Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Recenze - Vegas de Santiago

Příspěvekod maculak » 31 říj. 2011, 21:05

AC77 píše:Když objednáváte z té stránky vegas santiago, není problém s kolky nebo doručením? Na kolik vyjde poštovné do ČR? Díky. :)


Problém by být neměl - oficiálně u nás nemůžeš koupit doutníky v zahraničí, zaplatit a nechat poslat - můžeš pouze dostat darem max 10ks velkých doutníků - v zákoně přesně specifikováno... najdi si na celní správě pokud Tě to zajímá. Já normálně objednám, zaplatím, a hotovo... V Kostarice na balík napíši GIFT a nějakou hodnotu okolo 20 USD a jde to domů. Problém jsem měl akorát jednou, kdy jsem musel vyzvednout na celní poště v Praze s poplatkem cca 100,- Kč české poště za celní řízení. Samozřejmě jsem tvrdil že je to dárek... :plaster: ... vím lhát se nemá.... to bylo poprvé a od té doby jsem měl kliku, vždy přišlo rozbaleno a zkontrolováno až domů, dvakrát dokonce i vůbec nezkontrolováno... jo a poštovný zadarmo jak už konstatoval kolega, zaplatíš co objednáš, cenu vidíš hned a ta se nemění... Chladný kouř Pavel :smoke5:
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 01 lis. 2011, 15:58

Cez Copajdu (díky :clamp: )som kúpil z Aukra tých kubáncov El credito a v nadšení som ich strčil rovno do humidoru. Po dvoch dňoch ma osvietilo a spomenul som si, že to na Kube vraj flákajú a mám to dať na tri dni do mrazáku (kvôli tým chrobákom), následne do chladničky a až potom do humidoru :oops: . Snáď sa za tie dva dni tí hajzli nevyliahli (teda ak tam boli) :think:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod imhotep » 03 lis. 2011, 19:58

Tak mi dneska konečně přišly ty doutníky od ivety88. Šoupl jsem je hned na mražák, tak za týden uvidíme... :think: Jenom při zběžné prohlídce mi přišly hodně vyschlé, zvlášť když je porovnám z produkcí VdS Puros Robusto (a to cestovaly z Kostariky měsíc). No uvidíme snad mi ti kubánci v humidoru ožijí :) .
Uživatelský avatar
imhotep
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 56
Registrován: 20 říj. 2011, 17:12
Bydliště: Havířov

Re: Doutníky

Příspěvekod pepson » 03 lis. 2011, 20:08

imhotep píše:Tak mi dneska konečně přišly ty doutníky od ivety88. Šoupl jsem je hned na mražák, tak za týden uvidíme... :think: Jenom při zběžné prohlídce mi přišly hodně vyschlé, zvlášť když je porovnám z produkcí VdS Puros Robusto (a to cestovaly z Kostariky měsíc). No uvidíme snad mi ti kubánci v humidoru ožijí :) .

Hlavne,že tá krava píše,že boli uchované v humidore,...ale nie u nej :naughty:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 03 lis. 2011, 23:02

imhotep píše:Tak mi dneska konečně přišly ty doutníky od ivety88. Šoupl jsem je hned na mražák, tak za týden uvidíme... :think: Jenom při zběžné prohlídce mi přišly hodně vyschlé, zvlášť když je porovnám z produkcí VdS Puros Robusto (a to cestovaly z Kostariky měsíc). No uvidíme snad mi ti kubánci v humidoru ožijí :) .


Určitě, bez obav. Taky mi přišly dost suché, teď leží v humidoru cca 14dní a je na nich vidět, že krásně ožívají. :ok:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod Cifro » 04 lis. 2011, 10:04

Sobpeta píše:... krásně ožívají. :ok:

Začínajú sa pohybovať? :plaster:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 04 lis. 2011, 10:10

Taky me dorazily a taky jsou dost vysusene a uz se mrazi, tak uvidime. Ale verim tomu ze se daji do kupy. Akorat se mnou teda komunikoval nejaky chlap a strasne se omlouval, ze mel nejaky problem s uctem ale kde je pravda kdo vi..... jinak Kostarika je Kostarika jeste udelam jednu nebo dve vanocni objednavky ;-)
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod Copatej » 04 lis. 2011, 12:21

maculak píše:Akorat se mnou teda komunikoval nejaky chlap a strasne se omlouval, ze mel nejaky problem s uctem ale kde je pravda kdo vi...

Jj, se mnou taky a taky se omlouval...
Moje první objednávka byla od "Kubánce" a doutníky byly naprosto ve špičkové kondici. Co jsem pak dražil pro pepsona od "Ivety88" a zbytek pro sebe, tak už nebyly v pořádku.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod imhotep » 04 lis. 2011, 16:46

Tak tady je alespoň vidět od koho příště radši nebrat :x .
Uživatelský avatar
imhotep
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 56
Registrován: 20 říj. 2011, 17:12
Bydliště: Havířov

Re: Doutníky

Příspěvekod klasik51 » 04 lis. 2011, 18:55

Jak poznám od pohledu, nebo je to na krabičce, kam doutník zařadit, suché / vlhké?
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky

Příspěvekod Copatej » 04 lis. 2011, 19:04

Nevím jestli jsem dostatečně fundovanej v tomto radit, ale osobně bych řekl, že sucháče jsou zabalený ve fóliích
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 04 lis. 2011, 20:37

klasik51 píše:Jak poznám od pohledu, nebo je to na krabičce, kam doutník zařadit, suché / vlhké?

No prece hmatem - suchej bude praskat, nebo aspon sustit :twisted:
Nejlepe je optat se strycka (Googla), pripadne vyskoleneho prodavace. Hrube orientacne to de podle ceny :wink: Obecne podle rozmeru, ale taky to nenni jistota. Zlomem bejva velikost corona - co je mensi, je vetsinou short, vetsi bejva long. Taky zalezi na zemi puvodu - evropska produkce je short... atd.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod imhotep » 04 lis. 2011, 20:45

klasik51 píše:Jak poznám od pohledu, nebo je to na krabičce, kam doutník zařadit, suché / vlhké?

Suché doutníky mají už většinou odřezanou špičku na rozdíl od vlhkých, které se seřezávají doutníkovým ořezávačem.
Uživatelský avatar
imhotep
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 56
Registrován: 20 říj. 2011, 17:12
Bydliště: Havířov

Re: Doutníky

Příspěvekod klasik51 » 04 lis. 2011, 21:16

Všem děkuji. :ok:
A hlavně pitrsovi 8) už se těšim, jak je budu na Aukru prohmatávat. :D dobráčku. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 04 lis. 2011, 23:23

no suche nebo vlhke je vubec spatne deleni - lepsi deleni je na longfillery nebo short fillery a podle toho je i skladovani, jak napsal jiz kolega vyse. tak tzv. short fillery neboli suchace jsou jiz vetsinou s oriznutou spickou a long fillery maji konec zabaleny aby se lepe udrzela vlhkost, ale ani short fillerum nevadi skladovani v humidoru ba naopak jsou lepsi, jemnejsi chutove... A jak se nejlepe pozna long nebo short je az vlastni pitvou doutniku - long jsou baleny z celych tabakovych listu, short jsou z uz rezanych tabakovych listu. Vetsinou byvaji na omak mekci, min nacpane. A to v jake jsou doutniky kondici se nejlepe pozna zmacknutim konce doutniku kdy by se doutnik mel pri zmacknuti pruzne vratit zpatky, a nesmi sustit... sussi doutniky se samozrejme daji kourit take, ale chut doutniku ma zcela jiny charakter - jsou podstatne ostrejsi v chuti a skrabavejsi v krku... zalezi na chuti kazdeho z nas... uf to jsem se rozepsal, asi to jsou informace, ktere kazdy z Vas uz vi... tak chladny kour vsem P. Jo a na celofanu nezalezi jsou tak balene longfillery i shortfillery, nekdo dokonce je takto skladuje i v humidoru, protoze pokud je to opravdu celofan tak ten je paropropustny ja osobne ale z celofanu vyndavam mam je rad nahaty...
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron