Jak vznikl Váš nick?

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Scalex » 16 říj. 2007, 17:15

Já jsem o své přezdívce kdysi napsal celý článek. Tento:

Moje přezdívka

Až příliš často (na můj vkus a na moji výdrž) se setkávám s dotazem, jak vznikla moje přezdívka.

Abych tedy ukojil tuto obecnou zvědavost a předešel této otázce ještě dříve, než bude vůbec vyslovena, předkládám tento textík, který naprosto vyčerpávajícím způsobem podává veškeré historické souvislosti, které mají k mojí přezdívce jakýkoli vztah.

Vše začalo jednoho sychravého podzimního, vlastně už téměř zimního dne roku 1989. Na náměstích zvonily klíče, vítr, prohánějící se ulicemi, strhával z výloh plakátky "Havel na Hrad", Rumunskem otřásaly nepokoje a v jedné třídě mladoboleslavského gymnázia zrovna probíhala hodina biologie.

Na programu byly toho dne cizopasníci. Tato roztomilá, inteligentní zvířátka, chytře využívající cizí práce k tomu, aby si řádně narvala pupky, našemu hrdinovi (ještě zdaleka ne Scalexovi), mimořádně učarovala. Obzvláště pak pětimetrová tasemnice, navinutá ve smyčkách v lahvi s lihem (není to krásné - celý život se nechat krmit a posmrtný život prožívat navěky zalit alkoholem ?).

Když pak náš mladý, sympatický hrdina zjistil, že hlavička tasemnice má takřka stejný tvar, jako přilby potápěčů z Verneovkových ilustrací, neodolal a jal se tento skvost vnést do svého sešitu (s pečlivě nalinkovanými okraji a obalený do neokousaného a nepoškrábaného igelitového obalu (jak tehdejší školní řád vyžadoval)).

Profesorka biologie Niklová (zjevně měla učit jiný předmět) tuto snahu malého chlapce s povděkem kvitovala a pro případné další zájemce o tuto problematiku uvedla několik latinských pojmů s tasemnicí souvisejících. Když pronesla památný výrok "A tadydlecta hlavička, ta se jmenuje Scalex" (a zmíněné slůvko zapsala na tabuli), našemu matlafouskovi div že srdéčko nezaplesalo ! "Ajta ! Toť věru přezdívka jak pro mne stvořená !"

/Intermezzo - koho to teď netrklo, měl by se podívat na můj profil/


Od této chvíle neřekl si tento mladěc jinak, než-li "Scalex". A dnes mu tak říkají i lidé, kteří jeho pravé příjmení třeba ani neznají. A lhostejno dnes, že v tom slůvku ta dobrá žena udělala chybu, neb tasemničí hlava zove se "Scolex", leč čas plynul a "Scalex" se natolik vžil, že zmíněné "Scolex" - mimochodem výraz temný a šeredný svým tvrdým "O" oproti veselému a rozpustilému "A" v chybném bratříčkovi - upadlo v zapomnění a termín stávající vyvolává kopřivku jen zdatným znalcům věd přírodních.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod tritrek » 16 říj. 2007, 19:13

No moj nick, napriek snaham to pretransformovat do triteku, titreku ma nasledovnu historku.

Kedysi davno sme sa stretavali v podniku s menom Triangel. Tak ked som zacal pouzivat internet a bolo treba si zvolit nick, tak som si vybral 'Triangel'. Problem bol len v tom, ze tento nick uz bol obsadeny skoro vsade (alebo jeho anglicka verzia 'triangle'), tak som si musel vymysliet nieco unikatne.

A tak sa narodil nick tritrek, otcovi "triangelovi" a matke "Star Trek" - bo som velky fanda serie ST.

To moje (ne)stastne cislo 74656 je tiez zo Star Treku, je to registracne cislo lode USS Voyager (NCC - 74656) - kraaaasa. :roll:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Mathias Sandorf » 16 říj. 2007, 19:27

No moje přezdívka má kořeny v tom, jak mi začali říkat někteří moji kamarádi a spolužáci. Totiž Mathias, zřejmě odvozeno od mého pravého jména Matěj. A jelikož i Mathiasů je na síti poměrně dost, přidal sem k onomu ještě příjmení charizmatického hrdiny jedné ze svých prvních oblíbených knih, totiž hraběte Sandorfa (autor Jules Verne). A ejhle, Mathias Sandorf je na světě :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Tapinek » 16 říj. 2007, 19:36

Mno, Jak zacit... Asi klasicky...

Bylo nebylo... Pred nejakym casem, kdyz se maly Jiricek ucil mluvit, sel s rodici na prochazku. I uvidel malinkyho vrabce. Pln dojmu z onoho zazitku se rozhodl podelit se o nej s ostatnimi. I namiril na vrabcaka prstik a zvolal "Taaaap" (vrabec nebo cap - ruku na srdce, komu se to neplete...) :wink: . No, a od te doby mi rodice rikaji Tap, Tapik, Tapinek...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 16 říj. 2007, 19:57

:lol: :lol: :lol:

Tak to ovšem mimořádně pěkně koresponduje s Tvým avatarem! Žvatlající capart a Smrťák.

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod diamondking » 16 říj. 2007, 20:39

Můj nick vznikl úplně jednoduše...Kdysi mi říkali kamarádi-metalisti Diamond(Dajmond) dle zpěváka mé oblíbené kapely KING DIAMOND a potom na netu jsem se chtěl někde zaregistrovat, ale nick King Diamond byl, samo, obsazen. Tak vznikl Diamondking :D, jinak někde jsem jako Důl Darkov :lol: :lol: a někde taky DAJMOND :twisted:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 17 říj. 2007, 00:27

můj nick vznikl dřív než jsem zjistil co vlastně znamená...cca v 7 třídě jsem to někde viděl...

jinak cca do loňska jsem používal jenom ypres (místo kde byl v roce 1915 poprvé jako zbraň použit bojový plyn) tečku vysvětlit neumím a bass má podobnou historii s basou333

tak asi tak

a opět opakuji:

mám jedno s v ypres a dvě v bass
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 17 říj. 2007, 06:52

Je to prosté...
Kdysi dávno mi ve sborníku fantasy povídek "Vlčí jezdci" učarovala ve stejnojmenné povídce postavička heroického trpasličího válečníka - Gotreka Gurnissona. Jelikož jsem tehdy hrál aktivně Dračí doupě a shodou okolností jsem hrál postavu trpaslíka, tak jsem ji pojmenoval Gotrek. No a partě se kterou jsem hrával se to tak zažilo, že mi tahle přezdívka zůstala.
Když jsme pak začali jezdit na fantasy bitvy, tak mne jako Gotreka znal kde kdo (občanským jménem skoro nikdo :twisted: ) a naše skupina byla (a dosud je) známá jako Agara klan.
Mezitím se ovšem našlo spousta lidí, kterým se postava Gotreka líbila a z povídky vzešla trilogie plnohodnotných knih, která má momentálně 7 dílů (a určitě ještě nějaký vyjde) a Gotreků se najednou na internetu vyrojilo plno. A jelikož se nemá smysl hádat kdo byl dřív nebo později, tak jsem si k přezdívce připojil přídomek "z Agary, případně _AK" (jako Agara klan tam, kde systém neumožňuje mezery), aby bylo jasné o kterého Gotreka se jedná.
Naposledy upravil Gotrek_z_Agary dne 17 říj. 2007, 07:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod tifik » 17 říj. 2007, 07:00

Tapinek píše:Mno, Jak zacit... Asi klasicky...

Bylo nebylo... Pred nejakym casem, kdyz se maly Jiricek ucil mluvit, sel s rodici na prochazku. I uvidel malinkyho vrabce. Pln dojmu z onoho zazitku se rozhodl podelit se o nej s ostatnimi. I namiril na vrabcaka prstik a zvolal "Taaaap" (vrabec nebo cap - ruku na srdce, komu se to neplete...) :wink: . No, a od te doby mi rodice rikaji Tap, Tapik, Tapinek...


Pěkný :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dandy » 17 říj. 2007, 10:26

Já jsem jednoduše použil jméno našeho psa - bígla.
(Mimochodem - říká se, že páníček se postupně začíná podobat svému psovi a naopak, což můžu celkem potvrdit... Dýmku ho ovšem kouřit nenutím. On by to sice zřejmě zvládnul a třeba by mu to i zachutnalo, ale když si představím, v jakým humusu by fajfky po sobě zanechával a já to pak musel čistit...)
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 17 říj. 2007, 10:50

V mém případě byl nick zvolen z konspiračních důvodů, s přihlédnutím k celkovému významu mé osoby na světové scéně, mému výjimečnému inteligentu a oslnivému charisma, vzácným charakterovým vlastnostem, jakož i nebývalé kráse... zkrátka musím všechna tato neopakovatelná pozitiva maskovat za jednu ze slavných literárních (a filmových) postav...
... která má navíc tu výhodu, že ji 99% lid zná, ale málokdo si ji spojí se jménem...
:twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod BATRACHOS » 17 říj. 2007, 11:09

Chápu...

... takže bereš brom každej den :P
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 17 říj. 2007, 11:10

Kdo byl nekdy v mem albu, ten uz asi vi. To zviratko je mi nejak sympaticke a vubec ta vyobrazena situace mi utkvela v pameti. Takze pri rozhodovani o sve internetove identite jsem tak nejak sel najisto. Ma prezdivka je ale ve svete dosti casta. Pac nepredpokladam, ze by se treba v USA cetlo Abicko, mam za to, ze vysvetleni by se dalo najit vice.

Jo, a ten obrazek je tu:
image_id: 2023
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mirek » 18 říj. 2007, 06:58

Já taky musím vysvětlovat? :lol:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 18 říj. 2007, 07:13

mirek píše:Já taky musím vysvětlovat? :lol:


Že by podle oblíbené literární postavy - Mirka Dušína?
Ale kopírování jeho jména je nečestné a nesportovní... :twisted:
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron