King Stephen King

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

King Stephen King

Příspěvekod Dandy » 29 zář. 2007, 09:00

Přátelé dýmkaři, jsou mezi vámi čtenáři a nadšení příznivci "krále hororu" Stephena Kinga? A protože předpokládám, že ano, kolik z Mistrových děl jste přečetli a která (a proč) považujete za nejlepší? A pokud disponujete (zejména méně známými) zajímavými informacemi týkajícími se Mistrova života a díla, sem s nimi!
(Mimochodem - připomínám, že 21. září oslavil S. King - už nebo teprve? - šedesátku.)
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod franta » 29 zář. 2007, 09:41

Tak Kinga opravdu muzu. Doposud jsem precetl asi 13 jeho knih (samozrejme mam vsechny doma), takze mezi zaryte nadsence se asi pocitat nemuzu, ale jeho knizky mam velice rad a neustale sbirku rozsiruji.
Kterou povazuji za nejlepsi ani nevim. Mne se libili vsechny :wink: . Ale pokud bych si mel opravdu vybrat, tak by to byla asi cela Temna Vez. Vim, ze dost lidi Temnou Vez zavrhuje, ale me se velice libila. Mozna je to take tim, ze ja proste miluju co nejdelsi knihy - cim vic svazku, tim lip... (napr. jedna z mich nejoblibenejsich G.R.R.Martin: Pisen Ledu a Ohne). To propojeni "stareho sveta" pistolnika s nasi realitou a provazani s jeho knihami mi prislo temer genialni. Je pravda, ze nektere knihy z te serie mi prisli slabsi nez jine, ale jako celek to nemelo chybu. Nejlepsi se mi zdaly Pustiny.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod Fénix » 29 zář. 2007, 11:20

Zrovna v případě Kinga jsem nečetl myslím žádnou knihu, ale viděl jsem několik filmových adaptací a veskrze šlo o samé dobré kousky.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod ypres.bass » 29 zář. 2007, 22:26

Fénix píše:Zrovna v případě Kinga jsem nečetl myslím žádnou knihu...
předsedo, tě v tom nenechám - já taky ne

a adaptaci? asi jo, ale nevím o tom
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod tritrek » 30 zář. 2007, 06:20

Nno King je King, to urcite ;) On ma take 'zavyslacke' knihy: prvych 100 stran je vzdy opis a uz to chces nechat (ked nie si skuseny citatel Kinga), lebo su to ciste fakty a potom to pride... a (aspon ja) citam do rana a zdolam knihu za par dni :D
najoblubenejsia je 'It' - ale po tom som len veeelmi tazko vypinal svetla :shock:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod bromden » 01 říj. 2007, 07:46

K oslavám na kinga se rozhodně nepřipojím. Kdysi jsem četl TO, a nebylo to špatný. Potom jsem přečetl ještě nezbytné věci, carrie, hřbitov zvířátek, a snad ještě něco... řekl bych, že se mi postupně líbily míň a míň (až skoro vůbec)...
Myslím, že nebýt mi tehdy nějakých 16/17, nelíbily by se mi asi vůbec ...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Nevill » 01 říj. 2007, 07:53

Od Kinga mám nějakých dvacet knížek, v poslední době ho raději čtu v angličtině, protože mi některé ty překlady nepřišly úplně z nejlepších... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Breer » 01 říj. 2007, 10:25

ja mam od Kinga, zatial vsetko co vyslo,(asi 35 - 40), ale radsej citam ceske preklady, ako tie slovenske a niekedy snazim aj v anglictine a potom este je tam C. Barker, H.P.Lowecraft, B.Lumley.....

a tie filmove adaptacie Kingovych filmov su vo vacsej miere shit...ale IT a The Shining, mali nieco do seba 8)
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Mack » 01 říj. 2007, 12:33

Nevill píše:Od Kinga mám nějakých dvacet knížek, v poslední době ho raději čtu v angličtině, protože mi některé ty překlady nepřišly úplně z nejlepších... :smoke3:


kuwa Neville, chce to Brusel, kde často za nás marně hledají opravdu kvalitní překladatele... :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: King Stephen King

Příspěvekod Rog » 25 zář. 2012, 10:01

Pred nedávnom som dočítal Temnú vežu. Páčilo sa mi to, príbehy to boli dobré, prepájenie realít mi nevadilo, dávalo to dohromady zmysel. Samozrejme tam boli v zmysle záživnosti pre mňa silnejšie aj slabšie pasáže, ale tomu sa pri takom rozsiahlom diele písanom v rozmedzí 20 (či viac..?) rokov asi nedá vyhnúť. A mal som šťastie, že pred rokmi som si prečítal od Kinga práve dve knihy, ktoré asi najviac odkazujú na Temnú vežu a to Srdcia v Atlantíde a Prekliatie Salemu. Inak jeho klasické knihy nemám načítané. Možno časom.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: King Stephen King

Příspěvekod Tapinek » 25 zář. 2012, 10:05

No, ja uz ho ctu vice nez dva roky, uz mi zbyvaji asi posledni 4 knizky... ;-) A super. ;-) Neco je lepsi, neco horsi, ale jako nej mam asi Pytel kosti (kdyz nepocitam Temnou vez)...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: King Stephen King

Příspěvekod Vorža » 25 zář. 2012, 10:39

King je jeden z mých bohů. Mám vše co vyšlo v češtině a něco i v angličtině - např. jeho novinku 11/22/63, ale jenom v čtečce.
Absolutní vrcholy jsou pro mne IT, THE BODY a Shawsank Redemtion.
Vrcholné filmy: Shawsank, Green Mile, Carrie, Misery.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: King Stephen King

Příspěvekod Nevill » 25 zář. 2012, 18:39

Kinga čtu rád, byť připouštím že třeba Temná věž mi přijde taková čím dál rozvláčnější, prokousávám se sedmým dílem a teď jsem to nějak odložil, ale až na to budu mít náladu, tak to jistě dočtu.

Jako první jsem od něj četl Nezbytné věci. Vlastně ani nevím kde se to u nás doma vzalo, rodiče horory nečtou. Snad to od někoho dostali nebo to někdo koupil s tím, že jde o bestseller světoznámého autora. Ptal jsem se rodičů a vůbec si nepamatují že by něco takového kdy kupovali. Vydání je z roku 1993 a myslím že tak rok potom jsem na tu knihu doma narazil. Kdoví, možná mi ji sem podstrčil Pistolník, abych si přečetl další knihy od Stephena Kinga. K samotné knize, byl takový docela zvláštní příběh kdy to všechno začínalo docela nudně v tom malém městečku v Nové Anglii, pak se tam objevil podivný obchodník u kterého si každý našel svou vysněnou věc a místo peněz musel udělat naschvál někomu ze svých sousedů...a končilo to strašlivým masakrem... :lol:

Líbilo se mi Shining (i film, sice byl trochu mimo původní příběh, ale Jack Nicholson to zahrál skvěle). Řbitov zviřátek byl takový příjemně ponurý. Temná půle vcelku potěšila mou rozpolcenou osobnost. Nespavost se dobře četla během nocí kdy jsem nemohl usnout. Prokletí Salemu byla taková upířina a to já rád... :smoke1:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: King Stephen King

Příspěvekod Rog » 26 zář. 2012, 08:21

Vlastne som ešte na ZŠ prečítal ešte dve knihy od Kinga a to Muža na úteku (film s Arniem mi prišiel ako kravina, ani som to nevidel celé) a také detské fantasy, už neviam ako sa volalo, dačo s drakom...? Jak tam bol princ uveznený vo veži..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: King Stephen King

Příspěvekod Nevill » 28 říj. 2012, 20:18

Rog píše:Vlastne som ešte na ZŠ prečítal ešte dve knihy od Kinga a to Muža na úteku (film s Arniem mi prišiel ako kravina, ani som to nevidel celé) a také detské fantasy, už neviam ako sa volalo, dačo s drakom...? Jak tam bol princ uveznený vo veži..


Dračí oči...ten motiv a postavy se vlastně taky nějak promítly v dalších knihách a pak v Temné věži...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků