Bike

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod klasik51 » 17 dub. 2007, 16:26

Vart píše:
klasik51 píše:....Nahusti u benzinky na 4....

To sem tak pred nekolika lety jednou hustil a naraz rana jak z dela, sklenene tabule benzinky se zaklepaly a ja musel menit dusi, pneu, rafek a 4 spice :D

něco bylo špatně :D stane se,ale minimálně 3,5!
Na časovku se hustí 6
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Breer » 17 dub. 2007, 17:16

je to relativne, na kazdej pneu, alebo galuske mas napisany max. tlak ci uz v kPa, baroch,alebo P.S.I koli tomu som si kupil pumpu s manometrom a nemozem si to vynachvalitm teraz uz neprehustujem a kolesa mam nafukane na spravny tlak a pneumatika sa za to odvdaci dlhsou zivotnostou
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod tifik » 18 dub. 2007, 06:16

klasik51 píše:Na tvojich 178cm je 17,5" málo,potřebuješ 19",doháníš to sedlovkou na
víšku,ale je ti krátké.Pláště vyřeš,jak jsem psal,1,5 šíře ,hladký prostředek,vzorek po stranách,když vjedeš do terénu,tak se malinko
zaboří a zabírá.Nahusti u benzinky na 4.Uvidíš že budeš spokojenej
na silnici i v terenu. :)


Jo, je fakt, že sedlovku mám vytaženou dost, ale zase měl jsem 19,5 a při obkročení jsem se skoro klimbal na tyči :D , proto ta 17,5, asi 18 by byla ideální, potřeboval bych poradit na živo od někoho zkušeného (co říkáš? :D ). Asi by se to dalo dohnat delším představcem. Pláště hustím na 3,5, zkusím ty 4. Mám taky pumpičku s manometrem, jak jsem jen bez ní mohl jezdit?? :wink: Díky za radu.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod rak65 » 18 dub. 2007, 07:56

tifik píše:Jo, je fakt, že sedlovku mám vytaženou dost, ale zase měl jsem 19,5 a při obkročení jsem se skoro klimbal na tyči :D , proto ta 17,5, asi 18 by byla ideální, potřeboval bych poradit na živo od někoho zkušeného (co říkáš? :D ).....


tifiku,
co se týká velikosti rámu, doporučuju ti kouknout se sem https://www.wrenchscience.com/Login.asp ... tylecode=M . po registraci (zdarma) se ti objeví tahle tabulka image_id: 2975 a dodáš si své míry (pozor na inche vs. cm :lol: aby ti nevyšel nějaký kolohnát) nakonec ti to nabídne kola vhodné pro tvou postavu, které se prodávají na těch stránkách. od výrobce si stáhneš geometrii (např. na mou postavu při výšce 184cm vyšel vhodný rám od ifibikes ve velikosti 18") a porovnáš s kolem, které chceš koupit (vybrat). potom si pozorně přečti, jak udávají výrobci velikosti rámů - někdo to dává střed - střed horní trubky, jiný zase střed - horní pr. trubky.
nejdůležitější však je posed, který preferuješ (nátáhnutý nebo vzpřímený). natažený posed je spíše pro závodní oblast, vzpřímenější pro rekreační. ale tohle je vyloženě individuální pocit. takže svým způsobem "nejdůležitějším" rozměrem je tzv. top effective tube. například kola garry fisher jsou dlouhá (marketingově to nazývá genesis geometry), takže kdyby jsi ho měl, určitě delší představec nepotřebuješ :wink: a stačila by ti v pohodě velikost 17".
představec na mtb bývá doporučován do 110mm. 120 a výše už je o horším ovládání (ale je to opět individuální). taky můžeš posed "prodloužit" o ohnutou sedlovku. nevím, jestli ji někdo dělá někdo jiný mimo thomsonu viz. http://www.jensonusa.com/store/bigImage ... __30.9.jpg , ale u nás je drahá (přes 3K a dováží ji bike ebola z plzně).
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod tifik » 18 dub. 2007, 08:11

rak65 píše:
tifik píše:Jo, je fakt, že sedlovku mám vytaženou dost, ale zase měl jsem 19,5 a při obkročení jsem se skoro klimbal na tyči :D , proto ta 17,5, asi 18 by byla ideální, potřeboval bych poradit na živo od někoho zkušeného (co říkáš? :D ).....


tifiku,
co se týká velikosti rámu, doporučuju ti kouknout se sem https://www.wrenchscience.com/Login.asp ... tylecode=M . po registraci (zdarma) se ti objeví tahle tabulka image_id: 2975 a dodáš si své míry (pozor na inche vs. cm :lol: aby ti nevyšel nějaký kolohnát) nakonec ti to nabídne kola vhodné pro tvou postavu, které se prodávají na těch stránkách. od výrobce si stáhneš geometrii (např. na mou postavu při výšce 184cm vyšel vhodný rám od ifibikes ve velikosti 18") a porovnáš s kolem, které chceš koupit (vybrat). potom si pozorně přečti, jak udávají výrobci velikosti rámů - někdo to dává střed - střed horní trubky, jiný zase střed - horní pr. trubky.
nejdůležitější však je posed, který preferuješ (nátáhnutý nebo vzpřímený). natažený posed je spíše pro závodní oblast, vzpřímenější pro rekreační. ale tohle je vyloženě individuální pocit. takže svým způsobem "nejdůležitějším" rozměrem je tzv. top effective tube. například kola garry fisher jsou dlouhá (marketingově to nazývá genesis geometry), takže kdyby jsi ho měl, určitě delší představec nepotřebuješ :wink: a stačila by ti v pohodě velikost 17".
představec na mtb bývá doporučován do 110mm. 120 a výše už je o horším ovládání (ale je to opět individuální). taky můžeš posed "prodloužit" o ohnutou sedlovku. nevím, jestli ji někdo dělá někdo jiný mimo thomsonu viz. http://www.jensonusa.com/store/bigImage ... __30.9.jpg , ale u nás je drahá (přes 3K a dováží ji bike ebola z plzně).


Pěkný, dík moc. Mám pocit, že Kellys má dost krátký rámy (Oxygen 05), ale proměřím to.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Bajsy » 18 dub. 2007, 11:13

tifik píše:co se týká velikosti rámu, doporučuju ti kouknout se sem https://www.wrenchscience.com/Login.asp ... tylecode=M . po registraci (zdarma) se ti objeví tahle tabulka image_id: 2975 a dodáš si své míry (pozor na inche vs. cm :lol: aby ti nevyšel nějaký kolohnát) nakonec ti to nabídne kola vhodné pro tvou postavu,


Dobrý, vyplnil jsem, následně poskládal celý bike a nevyjde mně ani draho, nějakých 3.600 dolarů :-)))
No před nějakým časem bych o tom i uvažoval, ale co jsem se oženil :? tak už na bika vlezu tak dvakrát třikrát za rok (za svobodna jak jsem neměl ročně najeto alespoň 5-6 tisíc, tak jsem si říkal - sezóna na pytel). :roll:
Bajsy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 59
Věk: 50
Registrován: 05 kvě. 2006, 07:32
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod rak65 » 18 dub. 2007, 16:47

tifik píše:Pěkný, dík moc. Mám pocit, že Kellys má dost krátký rámy (Oxygen 05), ale proměřím to.


kellys má krátké rámy.
jinak zde máš další "metodiku" výpočtu http://www.competitivecyclist.com/za/CC ... ATOR_INTRO .tady ti vyjdou rozměry rámu od - do a potom hledáš vhodné kolo :wink:
ale znovu: je to o pocitu, jak se na kole cítíš, jak ti "sedne"!!!!
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod Breer » 18 dub. 2007, 17:14

:arrow: rak65

podla tejto stranky som si vyberal ram na cestak (slopingovy) potom som poslal este svoje rozmery do firmy, kde ramy vyrabaju a vysla nam rovnaka velkost ramu 53 a bicykel sedi ako uliaty :lol:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod rak65 » 18 dub. 2007, 17:22

Breer píše::arrow: rak65

podla tejto stranky som si vyberal ram na cestak (slopingovy) potom som poslal este svoje rozmery do firmy, kde ramy vyrabaju a vysla nam rovnaka velkost ramu 53 a bicykel sedi ako uliaty :lol:


takže to souhlasí. trefili se :lol:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod Breer » 18 dub. 2007, 17:25

ved som to meral pocital uhloval dost dlhu dobu, takze som sa trafil aj ja :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod rak65 » 18 dub. 2007, 17:48

Breer píše:ved som to meral pocital uhloval dost dlhu dobu, takze som sa trafil aj ja :twisted:


takže taky poklona správnému měření :lol:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod messin » 18 dub. 2007, 18:15

Taky se musím pochlubit(je to už starší kus 8) ):http://sweb.cz/amessin/Kona.JPG
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod rak65 » 18 dub. 2007, 19:36

messin píše:Taky se musím pochlubit(je to už starší kus 8) ):http://sweb.cz/amessin/Kona.JPG


kony jsou supr kola, hlavně cr-mo rámy :wink:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod tifik » 23 dub. 2007, 10:19

Můj koník...


image_id: 2984
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod klasik51 » 23 dub. 2007, 22:03

Hele,dělejte fota pravé strany,takhle nejsou vidět komponenty,
teda čim je to osázené. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků