Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod archduke » 21 úno. 2005, 02:15

A jake jsou ty svycarske Villiger Kiel? Nebo belgicky Panter? Docela bych je nekdy zkusil.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Milos Cerman » 21 úno. 2005, 08:38

PANTERy jsem skusil, (samo že bez příchutě), ale není to žádná sláva.
Přesto jsem to přežil.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Jana » 21 úno. 2005, 20:47

archduke píše:Toscano ...
Tyto cigars jsou tvrde, jako kamen 8.5x1.0cm a daji se zuzlat 2hodiny v prubehu sezeni na "trune". Takze muzes v klidu precist vsechny noviny sveta. :lol:


Já tě nechci odrazovat, ale z Toscano doutníků jsem se skoro :puke:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod archduke » 21 úno. 2005, 20:56

Jana píše:
archduke píše:Toscano ...
Tyto cigars jsou tvrde, jako kamen 8.5x1.0cm a daji se zuzlat 2hodiny v prubehu sezeni na "trune". Takze muzes v klidu precist vsechny noviny sveta. :lol:


Ja te nechci odrazovat, ale z Toscano doutniku jsem se skoro :puke:


No, ja se ti nedivim, jsou pomerne dost silne, ale mne chutnaji (aspon ty co se tady prodavaji) a obcas je kourim pro zmenu (od dymky). Nejak si tim srovnam chute, zvlastni, ale funguje to.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Milos Cerman » 05 kvě. 2005, 21:06

Drobná zprávička pro kuřáky doutníků :

Na Kanárských ostrovech se vyrábí doutník EL GUAJIRO BREVAS.
Jedná se o strojově vyrobenej doutník, velikost :dékla asi 14,5 cm, průměr asi 15 mm. Každej je balenej do celofánu, krabice po 25ti kusech.

A to nejdůležitější : Změnila se kolková cena, nyní je za 23,-Kč / kus, krabice 25 kusů za 575,-Kč.

Ne že bych nikdy nekouřil nic lepšího, ale jsou opravdu dobrý :!: :pipe1:
FAKT S ČISTÝM SVĚDOMÍM DOPORUČUJU :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Milan Zabloudil » 06 kvě. 2005, 08:22

Dobrej doutník za 23 kč ? To je vtip ? Nebo zázrak :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 06 kvě. 2005, 08:57

Milan Zabloudil píše:Dobrej doutník za 23 kč ? To je vtip ? Nebo zázrak :D


to sou suchy doutniky, tam se pri trose stesti a snahy i da najit
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 06 kvě. 2005, 19:54

EL GUAJIRO BREVAS je sice strojovka, ale dobře udělaná. Je to sice suchej doutník, ale v Ústí ho dostaneš z humidoru, a to taky dělá jisté nepatrné plus !

:smoke1: :pipe1: :smoke1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Milos Cerman » 09 čer. 2005, 11:24

Právě pročítám televizní program na příští tejden = a co vidím :?:

Ve STŘEDU na programu SPEKTRUM ve 20.35 hod dávají :
:!: KUBÁNSKÉ DOUTNÍKY :!:

Pokud to bude někoho zajímat, mrkněte se :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Milos Cerman » 16 čer. 2005, 07:24

Tak jsem včera čuměl na tu telku. Kdo to neviděl, o nic nepřišel !! :twisted: !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 17 črc. 2005, 15:47

theTempter píše:Ahoj!

Prošel jsem si net, ale nikde jsem žádné fórum o doutnících nenašel... Jelikož doutníky, stejně jako dýmky, přínáší klid, pohodu a dobré pokouření, a proto k sobě nemají zas až tak daleko, rád bych zde založil diskuzi týkající se všemožných problémů, které se mohou při kouření doutníku vyskytnout a s kterými si zkrátka nevíte rady. Snad nebudete proti...

Jako začátečník jsem si samozřejmě hledal informace a nejvíce mi jich dala asi publikace od Dr. Josefa Stanislava - TAJEMSTVÍ DOUTNÍKU, jejíž zkrácenou verzi můžete najít na adrese: http://www.mostex.cz/doutniky/index.html - Je to takový základ, který by měl vědět každý kuřák doutníků.

I když už kouřím doutníky něco málo přes rok, přesto se občas vyskytne problém, se kterým si nevím rady, což je vlastně hlavní důvod, proč tento topic zakládám - abych tak pomohl sobě a ostatním, kteří hledají informace a nemohou je nalézt.

1. Například stále nevím, jak správně kouřit doutník, aby nebyl tak vlhký od slin.
2. V jaké vzálenosti od hlavy doutníku, typu torpedo, uříznout čepičku.
3. Jak docílit toho, aby mi doutník za dobu od jeho zapálení po jeho dokouření pětkrát nezhasl.
4. Jak dloho držet kouř v ústech a kdy jej vyfouknout.
5. Když začně mít doutník štiplavou chuť (což je dáno asi příliš prudkým potáhnutím), zda je možno chuť ještě nějak zachránit.
6. Co dělat po zapálení doutníku? Potáhnout? Lehce fouknout na hořící patu doutníku? Fouknout zkrz doutník? Nebo jej nechat minutu odpočinout? (Všechny tyto názory jsem nalezl...)
7. Jak správně zapálit doutník? Mám ho zapalovat pod úhlem 45°, nebo jen 25° - 30°? (Opět můžete nalézt oba názory...)
8. Jak správně odklepnout? Mám si dát dva delší tahy, pak asi pět vteřin počkat a odlepnout, nebo jen jednou krátce potáhnout a odklepnout?

the Tempter
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 17 črc. 2005, 16:43

theTempter píše:Ahoj!

Prošel jsem si net, ale nikde jsem žádné fórum o doutnících nenašel... Jelikož doutníky, stejně jako dýmky, přínáší klid, pohodu a dobré pokouření, a proto k sobě nemají zas až tak daleko, rád bych zde založil diskuzi týkající se všemožných problémů, které se mohou při kouření doutníku vyskytnout a s kterými si zkrátka nevíte rady. Snad nebudete proti...

Jako začátečník jsem si samozřejmě hledal informace a nejvíce mi jich dala asi publikace od Dr. Josefa Stanislava - TAJEMSTVÍ DOUTNÍKU, jejíž zkrácenou verzi můžete najít na adrese: http://www.mostex.cz/doutniky/index.html - Je to takový základ, který by měl vědět každý kuřák doutníků.

I když už kouřím doutníky něco málo přes rok, přesto se občas vyskytne problém, se kterým si nevím rady, což je vlastně hlavní důvod, proč tento topic zakládám - abych tak pomohl sobě a ostatním, kteří hledají informace a nemohou je nalézt.

1. Například stále nevím, jak správně kouřit doutník, aby nebyl tak vlhký od slin.
2. V jaké vzálenosti od hlavy doutníku, typu torpedo, uříznout čepičku.
3. Jak docílit toho, aby mi doutník za dobu od jeho zapálení po jeho dokouření pětkrát nezhasl.
4. Jak dloho držet kouř v ústech a kdy jej vyfouknout.
5. Když začně mít doutník štiplavou chuť (což je dáno asi příliš prudkým potáhnutím), zda je možno chuť ještě nějak zachránit.
6. Co dělat po zapálení doutníku? Potáhnout? Lehce fouknout na hořící patu doutníku? Fouknout zkrz doutník? Nebo jej nechat minutu odpočinout? (Všechny tyto názory jsem nalezl...)
7. Jak správně zapálit doutník? Mám ho zapalovat pod úhlem 45°, nebo jen 25° - 30°? (Opět můžete nalézt oba názory...)
8. Jak správně odklepnout? Mám si dát dva delší tahy, pak asi pět vteřin počkat a odlepnout, nebo jen jednou krátce potáhnout a odklepnout?

the Tempter


Ahoj a vítej na našem příbuzném Foru :)
Nejsem velký znalec doutníků, ale co jsem se zatím naučil:

1. nedržet ho v ústech ! ale v ruce a jen z něj vždy potáhnout (údajně 1x za minutu ale IMHo může být i o dost víc)
2. na to jsem se ptal už asi před rokem všude možně a žádná odpověď. Já si pochutnal při ušmiknutí někde v půlce toho zúžení.
3. hehe ještě že nekouříš dýmku :lol: Mě tedy doutník snad nikdy nezhalsl. Možná to chce častěji tahat
4. čistě podle chuti !
5. IMO ne
6. to jsem příliš neřešil a tahal při zapalování i po, i když je to barbarství tak jsem žádný boží trest nezaznamenal :)
7. ne-ře-šim :D nehrál jsem si na přeborníka, jen si chtěl pochunat
:D
8. hola hej, doutník se neodklepává. Jen když už hrozí zřícení dlouhého kusu popela tak je možno

Snad jsem pomohl...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 17 črc. 2005, 17:38

Pokusím se lehýnce doplnit :

Pokud neumíš držet doutník jenom u pusy, ne v puse, tak není žádný prohřešek proti dobrému chování opatřit si a používat doutníkovou špičku.
Torpedo se ostřihne tak daleko, kolik dýmu si přeješ. Většinou se nechává otvor do doutníku o průměru asi 5 - 6 mm.
Nevěř poučkám, že musíš potáhnout jednou za minutu. kuř podle chuti a tak, aby ti doutník nezhášel. Klidně po 20ti vteřinách.
Kouř můžeš vyfouknout téměř okamžitě, nebo ho podrž. Podle chuti.
Štiplavá chuť je dána množstvím dehtu. Pokud je doutníku již oharek, zahoď ho. Doutník se kouří jen pokud chutná. (U strojově vyrobeného suchého doutníku je to dřív.) Horší je, když budeš chtít doutník "rozbafat", a když ti nehoří v celém průměru. Potom si do doutníku vtahneš malinkým nehořícím kouskem studenej vzduch, ale doutníkovej kouř má spoustu vodní páry. Ta se srazí, a zanese doutník dehtem. Ten smrdí a štípe.
Úhel doutníku při zapalování zase nehraje takovou roli. Já doutník nejprve profouknu, a když nehoří celej, tak použiju druhou sirku.
Pokud potřebuju doutník oklepnout (třeba když se popel začne ohýbat) tak se popelem lehce dotkni popelníku. Popel pak odpadne. Ale jen v krajním případě !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Prorok » 18 črc. 2005, 12:42

theTempter píše:2. V jaké vzálenosti od hlavy doutníku, typu torpedo, uříznout čepičku.

torpeda se IMHO vetsinou orezavaji do V, takze tam je to dane proporcema orezavatka
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 19 črc. 2005, 20:33

Nechci se hádat, ale torpedo říznutý do "V" jsemještě neviděl :!:
Navíc ořezávátka, co umějí Véčko bývají zakončená polokoulí, takže torpédo do noch ani dot dobře nejde, a když, tak jen 5 - 6 mm!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron