Divadlo/a

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Baca » 04 dub. 2012, 10:58

Pani, neda mi, aby som vyjaril svoj nazor. Podla mna kultura NESMIE byt dotovana statom. Inak velka cast penazi ide do nezmyselnych uletov radoby umelcov, ci uz prirodne talentovanych, ci vystudovanych svoj umelecky odbor. Kultura akehokolvek druhu moze byt dotovana, ale vyhradne zo sukromnych zdrojov. Cize od donorov, mecenasov, ludi znalych kulturneho odvetvia, ktore donoruju. V minulych storociach sa tak dialo a vznikali pre dnesok skvosty umenia, ktore prezili svojich tvorcov. Sami si odpovedzte, ci diela umelcov (zuzim to len na 20te storocie), ktori dotovani neboli, neboli vo svojom obdobi vzniku novatorske, prelomove a navyse aj hodnotne??

Na margo toho ci kulture rozumiem, mozem povedat len jedno. Vyhradne divadlom sa zivim od roku 1992 a aj tak preferujem kulturu nedotovanu. :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Morkon » 04 dub. 2012, 11:06

Dýmkoví přátelé, je jasné, že se neshodnete. Proto je důležitá politická volba. A pak nechť je prosazen koncept, který zvítězí. Tedy pokud si většina voličů zvolí strany, které umění (obecně) podporují, tak ať to tak je. O tom je demokracie. Stát nebude nikdy fungovat dle vůle každého jednotlivce. Vždy je potřeba udělat kompromis.

Edit: A abych nebyl alibista. Je samozřejmě ve veřejném zájmu, aby stát, potažmo samosprávy, podporovali nejen umění, ale taktéž sport a vzdělávání. Je sice jasné, že část finančních prostředků je vynaložena neefektivně (jako kdekoliv jinde), ale ve finále se to státu vyplatí. (nižší kriminalita, vzdělanost národa apod)
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Morkon » 04 dub. 2012, 11:19

Fanýs píše:Chceš prostě říci, že Ty a tobě podobní víte lépe než já, jak využít moje peníze..


Ty peníze nejsou tvoje. DOBROVOLNĚ jsi je odevzdal státu. Nikdo tě do toho nenutí. Můžeš se odstěhovat jinam, kde jsou třeba daně nižší. Anebo ve volbách dát hlas straně, která je ti nejbližší a tím ovlivňovat výdajovou politika státu. O tom je prostě demokracie.
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: Divadlo/a

Příspěvekod PoKlaT » 04 dub. 2012, 11:27

Morkon píše:
Ty peníze nejsou tvoje. DOBROVOLNĚ jsi je odevzdal státu. Nikdo tě do toho nenutí. Můžeš se odstěhovat jinam, kde jsou třeba daně nižší. Anebo ve volbách dát hlas straně, která je ti nejbližší a tím ovlivňovat výdajovou politika státu. O tom je prostě demokracie.

hehehe, ty jsi ftipálek. To jistě nemyslíš vážně, že ne. :D Platit daně nás nutí pod hrozbou násilí a demokracie v této formě vyhovuje jen hrstce lidí. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Gimli » 04 dub. 2012, 11:35

Jestli je to tu pro někoho tak hrozný, ať požádá o vystěhovaleckej pas. Mám za to, že třeba v Sierra Leone by se z jeho daní takový nesmysly jako kultura nefinancovaly.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Morkon » 04 dub. 2012, 12:50

PoKlaT:

Nevtipkuji, myslím to vážně.
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: Divadlo/a

Příspěvekod PoKlaT » 04 dub. 2012, 12:58

Každá koruna nebo euro, které stát utratí, musel nejprve někde vzít. Kromě dluhu, což je jen dočasný nástroj, který nakonec stejně musí být splacen z jiných zdrojů, je mohl získat jedině tak, že je vzal svým občanům, obvykle pomocí daní. Daně většina z nás neplatí dobrovolně - pokud bychom se finančnímu úřadu vzepřeli, peníze by nám byly odebrány násilím. Daně jsou tedy nevyhnutelně krádeží. Sice opovrhujeme, když jeden člověk násilím oloupí druhého, ale když milión lidí násilně oloupí druhý milión lidí, to už nám nevadí. Ano, stát nám sice za naše daně poskytuje určité služby, ale kde bereme tu jistotu, že každý z nás přesně o tyto služby v této kvalitě stojí?

Použití síly k odebrání života je vraždou, zbavení člověka svobody se nazývá otroctví a odebrání majetku je krádeží. Není rozdíl mezi tím, jsou-li tyto činnosti vykonávány jedním člověkem, mnoha lidmi, kteří jednají proti menšině, nebo dokonce úředníky v honosných úřadech.“

:ot:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Mack » 04 dub. 2012, 13:49

jeden židovský věrozvěst už tu byl (K. Marx) , moc se neosvědčil, tak holt budeme fandit jinému židovskému vizionáři L.v. Mises) - viz předchozí stať...
jinak obecně nic proti židům..... :puffy:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Morkon » 04 dub. 2012, 13:59

ProKlat:
A mohu se zeptat, jak by jsi si představoval lidskou společnost bez daní?
Tzn bez výběru prostředků na správu veřejných statků?

Mack:
Já bych hodně rozlišoval mezi teoretickým blábolem a normální každodenní praxí.
Naposledy upravil Morkon dne 04 dub. 2012, 14:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: Divadlo/a

Příspěvekod bob » 04 dub. 2012, 14:04

Myslím, že většina Švédů se necítí okrádána, problém bude u nás - a ne v daních. Daně, stát, zákony, právo, ústava, armáda, zdravotnictví - má to jistě spoustu chyb ale pro obchod a život se podle mne občas tyhle věci hodí. Pokud by jsi si chtěl svoje daně nechat, a někdo se Ti nastěhuje do bytu přes vykopnuté dveře tak mi nevolej - já nejsem Tvoje bojůvka. Nebo žeby přijel policajt placenej z mých daní? :think: Spousta věcí je blbě, ale v principu je to myslím v pořádku.

K míře podpory divadel, Fanýsi, dotovat Národní divadlo, Operu, Universitní knihovnu, nebo ne? Pokud podle Tebe (a s Tebou souhlasících) ano - proč ne jiná divadla? Pokud ano - kdo o tom rozhodne? Pokud ne - má se ND prodat, nebo pronajmout šikovným ochotníkům z Karlových Varů původem Doněcka a knihovna např. Emirate Airlines? A opět - kdo o tom rozhodne?

Mack píše:jeden židovský věrozvěst už tu byl (K. Marx) , moc se neosvědčil, tak holt budeme fandit jinému židovskému vizionáři L.v. Mises) - viz předchozí stať...
jinak obecně nic proti židům..... :puffy:


Rozumím tomu tak, že ne všichni Židé jsou zlí manipulátoři, piloti Zeměkoule, lichváři a podvodníci? Že jsou mezi nimi i slušní lidé? Nebo jak souvisí víra (či příslušnost) výše zmiňovaných s fanděním a nefanděním, že ji zmiňuješ?
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Dýmomil » 04 dub. 2012, 15:36

Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Fanys » 04 dub. 2012, 15:42

Morkon píše:ProKlat:

A mohu se zeptat, jak by jsi si představoval lidskou společnost bez daní?

Tzn bez výběru prostředků na správu veřejných statků?

Za Rakouska -Uherska byly daně maximálně 4 %, to bych ještě unesl a nebrblal.

Stěhovat mi již nestojí za to a volím stranu, která má stejné názory jako já.

bob píše:K míře podpory divadel, Fanýsi, dotovat Národní divadlo, Operu, Universitní knihovnu, nebo ne? Pokud podle Tebe (a s Tebou souhlasících) ano - proč ne jiná divadla? Pokud ano - kdo o tom rozhodne? Pokud ne - má se ND prodat, nebo pronajmout šikovným ochotníkům z Karlových Varů původem Doněcka a knihovna např. Emirate Airlines? A opět - kdo o tom rozhodne?

Pokud vím, tak Národní divadlo spravovalo nějaké družstvo, tak bych jim ho vrátil.
Co udělá Tebou placený policajt, když Ti někdo vybere byt. Sepíše protokol a pojišťovna to zaplatí. Takže by možná bylo výhodnější, kdyby si toho policajta najímala pojišťovna a zatraceně dobře dohlédla, aby byl funkční a ne jako ti dosavadní. Šlo by totiž o její peníze a ne nějaké erární.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Mack » 04 dub. 2012, 17:58

bob píše:Rozumím tomu tak, že ne všichni Židé jsou zlí manipulátoři, piloti Zeměkoule, lichváři a podvodníci? Že jsou mezi nimi i slušní lidé? Nebo jak souvisí víra (či příslušnost) výše zmiňovaných s fanděním a nefanděním, že ji zmiňuješ?

- první věta zcela správně
- druhá věta nesrozumitelná, neboť si nepochopil kontext, k čemu konkrétně jsem se vyjadřoval, pokud tíhneš k
anarchizmu, tak jsi byl dojista rozhořčen ( konkrétné pasáže, co tu kdosi papouškoval ohledně zločinnosti výběru daní byl autorem L. Mises - jednoduše Žid ze Lvova z 18.století)... toť vše.... :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Divadlo/a

Příspěvekod bob » 04 dub. 2012, 18:59

Macku:
Je možné, že jsem se dost nezoientoval. Já jen narážím na to, že Tvé používání slova věozvěst Marx a Žid v kontextu zavání "židobolševickým spiknutím" a protokoly atd. a myslím, že je načase se těchle nesmyslů zbavit. Ale asi jsem se spletl. Promiň. ... :oops:

Fanýs - zajímavé, družstvo by šlo, to není špatný. To by možná mohlo fungovat. :ok:
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Divadlo/a

Příspěvekod Fanys » 04 dub. 2012, 20:26

Družstvo milovníků a mecenášů divadla. Aspoň by divadla v jiných městech nemohla křičet, že ND něco dostane a oni ne. Všem stejně dát nejde a výběr vždy zavání korupcí a známostmi.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron