Kolik už kdo nemáte bodů?

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Karel Sponner » 17 kvě. 2007, 08:45

Dosud bez ztráty a nesmím to zakřiknout.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 17 kvě. 2007, 09:11

Zatím taky plný počet. Ale musím to zaťukat na něco dřevěného (hlava bude ideální :) )
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 17 kvě. 2007, 10:00

Asi před deseti léty jsem se "kochal" a dal pusinku škodovce, co jí to chcíplo, místo aby se rozjela v koloně. To bylo poprvé a naposledy, co mne auto stálo peníze jinde než v servisu.

Jinak vlastně ani nevím, co to ty body jsou, zatím se o ně nestarám.

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vart » 20 kvě. 2007, 20:48

Jen takova technicka: body za poruseni dopravnich predpisu se odecitaji nebo pricitaji? :) Tedy jestli ma kazdy svych dvanact bodu a ty se mu postupne strhavaji nebo naopak nazacatku ma kazdy cisty stit a body se mu postupne pricitaji? Setkal sem se s lidmi, kteri byli zarucene presvedceni kazdy o jine variante.. To jen abych v tom mel (asi nejen ja) jasno 8)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 20 kvě. 2007, 21:05

Pokud ja vim, body se pricitaj (jsou to trestne body).
Ale ono je to nakonec jedno.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod sauvi » 20 kvě. 2007, 21:08

Vart píše:Jen takova technicka: body za poruseni dopravnich predpisu se odecitaji nebo pricitaji? :) Tedy jestli ma kazdy svych dvanact bodu a ty se mu postupne strhavaji nebo naopak nazacatku ma kazdy cisty stit a body se mu postupne pricitaji? Setkal sem se s lidmi, kteri byli zarucene presvedceni kazdy o jine variante.. To jen abych v tom mel (asi nejen ja) jasno 8)


Podle toho, co je uvedenotady, se body přičítají. Takže název vlákna by bylo třeba upravit :wink: .
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod diamondking » 31 srp. 2007, 10:13

Body se odečítají ze základního počtu 12-ti kusů. každý, pokud si není jistý kolik mu chybí, má právo obrátit se na příslušný obecní úřad, kde jsou povinni mu sdělit stav jeho "konta"...policista či strážník při řešení přestupku není povinen sdělovat o kolik bodů řidič přichází, ale pokud je znalý tak většinou to udělá....
Pokud neuděláš jeden rok přestupek, který je hodnocen bodově a přišel jsi o nějaké body budou ti přičteny ke kontu čtyři body. Ale pozor, neznamená to, že ti bude růst konto donekonečna...což by bylo fajn. Dvanáct bodů je strop. Toť asi tak vše...
Jinak já mám stále plný počet, snažím se vyhnout jak pokutám tak odebrání bodů. A taky jsem několikrát zneužil pravomoci veřejného činitele, když jsem neoznámil na obecní úřad přestupek, který je bodově hodnocen...moc se mi ten systém nelíbí a tak se snažím do toho nějak, v rámci své moci, zasáhnout ve prospěch řidičů. Samozřejmě těch slušných, viz řidič z cizího města poruší dopravní značení B2-zákaz vjezdu do jednosměrné ulice..to je kupříkladu za jeden bod...jsme přece lidi a každý je omylný.. :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod BATRACHOS » 31 srp. 2007, 11:14

To je fakt. Jenže, ač se to nezdá, je to jeden z nejnebezpečnějších přestupků, bych řekl.
Málem jsem takhle přišel o život, když jsem se v jednosměrce podíval jen na tu stranu, odkud auta smějí jezdit, a pak se pokusil přejít. Z druhé strany mne kryla popelnice či čo a ten mizera, co jel načerno, o mně tím pádem nevěděl. Takže situace, kdy ani řidič ani chodec není připraven na střet a to je krize.
Něco podobného se mi stalo, když jsem přecházel koleje, koukl jsem se, jestli nejede tramvaj z protisměru a vprostřed kolejí koukám, že se mne chystá rozmáznout jeep, co předjíždí stojící tramvaj v protisměru po kolejích a chce předjet celou frontu, co spořádaně stojí před ostrůvkem a čeká, až lidé přejdou na chodník. Ten jeep musel vjet na chodník, objet mne, otřít pozadí asi tří bábrlí, co tam krafali o ceně rohlíků, pak se narvat zpátky před rozjíždějící se tramvaj... A za tu dobu jsem stihl tak maximálně zvednou jednu nohu!
Prostě jakmile odněkud nečekáš ohrožení, je to v pytli, když přijde. A přitom spousta lidí radši vjede do jednosměrky, než aby si znova udělali kolečko a odbočili správně.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod diamondking » 31 srp. 2007, 11:59

Samozřejmě, že záleží na konkrétní situaci a taky chování řidiče....
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2007, 12:04

hm, svou první pokutu - tehdy ještě body nebyly - jsem dostal za jízdu v protisměru jednosměrky (místa tam bylo dost, je tam z jiných příčin). Vtip byl v tom, že zákaz vjezdu byl vidět až po najetí do protisměru silnice, z níž jsem odbočoval, a zákaz odbočení tam nebyl vůbec :? Tedy bych musel couvat zpátky přes čtyřproudou silnici. Co byste řekli - byli tam :) Taky jsem naštěstí vyvázal asi jen s 400 Kč pokuty.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Renno » 31 srp. 2007, 17:24

ano.body se přičítají...prostě získáváte trestné body a při12 kusech šlus...takže kdo si myslí ,že máte 12 bodů a že se odčítají tak se mejlí :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod klasik51 » 31 srp. 2007, 18:30

Tak se odečítají,nebo přičítají,hergot????????????? :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod diamondking » 31 srp. 2007, 18:33

:arrow: Renno
Normálně jsi mě dostal.......i když, je to vcelku jedno jestli odečítají nebo přičítají...zjistím to a dám vědět. :lol:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod mirek » 31 srp. 2007, 18:47

Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod diamondking » 31 srp. 2007, 18:52

Asi máte pravdu.........omlouvám se, že jsem vás uvedl v omyl :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků