Mám novej epitaf a chci se s ním pochlubit

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Mám novej epitaf a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 09:15

štítek na přesýpacích hodinách:

"Zde odpočívá a meří zbytek Vašich dnů Tpk Mike Hill.
Maňas, co celej svůj produktyvní věk obracel tabák ve svých dýmkách na popel a na konec se na popel obrátil i sám.

P.S. : jestli nejakej pitomec rozbije tenhle kus nábytku mího posledního odpočinku, bude můj popel kouřit z kalabašky až mu pojede ušima, nebo "mně" jenom ukliďte a pohnojte "mnou" kytky."
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Scalex » 21 dub. 2007, 09:18

Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 09:22

Scalex píše:Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.

...nevadí, dám do záveti dodatok, aby mi ku kremácii pribalili aj fúrik čierneho uhlia a sud vykurovacej nafty...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod bromden » 21 dub. 2007, 09:34

Mike Hill píše:
Scalex píše:Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.

...nevadí, dám do záveti dodatok, aby mi ku kremácii pribalili aj fúrik čierneho uhlia a sud vykurovacej nafty...

... a vyváleli v dehtu a hypermanganu...
:twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 09:38

bromden píše:
Mike Hill píše:
Scalex píše:Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.

...nevadí, dám do záveti dodatok, aby mi ku kremácii pribalili aj fúrik čierneho uhlia a sud vykurovacej nafty...

... a vyváleli v dehtu a hypermanganu...
:twisted:

...no vidíš, ani to nieje zlý nápad, ešte k tomu, trocha síry a fosforu a bude to paráda...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod xam » 21 dub. 2007, 09:46

Tenhle epitaf neni moc novej, ale moc se mi libi. Je od R.L.Stevensona a nasel jsem ho v knize Nebesti jezdci (F. Jansky)
Pod sirym nebem hvezdnatym, hrob vykopejte kostem mym, rad byl jsem ziv a rad ted spim, a v kamen dejte verse vryt, jez k poutnikovi hovori-je doma plavec z pomori, je doma lovec z pohori, zde lezi ted, kde touzil byt.
Ted,kdyz to ctu-mozna to neni tak uplne epitaf, ale uz to nebudu mazat :wink:
Uživatelský avatar
xam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 87
Věk: 49
Registrován: 31 bře. 2007, 18:31
Bydliště: Hradec Kralové

Příspěvekod bromden » 21 dub. 2007, 09:47

Mike Hill píše:
bromden píše:
Mike Hill píše:
Scalex píše:Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.

...nevadí, dám do záveti dodatok, aby mi ku kremácii pribalili aj fúrik čierneho uhlia a sud vykurovacej nafty...

... a vyváleli v dehtu a hypermanganu...
:twisted:

...no vidíš, ani to nieje zlý nápad, ešte k tomu, trocha síry a fosforu a bude to paráda...

...akorát pak nepočítej, že Tě pohřbí do vysvěcené půdy... až se krematorium otřese a z komína se vyvalí oblak pekelného čoudu :mrgreen:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alferi » 21 dub. 2007, 09:47

Včera jsem četl v Respektu Bondyho nekrolog, u kterého byla Reisenauerova kresba jeho imaginárního pomníku s vlastním epitafem: „Na život a smrt se vyser/Tady leží, Zbyněk Fišer“.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 10:54

bromden píše:
Mike Hill píše:
bromden píše:
Mike Hill píše:
Scalex píše:Ovšem to spoléháš na to, že tě nějaký ujo v krematoriu spálí na malou hromádku šedého popela. Ale znáš to, dostane tě na starost nějaký začátečník, zapomene tě přidusávat, propálí při tom kouřovod u pece a budeš mu hrozně močkovat. A vsadím se, že tu pec ani pořádně nevyčistí chlupatýma drátkama.

...nevadí, dám do záveti dodatok, aby mi ku kremácii pribalili aj fúrik čierneho uhlia a sud vykurovacej nafty...

... a vyváleli v dehtu a hypermanganu...
:twisted:

...no vidíš, ani to nieje zlý nápad, ešte k tomu, trocha síry a fosforu a bude to paráda...

...akorát pak nepočítej, že Tě pohřbí do vysvěcené půdy... až se krematorium otřese a z komína se vyvalí oblak pekelného čoudu :mrgreen:

...netúžim skončiť vo vysvecenej pôde...

...pohybujem sa posledných 9 mesiacov dosť často na cintorínoch a vidím čo sa tam deje...

...nehovoriac o tom, že tu i tam narazím na nejakú žudskú kosť...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 10:56

xam píše:Tenhle epitaf neni moc novej, ale moc se mi libi. Je od R.L.Stevensona a nasel jsem ho v knize Nebesti jezdci (F. Jansky)
Pod sirym nebem hvezdnatym, hrob vykopejte kostem mym, rad byl jsem ziv a rad ted spim, a v kamen dejte verse vryt, jez k poutnikovi hovori-je doma plavec z pomori, je doma lovec z pohori, zde lezi ted, kde touzil byt.
Ted,kdyz to ctu-mozna to neni tak uplne epitaf, ale uz to nebudu mazat :wink:
...rozhodne to nemaž...

...presne si pochopil o čo mi išlo pri zakladaní tohoto threadu...

...chcel som aby sa tu zbierali a komentovali epitafy a rozoberal ich zmysel a umelecká hodnota...

...a tento čo si sem pridal ty, sa mi obzvlášť páči...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 10:59

...tento som videl na hrobe jedného lodníka:

"Som krutý a som aj nežný.
Ale som život.
Plačeš?"

...priznám sa že tú poslednú jednoslovnú vetu z otáznikom som doteraz nepochopil, ale nevadí, možno to pochopím počas kremácie...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Fénix » 21 dub. 2007, 11:03

"Omlouvám se za způsobené potíže"

... ale to vlastně není epitaf :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod xam » 21 dub. 2007, 11:07

[Řečtina] původně v antice pronášená pohřební řeč nad padlými nebo náhrobní nápis v několika epigramatických verších. Epitaf znikl v Řecku, rozšířil se hlavně u Římanů (například Sit tibi terra levis - Budiž ti země lehká). Později nabyl epitaf spíše významu básnicky vyjádřené závěti. Od středověku reliéfní nebo malovaná kamenná i kovová deska zasazovaná do zdi kostela na paměť zemřelého, který je obvykle zobrazen klečící. Označuje-li hrob, je formou náhrobku.
Asi tak :twisted:
Uživatelský avatar
xam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 87
Věk: 49
Registrován: 31 bře. 2007, 18:31
Bydliště: Hradec Kralové

Příspěvekod Mike Hill » 21 dub. 2007, 11:11

xam píše:[Řečtina] původně v antice pronášená pohřební řeč nad padlými nebo náhrobní nápis v několika epigramatických verších. Epitaf znikl v Řecku, rozšířil se hlavně u Římanů (například Sit tibi terra levis - Budiž ti země lehká). Později nabyl epitaf spíše významu básnicky vyjádřené závěti. Od středověku reliéfní nebo malovaná kamenná i kovová deska zasazovaná do zdi kostela na paměť zemřelého, který je obvykle zobrazen klečící. Označuje-li hrob, je formou náhrobku.
Asi tak :twisted:

...díky za informácie, to sa mi hodí v mojej profesii...

...čo všetko sa človek dozvie na fjakovom fóre, tomu by jeden neveril... :smoke5:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jajo » 21 dub. 2007, 13:10

[
...chcel som aby sa tu zbierali a komentovali epitafy a rozoberal ich zmysel a umelecká hodnota...

Akosi si ma nepresvedčil o Tvojom úmysle...
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků