Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 13:10

imagoo píše:A suchý doutník stojí za zkoušku nebo ani ne?


stoji za zkousku, proc ne? je to neco jineho nez vlhky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod khonsun » 26 srp. 2004, 14:19

Kourim suche, cerne, tabakove barmske doutniky a to do chvile tesne pred tim, nez mi zacnou chytat vousy. Zbytek pak vykourim v dymce. Rozdrceno mezi prsty do tabaku. Kouril jsem tez netabakove, jako ostatni barmanci, ale ty me tolik nechutnaji. A zenska s doutnikem, ci dymkou? Nic noveho pod sluncem. Jen v techto anglosaskych krestanskych uzemi se tomu nekteri podivuji. Jakozto leccemuz jinemu.
Uživatelský avatar
khonsun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 8
Věk: 79
Registrován: 20 srp. 2004, 18:30
Bydliště: Karlstejn

Příspěvekod Twineryy » 26 srp. 2004, 14:20

Teda nějak jste se rozkecali :) Bohužel o tématu o kterým nic nevim. Doutník dám tak jednou za čtvrt roku a většinou na oslavu rovnou nějakýho bucláče, ze kterýho jsem pak totálně zkouřenej a vyléčenej zase na čtvrt roku :lol: Držím se radši dýmky.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 26 srp. 2004, 20:03

Tak přátelé - opět trošku teorie, která nad nikoho nezabije :
Vlhký doutnk je doutník vytvořený z celých tabákových listů.
Konec doutníku účinkuje jako přirozený filtr. Skladuje se v něm dehet a ostatní fuj, a proto doutník po polovině přestává chutnat, je stále sylnější a sylnějši. Vajgl již většině lidí nechutná vůbec.
Skušený balič použije několik druhů listů, podle obsahu nikotinu. Na začátek doutníku dá listy sylnější, a na konec (k hubě) dá listy slabší.
Chuť doutníku je proto vyrovnaná. To je důvod, proč dobrý doutník stojí takovej balík.
Pokud je doutník vyrobený strojově, je podstatně levnější, ale jeho tabák je v celém doutníku stejný. Suché doutníky jsou většinou strojovky.
Pokud mohu doporučit, tak s vlhkáčů skuste JOSE PIDRA. mají kolkovanou cenu od 47,- kaček do 60,-ti, a je to Kuba.
Velikost menčí coronka.
*****************************
Co se týče panately anebo cigarila seňoritas (to jsou velikosti), tak tohle kouření není rozhodně žádná zžěnštilost. Kuřák má jedny plíce, a nevymění je podle toho, jakej si zapálí doutník. Vezme si stejně vzduchu, a dostane stejně kouře, jestli má panatelu anebo velkýho macka. V doutníku malého průměru musí proběhnout kouř rychle, bude horkej, a vytáhne z tabáku daleko víc ostřejších látek nežli v takovém robustu, které má mohutnější průměr, kde poběží kouř pomalu, a proto daleko chladněji. Skrátka pokud budou oba doutníci ze stejného tabáku, bude ten mohutnější vždycky jemnější.
******************************
Když jsem se již tak rozkecal, malinko k zapalování.
Doutník musí hořet v celém průměru. Krom panatelky se proto NEDÁ
zapálit obyčejnou zápalkou. Ta to prostě nestihne. Pokud já dostanu do ruky kvalitnější doutník, tak spotřebuju dvě dlouhé doutníkové zápalky.
Doutník není dýmka, a proto se NESMÍ roztahovat. Poprvé fouknu skrz doutník ven, a když se přesvědčím, že hoří v celém průměru, začnu kouřit. Proč ? Tabák je celuloza, a ta hoří především na vodní páru, Pokud doutník nehoří v celém průmětru, natahl bych si nehořícím kouskem studený vzduch do vodní páry. Celej - i ten nejlepší dourník by mi smrděl dehtem.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Twineryy » 27 srp. 2004, 07:47

to Milos Cerman: Dík za info, spoustu věcí jsem nevěděl. Já jsem např. klasicky vždycky doutník řádně rozbafal. No jako dýmku :roll:.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

doutníky

Příspěvekod pohodář » 27 srp. 2004, 08:52

Já dýmku prokládám, tak jak Jana Aromasama, je v nich dýmkový tabák. Je to taková dasetiminutovka. Doporučuji zkusit.
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Re: doutníky

Příspěvekod Jana » 27 srp. 2004, 09:09

pohodář píše:Já dýmku prokládám, tak jak Jana Aromasama, je v nich dýmkový tabák. Je to taková dasetiminutovka. Doporučuji zkusit.


Kdybys byl na srazu, zjistil bys, že tam jsem tam rozdávala asi 2 krabičky Aromasů a s dalšíma 2 odcházeli nadšení dýmkaři domů :lol: Kdo nechodí na sraz, neví, jakou dělám těmhle slušnejm sucháčům osvětu :P
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Re: doutníky

Příspěvekod Simon » 27 srp. 2004, 09:29

Jana píše:
pohodář píše:Já dýmku prokládám, tak jak Jana Aromasama, je v nich dýmkový tabák. Je to taková dasetiminutovka. Doporučuji zkusit.


Kdybys byl na srazu, zjistil bys, že tam jsem tam rozdávala asi 2 krabičky Aromasů a s dalšíma 2 odcházeli nadšení dýmkaři domů :lol: Kdo nechodí na sraz, neví, jakou dělám těmhle slušnejm sucháčům osvětu :P


mne teda na prvni pokus zrovna neuchvatili, ale kdyz to tak ctu tak jim asi budu muset dat jeste druhou sanci :wink:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 27 srp. 2004, 09:50

Tak zrovna Aromas mě nechutnají. Nejlepší je, podle mého, řada Café créme, dobré jsou Moods, Al Capone... A další jsou taky fajn, už si ale nepamatuju co jsem vše zkoušel. Jako Jana preferuji ty balené do tabákového listu. Začínal jsem sice na folii, ale to je o třídu níž.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 27 srp. 2004, 13:16

Fénix píše:Tak zrovna Aromas mě nechutnají. Nejlepší je, podle mého, řada Café créme, dobré jsou Moods, Al Capone... A další jsou taky fajn, už si ale nepamatuju co jsem vše zkoušel. Jako Jana preferuji ty balené do tabákového listu. Začínal jsem sice na folii, ale to je o třídu níž.


Respektuju, ale nechápu. Viděls někdy rozdělanej Café créme? Tam není nic moc náplň, hlavně když ti chutná. Ale kdybych nešla po aromatikovanym, spíš bych si dala nějakou brazilskou záležitost, vyhovuje mi tam ta kořeněná chuť. A mimo krycího listu považuju za důležitou i hutnost náplně, někdo to kvůli ceně nechá na 2/3 plnění a pak to prohořívá rychle a chuť stojí za prd.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 27 srp. 2004, 13:44

co jsem zatim mel tak nejlepsi cigarillovou zalezitosti byly Selection Brazil. Kus vyjde na 6 Kc, tesne napechovan, skvele vypada a hlavne chutna - jemny, zatim nejlepsi cigarillo co jsem kouril.

Napr. cigarilla Villigery jsou priserne. Kus vyjde na 14 Kc, malo napechovane, hnusny vzhled a navic mi ani nechutnaly . . .

Driv jsem mluvil o Candle Light(kus 10Kc), ty jsou take vyborne, ale Selection Brazil jsou opravdu trida - a navic dokonce i levnejsi.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 27 srp. 2004, 14:09

to Jana - Café Créme dělá i výborné aromatizované, jsou to Oriental a Filter.
Z přírodních mi moc nesedí Noir, jsou moc silné, ale Light a ty "normální" jsou fajn.

Jinak náplň mají pevně utaženou všechny, takže tah i rychlost mi vyhovuje. Navíc ty krásné krabičky... i když nenávidím kávu tak na ní mám při pohledu na ten kouřící hrnek chuť :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 07 zář. 2004, 22:47

Tak jsem dneska dal Stanislaw - torpedo a docela mě to posadilo na zadek. Ne silou, ale tím, jak to bylo dobré! Kdysi jsem měl cosi jako doutník /v papíru/, ale po pár tazích se mi polykací trubice zaškrtila myslím až někam k rektu :?
Tohle bylo docela něco jiného - za studena mi sice smrděl dost nepříjemně a nepřirozeně, ale hned po zapálení paráda, paráda, paráda - úplně nová dimenze toho, co to znamená tabák, jen mohl být trochu silnější. Odepisuju tímto okamžikem dobrou půlku dýmkových tabáků, které jsem kdy zkoušel a zadupávám je v prach zkratky sídlištního trávníku.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivan » 15 zář. 2004, 11:45

Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:
Naposledy upravil Ivan dne 16 zář. 2004, 14:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 15 zář. 2004, 15:41

Ivan píše:Bohužel jsem na doutniky nikdy nepřišel :( Snažíl jsem se opravdu hodně, ale prostě to není my cop of tea. Ted uz s dobrým doutnikem umím jenom dvě věcí: darovát ho někomu kdo to umí opravdu ocenít, nebo ho vyhodít oknem :oops:


No to by byla škoda, ta druhá varianta :) Když nikoho neseženeš, tak tady na Foru se určitě dislokovaného doutníku někdo rád ujme :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků