Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 05 lis. 2011, 17:46

Tu je krásna pitva "longfiller" cigary.Je to super stránka s množstvom zaujímavých videí :ok:
http://www.cigarcyclopedia.com/news-vie ... ng-a-cigar
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 07 lis. 2011, 21:51

Zajimava stranka. Hodne videii je i na cigaraficionado tam bylo i prime srovnani short versus long filler vcetne pitvy a jsou tam i ruzna jina zajimava videa (nemam ted moc casu na hledani linku), ja tam hodne cerpal pri svych zacatcich, ale stejne kazdy z nas se postupne dopracuje k tomu co mu vyhovuje, chce to svuj cas... Happy smoke ;-) Pavel.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod ZdenekAC77 » 08 lis. 2011, 13:44

Jerry1 a Maculak: Díky za odpověď k vegas santiago , o tom že jdou doutníky posílat jako dárek vím, ale nebyl jsem si jistý, jak pak probíhají kontroly, když je jako odesilatel uveden obchod

K těm shortfillerům/longfillerům a suchým/vlhkým doutníkům, souhlas s tím co psal maculak.

Folie - nerozhoduje o tom zda-li je doutník suchý nebo vlhký. Suché doutníky nekouřím, ale odhadem cca 50% z doutníků(vlhkých), které mi přijdou jsou ve foliích zabaleny, přestože jsou to longfillery, je to jen způsob balení(o kterém rozhoduje výrobce), který má podobnou, ale levnější vlastnost než tuby - při skladování různých druhů doutníků v humidoru se vám nemíchají chutě. Horší je, že když vám doutník přijde špatně zavlhčený tak jej z folie stejně musíte vyndat a nechat ho mezi ostatními dovlhčit, což je podle mě lepší - než mít špatně zavlhčený doutník s charakteristickou chutí a vůní.

Ideální je podle mě buď dobře zavlhčený doutník v tubě, nebo omotávka z tenkého cedru, např. u některých Arturo Fuente.

To, že doutníky menší než velikost Corona, jsou shortfillery podle mě klidně platit může (nezkoumal jsem to), protože většina těchto malých doutníků je vyráběna strojově - a většina shortfillerů pochází právě ze strojové výroby.
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 08 lis. 2011, 18:21

Takže stručný súhrn,ako mi colníci zadržali blbý sampler 6 ks cigár z Vegas de Santiago:
Preposlal som im ten e-mail od VdSantiago s potvrdením platby a cenou za cigary.Colník mi následne volal, že to ako doklad v pohode stačí a spýtal sa ma,čo je v tej krabici (ten sampler 6 ks),pretože tam boli mimo krabice dve cigary v celofáne ako pozornosť.Takisto sa ešte spýtal,prečo je tam uvedená cena 10 Euro-tá býva na papierovej krabici-povedal som mu nech si to nevšíma,cena za tovar je v e-mail e a shipping je zadarmo.Povedal,že je to OK , preclí to a pošle.
Keď budem mať nové info (o výške cla atď),tak to doplním, ale vyzerá to nádejne. :pray:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod cajrix » 08 lis. 2011, 20:23

cekam to same:) uplne stejna objednavka:D za jak dlouho to dorazilo na celnici?:D
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 09 lis. 2011, 13:24

cajrix píše:cekam to same:) uplne stejna objednavka:D za jak dlouho to dorazilo na celnici?:D

Potvrdzovací emil o odoslaní mi prišiel 7.10. a "líbesbríf" od colníkov 7.11. V tom emilovi bolo písané,že tovar by mal doraziť od 8 do 14 pracovných dní,takže ak čakáš dlhšie,tak je to jasné-supi sa zlietli na mršinu :wink:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 09 lis. 2011, 15:04

Není třeba se bát, běžně to trvá měsíc, a musíš vzít v potaz, že se jim to tam už začíná hromadit, vánoce se blíží. U Vás jsou asi rozdílné celní zákony, protože u nás nemůžu ofiko přiznat že jsem je koupil, jinak jdou zpátky. Posílá to ze soukromé adresy, takže není poznat, že jsi to koupil, na krabici je cena dárku, a má to označeno jako gift, takže nepodléhá clu. Mám na cestě dvě objednávky, jednu ze 27 a druhou z 29.10. Co jsem byl jednou překvapen, tak jsem to tu měl od potvrzení odeslání asi za 12 dnů a z 5 zásilek skončila pouze první na celnici... to už jsem někde výše psal...

pro AC77: moje zkušenost s balením v tubách, konkrétně u doutníku Partagas serie D No 4 - v tubě doutník chutnal úplně jinak, než volně ložený jako by to byl úplně jiný doutník, pro mě spíše horší chuť i kvalita - oba doutníky byly ze stejného humidoru v prodejně, proto já už tak nějak vybírám balení v krabičkách a i tak každý kousek důkladně kontroluji, stalo se mi, že jsem ze dvou krabiček po třech vybral jen jeden doutník. Co se celofánu týká, tak pokud je to celofán, tak je paropropustný, tím pádem předpokládám, že i vůně mohou přecházet, ale bude to o něco ztíženější. Mě se prostě líbí nahatý, tak je mám nahatý, a vůně se spolu určitě srovnají, nějaký dramatický rozdíl jsem nezpozoroval :smoke3: P.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod cajrix » 09 lis. 2011, 19:17

tak sem trochu patral a asi jde o toto:

ZÁSILKY ZBOŽÍ MEZI SOUKROMÝMI OSOBAMI
Od dovozního cla je osvobozeno zboží neobchodní povahy v každé zásilce jen do hodnoty 45 EUR, včetně hodnoty zboží uvedeného níže, aniž by příjemce odesílateli cokoli platil.

a) tabákové výrobky:

50 kusů cigaret, nebo
25 kusů cigarillos (doutníky o hmotnosti nejvýše 3 gramy na kus), nebo
10 kusů doutníků, nebo
50 gramů tabáku na kouření, nebo
úměrná souprava těchto výrobků;

Upozornění:
Zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění, stanovuje povinnost značit tabákové výrobky platnou českou tabákovou nálepkou. Zákon dále stanoví, že tabákové výrobky musí být označeny platnou českou tabákovou nálepkou mj. již v okamžiku jejich vstupu na daňové území České republiky. Tato povinnost se nevztahuje na tabákové výrobky v zásilkách, zasílaných mezi soukromými osobami, při nichž nedojde k překročení výše uvedených množstevních limitů. Takovéto „nadlimitní“ neznačené tabákové výrobky nelze příjemci zásilky v České republice propustit, a to ani v případě, že by příjemce zásilky chtěl uhradit spotřební daň, daň z přidané hodnoty a clo v příslušné výši.

tj nad 10ks to celnici nepustej a navic dulezita je vec
Od dovozního cla je osvobozeno zboží neobchodní povahy v každé zásilce jen do hodnoty 45 EUR, včetně hodnoty zboží uvedeného níže, aniž by příjemce odesílateli cokoli platil.


tj pan to posila ze soukrome adresy = OK
pocet ks je do 10 = OK
aniz by prijemce odesilateli cokoliv platil? jak toto spravne vylozit? odesilately platil po dodani nebo platil kdykoliv cokoliv:) tj pokud by to pom patrali tak prece neni asi vhodne jim sdelit ze jsem si to nekde objednal a zaplatil kreditkou:) jaka by byla nejlepsi vymluva:D
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 09 lis. 2011, 22:54

už jsem to psal, žádná výmluva je to přeci dárek - poradil mi to přímo pan celník, jinak že mám smůlu :smoke2: :mryellow: a zásilku za 20 USD nebude nikdo řešit...
jednu objednávku jsem měl přešvihnutou - přibalil mi tam k 12ks 3 zdarma a zrovna tato zásilka přišla bez rozbalení, tak jsem mu pak psal, pokud bude něco posílat navíc, ať to dá zvlášť, že by mohl být u nás problém s celníky, tak mi potom poslal sampler samostatně... uvnitř není žádná faktura takže zatloukat, zatloukat, zatloukat...
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 12 lis. 2011, 15:12

Takže dnes som si prevzal balík na pošte s doplatkom 7,70 Euro,pričom hodnota cigár bola 14 Euro.Tu je rozpis poplatkov:
Colne platby:
1T0-SPD -tabak72,86Euro/1000ks---------0,44Euro
A00-Clo na priemyselné výrobky (26%)----3,64 Euro
B00-DPH (20%),základ 18,08 Euro----------3,62 Euro

cakomprásk 7,70 Euro.
ku.va nechápem,prečo platím DPH,keď to je do 22 Euro :shock: ,alebo je ten colník k.k.t?
Označené to bolo ako "GIFT" a poslané zo súkromnej adresy :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod solex » 12 lis. 2011, 15:32

ale ved 10 cigar z krajin ktore nie su v EU je bez cla.mal si platit clo len za cigary ktore su nad 10 ks.
solex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Registrován: 09 úno. 2011, 21:31

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 12 lis. 2011, 15:53

solex píše:ale ved 10 cigar z krajin ktore nie su v EU je bez cla.mal si platit clo len za cigary ktore su nad 10 ks.

Veď ja tam v pondelok zavolám a ak ma ten colník ojeklamal,tak sa mu pekne poďakujem :evil:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod Pistacik » 12 lis. 2011, 16:04

Chlapci, žiaden "GIFT" už na colníkov neplatí.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 12 lis. 2011, 16:16

Pistacik píše:Chlapci, žiaden "GIFT" už na colníkov neplatí.

Zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe:
Od dovozného cla je oslobodený tovar neobchodného charakteru v každej zásielke len do hodnoty
45 eur, vrátane hodnoty tovaru uvedeného nižšie, bez toho, aby príjemca odosielateľovi čokolvek platil.

cigarety a tabak
50 kusov cigariet, alebo
25 kusov cigarillos (cigary o hmotnosti najviac 3 gramy na kus), alebo
10 kusov cigár, alebo
50 gramov tabaku na fajčenie, alebo pomerné zastúpenie týchto výrobkov.


Toto je priamo zo stránky http://www.colnica.sk
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 12 lis. 2011, 16:21

Tak či onak,tento pohľad ma ukľudňuje :wink:
image_id: 12346
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků