Technologie toceni piva

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Šimi » 05 lis. 2006, 17:45

tomsoyer píše:radši točené, ale správně točené, tlačené vzduchem nebo biogenem.
Hnané CO2 je většinou o ničem.
To pak raději lahvové.


Co je to biogen? To slyším poprvé.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 05 lis. 2006, 17:52

Šimi píše:
tomsoyer píše:radši točené, ale správně točené, tlačené vzduchem nebo biogenem.
Hnané CO2 je většinou o ničem.
To pak raději lahvové.


Co je to biogen? To slyším poprvé.

na netu jsem našel, že je to tohle "ADVANCED BIOGEN regeneruje stresovanou pleť s Biogen Repair komplexem z rostlinných výtažků. Tento komplex aktivuje v pokožce regenerační proces a dodává jí svěžest a vitalitu." :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Milos Cerman » 05 lis. 2006, 18:07

Šimi píše:Co je to biogen? To slyším poprvé.


Je to směs plynů určená k točení piva, hlavní složkou je dusík. V bombách to dodávápivovar, hlavně do hospod, kde mají ve sklepě místo sudů tanky.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 05 lis. 2006, 18:09

Milos Cerman píše:
Šimi píše:Co je to biogen? To slyším poprvé.


Je to směs plynů určená k točení piva, hlavní složkou je dusík. V bombách to dodávápivovar, hlavně do hospod, kde mají ve sklepě místo sudů tanky.


Mám takový dojem, že pivo v tancích vůbec nepřijde d styku s hnacím plynem. Vevnitř je pytel, do kterého se natankuje pivo. Vytláčí se tak, že se nějaký plyn žene mezi stěnu tanku a pytel.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 05 lis. 2006, 18:16

Šimi píše:Mám takový dojem, že pivo v tancích vůbec nepřijde d styku s hnacím plynem. Vevnitř je pytel, do kterého se natankuje pivo. Vytláčí se tak, že se nějaký plyn žene mezi stěnu tanku a pytel.


To s týká těch modernějších. Inu pokrok nezastavíš.
Pivo hnaný plynem je fajnový, ale když se blížíš k hospodě, a vítá tě klapot pivního kompresoru, taky to má svoje kouzlo :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tomsoyer » 05 lis. 2006, 18:29

Milos Cerman píše:
Šimi píše:Co je to biogen? To slyším poprvé.


Je to směs plynů určená k točení piva, hlavní složkou je dusík. V bombách to dodávápivovar, hlavně do hospod, kde mají ve sklepě místo sudů tanky.

Tak tak, nedodává jej pouze pivovar dá se koupit stejně jako CO2 v prodejně plynů. Bomba je jen o málo dražší než CO2 kvalita a hlavně chuť takto tlačeného piva mnohem lepší.
V dobrých hospodách toto používají.

Jinak nejlepší je klasický chlaďák v něm uskladněné sudy a pivo je tlačeno vzduchem který vyrábí kompresor.
Viz Milošuv klapot - také ho mám rád :wink:

Nejlepší je samozřejmě pivo z tanku to je bez debat :!:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Šimi » 05 lis. 2006, 18:35

Jestli je hlavní složkou dusík, mohlo by jít o obyč. stlačený vzduch. Provozovateli by to řešilo hygienické problémy s filtry u kompresorů.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 05 lis. 2006, 19:52

Šimi píše:Jestli je hlavní složkou dusík, mohlo by jít o obyč. stlačený vzduch. Provozovateli by to řešilo hygienické problémy s filtry u kompresorů.


Ve vzduchu je sice hodně dusíku, ale tady jde hlavně o kyslík.
Ten dostal svoje český jméno od slova "kysati, kvasiti". A ten právě dělá v pivě - ale i leckde jinde - slušně velkou neplechu.

Tady nejde ani tolik oto, jestli se fouká pivo vzduchem, anebo kysličníkem uhličitým či biogenem. Když je sud čerstvej, nemá vzduch chybu. Jenomže spousta hodpod sud večer nedotočí, a chce ho nalejt do hostů druhej, anebo i další den.
Pivo hnaný vzduchem udělá v pěně druhej den veliký, jakoby mejdlový bubliny, a navíc chuť je tatam. Kysličník anebo biogen pivo dovolí dotočit i po několika dnech.
Nemyslím si, že je pivo srovnatelný s čerstvákem :smoke5:

Víš jak dlouho trvá dotočit tank piva :?: :roll: :?:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Rakis » 05 lis. 2006, 20:05

Ale tank si myslím není tlačen přímo do nádrže s pivem, ale pivo je v jakémsi měchu a ten se stlačuje.
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 05 lis. 2006, 20:08

presunuto offtopici :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 05 lis. 2006, 20:09

Rakis píše:Ale tank si myslím není tlačen přímo do nádrže s pivem, ale pivo je v jakémsi měchu a ten se stlačuje.


To jsem psal o trochu výš.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Breer » 09 lis. 2006, 00:06

nedavno davali na spektre serial o pive a zaujalo ma nalievanie lahvača do pohara, ze vraj najlepsie je naliat pivo priamo zvrchu , aby sa urobila bohata pena..potom pockat kym pena nespadne a opat doliat, vraj si pivo vtedy najviac vychutname cuchom a je aj chutovo vyvazene a citit ho v plnom rozsahu, skusal som na prazdroji..hm..Prazdroj je pre mna vzdy Prazdroj a taky si ho aj vzdy vychutnam :lol:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Šimi » 09 lis. 2006, 09:23

Nejefektnější technologie točení piva z plechovky je v díle simpsnů "Plastický Vočko"
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 09 lis. 2006, 12:32

Breer píše:nedavno davali na spektre serial o pive a zaujalo ma nalievanie lahvača do pohara, ze vraj najlepsie je naliat pivo priamo zvrchu , aby sa urobila bohata pena..potom pockat kym pena nespadne a opat doliat, vraj si pivo vtedy najviac vychutname cuchom a je aj chutovo vyvazene a citit ho v plnom rozsahu, skusal som na prazdroji..hm..Prazdroj je pre mna vzdy Prazdroj a taky si ho aj vzdy vychutnam :lol:


Pití piva - teda i jeho točení a nalejvání - je především o tom, co komu chutná !

Já mám rád, kdyžmá pivo "říz", teda když má v sobě hodně kysličníku. Ptoto piju lahváče z láhve, nepřelejvám ho vůbec, abych o kysličník nepřišel. A taky piju lahváče nadvakrát, nejvíc na třikrát, aby mi pivo nezvětralo.
Pivo nalejvaný zvrchu (ne po stěně) sice zapění, ale stratí svůj říz. Ovšem - pokud to někomu chutná ....
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod seng » 09 lis. 2006, 12:45

Milos Cerman píše:Pití piva - teda i jeho točení a nalejvání - je především o tom, co komu chutná !

Já mám rád, kdyžmá pivo "říz", teda když má v sobě hodně kysličníku. Ptoto piju lahváče z láhve, nepřelejvám ho vůbec, abych o kysličník nepřišel. A taky piju lahváče nadvakrát, nejvíc na třikrát, aby mi pivo nezvětralo.
Pivo nalejvaný zvrchu (ne po stěně) sice zapění, ale stratí svůj říz. Ovšem - pokud to někomu chutná ....


Nevim sice, jestli riz je o obsahu kyslicniku, ale ja osobne mam naopak rad pivo, ktery co nejmin pripomina limonadu, tj. plzen z tanku je presne to, co je pro mne jak delany.

Co se tyce nalejvani, aby "vypenilo", tak mi to prijde tak podivne, ze to snad vyzkousim, abych si to sam ochutnal. Osobne nalejvam zpusobem, ktery povazuji za klasicky, tj. cast po skle a konec doprostred, aby to melo hezkou penu, ale zas ne pres celou sklenici...
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron