Platební karty

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Breer » 07 lis. 2007, 13:47

:arrow: Alferi


ty si tam take tlacitko nasiel? :wink:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod ypres.bass » 07 lis. 2007, 13:59

Breer píše:tak sa na to vyser...ved mas schranku v zasilkovejsluzbe co si tu ponukal :twisted: :twisted:
to odmítá akceptovat - chce si ověřit že adresa na PP je opravdu moje...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Breer » 07 lis. 2007, 14:04

tak to neviem ja mam stale pre USA neautorizovanu adresu a nikto s tym nerobi pri posielani problemy :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Tapinek » 07 lis. 2007, 14:10

Tak nejak... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 07 lis. 2007, 15:20

Breer píše::arrow: Alferi


ty si tam take tlacitko nasiel? :wink:

Už nevím jako to přesně vypadalo. Prostě jsem cosi někde zmáčkl a potvrdilo mi to kompaktibilitu adres ebay a paypal. Dělal jsem to podle nějakého návodu, tak zkus ypresi po nějakých zapátrat - třeba na něj natrefíš. ... Ale nevím jestli myslíš přesně toto. :idea:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod JardaS » 07 lis. 2007, 17:03

To ypres.bass
http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171

Tady je přesný návod na celou registraci a podle toho jsem to dělal i já . :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Breer » 07 lis. 2007, 17:32

:arrow: JardaS

vsetko je v poriadku, ale kedze nebyvas v najdemokratickejsej krajine na svete vzdy budes mat pri platbe do tejto krajiny ucet unauthorized :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Platební karty

Příspěvekod Sobpeta » 18 srp. 2013, 18:57

To tu po letech oživím s docela nepříjemnou záležitostí, která snad bude mít šťastný konec.

Pro platby na internetu používám kreditku jako mnoho jiných - léta bez problému. Dneska odpoledne telefon z ČS, resp. z těch míst, kde schvalují právě takovéto platby. Operátor mě informoval o třech po sobě uskutečněných nákupech na strawberry.net, dohromady cca za 9 tisíc a dotazoval se, jestli o tom něco vím. Jasně, že jsem nevěděl, platby byly uskutečněny dneska dopoledne mojí kreditní kartou online způsobem. Jak mě informoval, tak ČS má tento internetový obchod s kosmetikou v seznamu těch podezřelých, jelikož už se mnohým lidem stalo, že jim tam po nákupu někdo vyluxoval konto. To je jeden z důvodů, proč ihned majitele karty kontaktují. Zřejmě to vypadá, že mají nějakou díru v té ochraně při platbě. Platba nebyla ještě zautorizovaná (Na servisu 24 to visí, ale z účtu to strženo není, takže to prozatím reálně nedlužím). Celé odpoledne si lámu hlavu nad tím, jak se to mohlo stát, bylo ovšem svým způsobem štěstí, že ten fešák (či fešanda) si zvolil pro zneužití kartových údajú právě tento podezřelý obchod a ještě nakupoval třikrát v rozmezí hodiny. Kdyby to byl jiný shop, tak by mě možná ani nekontaktovali. Tudíž - karta je zablokovaná, operátor okamžitě poslal infomail na pobočku ČS ve Žďáře a já to jdu zítra odpoledne řešit na pobočku. Na netu jsem zjistil, že jsou v těchto problémech vcelku vstřícní, tak uvidíme.

Kartu používám prakticky jen na internetové nákupy, nikam ji netahám a v posledních dvou měsících jsem nakupoval dvakrát na northeneru tak je možné, že jádro problému je tam. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Platební karty

Příspěvekod bob » 18 srp. 2013, 19:38

K tomu mám dvě poznámky.

Kartu už léta mám virtuální na nakupování po netu, už z dob ebanky. Reálně neexistuje, mám jen její čísla. Výhoda je ta, že si velmi pružně můžu volit limit pro jednu platbu a když mne stihne stihomam, tak jí zapínám jenom na konkrétní platbu a potom vypnu. Z týhle karty posílám peníze i na paypal a funguje to dobře.

S tím sledováním podezřelých plateb je to dlouhodobě ze strany poskytovatelů karet promakávenej systém - na důvěře v karty vlastně stojí celý tenhle obchod. Znám člověka co dělal v český centrále ve Strašnicích a podle toho co říkal, je to opravdu přísný. Hlídaj např. právě ty opakované platby, platby na různých místech atd. I když IT boys se teď jistě zhoupnou v křesílkách s hlubokým úsměvem na rtech.

Ať Ti to dopadne dobře.

Jestli je tu něco podobného výše, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Platební karty

Příspěvekod Sobpeta » 18 srp. 2013, 20:00

bob píše:Kartu už léta mám virtuální na nakupování po netu, už z dob ebanky. Reálně neexistuje, mám jen její čísla. Výhoda je ta, že si velmi pružně můžu volit limit pro jednu platbu a když mne stihne stihomam, tak jí zapínám jenom na konkrétní platbu a potom vypnu. Z týhle karty posílám peníze i na paypal a funguje to dobře.



Jak jsem dneska projížděl net a hledal informace a zkušenosti takhle napálených lidí tak jsem pár informací o tomto typu karet taky našel. Nejsem si jistej, jestli něco takového ČS poskytuje, resp mi jde o to "zapínaní a vypínaní" možnosti platit na internetu. Jak tam zítra budu hned to zjistím a pokud ne budu hledat řešení v jiné bance. Myslel jsem, že jsem z hlediska napadnutelnosti pro tyhle podvodníky "malá ryba", resp. že se zajímají spíše o účty s velkým pohybem peněz, firemní účty atd. Každopádně stalo se a představa, že bych měl platit kvůli nějakýmu takovýmu floutkovi skoro deset litrů mě celkem skličuje. Jelikož mám na kartovém účtu přesně takovou částku k dispozici pro denní platby na netu jsem si téměř jistý, že by to ten parchant zítra vyzkoušel znova. Ještěže se to podchytilo. No snad to dopadne ok, ale předsevzal jsem si, že podniknu takové kroky, aby se to už nestalo nikdy. Díky za odpověď a podporu.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Platební karty

Příspěvekod slabak » 18 srp. 2013, 21:15

CS tuto sluzbu poskytuje, muzes vypinat/zapinat, zvolit si limit presne na castku, kterou mas platit atd..
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Platební karty

Příspěvekod Pistacik » 19 srp. 2013, 07:52

Ja mám mBank debetku VISA (ergo nie krediku) k samostatnému účtu, na ktorom nič nemám (prevod v rámci banky je samozrejme okamžitý). Len pred platbou si tam presuniem požadovaný obnos. Šanca na vybrakovanie - limitne sa blíži 0. Cena - 0 CZK ročne.

Inak Peter, nemusel si spraviť žiadnu chybu, konkrétne o ČS je známe, že jej niekoľko krát unikli informácie o kartách. Mali by ich vymeniť na vlastné náklady, ale vieš, čo to stojí? :think:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Platební karty

Příspěvekod JaN » 19 srp. 2013, 12:48

:arrow: Sobpeta

Petře, pokud používáš servis 24, tak si v nastavení - přidat produkt přiřaď pod účet tu kartu. Pak můžeš přímo v servis24 měnit limity jak trvalé, tak dočasné, případně odemykat/zamykat kartu.
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Platební karty

Příspěvekod Sobpeta » 19 srp. 2013, 15:42

Pistacik píše:Inak Peter, nemusel si spraviť žiadnu chybu, konkrétne o ČS je známe, že jej niekoľko krát unikli informácie o kartách. Mali by ich vymeniť na vlastné náklady, ale vieš, čo to stojí? :think:


Tak to je také možné... :think:
Dneska jsem tam byl, všechno vyřídili, bez problému a bezplatně - tzn. nikomu nic nedlužím, platba fyzicky vůbec neproběhla. Sice jsem to tak nějak tušil, ale stejně jsem neměl moc klidné spaní. Když jsem odcházel, tak se mi omlouvali a omlouvali. Pro jistotu jsem zakázal internetové platby i na platební kartě, změnil všechna hesla pro přístupy na internetbanking atd. Už se cítím mnohem líp.


JaN píše::arrow: Sobpeta

Petře, pokud používáš servis 24, tak si v nastavení - přidat produkt přiřaď pod účet tu kartu. Pak můžeš přímo v servis24 měnit limity jak trvalé, tak dočasné, případně odemykat/zamykat kartu.


Jj. už jsem to vystudoval, paní mi to přímo v bance ukázala jak se to provádí. Ale stejně čím dál víc přemýšlím a té možnosti jak napsal výše Pišta, tedy účet v jiné bance zdarma a jenom tam přelejvat peníze před platbou. To zní hodně rozumně.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Platební karty

Příspěvekod Scott » 19 srp. 2013, 15:43

Virtuální karta je fajn a pojištění běžné karty za cca. 250 Kč ročně rovněž.
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků