Hory, skály, ...

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Re:

Příspěvekod bromden » 08 říj. 2009, 15:15

Faethor píše:
No jo, v Čechách je to prostě takhle debilně odjištěný všude. prej zlatý Rakousy. For je v tom, že to jištění je tak nastavěný schválně ve stylu: když na to nemáš, tak tam nelez :? což je docela škoda. Pochopim to na písku kde to fakt nejde jinak zajistit, ale tady je to prostě natruc, aspoň pro nás posery :D To Srbsko by nebylo tak zlý, kdyby nebylo tak pekelně olezený-místy je to jako sklo...co jste lezli? Homoli?


Jo, to si už nepamatuju, nějakou čtyrku vedle "hare kršna"... btw. poslední dobou tíhnu k tomuto stylu jištění - přesně dle hesla které jsi zmínil, ono cest které nejdou dojistit je minimum, ale z vynejtovanou cestou už nikdo nic neudělá. Na vápně ješte dejme tomu, ale ten písek by šel do kytek dost rychle. Aspoň si tam pak lidi nešlapou po hlavách. Druhou půlku sezóny jsem letos strávil na v labáku, a hlavně na hrubici a nádhera, sonda do hlubin vlastní vůle přežít :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Hory, skály, ...

Příspěvekod Faethor » 09 říj. 2009, 09:22

Jo už tušim, nástup přes takovou delší plotnu na břiše, pak traverz doprava k prvnímu borháku, pak převisem ke stromku... Jestli je to vona, myslím, že se kdysi jmenovala Govinda :D Btw, i když nemáš na to něco takovýho lézt, vždycky můžeš někam narvat pár klínů nebo friendů- no napísku uplně ne:) ted jsem viděl hezkej flm co vyhrál na letošním festlivalu horolezeckých filmů první cenu (hard edge- můžu pučit) o tom, proč vlatsně lidi lezou. Mimo jiné je tam i bandička profi amíků co je vytáhnou do ádru- a dle jejich prohlášení je to to nejnebezpečnější a nejulítlejší lezení, který kdy zažili- žádný mágo, žádný jištění, jen nějaký pobouchý uzlíky do spár :D Jo a ten intenzivní pocit nutnosti přežít znám velmi, velmi dobře:) co takhle vyrazit někam spolu? lezeš s nějakou bandou nebo jen tak s kolegou?

btw labák vůbec neznám takže by bylo zajímavý mít s sebou nějakého průvodce co to tam zná:)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Hory, skály, ...

Příspěvekod bromden » 09 říj. 2009, 10:43

To by mě taky zajímalo proč lidi vlastně lezou (v mém případě asi proto že se mi chce, žádný hlubší smysl bych v tom nehledal... :twisted: ).

Jinak - ač mi nevadí český ráj - tak ádr je pro mne ještě o level dál za zábranami, zatím jsem se tam vždycyky akorát tak posral strachy a zbaběle prchnul na křižák :smoke2:

Btw. nebezpečný, ono to je paradoxně bezpečnější, protože ku.va přemýšlíš do čeho nalezeš, kdo tu cestu dělal a kdy (a to ti řekne někdy i víc než číslo...),jestli do vytrvalostně - s rezervou dolezeš aspoň ke kruhu, co by se mohlo urvat, a případně co kde zajistíš a kam spadneš. Když se podíváš na statistiky, víc úrazů a smrťáků máš na debilním alkazáru než na všech pískách dohromady. Ono do srbska přijde každej chuj s pěti presama, špagátem a táááákovýmkhle sebevědomím z překližky, a pocitem že to je všechno co potřebuje (... to co je pak občas na takovým alkazaru nebo rovišti k vidění, je neuvěřitelný... se až člověk diví že těch mrtvol není víc).

Ostatně amíci s jejich technickejma vícedélkovkama za A5 (a A6) se štandama v háčkách maj co povídat o nebezpečí...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Hory, skály, ...

Příspěvekod Faethor » 09 říj. 2009, 11:32

ad i. odpověď v tom filmu nenajdeš, jen zjistíš že lidi jsou ještě větší magoři než sis dosud myslel:) viz týpek co leze na free Nordwand na Eigeru s base jumpovým padákem, takže když nemůže, tak prostě skočí a tak:)

ad Ádr- upřímně se přiznáváma hrozně se stýdím, na písku jsem ještě nikdy nebyl- moje lezení venku je značně omezené:) respektive jsem permanentní začátečník:) vevnitř si troufnu na šetky a občas mám i zářnější dny, ale venku jsem posranej až za ušima:) Po tom co jsem se loni přes zimu dostal zase po letech do formy, jsem blbnul na snowboardu a skočil ze šesti metrů na betonovej pilon prdelí....nikomu bych to nepřál:/ prdel mi zase přirostla až v létě takže po půl roční pauze se zas dávám do foroty.takže tak.

Ohledně těch úrazů- naprosto souhlasím, na písek si většinou jen tak nikdo netroufne a když už jo, tak je připravenej a ví do čeho jde, i když i tohle není pravidlo. A metoda jištění v tomhle případě dobře slouží jako odstrašující element.

není v améru lezení jako lezení- což platí i o Evropě- náhodou jsem narazil na tenhle článek LINK:http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2008040010&nazevclanku=tragedie-na-spitzbergu -řekneš si blbost, ale stačí chvilka nepozornosti, a tragédie je na světě. Už sem slyšel tolik historek o ostřílenejch bardech co se při slaňování odvázali a zapomněli se cvaknout na odsedku, že by to bylo na knížku.....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Hory, skály, ...

Příspěvekod Renno » 23 lis. 2009, 12:25

pánové nedávno jsem byl na Svatošských skalách u karlových varů...super lezba nad ohří a hned naproti na břehu dvě hospody se zahrádkou..totálně krásný prostředí...není to sice nijak vysoký ale na víkend pěkný :wink:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Re: Hory, skály, ...

Příspěvekod Petr de Wind » 01 kvě. 2010, 10:19

...tak koukám že tu jsou i lezci... :-) ...co kdyby jsme udělali výjezdní zasedání na Slezském Domě,což je v tatrách jediná chata na které se dá kouřit, aněco málo tam přelezli :-) ...
Uživatelský avatar
Petr de Wind
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 61
Věk: 51
Registrován: 17 led. 2010, 21:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Ty si Peter skala...

Příspěvekod Petr de Wind » 23 kvě. 2010, 20:32

...tak to já jsem si v Rakousku na vrcholu čtyřdélkové věže zapálil doutník a k tomu dal plechovku piva a o kus dál lezoucí rakušáci se na to dívali a kroutili hlavou tak,až jsem slyšel jak jim praská v krční páteři...ti by mě z alpinverajnu vyrazili na místě :-) ...a loni jsme si s Paťou konečně vzali faje do Tater,ale na žabím koni nahoře tak funělo,že by to nezapalil ani ten chlap co "zapálil říšský sněm"...takže faju spíše v nástupu... :-) ...
Uživatelský avatar
Petr de Wind
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 61
Věk: 51
Registrován: 17 led. 2010, 21:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků