Bike

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 10:52

bromden píše:Já mám taky silniční kolo, rám je fort, ostatní součástky kde co. Ale co máte s tou váhou nechápu, moje kolo má určitě aspoň dvanáct kilo a přiopadne mi v pohodě :lol:
(jako by to nebylo jedno, jsetli má kolo 6 nebo 10kilo, když má jezdec metrák)


12 kg na silničku je dost. Sice je fakt, že to vypadá kilo sem kilo tam, ale zistil jsem, že fakt poznáš každý deko (na kole), asi bude rozdíl mezi živou a mrtvou váhou :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 11:01

Breer píše::arrow: rak65

tak ako vravis, ked mame viac narocnejsich konickov :idea:


Přesně, každá výplata má své přesné rozdělení (pes,dýmky,kolo,přítelkyně, živobytí......) :twisted:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod rak65 » 13 dub. 2007, 12:16

tifik píše:
Breer píše::arrow: rak65

tak ako vravis, ked mame viac narocnejsich konickov :idea:


Přesně, každá výplata má své přesné rozdělení (pes,dýmky,kolo,přítelkyně, živobytí......) :twisted:


no, až dostavím (servisák), hodím foto... jedna komponenta mi sežrala více než 2 dunhilky bruyere 5103 na etrafice :lol:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod rak65 » 13 dub. 2007, 12:20

jinak pokud můžu doporučit, tak na jakékoliv komponenty a jejich hodnocení je dobrá stránka http://mtbr.com/ , konkrétně na pláště je to http://mtbr.com/reviews/tire/
stačí jen listovat a porovnávat :wink:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 12:33

rak65 píše:
tifik píše:
Breer píše::arrow: rak65

tak ako vravis, ked mame viac narocnejsich konickov :idea:


Přesně, každá výplata má své přesné rozdělení (pes,dýmky,kolo,přítelkyně, živobytí......) :twisted:


no, až dostavím (servisák), hodím foto... jedna komponenta mi sežrala více než 2 dunhilky bruyere 5103 na etrafice :lol:


No tak to bude superstroj, těším se na foto :wink:
Jinak Rubena má sice e-shop, ale po objednání mi napsala, že objednávku postupují svému smluvnímu partneru v Plzni, kde jsem se domluvil na osobním odběru bez poštovného, jsem spokojen
(samozřejmě, ty pláště jsem mohl rovnou koupit tam (kdybych si dal tu práci se zjišťováním, zda je tam mají :wink: ), ale pokud by se jednalo o zboží, které na skladě není, šlo by to takhle přes Rubenu zařídit).
Teď mi napadá, jestli by si to prostě nemohli od Rubeny objednávat sami, sakra, proč já to vlastně u tý Rubeny objednával??? :roll: Je pátek, sluníčko, měl bych jít domů!
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod madriguera » 13 dub. 2007, 13:09

Docela jste mě, pánové, namlsali :D . Do mého cyklistického parku patřila po mnoho (asi 12) let Eska premiér - hned ta porevoluční edice :D , jenže pak jí odešlo zadní kolo - vyskákala kuličková ložiska :D a tak jsem byl nucen koupit nové kolo - opět ESKA, model Unicykl z bazaru :D , za 500,- :D . Zvládá jakýkoliv terén. Jen do lesa si beru ukrajinu po dědovi. Mít taková kola má spoustu výhod - člověk si zaposiluje, nepotřebuje žádný speciální dres (no uznejte, že na velamosce v třpitivém trikotu by člověk vypadal jako pablb :D ) a případná krádež tolik nebolí! Ale jestli jednou nějak něco našetřím :D , určitě půjdu do horáka taky!
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Breer » 13 dub. 2007, 14:17

kamarati ja uz o pat minut idem , dnes len 50km a kopecky, vecer este mam sebaobranu a potom par pivecek a kotlikov fajnoveho tabaku k tomu:))

:arrow: rak65

moj ram LOOK 585 ULTRA, ked som ho kupoval pred pol rokom ako model 2007, by som vymenil asi za 10 dunhiliek, ale zivot nie je o pocitani penazi, nech nam prinasa radost kym sa da a pokial vladzeme :lol: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod rak65 » 13 dub. 2007, 15:55

Breer píše:moj ram LOOK 585 ULTRA, ked som ho kupoval pred pol rokom ako model 2007, by som vymenil asi za 10 dunhiliek, ale zivot nie je o pocitani penazi, nech nam prinasa radost kym sa da a pokial vladzeme :lol: :twisted: :twisted:


přesně, není co dodat :wink:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 11:14

Ja mam meridu MATTS SPORT 500.

Sakrys. Sem si koupil novy SPDcka a za boha nemuzu odmontovat stary pedaly. Nemate nekdo nejakou radu? Zkusim to striknout olejem, treba to povoli.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 11:44

franta píše:Ja mam meridu MATTS SPORT 500.

Sakrys. Sem si koupil novy SPDcka a za boha nemuzu odmontovat stary pedaly. Nemate nekdo nejakou radu? Zkusim to striknout olejem, treba to povoli.

nastříkej tam WD nebo GT,já nevim co máš,z obou stran a pobouchej
to kladívkem,v rámci možností.Nechvátej,nech to působit a poklepávej
sem tam někdy.dobré je to nechat do druhého dne.Hlevně drouhej klíč
a vytáčet na správnou stranu :wink: promiň ale netušim jak dalece jsi znalej.Je tam pravej a levej závit.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 11:52

klasik51 píše:
franta píše:Ja mam meridu MATTS SPORT 500.

Sakrys. Sem si koupil novy SPDcka a za boha nemuzu odmontovat stary pedaly. Nemate nekdo nejakou radu? Zkusim to striknout olejem, treba to povoli.

nastříkej tam WD nebo GT,já nevim co máš,z obou stran a pobouchej
to kladívkem,v rámci možností.Nechvátej,nech to působit a poklepávej
sem tam někdy.dobré je to nechat do druhého dne.Hlevně drouhej klíč
a vytáčet na správnou stranu :wink: promiň ale netušim jak dalece jsi znalej.Je tam pravej a levej závit.

jj, dik za radu. O zavitu zavitu vim :wink: . Zkusim a uvidim.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 12:00

Vart píše:Tohle tema tu myslim fakt neni.. Ja jsem si asi pred 5ti lety poskladal bike na ramu Leader Fox Vertex, krome ramu, pozdeji i vidlice a par novych drobnosti byly ale soucastky pobrane ze stareho kola nebo pouzite od znamych, takze se to kolo stalo studna na prachy a furt jsem neco menil, rozebiral, opravoval. To uz me ted nebavi a slintam nad timhle
Co se tyce terenu tak s tim se kamaradim vic nez se silnicema, jeste ze sou beskydy od ostravy jen kousek :)

To tvé vyslintané :D kolo ber,za tu cenu kolo s hydraulickéma brzdama
neseženeš,co já znám tak je vše kolem 25.000,-
ale musíš počitat že ty peníze ušetřili někde jinde,třeba na vidlici atd.
Vše se odráží od toho jak hodně budeš jezdit.V každém případě cena
jekéhokoliv kola je o materiálu!
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 12:03

Kdyz uz jsme u toho zavitu. Prislo by mi logictejsi, kdyby se zavit pri slapani dotahoval, ale pokud se nepletu, tak je to prave naopak. Tedy pri slapani by se vysrouboval, kdyby dejme tomu dokonale zatuhlo lozisko. Ma to nejakej duvod?
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod klasik51 » 14 dub. 2007, 12:24

franta píše:Kdyz uz jsme u toho zavitu. Prislo by mi logictejsi, kdyby se zavit pri slapani dotahoval, ale pokud se nepletu, tak je to prave naopak. Tedy pri slapani by se vysrouboval, kdyby dejme tomu dokonale zatuhlo lozisko. Ma to nejakej duvod?

Ne,ne,jak šlapeš tak utahuješ.Takže,jestliže sundaváš pedy na kole,tak obě strana musíš klíčem točit k zadnímu kolu,snad mi rozumíš,ono se to
špatně tokto popisuje,když to nejde ukázat.Prostě pravou stranu doleva
a levou doprava.Povoluješ.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod franta » 14 dub. 2007, 12:37

klasik51 píše:
franta píše:Kdyz uz jsme u toho zavitu. Prislo by mi logictejsi, kdyby se zavit pri slapani dotahoval, ale pokud se nepletu, tak je to prave naopak. Tedy pri slapani by se vysrouboval, kdyby dejme tomu dokonale zatuhlo lozisko. Ma to nejakej duvod?

Ne,ne,jak šlapeš tak utahuješ.Takže,jestliže sundaváš pedy na kole,tak obě strana musíš klíčem točit k zadnímu kolu,snad mi rozumíš,ono se to
špatně tokto popisuje,když to nejde ukázat.Prostě pravou stranu doleva
a levou doprava.Povoluješ.

Prave, pravou stranu doleva, protoze na prave stran je normalni zavit. To sedi. Takze kdyz slapu, tak se klika otaci po smeru rucicek, takze kdybych pevne chytl osu pedalu a otacel jako kdyz slapu, tak se v zavitu kliky bude otacet proti smeru rucicek - tedy doleva, takze ten pedal vysroubuji. Ted doufam, ze tu ze sebe nedelam totalniho blbce :oops:
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků