píše:Tapinek :arrow: nejdříve jsem Ti nadával,neb sehnad potřebné suroviny na Tebou zmíněný punč je ve městě jako je Milevsko :cry: nad lidský výkon...

Jooo.... To znam. Ona ta vanilka se blbe shani i v Praze. :? A ze ho je malo? To znam... Letos na nej padly uz dva litranky rumu. :P
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 01 led. 2008, 22:32

Vanilka se dá koupit v prodejnách čajů Oxalis, ty bývají ve velkých obchodních centrech jako Hypernova a Tesco. Koupil jsem dva lusky asi za stovku, fakt dobře balený, ve zkumavce, úplně měkoučký a vlhký. Půlku jednoho jsem měl v podélně rozčtvrceném řezu ve skleničce s tabákem a ten je teď fakt vanilkou nasycen.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod trosca » 02 led. 2008, 07:36

vanilku jsem taky nesehnal, ale část běžného cukru jsem nahradil vanilkovým :wink:
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Scalex » 02 led. 2008, 08:26

Vanilku (a plno jiného koření) kupuju na www.koreni.cz (teď první týden v lednu mají výjimečně zavřený e-shop), za koření tam utrácím skoro víc než za tabáky. 8^) A závidím Plzeňákům, že si můžou naživo zajít do jejich úžasně vonícího obchůdku.

Výhodou je, že kdo si objedná malou zásilku (1-3 pytlíčky koření), tak mu to nepošlou v balíku, ale v obálce, takže dost ušetří na balném a poštovném (které by se jinak při tak malém odběru nevyplatilo).

Objednával jsem odtamtud i vanilkové lusky, kvalita výborná.

OT: a doporučuju vyzkoušet jejich uzenou sladkou papriku, dá to všem jídlům úžasný kouřový aroma, guláš nebo pečené kuře chutná jak z ohně, i když bylo dělaný v troubě nebo na sporáku...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod isch » 02 led. 2008, 08:45

Scalex píše:za koření tam utrácím skoro víc než za tabáky. 8^)

Scalexi kamarate, si mi cim dalej tym sympatickejsi :D
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod littlebull » 02 led. 2008, 08:45

Scalex píše:Vanilku (a plno jiného koření) kupuju na www.koreni.cz (teď první týden v lednu mají výjimečně zavřený e-shop), za koření tam utrácím skoro víc než za tabáky. 8^) A závidím Plzeňákům, že si můžou naživo zajít do jejich úžasně vonícího obchůdku.

Výhodou je, že kdo si objedná malou zásilku (1-3 pytlíčky koření), tak mu to nepošlou v balíku, ale v obálce, takže dost ušetří na balném a poštovném (které by se jinak při tak malém odběru nevyplatilo).

Objednával jsem odtamtud i vanilkové lusky, kvalita výborná.

OT: a doporučuju vyzkoušet jejich uzenou sladkou papriku, dá to všem jídlům úžasný kouřový aroma, guláš nebo pečené kuře chutná jak z ohně, i když bylo dělaný v troubě nebo na sporáku...

Mohu potvrdit, je co závidět. Na nákup jezdí majitel přímo do Hamburku a když není vyhovující kvalita nebere a raději ten druh na krámku nemá...
Naposledy upravil littlebull dne 02 led. 2008, 08:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Fanys » 02 led. 2008, 08:47

Mohu potvrdit, koření od Antonína je výborné. Co neseženu U Salvátora objednávám z Plzně.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod beda » 02 led. 2008, 10:36

Jenom ještě k té vanilce, pokud z lusku chcete vytěžit maximum aroma, doporučuji podélně rozříznout a nožem vyškrábat dřeň z nitra lusku. Ta je opravdu vydatná, ale taky opravdu drahá.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod JardaS » 02 led. 2008, 13:26

Scalex :arrow:
Díky , ta stránka je super a jak jsem se koukal , určitě ji využiji :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Scalex » 02 led. 2008, 13:58

Vyzkoušel jsem naprostou většinu jejich produkce (včetně u nás ne zcela obvyklých koření), takže kdyby měl někdo dotaz, tak se rád svěřím se zkušenostmi a tipy.

Můj top five: Uzená paprika (na guláš, pečené kuře, na poprášení pizzy a všude, kam byste normálně dávali sladkou mletou papriku), Chimichuri (vynikající směs do studených jídel, salátů, pomazánek, ale i polévek - je to něco jako zelená Vegeta), Koření od Antonína (výborná univerzální směs, použitelná na vše možné, studenou i teplou kuchyni), Chilli Pikant (navzdory názvu jde o takřka nepálivou směs, která dá jídlu výrazný mexický šmrnc a přitom bude jídlo skoro nepálivé - v mexické kuchyni na něj nedám dopustit, protože já osobně pálivá jídla nemám rád), Romeo - Cikánské koření (na guláš, játra, do omáček - velmi hrubě mletá směs, která dá jídlům velmi zemitou chuť, ve spojení s uzenou paprikou je to vážně jak z kotlíku nad ohněm).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod piter » 02 led. 2008, 14:24

nekdo me predbeh (aha Fenix :-) ) s rozdelenim threadu, protoze jsem se zacetl na koreni.cz a dostal takovou chut na vanilku, ze jsem si malinky koousek jen tak rozzvykal :)

moc zajimavy obchod a pekne pekne udelane stranky
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alferi » 02 led. 2008, 18:08

Scalex píše:OT: a doporučuju vyzkoušet jejich uzenou sladkou papriku, dá to všem jídlům úžasný kouřový aroma, guláš nebo pečené kuře chutná jak z ohně, i když bylo dělaný v troubě nebo na sporáku...

To mi připomnělo, jak si kamarádka loni v Polsku na trhu omylem koupila uzené švestky. Chutnalo to trochu zvláštně, ale k masu to může být docela zajímavé. Škoda že mě to tehdy nenapadlo.
Naposledy upravil Alferi dne 02 led. 2008, 19:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod JardaS » 02 led. 2008, 18:50

U nás doma v mém mládí , když se udilo maso , tak se zároveň udily také jablka , kvašáky a i ty švestky . :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod littlebull » 02 led. 2008, 19:59

Vyzkoušel jsem naprostou většinu jejich produkce (včetně u nás ne zcela obvyklých koření), takže kdyby měl někdo dotaz, tak se rád svěřím se zkušenostmi a tipy.
Můj top five: To co napsal Scalex podepisuji bez výhrad a dodávám: kabajaki (směs na ryby), česnekové kotlety, česnekový pepř se sezamem, citronový pepř a bylinkový steak, pro marinování mas před grilováním.
Ale po pravdě, ještě jsem u Antonína nanarazil na něco nekvalitního nebo nevhodně postavenou směs (třeba, jak bývá zvykem jinde, přesolenou na úkor koření)
A díky Scalexovi to zase prasklo, kdo byl na ws u Kloučka 21.7. a pochutnával si na grilovaném mase teď ví v čem spočinulo to kouzlo.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Scalex » 03 led. 2008, 00:53

Tak tak, jejich směsi jsou úžasně vyvážené. Jediná věc, co mi od Antonína nechutná, je provensálské koření, ale to jen proto, že oni dělají variantu s fenyklem a mně ten fenykl nesedí. Ale to je jen můj osobní problém. Jinak jsem vyzkoušel i to, co píše littlebull a je to tak, celá jejich produkce je úžasně kvalitní (losos na kabajaki je báječný!).

Párkrát jsem byl nevěrný a nakoupil koření jinde (nabízeli směs se stejným složením třeba za levnější peníz), ale mělo to pak řadu neduhů - paprika vůbec nebarvila do červena, takže omáčka měla vyblitou barvu, nebo to bylo přesolené/přeglutamanované, případně z té směsi příliš vyčnívala některá její složka...

Kdepak, na Antonína nedám dopustit.

Kdo jste v televizi viděl kuchařský seriál Kluci v akci, tak ti kluci nakupují velmi často koření právě u Antonína.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


cron