Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky

Příspěvekod marcusio » 19 říj. 2011, 21:20

Ikdyž budu věrný dýmce, přeci jsem se rozhodl, že bych chtěl jednou (opravdu jen jednou :) ) vyzkoušet nějaký dobrý doutník. Nejraději nějakou kvalitní panatelu. Poradíte prosím, díky.
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Doutníky

Příspěvekod Ubous » 19 říj. 2011, 21:24

Humphrey píše:Však já chtěl jen ochutnat. Zbytek taky nechám aklimatizovat. Každopádně mám za to, že za ty peníze je to dobrá koupě.

Tak na to mám stejný názor - za ty prachy zlatý
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Doutníky

Příspěvekod Old Bob » 19 říj. 2011, 21:25

Koukám, že Ivetka je hodně snaživá holka :think: koupí za 20 kč a obratem prodává za 49.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky

Příspěvekod Ubous » 20 říj. 2011, 05:41

To jo, pochybuju, že nějaký humidor vůbec má, chce to být rychlejší na Aukru :) Naví co aukce, tak o 10Kč dražší, než měl/a před tím....holt je zájem
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Doutníky

Příspěvekod Copatej » 20 říj. 2011, 08:13

Když se žere, nesmí se mlaskat...ale na druhou stranu, když to někdo koupí :think: Popravdě, kdybych nevěděl, za kolik šla první várka, co jsem si objednal... :think:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod Old Bob » 20 říj. 2011, 08:29

Copatej píše:Když se žere, nesmí se mlaskat...

Ono už to její 97% hodnocení lecos napovídá :smoke5:
97.4% Pozitivní komentáře

Pozitivní 5 23 1277 608 / 669
Neutrální 0 0 6 0 / 6
Negativní 0 1 24 9 / 15
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 20 říj. 2011, 10:43

Copatej píše:Když se žere, nesmí se mlaskat...ale na druhou stranu, když to někdo koupí :think: Popravdě, kdybych nevěděl, za kolik šla první várka, co jsem si objednal... :think:



Právě. Každá další várka je cca o pětku dražší. Teď jich tam je zase padesátka k odběru ale zatím se nikdo nechytl. Mám takovej dojem, že se o ty doutníky stejně dělíme my na foru, takže by asi stálo ji malinko vydusit a ne se na to zase vrhnout. Pak by možná pochopila, že neustálý zdražovaní ma taky svoje meze. :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod Old Bob » 20 říj. 2011, 11:10

Sobpeta píše:

Mám takovej dojem, že se o ty doutníky stejně dělíme my na foru, takže by asi stálo ji malinko vydusit a ne se na to zase vrhnout.

Prodejce "cubánec70" lítá na Kubu hodně často a mám pocit že si prodejem doutníků na návštěvu příbuzenstva přivydělává, tudíž bych doporučil informovat se přímo u něj a počkat. Třeba i dohodnout klubovou objednávku, jistě to rád udělá a vyhne se poplatkům Aukra. :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky

Příspěvekod Ubous » 20 říj. 2011, 12:00

To by nebylo od věci, alespoň by se nikdo nepřiživoval ani na něm, ani na nás
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Recenze - Vegas de Santiago

Příspěvekod wehrner » 20 říj. 2011, 13:26

Don Luis "Secretos del Maestro" - Don Luis Tajemství mistra.

Dalším zajímavým kouskem z produkce továrny Vegas de Santiago, který se ke mně dostal (díky Maculakovi), nese magický název "Tajemství mistra". Podle údajů výrobce jde o mistrovský kousek vyrobený na počest kubánského mistra baliče Dona Luise Lamase, jenž patřil mezi TOP 10 baličů světa. Doutník je složen z vybraných nejjemnějších tabáků z Nikaragui, Kostariky a pro doladění chuti proložen tabákovými listy odněkud z Indonézie, celý pak zabalen do krycího listu z Ekvádoru.
Dle informací továrny jde o nejlepší doutník, jaký zde byl kdy ubalen. Tak se teda pokusím poodhalit nepatrně roušku tohoto velkého tajemství tabákového smotku......

Po prvotním kontaktu jsme zase v luxusní třídě. Špičkové zpracování i kondice, nádherný krycí list s jemnou kresbou střední barvy. Vůně opět velmi nenápadná a střídmá. Hmatově na dotek velmi příjemná záležitost, listy jsou oproti třeba Cohibám, nebo lepším Montecristům trochu hrubší, Puros na mně třeba působil až trochu "gumově". Po krátkém pomazlení s tímto tajemným princem ho tedy opatrně vkládám do plechovky a natěšen odcházím do knajpy na oblíbené pivečko - dalešickou 11°....

Za asi třetím půllitrem přichází ta správná náladička i chuť a k neskrývanému úžasu všech přísedících povalečů, dumlajících ve svých nevymáchaných hubách levné a nevábně čpící kuřivo typu Viceroy a spol., vytahuji majestátně vypadající torpédo - Dona Luise. Nádhera, úplný ohňostroj marnosti. Příště se ještě musím cestou stavit v bižutérce pro nějaký velký plechový žlutý prsten s pořádným kusem skla coby diamantem a iluze velkovezíra bude dokonalá......, mno teda do doby, než se zase podívám na výplatní pásku a do peněžnky :mryellow:
Ucvaknutí špičky opět bez problémů, žádné prasknutí ani otřepy. Pomalu a pečlivě zapaluji, důkladně rozehřívám celou plochu doutníku do světle oranžové barvy a žhnoucí tyč namísto do kalící lázně vkládám do úst a potahuji.....
Oooh, okamžitě, tentokrát opravdu okamžitě s prvním potáhnutím, nastupuje ono delikátní a jedinečné aroma a la Vegas de Santiago , složené z převažujících tónů hořké čokolády, kakaa a mistrně podkreslené lahodnou kávou hmmnnnmmm...mňam, hoši, toto je opravdu doutníkosex. :yum: Aroma má naprosto identický základ jako mnou prvně popisovaný doutník řady Puros. Tady je však jinak namíchané a jednotlivé složky jsou v trochu jiném poměru než u Purosu, ale popsat to nemohu zcela objektivně, jelikož bych musel tyto dva kouřit v kratším časovém úseku po sobě, ale základ je stejný. Paráda. Popel má jasnou bělavou barvu, je nesmírně pevný a po celou dobu kouření, jsem odklepával pouze dvakrát. Do odhořívajícího popela se, s tím jak doutník ubývá, nádherně vykreslují jemné žilky krycího listu, dokonalá popelnicová romantika :lol: Dýmu je dost a je hustý tak, že by se dal krájet. Perfektní tah umožňuje precizně ovládat průběh tahu, množství kouře a tím také intenzitu přicházející chuti. Při intenzívnějším zabafání se chuť jenom malinko zkoncentruje a na jazyku se objeví lehce štipkavé a pikantní tečky pepře - woow - trochu profukuji a umravňuji tempo kouření na obvyklou mez, doutníček poslušně srovnává chutě zpět do lahodné kompozice. Pomalu se dostávám do půlky, chuť je bez výraznějších odchylek a pokud se nějaké menší objeví, vždy v příjemném podání - jednou se dostane do popředí čokoláda, jindy kakao, postupně přibývá káva atd.. Čas běží, ty piva na ten lístek píše číšník snad hráběma, nebo se rozhodl mě zruinovat, zítra na sedm do hokny .....ach jo.... potahuji, a jsem opět lahodným kouřem Mistra vytržen z šedé reality doby a duchem zase někde na tabákových pláních "bohatého pobřeží" (Costa Rica) ...to je snad sen.
Ano, tento doutník se mi zdá opravdu jako sen, nemůžu tomu uvěřit. Tak dokonalý soulad a smyfonie chutí se opravdu hned tak nesejdou.
I v poslední třetině je doutník stále nad věcí, vynikající kompozice nebere konce a i po dvou hodinách (ano, doutník jsem pokuřoval bezmála 2 hodiny v kuse) kouření máte na něj stále chuť, nechcete ho odložit, pořád a po několikáté si říkám "poslední prásk", už je snad poslední centimetr a stále váhám s odložením .... Opravdový zážitek, jsem okouzlen. Síla doutníku je spíš střední až slabší, takže jsem jenom příjemně omámen a v dobrém rozpoložení ....zítra se určitě zase dozvím, co jsem komu co během večera nasliboval - uaaa :think: :plaster:
Tomuto doutníku dávám zatím nejvíce bodů kolik jen lze, a to za všechny hodnocené položky. Stavím na rovinu, a s klidným svědomím, vedle té nejlepší Cohiby. Cohiba doutníky jsou chuťově samozřejmě jiné, ale oba tyto porovnávané mají svoje stejné a nezaměnitelné kouzlo, charisma i osobitost zároveň. Věřím, že do budoucna si ve Vegas de Santiagu dokážou udržet tento velmi vysoký standart a budou pro nás i nadále produkovat tak vynikající doutníky za naprosto fantastickou cenu. Vím jistě, že minimálně ve mně mají na dlouhé roky pravidelného a nadmíru spokojeného zákazníka.
"Tajemství mistra" si svůj název nese naprosto hrdě a opodstatněně, a podle mně je důstojnou oslavou a čestnou památkou mistra baliče Dona Luise Lamase, věřím, že by byl jako já nadmíru spokojen a všem tento doutníkový klenot vřele doporučil.
Vzhledem k tomu, že edice je "Edicion limitada", doporučuji určitě krabici co nejdříve objednat.

Chladně kuř, vlasti služ!

Wehrner
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Doutníky

Příspěvekod Old Bob » 20 říj. 2011, 14:04

:arrow: wehrner
Je radost číst tvé reportáže z hospod proložené recenzí doutníku :ok: myslím, že bys je časem měl vydat knižně a bude to bestseler :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky

Příspěvekod marcusio » 20 říj. 2011, 14:49

Zrovna jsem ho chtěl taky pochválit. Krásná literatura :ok:
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Doutníky

Příspěvekod seržant » 20 říj. 2011, 16:03

Nádhera, při čtení i obyčejnej doutník za 16,- chutná ůplně jinak/lépe/ jako obvykle. :smoke3:
Uživatelský avatar
seržant
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 257
Věk: 65
Registrován: 13 čer. 2009, 21:53
Bydliště: Boleradice

Re: Doutníky

Příspěvekod maculak » 20 říj. 2011, 21:52

Až teď jsem dorazil domů a hned jsem otevřel nb jestli jsi se snažil... a nezklamal jsi... věř mi že to stálo za to a číst recenzi je pomalu stejný zážitek jako kouřit Mistra :smoke5:. Já si pochutnal v pondělí, ale nedokážu to takhle sdělit. Díky Pepo :wink:
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky

Příspěvekod solex » 25 říj. 2011, 10:35

otazka pre.Maculak.ako platis prosim ta cigary vegas de santiago?pay pal ,visa kartou,alebo bankovym prevodom?ja som si objednal ,poslal 28,8euro na nemecky ucet a v kostarike tym maju nejaky problem.vraj je ten ucet urceny len nemeckym zakaznikom.
solex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Registrován: 09 úno. 2011, 21:31

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků