Marodi a hypochondři

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod piter » 16 lis. 2007, 20:44

Alferi píše: akorát po půl litru už to má vedlejší účinky. :twisted:


clovek toho pul litru vypije, druhy den mu bude blbe a nebude vedet, jestli je to z nemoci nebo "leku" a tak to pro jistotu zopakuje i druhy vecer, treti, ctvrty . . .

to by pak jeden mohl stonat cely rok :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 17 lis. 2007, 00:15

Zázvor je fajn. dělám z něj dokonce Vánoční liquer.

Jen bych měl jednu poznámku: pokud se alkohol nepřidává až po ochlazení, pak dochází k bolestným a zbytečným ztrátám. Nejdříve smíchat s slivkou a pak vařit je blbost. Slivku nebo cokoliv jiného to che dolít až těsně před konzumací, až je teplota relativně nízká (=pitelná).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 17 lis. 2007, 01:18

Ačkoli se dost možná jedná o placebo efekt, tak mně při nachlazení subjektivně nejvíc pomáhají kapky z echinacey.
Rozpustnej Coldrex taky není špatněj.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mathias Sandorf » 17 lis. 2007, 16:12

JardaS píše:Nejlepší je pánové ........... vypotit se na cizím těle :D


Ano, hra "Předej nemoc dál" :lol:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Homer262 » 17 lis. 2007, 17:21

Alferi píše:Čekal jsem, že podobný thread časem založí třeba Dogtůrek, ale ono nic ...

Jak se začínají zase šířit podzimní smrkanice a v "Top five" se začínají z tohoto důvodu množit údaje o NIC Mixture, tak si dovolím doporučit docela účinný životabudič, který alespoň mě tento týden postavil na nohy:

zázvorovou hlízu nakrájet na kostičky; plátky citronu; med (hodně); celou skořici; slivovici (podle chuti); - zalít vroucí vodou a nechat alespoň půl hodiny vyluhovat (když se to nechá přes noc, tak už je to fakt matroš).


Tak jsem to vyzkoušel a je to fakt matroš.
:o :o
Akorát ten zázvor je líp nastrouhat, aby se lépe vyluhoval. A protože v Praze slivovicu nevedem, tak rum. Ten přinejhorším nahradí chybějící skořici.
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 26 lis. 2007, 18:42

To, že jsem založil tenhle thread, začíná vypadat docela symptomaticky, páč mi dneska doktor zakázal chlastat. :twisted: Respektive můžu pít jenom velmi střídmě, pokud možno co nejméně. ... naštěstí mi to nijak zvlášť nevadí. Horší by bylo, kdyby mi zakázal kouřit (radši jsem se neptal :twisted: ).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod beda » 21 led. 2009, 22:51

Několik dní se to o mne pokoušelo, večer dva šumivý Aspro, k ránu další dva a nějak jsem to odrážel. Pak manželka spala u kámošky a naše Majda od její dcery chytila rýmu, tu jsem neustál, úplně mne rozsekala. Hlavu mám jak balon a nic necítím. Tyhle dětský kultivary infekcí jsou nářez.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod BATRACHOS » 21 led. 2009, 22:58

Jo Alexandr Makendonský dobyl celý svět a pak dojel na bakteriální zánět ... nebo možná ho lehce poškádlili nějakou vypiplanou infekcí :think:

Buď jak buď, silného chlapa nejsnáze skolí dětská nákaza, to jest všeobecně známo :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvekod Old Bob » 22 led. 2009, 07:30

BATRACHOS píše:Zázvor je fajn. dělám z něj dokonce Vánoční liquer.

Zázvor je hlavní složkou mého oblíbeného nápoje Yogi spice (Masala) nic nealkoholického vás tak nezahřeje a má baktericidní účinky, vaří se s černým čajem a mlékem tudíž i povzbudí. Pro hypochondry a chřipkové období ideální nápoj, kombinovat s Lapachem a porazí vás pouze náklaďák. :twisted: Yogi krom zázvoru obsahuje i hřebíček, skořici, kardamom a bílý pepř.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod pepson » 22 led. 2009, 11:25

:arrow: Old Bob-Je to čaj? Pretože jeden z mála (asi jediný) ochutených čajov,čo pijem je Nepal Masala v takej drevenej kockatej krabičke-100gr.Je výborný,doporučujem :ok:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Old Bob » 22 led. 2009, 22:19

pepson píše::arrow: Old Bob-Je to čaj? Pretože jeden z mála (asi jediný) ochutených čajov,čo pijem je Nepal Masala v takej drevenej kockatej krabičke-100gr.Je výborný,doporučujem :ok:

Je to směs koření která se vaří ve vodě, po 15 min. přidám černý čaj a po dalších 3.min. přídám mléko, dosladím a přivedu znovu k varu, pak je to mňamka. :D
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Copatej » 22 led. 2009, 23:09

Old Bob píše:Je to směs koření která se vaří ve vodě, po 15 min. přidám černý čaj a po dalších 3.min. přídám mléko, dosladím a přivedu znovu k varu, pak je to mňamka. :D


Hele ty šamane :think: , já jsem ten tvůj všelék doporuči svému dobrému známému, tak Ti pevně věřím, že bude fungovat... v této době je celá jeho rodina chorá a nemůžou se z toho dostat. Tak jsem jim to doporučil s tím, že pokud jim to nepomůže, mají se nechat přejet náklaďákem (nebo jak si to tam nazýval). :think: :smoke1:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod pepson » 23 led. 2009, 10:57

Old Bob-ja som ten čaj kúpil už zmiešaný s tým korením,preto ten názov Nepal Masala-čirny čaj z oblasti Nepálu a korenie Masala.Je to jediný ochutený čaj,čo pijem,takže vlastné miešanie ma moc neberie.Dík.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Old Bob » 23 led. 2009, 16:18

Copatej píše:
Hele ty šamane :think: , já jsem ten tvůj všelék doporuči svému dobrému známému, tak Ti pevně věřím, že bude fungovat... v této době je celá jeho rodina chorá a nemůžou se z toho dostat.

POKUD JIŽ JSOU NEMOCNÍ TAK JE LEPŠÍ LAPACHO, Yogi spíše jako podpůrný prostředek. :puffy:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Copatej » 23 led. 2009, 22:40

Old Bob píše:POKUD JIŽ JSOU NEMOCNÍ TAK JE LEPŠÍ LAPACHO, Yogi spíše jako podpůrný prostředek. :puffy:


:ok: Všechno jim tlumočím...Napíšu ti potom sz, jak byli úspěšní :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron