DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Breer » 26 říj. 2012, 18:51

nebuden otvárať novú tému, ale keď mám odložené fľaše s alkoholom (whisky, rum, calvados) pár rokov v skrini, sem tam sa na nich pozriem a odložím nazad no a vždy keď je možnosť kúpim ďalšie :palm: ...a skoro každý deň vypijem fľašu, dve vína - je to už alkoholizmus, alebo budovanie pevnej vôle? :think: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 26 říj. 2012, 18:56

Pokud nezkoušíš jestli to bez chlastu vydržíš aspoň po nějaký čas pak se o alkoholismus nejedná. To zkoušení je prej první stadium alkoholismu. Ale když chlastáš furt, je to v normě :ok:
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Baca » 26 říj. 2012, 19:00

Breer, ide o pevnu volu. Definicia notorickeho alkoholika je - denne v pravidelnom case hoci len 0.02l alkoholu. O jednej dvoch flasiach tam nic nie je :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 26 říj. 2012, 19:44

Hm, slyšel jsem, že vlastně nepřestáváš kouřit, ale začínáš abstinovat. Jinak, já si tu a tam taky cigáro dam, většinou mě to vychází tak na dvě až pět za tejden (ale někdy taky čtrnáct dní nic), je to podle okolností, cígo dávám, když jsem ve stresu, nebo v depresi. V létě jsem skoro dva měsíce nekouřil nic, ani dýmku. Nebyl čas se na dvě hodiny zastavit, já si furt řikal, dneska si večer pokouřim, pak jsem měl ale něco na práci... A nechybělo mi to. Řek bych, že je to tim, že je mi občas tak blbě z různejch psychofarmak, co beru, že se v tom ten nikotinovej absťák ztratí, že jsem si zvyknul ten hnusnej pocit prostě ignorovat. A teda musim říct, že absťák cigaretovej je proti absťáku, když člověk vysazuje antidepresiva uplnej čajíček.

Breer -> jestli seš alkoholik těžko říct. Ale násoska rozhodně.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod pitrson » 26 říj. 2012, 19:47

jersey, mne to tvoje mudrovani pripomina tatinka jednoho myho kolegy z trziste na knizeci. Ten taky nemoh pochopit, proc se lidi po alkoholu motaj. Vypravel, ze taky dal cely 2 piva a zadnej problem, jen se mu zaclo chtit trochu spat. A tejden predtim, ve stredu po obede, vypil celou plzenskou dvanactu, ale nikdy nebyl opilej. Byl presvedcenej, ze lidi to opilecky chovani jen hrajou a ty protialkoholni poradny a lecebny povazoval za saskarnu, aby se nekteri vychc..ejsi spoluobcane mohli legalne flakat..
Predpokladam, ze toho dobreho muze nikdy ani na vterinu nenapadlo, ze by nekdo mohl tech piv vypit treba 10 :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 26 říj. 2012, 19:59

Tedy předpokládáš že jsem těch cigaret nikdy nevykouřil dost? Inu ano, k pravidelné 20' denně jsem to nikdy nedotáhl. Ale naskýtá se otázka: Proč bych to kua asi tak dělal když už daleko míň cigaret mi nedělalo dobře na průdušky? Odstrašujícím příkladem mi byl vždycky soused (už mrtvý), kterej se moh po každý cigaretě udusit, dělalo mu to blbě a stejně si nejpozději do pěti minut zapálil další.

ps. Na druhou stranu když jsem vycucal denně celej puk snusu, trochu jsem zpozorněl a radši toho nechal.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 26 říj. 2012, 20:07

jersey.se píše:.... Na druhou stranu když jsem vycucal denně celej puk snusu...


Co tvoje dásně na to? Mě to na ty dásně nedělalo moc dobře. Zajímalo by mě, jestli se to se spotřebou zhoršuje, nebo jestli je to začátečnickej problém, kterej odezní, když si dásně zvyknou.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Breer » 26 říj. 2012, 20:11

jeleniste píše:Breer -> jestli seš alkoholik těžko říct. Ale násoska rozhodně.


som síce ateista, ale viem že to je len premenená voda, takže pijem vodu v lepšom skupenstve, napr. teraz austrálsky merlot :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 26 říj. 2012, 20:18

:arrow: jeleniste: Když to střídáš, tak to není tak hrozný. Ale i kvůli dásním jsem se na to vybod. Teď už si dám opravdu jen sem tam a rozhodně ani ne každej den nebo týden. Kupuju to sporadicky.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Fénix » 26 říj. 2012, 21:51

jersey: to, že jsi nezažil fyzický nikotinový absťák (já taky ne) ještě neznamená, že neexistuje :smoke3: A i kdyby šlo o absťák čistě psychický (sotva to jde rozdělit, na druhou stranu) tak pořád to překonání vyžaduje sílu vůle. Takže já upřímně držím palce každému, kdo kouřit nechce, ale nedaří se mu přestat (obzvlášť, jde li o nebalený cigára). Pokud někomu pomáhá o svých bojích psát na Foru, má dveře otevřené, v příslušných místnostech. Tolik můj příspěvek k nedávnému flejmíku, snad to nebude mít pokračování (pokud jo, poputuje to za předchozí diskusí :mrgreen: )

K pokračování došlo, takže následná diskuze přesunuta na uvedené místo...viewtopic.php?f=3&t=3040&start=30#p310919 a zamčena. Věřím, že už je to poslední krok... :twisted: :roll:
Sobpeta
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 27 říj. 2012, 12:34

Jak už jsem psal, přijde mi holt přinejmenším úsměvné toto téma zde na fóru uživatelů tabákových výrobků. Přestože jsem dospěl do stavu kdy mi cigaretový kouř docela vadí, nevidím mezi kouřením dýmky, doutníku a cigaret diametrální rozdíl. U mě je to rozdíl snad jen pro průdušky, které opravdu cigarety neměly moc rády, protože na ně odmala trochu trpím. Zkrátka je každého věc co chce kouřit a kouříme tady předpokládám tabák bez výjimky všichni. A pokud kouřím abych přestal kouřit, dotýkám se sice poměrně zajímavé lingvistické kreace, ale asi bych si měl uvědomit, že problém bych měl hledat jinde než v samotném kouření čehokoliv.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod Rog » 29 říj. 2012, 10:08

Ja ti neviem jersey...
Podľa mňa je rozdiel, či huliš cigy, alebo faju (cigaru) a nebude to iba rozdiel pre priedušky. Keď huliš cigy (či už chceš, alebo musíš), tak to robíš sústavne s vačšími či menšími prestávkami (niekto denne 5 iný 40). Robíš koli tomu prestávky v práci, zapáliš si kým čakáš na spoj.. robíš to furt. Nejaký relax a pohodu v tom viem nájsť hádam len u takých tých sviatočných, čo si zapália ku káve a vychotnajú si tú pohodičku. Keď hulíš, lebo musíš (cigy) tak riešiš hlavne, aby Ťa neškrabali v krku (lebo vieš že dnes ešte dáš 15 - 20..) a aby boli primerane silné.
Faju napcháš prevažne keď vieš, že máš 2 hodiky pauzu a kľud a túto pohodu umocníš tým, že si vychutnáš tabak, ktorý si si vybral a nie aby si sa ukľudnil a potlačil nervozitu ako pri cigaretách.
Je mi jasné, že existujú ľudia, ktorí fajčia cigarety "fajnšmekersky" a ďalši, ktorí hulia fajky "závislácky", ale nemyslím že je to typické.
A preto, ak chce niekto skončiť s cigaretami, tak mu fandím, považujem to za ťažké. Ak chce prejsť na fajku, nevidím v tom nič zlé (ak sa mu to podarí). A keď chce niekto prestať fajčiť fajku, tak o tom ani neviem, lebo to nikto nerieši a predpokladám, že tam to problém nie je.

Sám som cigarety nefajčil, tak možno mi kopec necí nedochádza. Možno by si mi mohol vysvetliť, ako si myslel toto: A pokud kouřím abych přestal kouřit, dotýkám se sice poměrně zajímavé lingvistické kreace, ale asi bych si měl uvědomit, že problém bych měl hledat jinde než v samotném kouření čehokoliv.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jeleniste » 29 říj. 2012, 10:14

U těch cigaret taky neuvidíš, že by si někdo koupil deset různejch krabiček, aby si zakouřil na co má zrovna chuť. Kdežto kuřák dýmkovej obvykle nekouří jen jeden druh tabáku (i když tobolka tabáku stojí víc než krabka cigaret). Já cigarety kouřim fakt sporadicky. A to "na stres". Kouřit fajfku "na stres" nemá pro mě cenu. To je jen škoda tabáku, kterej přijde vniveč.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod jersey.se » 29 říj. 2012, 10:27

Jak to? Já si kupoval různé druhy Javanse, Drum nebo Samson, protože chutnaly jinak. No a z krabičkových jsem si kupoval Gitanesky, Galoisesky, speciální Galoisesky Caporal v bleděmodrý měkký krabičce bez filtru (vůbec nejlepší) a Lucky Strike. Kdybych někde viděl ty Caporalky, s klidem bych si je koupil a kouřil dokud bych na ně měl chuť bez pocitu že dělám něco špatného nebo že bych se potom musel léčit.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: DNES JSEM SI DAL, KAMARÁDI, OPRAVDU POSLEDNÍ CÍGO!

Příspěvekod bromden » 29 říj. 2012, 10:31

No nevím, cigáro na stres funguje, ale fajfka taky. Když si člověk zapálí něco silnějšího, tak po chvíli, vytočeněj nevytočenej, úplně cítí jak do něj ten klid a mír vstupuje... Osobně považuju intoxikaci nikotýnem získaným via fajfka za docela dobrej uklidňovač. :smoke1:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron