Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: King Stephen King

31 říj. 2012, 20:44

Nejsem zrovna Kingofil, ale před pár lety jsem přečetl jedno z jeho starších děl, které napsal ještě pod pseudonymem Richard Bachman. Kniha se jmenuje Dlouhý pochod a mohu ji všem doporučit. Je to nadčasový thriller, který - obvzláště v dnešní době všemožných realityshow - je možná aktuálnější, než v době, kdy vznikl.
Celý příběh vypráví o populární soutěži pro čím dál otrlejší a náročnější diváky... cituji annotaci:

Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle...

Re: King Stephen King

13 lis. 2012, 20:59

Nevím,jestli jsem Kingofil,ale většinu jeho románů vlastním.
Zrovna nedávno jsem podruhé dočetl Temnou věž,ale nejlepší je pro mě TO.
Tehdy jsem se tak začetl,že jsem tu knížku nepustil,dokud jsem nebyl na konci- zhruba za deset hodin.
Dosud jsem tenhle osobní rekord nepřekonal....

Re: King Stephen King

31 pro. 2012, 14:44

S Kingem teprv začínám. Jako první knihu jsem začal číst "Pistolníka" tedy první díl Temné věže. Zajímavé, dost mě to baví.

Re: King Stephen King

02 led. 2013, 00:27

Motiv Pistolníka a Temné věže v poli růží je Kingova fixní idea, která prostupuje mnoha jeho romány. Pokud bys je chtěl číst v jakžtakž logické návaznosti, doporučuji toto pořadí:

  1. Prokletí Salemu
  2. Dračí oči
  3. Srdce v Atlantidě
  4. Sestřičky z Elurie
  5. Pistolník
  6. Tři vyvolení
  7. Pustiny
  8. Čaroděj a sklo
  9. Vlci z Cally
  10. Zpěv Susannah
  11. Temná věž

Re: King Stephen King

21 úno. 2013, 14:21

Ted jsem zjistil, ze King loni dopsal novy dil Temne veze (s poradovym cislem 4,5)... ;-) Tak jsem zvedavej, kdy se objevi u nas...

Re: King Stephen King

21 úno. 2013, 21:04

Zřejmě myslíš toto: http://www.stephenking.com/library/novel/dark_tower_the_wind_through_the_keyhole_the.html Nakladatelství Beta Dobrovský to má v edičním plánu na první pololetí 2013 pod názvem Závan klíčovou dírkou. Z anotace vyplývá, že 4,5 není pořadové číslo, ale značí to, že v časové ose příběhu spadá kniha mezi 4. díl Čaroděj a sklo a 5. díl Vlci z Cally.

Re: King Stephen King

21 úno. 2013, 23:26

:ok: aha tak dobre vedieť, lebo DT 1-7 od BD mám doma už dlhšie

Re: King Stephen King

21 úno. 2013, 23:37

To vyzerá dobre.. výlet do Rolandovej mladosti.. Vďaka za typ, budem očakávať..

Re: King Stephen King

27 dub. 2013, 18:50

Romány Stephena Kinga prý nejsou vhodné pro americké studenty... :palm: :lol:

http://kultura.idnes.cz/zakazane-knihy- ... ratura_vha

Re: King Stephen King

07 čer. 2013, 20:23

Pro všechny příznivce Rolanda z Gileadu - nový román Stephena Kinga již v prodeji http://www.kosmas.cz/knihy/182519/zavan-klicovou-dirkou/ :ok:

Re: King Stephen King

10 čer. 2013, 08:10

A už jsem jí přečetl - výborné!

Re: King Stephen King

22 čer. 2013, 11:41

Vorža píše:A už jsem jí přečetl - výborné!

A to já bych si prosím dovolil nesouhlasit! :naughty:
Velmi jsem se na knížku těšil,ale po přečtení jsem z ní nějak rozpačitý.
V první řadě se jedná o test věrnosti fanoušků Temné věže a hloubky jejich peněženek,protože ta knížečka je za ty peníze zoufale útlá.
A potom je tady můj dojem,že se jedná o první vyloženě odbyté dílo pana Kinga.
Děje Temné věže se dotýká jen letmo a žádné nové skutečnosti,či dějové linky jsem nenašel.
Za moji osobu bych byl rád,pokud by King tímto způsobem na ságu Temné Věže už nenavazoval a raději se věnoval novým námětům.
Odeslat odpověď