Mobilní telefony

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod mirek » 21 lis. 2006, 12:52

Robur Dobyvatel píše:To bude možná on, co jsem viděl. Jenom nechápu, proč to ti blbci nedělaljí standardně aspoň u poloviny modelů, když už do těch telefonů cpou kdejakou 3,14čovinu.

To by byla jedna z mála funkcí, které bych dokázal ocenit.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mathias Sandorf » 21 lis. 2006, 12:59

Mno já mám od mobilu požadavek, aby dlouo vydržela baterie, vešlo se tam dost zpráv, uměl telefonovat a vzbudit mě. Mám Nokii 6020 a sem spokojenej...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod mirek » 21 lis. 2006, 13:07

Simon píše:u Vcka se nemacka tlacitko, Vcko jen otevres jako knizku cimz se da prijmout rovnou hovor

Potřebuješ tudíž obě ruce, pokud to neděláš elegantním švihem, pak asi půjde mobil do kytek dost rychle
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 21 lis. 2006, 13:16

mirek píše:
Simon píše:u Vcka se nemacka tlacitko, Vcko jen otevres jako knizku cimz se da prijmout rovnou hovor

Potřebuješ tudíž obě ruce, pokud to neděláš elegantním švihem, pak asi půjde mobil do kytek dost rychle

no, já V-čka taky nerad (cokoli bylo íc komplijkovaného než nezbytně nutné jsem zatím zničil), ale dá se otvírat palcem... to by mi na nich zrovna nevadilo.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 21 lis. 2006, 13:30

mirek píše:
Simon píše:u Vcka se nemacka tlacitko, Vcko jen otevres jako knizku cimz se da prijmout rovnou hovor

Potřebuješ tudíž obě ruce, pokud to neděláš elegantním švihem, pak asi půjde mobil do kytek dost rychle


klasicky spor teorie s praxi ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Bajsy » 21 lis. 2006, 13:32

Kdysi jsem měl hrozně rád Ericssony, začínal jsem s T10, flashnutou na T18, pak jsem měl dlouho R320i, což bylo sice pádlo, ale jinak nejlepší mobil, co jsem kdy měl. Když mi ho ukradli :evil: koupil jsem si Sony CMD-J70, ten jog-dial byl fantastický nápad. Od spojení Sonyho a Ericssonů jsem si hodně sliboval, že teda spojej to nejlepší, co každý z nich umí, bohužel, dneska bych si z jejich nabídky nevybral. Služební mobil jsem nafasoval BenqSiemens S 68 a zatím jen chválím, je malý, placatý, se solidním displejem a má všechno co potřebuju (quazifoťáky na mobilech do toho nepočítám).
Bajsy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 59
Věk: 50
Registrován: 05 kvě. 2006, 07:32
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Honzk » 21 lis. 2006, 15:56

Mě doteď celkem dobře sloužila Nokia 3310, nicméně mám asi týden Nokiu 6070. Nevím jestli sem nadšenej nebo ne, mě tyto elektronický hračičky vůbec neberou, hlavně že se s tím dá dobře telefonovat (na rozdíl od N3310 má velmi kvalitní a srozumitelnej zvuk) a má to ty další základní věci jak už zde bylo zmíněno.
Možná někdy využiju i to rádio, ale např. foťák je tam uplně na howno a byl bych radši, kdyby tam nebyl.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vart » 21 lis. 2006, 17:56

k veckove konstrukci:
neznam cloveka ktery by vecko zkusil a po ziskani zkusenosti na nej nadaval.. Mozna nejake prukopnicke modely byly poruchove,to nevim, ale v dnesni dobe kloub neni poruchovym mistem. Vecko nabizi mnohem vetsi uzitny prostor pro klavesnici a dysplej, stejne jako vysunovaci konstrukce. Mobil pouzivam a otviram bezproblemu jednou rukou
Driv sem mel motorku T720 (taky vecko) a 3 roky bezproblemu
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 21 lis. 2006, 18:03

véčka jsou elegantní, ale vždycky mi na nich subjektivně něco vadilo. Asi mi připadají takové moc "americké" :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod martin_100 » 21 lis. 2006, 18:05

Ad Dioda - to má nokia asi 1100 nebo jaxe to jmenuje. Je to ten nesprotější mobil. Koupil si ho děda a naučil se snim velice rychle ato je co říct páč s tutima věcma prostě neumí.


Já měl z počátku 2 siemensy C25 po sobě...na začátek dobrý ale už bych to nechtěl...ani hodiny to nemělo :!:
Pak chvliku motorolu v 100 (?) taková krabice s velkym displejem co se odvírala tak že měla klávesnici skoro jako comp a velkej displej a měla asi 3 hry a telefonovat se dalo pouze přes "bondovku" sluchátko s mikrákem na drátku. stála pěkně za p**u páč byla nepraktická.
Následoval erikson 501 . ten byl supr- malinkej. dlouho vydržel,velkej seznam,diář,hodiny,jestli měl budík si nepamatuju a hlavně užiatelský tlačítko na který sem si moh nastavit přímo jakoukoli fci.
Teď už skoro 5 let N 3410 je to tank-takových pádů co vyrdžela... ale už holka dosluhuje. Některý tlačítka se musí tlačit silou medvědí, nevyzvání a nechce ukončovat hovory. Jednou se v noci vzbudim a slyšim mírný syčení a ejhle on to mobil byl sice vypnutej ale mírně prosvěcovali tlašítka a ze sluchátka se ozývalo tichý syčení. Vytah sem baterku a ráno zase fungoval ale nezvonil. Teď nedavno byl utopenej ale ikdyž z toho tekla voda tak fungoval :twisted:

Jo až našetřim tak si možná koupim novou nokii.
U tý bych chtěl aby měla fce jako měla spolužákovo.
Do tý se dala dát SD karta (měl gigovku) a vešlo se na to spousty videí a fotek. adresář jako kráva a MP 3 to zvládalo.
Teda pokud se podaří našetřit (to vidim bledě). Ale na druhou stranu já telefon nijak z životu nepotřebuju tak nevim. Muj telefon potřebuje k životu akorát šéf když mi potřebuje udělit nějaký inštrukce.
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod mirek » 21 lis. 2006, 18:33

Fénix píše:véčka jsou elegantní, ale vždycky mi na nich subjektivně něco vadilo. Asi mi připadají takové moc "americké" :)

I to může být jeden z důvodů, proč jsem na ně vysazený :)
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ještěr » 21 lis. 2006, 22:36

Co jsem si tak všiml, tak véčka se většinou líbí víc ženám než mužům. Všimli jste si toho taky, nebo je to jenom můj osobní omyl?
Uživatelský avatar
Ještěr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 36
Registrován: 20 lis. 2006, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 21 lis. 2006, 22:37

Tak já si na mobilech jeden čas dost ujížděl :)
v současné době volám denně něco kolem 2 hodin. Takže se moje priority na telefon změnili. Nyní požaduji malý lehký telefon s dobrou ergonomii a zvukem.
synchronizaci přes bluetooth s outlookem kvůli kontaktům beru jako samozřejmost.
co se týče konstrukce tak mi nejvíce vyhovuje kvalitně provedený slider kdy přijmutí ukončení hovoru je nejpohodlnější to samé platí o odmykání klávesnice.
zde je soupis jaké telefony jsem postupně za sebou měl :wink:

SonyCMD-X1000->Nokia 3110->Nokia 5110->Alcatel OT301->Nokia 5510->Sony Ericsson T100->Siemens MT50->Nokia 8310->Alcatel OT535->Sony Ericsson T610->Sony Ericsson Z600 + Asus MyPAL A620->Siemens SX1->Nokia 3230->Nokia 6630->Sharp GX29->Samsung SGH-E370
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Mack » 22 lis. 2006, 06:21

tomsoyer píše:zde je soupis jaké telefony jsem postupně za sebou měl :wink:

SonyCMD-X1000->Nokia 3110->Nokia 5110->Alcatel OT301->Nokia 5510->Sony Ericsson T100->Siemens MT50->Nokia 8310->Alcatel OT535->Sony Ericsson T610->Sony Ericsson Z600 + Asus MyPAL A620->Siemens SX1->Nokia 3230->Nokia 6630->Sharp GX29->Samsung SGH-E370
teda,Tome, ty máš paměť jako slon :shock:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Alfik » 22 lis. 2006, 09:58

Pokud jde o ty Véčka, tak musím dát za pravdu Simonovi. Je to šikovný, telefon může mít díky tomu poloviční velikost, a přitom má i tak slušně velkej displej a klávesnici, navíc oboje je v zavřeném stavu chráněné, takže displej se nepoškrábe, a člověk neobvolává z kapsy půlku příbuzenstva.
Otevřít se to dá bez problémů i jednou rukou, stačí jen zastrčit palec mezi obě poloviny, a telefon se pak "dovyklopí" sám. A k tomu kloubu - Samsunga S500 jsem měl tři roky, a s tím, že by se to vyklalo, nebo něco takového, jsem nikdy neměl problémy.
Moje nová K800 je standartní konstrukce, a tím pádem jsem si zase musel navyknout na všechny ty prudy, které Véčko tak elegantně řešilo (jako zamykání klávesnice, dávat pozor na displej, atd...)
Zase na druhou stranu ale má např. tu prima LED baterku (zaostřovací světlo od foťáku), která ve tmě fakt docela slušně poslouží - tuhle "fíčuru" jsem si docela rychle oblíbil... :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler], Seznam [Bot] a 7 návštevníků


cron