Marodi a hypochondři

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Jakub » 25 led. 2009, 17:08

Old Bob píše: ....LAPACHO, Yogi ..... :puffy:


hele Copatej, že tys to na tej chalupě zkoušel?!? Páč jinak si tvuj stav nejsem schopen rozumě vysvětlit. Snad jedině náhlým přechodem z Fernetové kůry na tu výše uvedenou magii. Chlape už ti dávno nejni ...náct, abys svoje tělo takhle překvapoval.....
:naughty: :lol: :pray: :wink:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod jaffar » 27 led. 2009, 18:00

Old Bob píše:Zázvor je hlavní složkou mého oblíbeného nápoje Yogi spice (Masala) nic nealkoholického vás tak nezahřeje a má baktericidní účinky, vaří se s černým čajem a mlékem tudíž i povzbudí. Pro hypochondry a chřipkové období ideální nápoj, kombinovat s Lapachem a porazí vás pouze náklaďák. :twisted: Yogi krom zázvoru obsahuje i hřebíček, skořici, kardamom a bílý pepř.

A pomarančovú kôru. Ale iné som chcel, na vypotenie, resp. zohratie je ďaleko väčšia zverina - čaj z čerstvého zázvoru sorry za link mimo stránku, ale nechce sa mi to prepisovať navyše reklamu tam nemáme žiadnu, tak hádam... Zohreje cca ako zapálená letlampa pri hlave :D


pepson píše:Old Bob-ja som ten čaj kúpil už zmiešaný s tým korením,preto ten názov Nepal Masala-čirny čaj z oblasti Nepálu a korenie Masala.Je to jediný ochutený čaj,čo pijem,takže vlastné miešanie ma moc neberie.Dík.

Príde mi rozumnejšie mať zvlášt korenie (či už kúpené alebo miešané doma) a zvlášť čaj. Korenie potrebuješ variť pomerne dlho, zato čaju stačí pár minút, je pomerne problém to zladiť. Buď nevynikne korenie, alebo to bude horké ako fras (samozrejme, že sa dá dosladiť viac, ale načo, keď sa to dá riešiť lepšie :D )

Old Bob píše:POKUD JIŽ JSOU NEMOCNÍ TAK JE LEPŠÍ LAPACHO, Yogi spíše jako podpůrný prostředek. :puffy:

Ono všetky tieto kôry môžu byť fajn, ale nikdy som tomu neprišiel na chuť. Lapacho ešte povedzme, ale rôzne Vilcacory, Catuaby a čo ja viem čo všetko... To už si dám radšej toho liečebného prcka slivovice :oops:

Akurát by ma zaujímalo, čo mi pomôže na zapálené mandle, k lekárke sa mi ísť nechce, slivovica nepomohla, resp štípala až strach a žiadny čaj už týždeň nepomáha, tož neviem teda :roll:
jaffar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 35
Registrován: 08 pro. 2007, 13:10
Bydliště: Bratislava

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Hades » 27 led. 2009, 19:06

jaffar píše:Akurát by ma zaujímalo, čo mi pomôže na zapálené mandle, k lekárke sa mi ísť nechce, slivovica nepomohla, resp štípala až strach a žiadny čaj už týždeň nepomáha, tož neviem teda :roll:

tak si té slivovice měl málo!
Bacila je totiž potřeba uchlastat... Vím, o čem mluvím, protože od minulého čtvrtka mi bylo pěkně zle.
Raději ani nebudu psát, jak jsem se ho (toho bacila) zbavil...
dnes už mi chutná i UF :P
Naposledy upravil Hades dne 27 led. 2009, 19:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Milos Cerman » 27 led. 2009, 19:15

Fčééra jsem se pokoušel léčit pomocí klobouku. :smoke3:
Dneska už je mi podstatně líp, ale pořád žádná sláva. :think:
Budu muset použít větší klobouk :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Milos Cerman » 27 led. 2009, 19:18

Přidám ještě popis "kloboukový metody " :
Svaří se trošku (přiměřeně) červenýho, do nohou postele se pověí klobouk, přikreješ se pod bradu, a chlastá se tak dlouho, dokut nevidíš klobouky dva :think:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod jaffar » 27 led. 2009, 19:25

Hades_ píše:tak si té slivovice měl málo!

A jo! To ma veru nenapadlo, skúsim :ok:

Milos Cerman píše:Přidám ještě popis "kloboukový metody " :
Svaří se trošku (přiměřeně) červenýho, do nohou postele se pověí klobouk, přikreješ se pod bradu, a chlastá se tak dlouho, dokut nevidíš klobouky dva :think:

No to tiež môže byť dobré riešenie, horšie bude, ak tým bacilom chutí alkohol, to už potom neviem ako by som ich likvidoval veru :?
jaffar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 35
Registrován: 08 pro. 2007, 13:10
Bydliště: Bratislava

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Old Bob » 28 led. 2009, 01:39

jaffar píše: Akurát by ma zaujímalo, čo mi pomôže na zapálené mandle, k lekárke sa mi ísť nechce, slivovica nepomohla, resp štípala až strach a žiadny čaj už týždeň nepomáha, tož neviem teda :roll:

Pro tyhle účely mám nachystánu tinkturu z Lichořeřišnice větší abych mohl odpovědět když se zima zeptá co jsem dělal v létě. :puffy:
http://www.fiftyfifty.cz/Lichorerisnice ... 623185.php
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2009, 07:58

Ze zoufalství píšu sem, třeba bude někdo vědět. To co mám, jsem nikdy v životě neměl.
Již třetí měsíc mi teče z nosu voda, žádná hustá rýma, jenom voda, teplota neni, semtam kašel, kterej zaženu
kapkama. Když sedim u počitače, mám na klíně utěrku a volně odkapávám. Spim tak, že si naskládám pod tvář na polštář
papírové utěrky a nechám volně vytékat. Intenzita je někdy menší, někdy nesnesitelná, jako dneska.
Zatim jsem vypatlal kuchyňských papírových utěrek, rolí 16 kousků.
Zezačátku jsem 14dní marodil, žádná slava, tak jsem šel do práce, pak mi poradila známá z lékárny, jestli by to nemohla být
alergie, tak mi dala nějakejch sedm prášků, taky nic nepomohlo.Už jsem z toho docela hotovej.
Kdyby jste někdo věděl, byl bych šťastnej :idea:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod tifik » 28 led. 2009, 08:07

Zdeňku to s Tebou soucítím, já už se z toho skoro dostal, ještě dneska v posteli a zítra do práce. Zeptám se Katky, třeba bude vědět.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod basa333 » 28 led. 2009, 08:16

já bych zašel k alergologovi, ať ti udělá testy, ten ti pak řekne, na co jsi přesně alergický. no a pokud to nezabere, tak imunologie - mohla se ti snížit imunita a potřebuješ ji nějak posílit. minimálně ti přitom udělají rozbory krve a budeš zase o něco chytřejší (tedy alespoň o tvém zdravotním stavu :wink: )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Nevill » 28 led. 2009, 08:58

Zdeňku, já mám něco podobnýho od prosince, akorát že mi teda neteče tolik z nosu. Lékař mi říkal že čistě teoreticky bych mohl mít alergii na chlad, ale že co mi skutečně pomůže je akorát to, že časem pomine tohle špatný vlhký počasí kolem nuly a jakmile se oteplí, bude mi líp. A jinak mi samozřejmě schválil tu mou léčebnou kůru spočívající v litrech průduškového čaje a čaje proti chřipce a nachlazení, vitamíny, echinaceu, když se to zhorší tak sirup proti kašli a pastilky Tantum...

Asi nejhorší to je když musím do práce, protože je tam klimatizace a strašně suchý vzduch...a k tomu ještě spousta nemocných lidí v tom open-space, takže se teď v co největší možné míře snažím dělat z domova. Takhle když jsem v klidu a teple, tak to docela jde, ale štve mě to...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Tapinek » 28 led. 2009, 09:09

Tohle mela babicka... :-/ Stala a byla jak vodovod: kap...kap...kap... Jen "cista" voda. Brala prasky, chodila na inhalace, vytery a nic... Doktori vubec netusili, coze to je. A najednou, jak kdyz cvaknes vypinacem to bylo pryc... Jenze - trapila se s tim pres pul roku. :-(
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2009, 12:08

Vážení děkuji, jdu k doktoru i když jsem si myslel že to zvládnu sám, vzal jsem si dva dny dovolenou.
Nechtěl jsem marodit. Ale dneska je to tedy extrém, jsem hotovej. Schválně jsem to počítal, interval mezi kapkama
6 - 20 vteřin, to se nedá ani nic udělat, ani to včas odchytit, mám pokapanou celou kuchyň :oops: :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Jakub » 28 led. 2009, 12:54

jen jestli to není kapavka.... :mrgreen: :plaster:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod midloch » 28 led. 2009, 12:58

Jakub píše:jen jestli to není kapavka.... :mrgreen: :plaster:

Tak tak, člověk by si měl dát pozor do čeho strká nos :D :plaster: :ot:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků