Platební karty

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod basa333 » 09 úno. 2007, 12:53

nechci radit moderátorům a ani mě nezajímají jejich problémy s PINem v threadu KDO KDE KDY BYL A JAKÉ TO TAM BYLO. tož tak... a ještě jednou sorry, pokud jsem se někoho dotkl. Howgh.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 09 úno. 2007, 18:13

Mack píše:např karty MasterCard Standard možno užít navíc ještě v obchodech s manuálním snímačem embosovaných platebních karet - tzv. imprinterem (žehličkou)...zde může obchodník chtít pin, ale nemusí...


To se obávám že je zcela špatně :)
Obchodník s žehličkou po tobě nikdy nemůže chtít PIN.


Jinak žil jsem v domění, že Maestro a Visa electron jsou jako čipové jen do elektronických terminálů, ergo se ověřují PINem, a embosované Master Card s Visou jsou do obou typů, a ověřují se vždy podpisem. Každopádně jak jsem psal, nikdy jsem u embosované Mastercard nezadával PIN jinam, než do bankomatu.

P.S. nedávno jsem v rádiu slyšel něco o tom, že nově se budou embosované karty vydávat s čipem, a pak se prý bude i u nich někdy zadávat PIN.
:?:


rozděleno, přecejen je to dost specifické téma
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mack » 09 úno. 2007, 18:52

:arrow: Fénix
asi tak:
Platební karty Maestro vyžadují při každém použití (ať již v bankomatu, nebo u obchodníka) povinné zadání čísla PIN. Každá transakce provedená platební kartou Maestro je on-line autorizována vydávající bankou.
MC Standard ještě daleko platby rozšiřuje možností projet žehličkou. Zde se opravdu dává jen podpis, nebo vůbec. Má-li obchodník, nebo trvá-li na užití on-line terminálu, tak asi musíš dát pin i zde. Ještě se na to přeptám.
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Milos Cerman » 09 úno. 2007, 19:58

Fénix píše:.... nikdy jsem u embosované Mastercard nezadával PIN jinam, než do bankomatu....


Mám embasovou kartu, ale platil jsem ve zlatnictví, jejich terminál chtěl pin. Tak nevím...... :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 10 úno. 2007, 06:55

Bohuže ani VISA embosovaná s chipem KB v elektronickém terminálu nepožaduje vždy PIN :-(
Mám dojem, že embosované karty vždy umožňují platbu bez PIN (nejen v imprinteru).
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Breer » 13 úno. 2007, 21:14

dnes som objednaval par veci z americkeho bikeshopu a pred chvilou mi dosiel mail, ze potrebuju overit totoznost a aj koli bezpecnostnym opatreniam, nech zaslem fotokopiu karty z oboch stran a pasu, alebo vodicaku... :shock:

vzdy musia byt amici v niecom ini :roll: :evil:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod rour » 13 úno. 2007, 22:28

Breer píše:dnes som objednaval par veci z americkeho bikeshopu a pred chvilou mi dosiel mail, ze potrebuju overit totoznost a aj koli bezpecnostnym opatreniam, nech zaslem fotokopiu karty z oboch stran a pasu, alebo vodicaku... :shock:

vzdy musia byt amici v niecom ini :roll: :evil:

Taky se mi to stalo, ale dopadlo to dobře, dýmka došla a kartu nikdo nezneužil :D
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Fénix » 14 úno. 2007, 09:14

Breer píše:dnes som objednaval par veci z americkeho bikeshopu a pred chvilou mi dosiel mail, ze potrebuju overit totoznost a aj koli bezpecnostnym opatreniam, nech zaslem fotokopiu karty z oboch stran a pasu, alebo vodicaku... :shock:

vzdy musia byt amici v niecom ini :roll: :evil:


to po nás kdysi chtěli v nějakém dýmkařském e-obchodě... snad s pěnovkami. Úspěšně mě to odradilo :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Breer » 14 úno. 2007, 19:45

tovar uspesne odoslany....nastava cas cakania
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Alferi » 25 čer. 2007, 14:50

Mám problém s platbou u Synjeca - tvrdí, že asi nemám nastavený limit na VISA Classic (což jsem šel před týdnem zkontrolovat a nastavený byl na 6 tisíc). Dneska jsem volal na kartové centrum, kde jsem se dozvěděl, že možná vyžadují limit nazvaný "mototransakce". Měl jste někdo podobný problém? Netušíte v čem může být ještě problém? Ve výši limitu? Docela mě to ... :alfajka: :evil:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Alfik » 25 čer. 2007, 15:58

Alferi píše:Mám problém s platbou u Synjeca - tvrdí, že asi nemám nastavený limit na VISA Classic (což jsem šel před týdnem zkontrolovat a nastavený byl na 6 tisíc). Dneska jsem volal na kartové centrum, kde jsem se dozvěděl, že možná vyžadují limit nazvaný "mototransakce". Měl jste někdo podobný problém? Netušíte v čem může být ještě problém? Ve výši limitu? Docela mě to ... :alfajka: :evil:


To netuším. Já platím Mastercardem a je to bez problémů.... Ale vzpomínám si, že na stránkách Synjeca bylo nějaké upozornění, že neumějí provést platbu přes VISA Electron - že snad Švýcarský VISA centrum to neumí, či co. Nevím, jestli by to mohlo souviset... Nemáš čirou náhodou VISA Electron?
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 25 čer. 2007, 16:16

Alfik píše:
To netuším. Já platím Mastercardem a je to bez problémů.... Ale vzpomínám si, že na stránkách Synjeca bylo nějaké upozornění, že neumějí provést platbu přes VISA Electron - že snad Švýcarský VISA centrum to neumí, či co. Nevím, jestli by to mohlo souviset... Nemáš čirou náhodou VISA Electron?

Ne ne, právě kvůli tomu jsem si nechal vyřídit embosovanou. Nevill má myslím tu samou a funguje mu to. Zkusím nechat zvýšit limit a umožnit ten mototentononc ... jestli to ani pak nepůjde, tak asi půjdu dát do spořitelny bombu. Balík se zbožím mám už zabalenej, ale karta stávkuje. :?
Sláva nazdar, už to prý funguje.
UPOZORNĚNÍ: Pokud si budete zařizovat embosovanou kartu na platbu třeba u Synjeca, nezapomeňte si vyžádat (sami mi o tom neřekli) nastavení limitu mototransakce!
Naposledy upravil Alferi dne 27 čer. 2007, 08:56, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod martin_100 » 26 čer. 2007, 22:08

Se v tom moc neorientuju ale sem rád že moje visa electron požaduje vždycky pin.
Páč udělat 2 stejný podpisy je pro mě nadlidskej úkon a tak by mi jí ty trubky za pokladnou nejspíš každou chvíli zabavili :roll:
Ono stačí když chci něco v bance a paní se tak pousměje a povídá Tak to zkuste ještě jednou :twisted:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod kamo » 27 čer. 2007, 06:27

neviete mi niekto povedať či treba na buď VISA alebo MASTERCARD (embosovanu) kartu 18 rokov? :roll: lebo čo viem tak sa dá na študentský účet spravyť asi iba Electron....
kamo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 220
Věk: 33
Registrován: 25 říj. 2006, 19:27

Příspěvekod Alferi » 27 čer. 2007, 06:45

kamo píše:neviete mi niekto povedať či treba na buď VISA alebo MASTERCARD (embosovanu) kartu 18 rokov? :roll: lebo čo viem tak sa dá na študentský účet spravyť asi iba Electron....

Jestli máš účet, tak se podívej na stránky toho finančního ústavu.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


cron