Bike

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 13:00

Blbce ze sebe neděláš,já se tady směju jak pitomej sám u počitače,kdyby mě někdo pozoroval,tak si bude myslet že jsem ňákej hotovej.
Tak jak to řikáš,tak máš pravdu,ale jak je ten pedál na klice a točíš
klíčem dopředu/při utahování/ k přednímu kolu,tak ho utahuješ. :D
protoje je to takle udělané.Prostě ty povoluj k zadnímu kolu,a doufám,že se ti to povede.V případě neuspěchu,stahnout kliky,dát do svěráku,klíč-
trubka na prodloužení páky,poklepávat a musí to dolu.Jenom na ty kliky
musíš mít spešl stahovák.Jestli nemáš,musíš k mechanikovi :cry:
Nebo ke mě do Milevska :D :D
držim palce.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 13:18

klasik51 píše:Blbce ze sebe neděláš,já se tady směju jak pitomej sám u počitače,kdyby mě někdo pozoroval,tak si bude myslet že jsem ňákej hotovej.
Tak jak to řikáš,tak máš pravdu,ale jak je ten pedál na klice a točíš
klíčem dopředu/při utahování/ k přednímu kolu,tak ho utahuješ. :D
protoje je to takle udělané.Prostě ty povoluj k zadnímu kolu,a doufám,že se ti to povede.V případě neuspěchu,stahnout kliky,dát do svěráku,klíč-
trubka na prodloužení páky,poklepávat a musí to dolu.Jenom na ty kliky
musíš mít spešl stahovák.Jestli nemáš,musíš k mechanikovi :cry:
Nebo ke mě do Milevska :D :D
držim palce.

Dobra, ale stale jsi me nepresvedcil :wink: . Mozna su natvrdlej, ale porad si myslim, ze kdyz budu slapat, tak je to stejny, jako bych tocil klicem dozadu. Na druhou stranu, soudruzi asi vedeli, co navrhovali :wink: a par let uz to funguje.
Mozna to opravdu nakonec skonci tak, ze budu muset zajit k mechanikovi. Milevsko mam trochu z ruky. Uvidim, treba to do zitrka povoli. Diky
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod Fénix » 14 dub. 2007, 14:27

Tak to je zase jednou téma :lol: Když mám dobrý rok, ujedu možná i 50 - 100 km :lol: na svém kole Author Idaho Obrázek, r.v. odhadem 1995 :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mirek » 14 dub. 2007, 15:53

klasik51 píše:
franta píše:Kdyz uz jsme u toho zavitu. Prislo by mi logictejsi, kdyby se zavit pri slapani dotahoval, ale pokud se nepletu, tak je to prave naopak. Tedy pri slapani by se vysrouboval, kdyby dejme tomu dokonale zatuhlo lozisko. Ma to nejakej duvod?

Ne,ne,jak šlapeš tak utahuješ.Takže,jestliže sundaváš pedy na kole,tak obě strana musíš klíčem točit k zadnímu kolu,snad mi rozumíš,ono se to
špatně tokto popisuje,když to nejde ukázat.Prostě pravou stranu doleva
a levou doprava.Povoluješ.

Mám dojem, že máte oba pravdu, jen mluvíte každý o něčem jiném. Řekl bych, že Klasik51 výrokem "jak šlapeš tak utahuješ" myslí, "když točíš klíčem stejným směrem jako se točí talíř při šlapání, utahuješ", zatímco Franta si stejný výrok vykládá jako "tím, že šlapeš, utahuješ". :wink:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 16:07

mirek píše:
klasik51 píše:
franta píše:Kdyz uz jsme u toho zavitu. Prislo by mi logictejsi, kdyby se zavit pri slapani dotahoval, ale pokud se nepletu, tak je to prave naopak. Tedy pri slapani by se vysrouboval, kdyby dejme tomu dokonale zatuhlo lozisko. Ma to nejakej duvod?

Ne,ne,jak šlapeš tak utahuješ.Takže,jestliže sundaváš pedy na kole,tak obě strana musíš klíčem točit k zadnímu kolu,snad mi rozumíš,ono se to
špatně tokto popisuje,když to nejde ukázat.Prostě pravou stranu doleva
a levou doprava.Povoluješ.

Mám dojem, že máte oba pravdu, jen mluvíte každý o něčem jiném. Řekl bych, že Klasik51 výrokem "jak šlapeš tak utahuješ" myslí, "když točíš klíčem stejným směrem jako se točí talíř při šlapání, utahuješ", zatímco Franta si stejný výrok vykládá jako "tím, že šlapeš, utahuješ". :wink:

tak tim by se to vysvetlilo :wink:
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod Vart » 14 dub. 2007, 17:58

klasik51 píše:
Vart píše:...slintam nad timhle...

To tvé vyslintané :D kolo ber,za tu cenu kolo s hydraulickéma brzdama
neseženeš,co já znám tak je vše kolem 25.000,-
ale musíš počitat že ty peníze ušetřili někde jinde,třeba na vidlici atd.
Vše se odráží od toho jak hodně budeš jezdit.V každém případě cena
jekéhokoliv kola je o materiálu!

No na vidlici v tomhle pripade myslim neusetrili, a prave ty h. brzdy jsou pro me potencionalni problem, protoze jsem cetl ze se stava ze tecou.. ony nejsou na trhu moc dlouho, ale dival sem se ze jsou ted na spouste i drazsich kol, tak se casem urcite obevi jestli to byl drb nebo ne... ja spis pockam do podzimu, to by cena mohla trochu klesnout (lonsky model Amasa Comp byl vybaveny hodne podobne a byl na prelomu roku o 2 tis. levnejsi)... ale prave co se tyce pomer cena/vybaveni tak na trhu nemuzu najit konkurenta.. kdybych si to kolo skladal ze stejnych soucastek sam, tak nevyjde levneji jak 25000 (cenu ramu jsem odhadl, zbytek pocital)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Breer » 14 dub. 2007, 18:07

franta píše:Ja mam meridu MATTS SPORT 500.

Sakrys. Sem si koupil novy SPDcka a za boha nemuzu odmontovat stary pedaly. Nemate nekdo nejakou radu? Zkusim to striknout olejem, treba to povoli.


ked mi dosiel z Irska novy cestak snazil som sa vytocit pedale co som mal na starom a namontovat ich na novy, ved som myslel:
vezmem 15ku kluc a pojd e to, anom lavu som vytocil lahko a s pravou boli neskutocne problemy, tak som sa zaprel celou silou..a povolilo to tak, ze som so o prevodnik prerezal pravu ruku asit ak 7 cm diera krvi ako pri zabijacke no na dalsi den som uz jazdil :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 18:13

Vart :arrow: když budeš čekat,tak počkej do ledna,to je cena absolutně
nejnižší,vlastně se doprodávají loňské modely.Jen je riziko,zda zrovna tento model zbude.Jestli se bojíš,abynetekla kapalina,můžeš sahnout po brzdách mechanických,kotouč.To by ses dostal s cenou ještě níže.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Vart » 14 dub. 2007, 18:20

klasik51 píše:Vart :arrow: když budeš čekat,tak počkej do ledna,to je cena absolutně
nejnižší,vlastně se doprodávají loňské modely.Jen je riziko,zda zrovna tento model zbude.Jestli se bojíš,abynetekla kapalina,můžeš sahnout po brzdách mechanických,kotouč.To by ses dostal s cenou ještě níže.

Ja s kotoucovkama nemam zatim zkusenosti zadne, hydraulicke maji obecne nejak vetsi uctu, nevim jestli je to jen cenou nebo opravdu funkcnosti, to muze posoudit jen nekdo kdo zkusil oboji typ.. mechanicke mi prijdou jednoduzsi na udrzbu (nerad platim servisy a s hydraulikou je urcite vetsi piplacka), ale zas pokud je rozdil opravdu znat tak ten cenovy rozdil neska uz neni tak sileny
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 18:28

S údržbou je to tak jak píšeš.Dobře seřízené mechanické jsou perfekt.
Je to tak trochu také o frajeřině.Hydraulické ti také jen tak někdo
neopraví,nejlépe je tam kde jsi koupil kolo.
Prodal jsem několik těch i těch a spokojeni jsou všichni,zatim. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod rak65 » 14 dub. 2007, 18:28

Vart píše:No na vidlici v tomhle pripade myslim neusetrili, a prave ty h. brzdy jsou pro me potencionalni problem, protoze jsem cetl ze se stava ze tecou..


nevím jestli tečou, ale problém bude asi se servisem (to jsi uvedl) a potom náhradní díly...nejdřív si zjisti dovozce těchto brzd do cr
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod JardaS » 14 dub. 2007, 18:39

Kolo už X let nemám , ale .... budu si muset nějaké ze zdravotních důvodů letos na jaře pořídit .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 19:13

JardaS píše:Kolo už X let nemám , ale .... budu si muset nějaké ze zdravotních důvodů letos na jaře pořídit .

Vřele doporučuji,projet se někde stranou od aut,les, louka,voda,slunce -
paráda. :) Jinak víš na koho se obrátit. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Šimi » 14 dub. 2007, 19:14

Kdysi jsem býval vášnivým cyklistou. Jezdil jsem na favoritu, hlavně po cestách. Tehdy jsem na tom kole měnil co se dalo, ale žádný zázrak z toho nikdy nebyl. Dokonce jsem si vyrobil výplň do zadního kola. Na té jsem měl vysprejovanou Émerickou vlajku :roll: .
Největší šílenost bylo moje skládané zadní 6-ti kolečko s koly 13-14-15-16-17-18 zubů. Jezdil jsem tím špatným způsobem - na sílu. Zabíral jsem při cestě do kopce i rukama o berany. Výsledkem byly stehna většího obvodu jak pas a nohy co unesly 350 kg. Bohužel taky pěkně odrovnany kolena :lol: .
Později jsem kolo nechal ladem a jezdil na motorce. Když jsem se ke kolu vrátil, cesty už mě nebavili a na polňačkách mi praskaly gumy. Horáka jsem nechtěl a šel jsem do toho TRECKa nebo jak se temu nadává. Koupil jsem tehdy AUTHOR COMPAKT. Ironie je, že jsem prodal motorku (Jawa350) a za ty prachy jsem si koupil kolo. Není to žádný zázrak, ale jezdí se mi na něm moc dobře a jsem spokojený.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 19:17

Šimi- :lol: :lol:nadává se tomu TREKKING
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron