Kolik už kdo nemáte bodů?

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

ČERNÉ BODY ZA VOLANTEM

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 25 črc. 2006, 10:04

Černé body, které nám řidičům hrozí od 1.7.2006 nás jistě všechny zajímají. Můžete sem uvádět jednak Váš současný stav bodů, ale také různé nápady, rady či pomoc, jak se bránit proti těmto bodům.

Zde rovnou můj příspěvek.
Myslím, že by bylo dobré co nejvíce řidičů informovat o možnostech obrany při kontrole a obstrukcích, které sice body nezachrání, ale alespoň zaměstnají úřady. Budu stručný: hlavní zbraní je požadování kalibračního protokolu, který musí policista předložit na místě a to v ORIGINÁLE (event. notářsky ověřená kopie), dále Vám musí ukázat kalibrační známky na těle měřícího zařízení a jeho hlavě (v praxi to znamená Vás naložit, zavézt k radaru, což na např. na dálnici zabere půl hodiny). Pokud něco z toho na místě nemá, je třeba to uvést do protokolu a měření je neplatné (a lze zvážit podání trestního oznámení za zneužití pravomoci event. pokus o podvod). Dále máte právo žádat o dodatečné přezkoumání měřícího zařízení - to bude sice asi v pořádku, ale radar bude na dva tydny vyřazený - když to tak udělají všichni nebude čím měřit Pokud Vám připadá příslušník při kontrole pod vlivem alkoholu či nějaké látky a uvedete to do protokolu, měl by se neprodleně odebrat na odběr krve, aby toto podezření vyvrátil. V přestupkovém řízení lze také požadovat dokument o tom, že daný příslušník byl proškolen k obsluze radaru a samozřejmě také notářsky ověřenou kopii jeho OP nebo jiného průkazu, aby byla jistota, že je skutečně tím za koho se vydává.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod mirek » 25 črc. 2006, 10:26

Dobrý nápad, hned sem uvedu jeden prastarý policajtský fígl při měrení rychlosti: čtyřproudovka v obci, značkou povoleno 90km/h. Někde v tomto úseku je značka "práce na silnici" a třeba čtyřicítka. Úsek s omezením je řádně ukončen, a kousek za ním číhá auto s bradavicí. Kdo si myslí, že může jet devadesátkou, získává prémii pět bodů, dál totiž platí pade jako kdekoli jinde v obci.
Jinak s tou kalibrací je to taky perlička. Podle §3 odst.4 "Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií..." A co jiného je kalibrace radaru než ovlivnění funkce? Takže nikdo nemůže legálně zkalibrovat policejní radar :lol:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Re: ČERNÉ BODY ZA VOLANTEM

Příspěvekod martin_100 » 25 črc. 2006, 22:19

Vojtěch Regazzo píše:Zde rovnou můj příspěvek.
Myslím, že by bylo dobré co nejvíce řidičů informovat o možnostech obrany při kontrole a obstrukcích, které sice body nezachrání, ale alespoň zaměstnají úřady. Budu stručný: hlavní zbraní je požadování kalibračního protokolu, který musí policista předložit na místě a to v ORIGINÁLE (event. notářsky ověřená kopie), dále Vám musí ukázat kalibrační známky na těle měřícího zařízení a jeho hlavě (v praxi to znamená Vás naložit, zavézt k radaru, což na např. na dálnici zabere půl hodiny). Pokud něco z toho na místě nemá, je třeba to uvést do protokolu a měření je neplatné (a lze zvážit podání trestního oznámení za zneužití pravomoci event. pokus o podvod). Dále máte právo žádat o dodatečné přezkoumání měřícího zařízení - to bude sice asi v pořádku, ale radar bude na dva tydny vyřazený - když to tak udělají všichni nebude čím měřit Pokud Vám připadá příslušník při kontrole pod vlivem alkoholu či nějaké látky a uvedete to do protokolu, měl by se neprodleně odebrat na odběr krve, aby toto podezření vyvrátil. V přestupkovém řízení lze také požadovat dokument o tom, že daný příslušník byl proškolen k obsluze radaru a samozřejmě také notářsky ověřenou kopii jeho OP nebo jiného průkazu, aby byla jistota, že je skutečně tím za koho se vydává.

Promiň ale to co zde uvádíš se už probíralo na několika forech. Musím tě zklamat ale velká část je jen smyšle a nezakládá se na pravdě.
Uvedl to i Bambas:
Policista ti nemusí předkládat kalibrační osvědčení-stačí že jsou platný známky na radaru. v žádnym případě tě naneloží a neodvezou tě k němu-chceš li to vidět tak si tam dojdi. A pokud má radar platný známky tak se neprovádí další přezkoumávání jeho stavu..to se dělá pouze jednou za 2 roky.
A podezření na opilost policajta se žeší dechovou zkouškou, kterou mu provede jeho nadřízený a v žádném případě so policista nepodrobuje odběru krve. :wink:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Re: ČERNÉ BODY ZA VOLANTEM

Příspěvekod Simon » 25 črc. 2006, 22:48

martin_100 píše:
Vojtěch Regazzo píše:Zde rovnou můj příspěvek.
Myslím, že by bylo dobré co nejvíce řidičů informovat o možnostech obrany při kontrole a obstrukcích, které sice body nezachrání, ale alespoň zaměstnají úřady. Budu stručný: hlavní zbraní je požadování kalibračního protokolu, který musí policista předložit na místě a to v ORIGINÁLE (event. notářsky ověřená kopie), dále Vám musí ukázat kalibrační známky na těle měřícího zařízení a jeho hlavě (v praxi to znamená Vás naložit, zavézt k radaru, což na např. na dálnici zabere půl hodiny). Pokud něco z toho na místě nemá, je třeba to uvést do protokolu a měření je neplatné (a lze zvážit podání trestního oznámení za zneužití pravomoci event. pokus o podvod). Dále máte právo žádat o dodatečné přezkoumání měřícího zařízení - to bude sice asi v pořádku, ale radar bude na dva tydny vyřazený - když to tak udělají všichni nebude čím měřit Pokud Vám připadá příslušník při kontrole pod vlivem alkoholu či nějaké látky a uvedete to do protokolu, měl by se neprodleně odebrat na odběr krve, aby toto podezření vyvrátil. V přestupkovém řízení lze také požadovat dokument o tom, že daný příslušník byl proškolen k obsluze radaru a samozřejmě také notářsky ověřenou kopii jeho OP nebo jiného průkazu, aby byla jistota, že je skutečně tím za koho se vydává.

Promiň ale to co zde uvádíš se už probíralo na několika forech. Musím tě zklamat ale velká část je jen smyšle a nezakládá se na pravdě.
Uvedl to i Bambas:
Policista ti nemusí předkládat kalibrační osvědčení-stačí že jsou platný známky na radaru. v žádnym případě tě naneloží a neodvezou tě k němu-chceš li to vidět tak si tam dojdi. A pokud má radar platný známky tak se neprovádí další přezkoumávání jeho stavu..to se dělá pouze jednou za 2 roky.
A podezření na opilost policajta se žeší dechovou zkouškou, kterou mu provede jeho nadřízený a v žádném případě so policista nepodrobuje odběru krve. :wink:


bambas mele nesmysly ktery nemaji absolutne zadnou oporu v zakonech.
jinak to co psal vojtech vicemene plati
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Rakis » 26 črc. 2006, 06:48

vidím, že ste tady všichni velcí znalci práva a obecně toho, co je správné :D :D :D
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Kolik už kdo nemáte bodů?

Příspěvekod Robur » 16 kvě. 2007, 14:42

Tak už mám jen deset bodů. Dneska v Bruntále 65 km/hod, 1000 Kč a dva body dolů :alfajka:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Re: Kolik už kdo nemáte bodů?

Příspěvekod bromden » 16 kvě. 2007, 14:57

Robur Dobyvatel píše:Tak už mám jen deset bodů. Dneska v Bruntále 65 km/hod, 1000 Kč a dva body dolů :alfajka:


Já mám jenom jednu trapnou otáčečku přes plnou, ale ve správním řízení. Což vyhnije, doufám :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Kolik už kdo nemáte bodů?

Příspěvekod mirek » 16 kvě. 2007, 15:03

Robur Dobyvatel píše:Tak už mám jen deset bodů. Dneska v Bruntále 65 km/hod, 1000 Kč a dva body dolů :alfajka:

Kam jsi to koukal? Tipnu si - výpadovka na Opavu, kousek pod benzínkou, tam co stávají vždycky?
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik už kdo nemáte bodů?

Příspěvekod Robur » 16 kvě. 2007, 15:25

mirek píše:Kam jsi to koukal? Tipnu si - výpadovka na Opavu, kousek pod benzínkou, tam co stávají vždycky?


Přesně tak, naposled jsem na tom místě platil 200 (ještě před červencem) takové moc pěkné policajtce, takže to ani tolik nebolelo. Dneska jsem se nějak zakecal a nedával pozor. Zrovna jsem se bavili o pokutách. :cry:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod klasik51 » 16 kvě. 2007, 21:35

před týdnem mě chytli,propadlá technická,propadlé emise,propadlá lékarnička,čtyři roky staré auto. Vše propadlé tři dny. :cry:
Pokuta 500,- :cry: body žádné :D zatím plný počet :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 16 kvě. 2007, 22:51

Zatím čistý štít...
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod JardaS » 16 kvě. 2007, 23:03

Plný počet , ale nerad bych to zakřikl
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod tifik » 17 kvě. 2007, 06:41

Zatím čistý štít, ale nevím, nedávno jsem byl v Praze a vyváděl jsem tam docela psí kusy, snad mi nepřijde fotečka :D (ještě se služebním autem)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mirek » 17 kvě. 2007, 07:22

tifik píše:Zatím čistý štít, ale nevím, nedávno jsem byl v Praze a vyváděl jsem tam docela psí kusy, snad mi nepřijde fotečka :D (ještě se služebním autem)

Se služebním je to ještě větší průser, to ti ani nemusí vidět do xichtu, stačí kniha jízd.
Jinak zatím jsem taky čistý, poslední pokuta byla před bodovým systémem za předjíždění přes plnou čáru - začal jsem předjíždět na přehledném úseku dřív, než skončila.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jcp » 17 kvě. 2007, 08:23

taky zatím nula bodov i když jezdím denně (do práce). Ovšem je fakt, že na D11 jsem hochy nepotkal ani o Kryštofech :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků