Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod piter » 15 zář. 2004, 15:48

Ivan píše:Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:


To mi pripomina me, ja se taky snazil doutnikum prijit na chut, ale bohuzel neslo to. To se ovsem tyka pouze velkych doutniku, nastesti malym cigarillum jsem na chut prisel, a ty mi chutnaji velmi velmi hodne (teda jak ktere :) ) - stejne nechapu jak je mozne, ze cigarilla maji naprosto odlisnou chut nez velke doutniky, ktere mi tolik vadi.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 15 zář. 2004, 16:24

piter píše:
Ivan píše:Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:


To mi pripomina me, ja se taky snazil doutnikum prijit na chut, ale bohuzel neslo to. To se ovsem tyka pouze velkych doutniku, nastesti malym cigarillum jsem na chut prisel, a ty mi chutnaji velmi velmi hodne (teda jak ktere :) ) - stejne nechapu jak je mozne, ze cigarilla maji naprosto odlisnou chut nez velke doutniky, ktere mi tolik vadi.


a jaktoze ti chutna banker's, to je dost doutnikova chut? btw byla tam jeste nejaka ta krabicka? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 15 zář. 2004, 16:41

Simon píše:
piter píše:
Ivan píše:Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:


To mi pripomina me, ja se taky snazil doutnikum prijit na chut, ale bohuzel neslo to. To se ovsem tyka pouze velkych doutniku, nastesti malym cigarillum jsem na chut prisel, a ty mi chutnaji velmi velmi hodne (teda jak ktere :) ) - stejne nechapu jak je mozne, ze cigarilla maji naprosto odlisnou chut nez velke doutniky, ktere mi tolik vadi.


a jaktoze ti chutna banker's, to je dost doutnikova chut? btw byla tam jeste nejaka ta krabicka? :)



Bankers mi doutnik vubec nepripomina, pricemz mi hodne moc chutna

ad plechovka: jj, vsak uz sem ti to napsal na ICQ :-)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ivan » 16 zář. 2004, 14:15

Fénix píše:
Ivan píše:Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:


No to by byla škoda, ta druhá varianta :) Když nikoho neseženeš, tak tady na Foru se určitě dislokovaného doutníku někdo rád ujme :D


Beru to na vědomi :!:
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Stanislaw a Aromasy

Příspěvekod Crash » 30 zář. 2004, 15:18

Mám dotaz na ty, co je uz kourili, co jim rikaji a pripadne, kde se daji v Praze uhnat.

Docela jsem se snazil, ale vsude maji od Stanislawa vetsinou pouze longfillery.

Děkuji
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Stanislaw

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2004, 16:56

Tak jsem se byl v Brně podívat na Masarykovu na doutníky...
a zjistil jsem, že najmě ty vlhké některé opravdu krásně voní... mně asi nejvíc ty z dominikánské republiky, značku jsem bohužel zapomněl.

Tak ještě dotaz, dá se podle výrobce a lokality původu čekat, jaký ten doutník bude? Abych si na zkoušku nekoupil nějaký supersilný maxikořeněný drtič...

Btw, viděl jsem tam Stanislavovy doutníky, a obzvlášť jeden mne "zaujal" - doutník velikosti polena v dřevěné bedničce - to je nějaký vtip páně stanislava nebo to někdo kouří??? :shock:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Stanislaw

Příspěvekod imagoo » 29 lis. 2004, 17:16

bromden píše:...Btw, viděl jsem tam Stanislavovy doutníky, a obzvlášť jeden mne "zaujal" - doutník velikosti polena v dřevěné bedničce - to je nějaký vtip páně stanislava nebo to někdo kouří??? :shock:

To je Jumbo a berou to prý pravidelně motorkáři :D (zdroj e-trafika)
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 29 lis. 2004, 21:00

Doutník STANISLAW JUMBO má kolkovanou cenu 300,- Kč. To bylo jen naokraj.
Ano, podle místa původu se dá předpokládat chuť doutníku. Občas.
Jsou samozřejmě doutníci, kde to neplatí.
Dominikánská republika - to je jemější a ne moc sylné kuřivo.
Honduras a Nikaragua - zemitější, ale jmná chuť
Kuba - - moc dobrej ale dost sylnej tabák. Chce skušenějšího kuřáka.
--------------------
Španělské doutníky - to je nejčastěji směs všeho možného, hlavně tabák z Indonesie. Jsou ne moc sylné, ale snad kromě PEŇAMILu šmak nic moc.
--------------------
Mluvíme doposud o vlhkém doutníku, motaném s celých tabákových listů.
Pro naprosté začátečníky - vlhký doutník se pozná mimo jiné podle hlavy (špičky) doutníku. U vlhkého se uřezává, u suchého ne.

Suchý doutník je z řezaného tabáku, je to t.zv. doutník holandského typu.
Suchý, řezaný tabák se zabalí (většinou strojově) do vlhkého vázacího a krycího listu. Po jejich seschnutí se tabák stáhne, a drží pohromadě.

Mezi kvalitnější sucháče patří belgický J.CORTEZ, holandský Witermans,
Irský Viliger nebo německý Vasco da Gama

Varuji před suchým doutníkem kde je místo vázacího listu použitý kus buničiny, nebo dokonce i místo krycího listu. To je třeba Panther, Handelsgold, anebo americhý Phillies. Úplně příšerné jsou ty papíráky s náhubkem, nasmeděný vanilkou, třešněma, a co vím já čím ješrě. To de třeba King Edvards anebo Princ Albert.

Dobrej doutník - to je pošušňáníčko. Stejně jako dýmka. Když vyrazím do světa, beru si doutní moc rád. Je totiš daleko mobilnější.

Fuj,to sem se zase rozkecal.................................................
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod imagoo » 29 lis. 2004, 22:31

Milos Cerman píše:....... Fuj,to sem se zase rozkecal.................................................

náhodou bezva - zásadní informace v kostce 8)
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 22:41

Milos Cerman píše:Doutník STANISLAW JUMBO má kolkovanou cenu 300,- Kč. To bylo jen naokraj.
Ano, podle místa původu se dá předpokládat chuť doutníku. Občas.
Jsou samozřejmě doutníci, kde to neplatí.
Dominikánská republika - to je jemější a ne moc sylné kuřivo.
Honduras a Nikaragua - zemitější, ale jmná chuť
Kuba - - moc dobrej ale dost sylnej tabák. Chce skušenějšího kuřáka.
--------------------
Španělské doutníky - to je nejčastěji směs všeho možného, hlavně tabák z Indonesie. Jsou ne moc sylné, ale snad kromě PEŇAMILu šmak nic moc.
--------------------
Mluvíme doposud o vlhkém doutníku, motaném s celých tabákových listů.
Pro naprosté začátečníky - vlhký doutník se pozná mimo jiné podle hlavy (špičky) doutníku. U vlhkého se uřezává, u suchého ne.

Suchý doutník je z řezaného tabáku, je to t.zv. doutník holandského typu.
Suchý, řezaný tabák se zabalí (většinou strojově) do vlhkého vázacího a krycího listu. Po jejich seschnutí se tabák stáhne, a drží pohromadě.

Mezi kvalitnější sucháče patří belgický J.CORTEZ, holandský Witermans,
Irský Viliger nebo německý Vasco da Gama

Varuji před suchým doutníkem kde je místo vázacího listu použitý kus buničiny, nebo dokonce i místo krycího listu. To je třeba Panther, Handelsgold, anebo americhý Phillies. Úplně příšerné jsou ty papíráky s náhubkem, nasmeděný vanilkou, třešněma, a co vím já čím ješrě. To de třeba King Edvards anebo Princ Albert.

Dobrej doutník - to je pošušňáníčko. Stejně jako dýmka. Když vyrazím do světa, beru si doutní moc rád. Je totiš daleko mobilnější.

Fuj,to sem se zase rozkecal.................................................


naprostej souhlas
...penamil sou dobry lehci doutniky(z kanarskych ostrovu)
viliger(svycarsko, ne irsko) sou takovy suchy damsky doutniky, pekna tabakova chut, hodne jemny a dost slaby.
vasco da gama a hlavne Winterman sou podle mne az nekouritelny

mmch nemate nekdo dobrej zdroj kubanskych doutniku(tohle, http://www.doutniky-kuba.cz/, je dost mimo)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 29 lis. 2004, 23:34

Viliger je Švícarsko -Irská společnost.
-----------------------
Vasco da Gama ve variantě CUBA FILLER -- zlatý kraj krabičky -- je docela slušnej - co bys taky za 50,- kaček chtěl.

O jakej kubánskej doutník máš zájem ? Nevím jak u vás, ale v Ústí je celkem výběr. Pošli dotaz na adresu -- dymky.usti@seznam.cz --
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 29 lis. 2004, 23:50

Milos Cerman píše:Viliger je Švícarsko -Irská společnost.
-----------------------
Vasco da Gama ve variantě CUBA FILLER -- zlatý kraj krabičky -- je docela slušnej - co bys taky za 50,- kaček chtěl.

O jakej kubánskej doutník máš zájem ? Nevím jak u vás, ale v Ústí je celkem výběr. Pošli dotaz na adresu -- dymky.usti@seznam.cz --


v tomhle pripade nejde az tak o vyber jako o cenu, nemam rad dlouhe obchodni reteze po kterych zbozi putuje a u kubanskych doutniku byva ten retezec setsakra dlouhy a vsichni v nem zucastneni vetsinou nepracuji s prilis krestanskou marzi :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 09 úno. 2005, 17:43

Neznáte náhodou někdo nějaký čokoládový doutníčky? Ségra mě s tím pořád otravuje. Nic pro mě :?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod piter » 09 úno. 2005, 19:54

Alferi píše:Neznáte náhodou někdo nějaký čokoládový doutníčky? Ségra mě s tím pořád otravuje. Nic pro mě :?


Co presne? Doutniky s prichuti cokolady nebo doutniky z cokolady? Ty prvni nevim, ty druhe zkus treba v Makru nebo nejakem hypermarkete, nebo obchode s darkovym zbozim.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 09 úno. 2005, 20:47

O čokoládovejch nevím, ale NEOS vyrábí takový malinký brčka s chutí kapičína. Al jak to šmakuje, to opravdu nevím.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků