DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 10:34

jersey.se píše:Jak to? Já si kupoval různé druhy Javanse, Drum nebo Samson, protože chutnaly jinak. No a z krabičkových jsem si kupoval Gitanesky, Galoisesky, speciální Galoisesky Caporal v bleděmodrý měkký krabičce bez filtru (vůbec nejlepší) a Lucky Strike. Kdybych někde viděl ty Caporalky, s klidem bych si je koupil a kouřil dokud bych na ně měl chuť bez pocitu že dělám něco špatného nebo že bych se potom musel léčit.


Hm, no, u běžnýho kuřáka tohle neuvidíš. Ten když kupuje víc krabiček, tak kupuje všechny stejný.

bromden píše:No nevím, cigáro na stres funguje, ale fajfka taky. Když si člověk zapálí něco silnějšího, tak po chvíli, vytočeněj nevytočenej, úplně cítí jak do něj ten klid a mír vstupuje... Osobně považuju intoxikaci nikotýnem získaným via fajfka za docela dobrej uklidňovač. :smoke1:


To je možný, že to nakonec uklidní, ale ta fajfka neni dobře vykouřená (apoň u mě) a ten tabák nechutná tak, jak by mohl.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 29 říj. 2012, 11:08

Tak nevím, mě nikotin neuklidňuje. Při velké dávce sice zřetelně cítím jak mi snižuje tlak, ale nejsem si vědom, že by mi ovlivňoval emoce. A to rozhodně nejsem flegmatik.

Ale kdyby teda chtěl někdo přestat kouřit a válelo se mu doma tohle, já se obětuju, zbavím ho toho a emocionálně to na mě zapůsobí :ok:

image_id: 15280


Mimochodem, my si to kouření dýmky poněkud idealizujeme, ale dříve kdy byla kouřena masově, to bylo běžně asi větší svinstvo než dnes cigarety. Lidi kouřili z jedné dýmky imrvére a ty nejlacinější sračky. To musela být vůně! Proto se také tolerance veřejnosti k dýmkařům postupně snižovala a jak klesala cena cigaret, dýmkařů ubývalo. Jako my kouřili dýmky kdysi snobové a aristokracie, ne normální kuřáci dýmek.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 11:25

Nebejvaly bezfiltrový startovačky žlutý?
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 29 říj. 2012, 11:43

Obrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod PoKlaT » 29 říj. 2012, 11:45

jeleniste píše:Nebejvaly bezfiltrový startovačky žlutý?

:lol: jsou dodnes ale tyhle jsou nesrovnatelně silnější :smoke5:
image_id: 15280
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 29 říj. 2012, 11:48

Si pamatuju jak coby brigádník při škole jsem dělal ostrahu v Astridu a nabídl jsem tu Caporalku uklízečce, docela těžké kuřačce. No málem to s ní seklo :mrgreen:
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 11:53

Moc mě neštvi, já si to snad budu muset někde sehnat.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Jerry1 » 29 říj. 2012, 11:54

Tady k tomu je takové povídání.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Mack » 29 říj. 2012, 12:17

ještě k těm gólaskám (podobně Gittanes)...
před dost lety měly neuvěřitelných 4% nikotinu
po zglajšaltování předpisy EU je to nyní stejné jako u všech cigaret
nyní existují tři základní typy:
Modré (nejsilnější) : 0,8 mg nikotinu/ cigareta
Červené (slabší )0,6 mg nikotinu/ cigareta
Žlutobílá krabička (nejslabší): 0,3 mg/ cigareta
Změnil výrobce(původní výrobce "Altadis", nyní "Imperial Tobacco"). Ale stále se vyrábějí Gauloises ve Francii.

pro zajímavost, nynější naše žluté Startky bez filtru mají 0,7 % nikotinu. A když u nás se kdysi začaly vyrábět Sparty, tak měly jako jediné u nás 2% nikotinu, proto se z nich tehdy stal těžký podpulťák. I Němci to skupovali ve velkém. Dnes jsou Sparty, Gauloises atd seno jako vše ostatní, navíc se smrtícimi unifikovanými nálepkami.... :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 12:25

Hm akdyž si ubalim, dejme tomu golden virginii o zhruba stejnym objemu náplně, bude to taky seno? Jak je to s tim nikotýnem u tohohle?

Já vim, že jeden čas se ty bezfiltrový startky dělaly s takovejma dírkama v papírku, aby to bralo falešnej luft. To sem je tehdá přestal kupovat. Ještě si pamatuju, že měly takovej dost hnusnej papírek. Že když to člověk měl v puse, tak z toho šla cejtit chuť rozhňahňaný lepenky (aspoň já měl ten pocit).
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Mack » 29 říj. 2012, 13:05

no, já kouřím (kouřil) Startky bez fitru od doby, co stály 4,- Kč krabka až k dnešním 66,- Kč. Ale možná, že měli někde krabičky prokousané od myší (proto ty dírky) :wink:
ale ta otázka o procentu nikotinu v dýmkových ( i v řezaných pro balení) tabácích je zajímavá, nikde jsem se o tom, alespoň já nedočetl. Akorát bývá vágní rozdělování na tabáky slabé, střední a silné, jistě dost subjektivní. Ví někdo více :?:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod pitrson » 29 říj. 2012, 13:07

Stary hnedy petry, kdyz zacaly uvadet tyhle udaje, psaly 1,7 / 21mg. Moje oblibene Gitanes uvadely tusim 1,6 / 15. Chut silna, ale cigarka v podstatne 'zdravotni' :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 29 říj. 2012, 13:12

Jenže když jsem měl naposled žitánky, tak to nebylo ono. Taky už se to nedělá ve Francii, ale ve Španělsku. Kdepak, pokud vzpomínám na cigaretu, kterou bych si dal i dnes, pak je to stará Carporálka. Jenže i kdybych ji někde viděl prodávat, asi bych se bál koupit, že to už není ono :roll:
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod pitrson » 29 říj. 2012, 13:32

Ty kratky modry bezfiltrovy gitanesky mi prisly s gouloises caporales v podstate shodny. Jen jinej format krabicek. Pak byly jeste gitanesky v identicke krabicce , ale svetlejsi odstin modre, a ty byly filtrovy (kratouckej bilej filtr). No pak samozrejme normalni plnodelkove Internacionales. Ja mel nejradsi ty kratky bezfiltrovy. Vsechny zminene byly k dostani v kulaty trafice pred vystupem z metra 'malostranska'. Jo, to byly cigarka. Cernej tabak je proste jinde. I takovy lidovy 'populares' na Kube, v trtinovym papirku... :yum: Natoz ta lepsi kubanska cigaretova produkce (R&Y, Robaina, Cohiba...). Btw. tyhle cigarety by te chuti uspokojit mohly :think:
Si vzpominam, jak si kdysi ode mne prisel jeden clovek U Kalendu nad ranem vysomrovat 'jednu tu startovacku, co tu hulis jednu vod druhy' a pak se malem udusil.. :smoke5:
Tak sme tem odvykacum zase 'pomohli' :clamp: :palm: Btw. znate?
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 13:42

Mack píše:no, já kouřím (kouřil) Startky bez fitru od doby, co stály 4,- Kč krabka až k dnešním 66,- Kč. Ale možná, že měli někde krabičky prokousané od myší (proto ty dírky) :wink:
ale ta otázka o procentu nikotinu v dýmkových ( i v řezaných pro balení) tabácích je zajímavá, nikde jsem se o tom, alespoň já nedočetl. Akorát bývá vágní rozdělování na tabáky slabé, střední a silné, jistě dost subjektivní. Ví někdo více :?:

Těma dírkama jsem si dost jistej, počítám, že to mohlo bejt tak před 10-15 rokama. Takový podélný řady dírek, menších než vod špendlíku. Je jistě možný, že se pletu, ale kde bych k tomu přišel.
----------
Hm google to nezná. Tak já nevim, kde jsem k tomu přišel. Pamatuju si to naprosto jasně.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron