Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod dick » 09 srp. 2005, 20:38

mirek píše:Jo, to jsou přesně ty, které jsem zapomněl vzít na poslední sraz :oops: Fakt jsou moc dobré, i když na srazu jste mi to moc nevěřili :cry:

Tak příště nazapomeň :!: :wink:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 09 srp. 2005, 21:32

Tak jsem si koupil krabku těch doutníčků Stanislaw, co jsou údajně plněné dýmkovým tabákem...ale jo, docela se daj... :)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Taurendil » 10 srp. 2005, 00:28

Simon: Cohibu, je jedno ci od Michala, alebo z cigar shopu, je mozne len a jedine odporucat. Cohiby SU skutocne spicka cigaroveho ladovca a nebyt tej ceny, hulim Cohiby kazdy den. Naposledy to bolo Siglo III, ktore som musel dlho zvlhcovat, ale stale to bolo neporovnatelne lepsie pokoureni ako pri niektorych inych, hoc i kubanskych cerstvych doutnikoch. Takze tak... :D Najblizsie planujem Siglo VI, ktore ma strasne laka. Idealna hrubka a poriadna dlzka. Mnam....

Prince Albert: No onehda mi aj chutili, ale ten papier uz nie som schopny prekusnut. Je fakt dost hruby a fakt dost hnusny. Blee...

Milos: Ked budes mat veeeeeelku chut na cigaru, budes daleko od akehokolvek ostreho predmetu a ta cigara nebude stat az tak moc, zistis, ze aj zubami sa to da..... :twisted:

Aromasy a Danneman som nemal, ale chlapci lakate ma, lakate.... :D
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 00:34

Taurendil píše:Prince Albert: No onehda mi aj chutili, ale ten papier uz nie som schopny prekusnut. Je fakt dost hruby a fakt dost hnusny. Blee...

Aromasy a Danneman som nemal, ale chlapci lakate ma, lakate.... :D


Jo ten papir, to je vec - ja ho teda zatim uspesne prekousaval, ale po dnesnim vyzkouseni celotabakovych Moods uz na Alberta kaslu, i kdyby mi ta corona nechutnala a ja zustal u cigarill. On ten papir vypada jako hruby pijak do sesitu (dokonce je i trochu nacervenaly :lol: ), navic takovy recyklovany :lol: Ale chut mely dobrou, to zas jo - asi je to fakt pijak, ktery na noc namocili do kade s aroma zalivkou, a proto jsou tak dobre :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 10 srp. 2005, 06:41

Taurendil píše:Prince Albert: No onehda mi aj chutili, ale ten papier uz nie som schopny prekusnut. Je fakt dost hruby a fakt dost hnusny. Blee...


A když si k tomu představím, že Amerika je pravlastí tabáku, a oni si dovolej vyrábět a vyvážet takovou hrůzu :!: :roll: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 11:15

Milos Cerman píše:
Taurendil píše:Prince Albert: No onehda mi aj chutili, ale ten papier uz nie som schopny prekusnut. Je fakt dost hruby a fakt dost hnusny. Blee...


A když si k tomu představím, že Amerika je pravlastí tabáku, a oni si dovolej vyrábět a vyvážet takovou hrůzu :!: :roll: :!:


to spis ze v Americe vymysleli cigarety . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 18:08

Tak jsem dnes cely napjaty ochutnal Danneman Moods ve vetsi variante - no a jsou DO-KO-NA-LE :!:

Chut je stejne vyborna jako u malych, akorat navic umocnena velikosti (lepe se tak vychutna a koure je vic). Jemne a vynikajici az do konce a navic velmi pomalu hori. Jedine co me trochu prekvapilo (spis zklamalo), ze ac pisou velikost corona, tak je to spis takova pul-corona (vyrazne kratsi a uzsi nez normalni velky Danneman resp. jine corony, tim se i vysvetluje cena 45Kc). Byl bych radsi kdyby mel opravdu velikost corony. Ovsem to je uz jen kosmeticky detail, ktery nic neubira na kvalite. Musim potvrdit, ze Danneman je opravdu spicka ve vyrobe suchych doutniku. . .

Takze kdyz bude nejaka zvlastni prilezitost ci svatecni chvile, vim po cem sahnout :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 11 srp. 2005, 08:48

piter píše:....

Takze kdyz bude nejaka zvlastni prilezitost ci svatecni chvile, vim po cem sahnout :)


... po vlhkym doutniku :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 11 srp. 2005, 09:05

piter píše:...to spis ze v Americe vymysleli cigarety . . .


Vono se zase tak přesně neví, kdo cigarety vymyslel. Snad to bylo ve Španělsku, když se učili balit doutníky, tak aby mlaďasové nekazili materiál, dostali smetky z podlahy a papír. Cigarety cikáni kradli, a Bizet o tom napsal operu "Carmen".
K rozmachu cigaret došlo snad až za Krymský války, když nebyl tabák.
Ale ví se natuty, že v roce 1847 pan Philip Morris otevírá v v Anglii obchůdek, kde prodává novinku = ručně balený turecký cigarety.

Takže Ameručani to nevymysleli, ale jako každou sračku přivedli cigaretovej obchod k dokonalosti :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 11 srp. 2005, 09:57

Simon píše:
piter píše:....

Takze kdyz bude nejaka zvlastni prilezitost ci svatecni chvile, vim po cem sahnout :)


... po vlhkym doutniku :)


ty mi nechutnaj, jinak bych to neresil :(
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 11 srp. 2005, 10:00

piter píše:
Simon píše:
piter píše:....

Takze kdyz bude nejaka zvlastni prilezitost ci svatecni chvile, vim po cem sahnout :)


... po vlhkym doutniku :)


ty mi nechutnaj, jinak bych to neresil :(


mas fakt talent :wink:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 11 srp. 2005, 10:20

Simon píše:mas fakt talent :wink:


Kazdy ma jine chute

To, ze je neco kvalitni a s peci pripravene neznamena, ze to kazdemu musi chutnat . . . napr. kazdy si asi nepochutna po peclive pripravovanych drahych morskych plodech, chobotnicich ci kaviaru - nebo ja nevim, na olomouckych syreckach.

Radsi nez pozovat a kourit drahy doutnik jen proto, ze je drahy a vychvalovat ho do nebes, i kdyz je mi spis na bliti, tak rovnou reknu ze mi doutniky nechutnaj. Uznavam jeho kvality, stejne jako olomouckych syrecku, ale ani jedno bych si nedal.

V tabakovem svete k tomu ma nejbliz latakie - tabaky s ni take kazdy nemusi, ac jsou kvalitou na spici (napr. Dunhilly). . . je to uplne to same.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 11 srp. 2005, 22:03

piter píše:..........Kazdy ma jine chute

To, ze je neco kvalitni a s peci pripravene neznamena, ze to kazdemu musi chutnat . . . napr. kazdy si asi nepochutna po peclive pripravovanych drahych morskych plodech, chobotnicich ci kaviaru - nebo ja nevim, na olomouckych syreckach.

Radsi nez pozovat a kourit drahy doutnik jen proto, ze je drahy a vychvalovat ho do nebes, i kdyz je mi spis na bliti, tak rovnou reknu ze mi doutniky nechutnaj. Uznavam jeho kvality, stejne jako olomouckych syrecku, ale ani jedno bych si nedal.

V tabakovem svete k tomu ma nejbliz latakie - tabaky s ni take kazdy nemusi, ac jsou kvalitou na spici (napr. Dunhilly). . . je to uplne to same.


Máš i nemáš pravdu.
Netvrdím, že ti musí každej doutník šmakovat. Stejně tak souhlasím, že pokud si snob zapálí drahej doutník jenom proto, že je drahej, tak je vůl (pardon : snob) :lol:
Moc dobře vím, že i mezi lacinejma značkama bejvaj perly. Ale mezi drahejma doutníkama, (pokud se nejedná o padělky) špatnejch fakt moc nenajdeš :!:

A pokud je ti doutník nesympatickej už od pohledu, tak ti asi chutnat nebude. :wink:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 11 srp. 2005, 22:20

Milos Cerman píše:Moc dobře vím, že i mezi lacinejma značkama bejvaj perly. Ale mezi drahejma doutníkama, (pokud se nejedná o padělky) špatnejch fakt moc nenajdeš :!:


Ne ne, ja vubec nerikam ze doutniky jako takove jsou spatne, tim tuplem vlhke, ktere jsem mel na mysli. Jde jen o to, ze mi doutniky nechutnaji - at uz jsou to suche Edwardy v papiru nebo vlhky z Dominikanske (Kubu sem jeste nezkousel tak ji nepisu). Hodnotit bych si zadny nedovolil, protoze vzhledem k tomu, ze mi nechutnaji, by to bylo nesmyslne (no Edwarda bych snad mohl zhodnotit, za to, ze reknu, ze je smejd, me asi nikdo neutluce :) ). Paradoxni je, ze doutniky jako takove se mi strasne libi a kdyz vidim krabicku doutniku, tak se mi sbihaji sliny, ac vim, ze bych si nepochutnal. Stejne tak je krasny pocit si dobry doutnik valet v ruce a studovat jeho kryci list / vuni za syrova, ale to je asi tak vsechno - pro me bohuzel ta nejprijemnejsi cast. No a ted sem objevil Moods - prvni vetsi doutnik, ktery si uziju nejen pred zapalenim, ale nadherne si ho vychutnam i zapaleny. Navic jsem rad, ze to neni pouze doutnik, ktery mi nevadi a "snesu" ho, ale velmi velmi hodne mi chutna (jak uz jsem psal vyse).
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 12 srp. 2005, 10:44

No já snad budu muset ty německý Dannmanny MOODS taky vyskoušet, když je tady všichni tak chválej.
Moc se mi do toho nechce. Doutník trochu pěknejch rozměrů stojí okolo 50,- kaček, a zato mám JOSE L. PIEDRA taky. je v cenách od 45 do 64 kaček. Je vlhkej, a z Kuby. :smoke5: A navíc mi šmakuje :lol:


====jakto, že tu pořád není smajlík s doutníkem ? ====
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků