Fajčíte cigarety ? - anketa

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Fajčíte cigarety ???

Nefajčím cigarety
220
61%
Fajčím fajku a sem tam aj cigarety
46
13%
Mám obdobia keď fajčím fajku, alebo cigarety
9
2%
Fajčím fajku aj cigarety, podža potreby a chuti
88
24%
 
Celkem hlasů : 363

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod dh » 18 pro. 2008, 18:58

Sobpeta píše:Jasně,to chápu.Divím se docela...na to,že jsem běžně hulil i 30 cigaret za den,to kupodivu ani moc nebolelo.Moje závislost byla asi opravdu jen psychická.No i když...UF a BXX bez filtru a ani se mi hlava nezamotá...no nevím,asi ten nikotinek přeci jen trošku potřebuju :D :smoke5:


a po čase zjistíš, že týden bez dýmky žáden problém, když je důvod

Čím dál tím víc si myslím, že ta závislost na tabáku - myslím fysická, kvalitativně odlišná od závislosti na kávě nebo cukrátkách - je buď jen pověra, nebo docela vzácná věc.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod tifik » 19 pro. 2008, 07:35

dh píše:
a po čase zjistíš, že týden bez dýmky žáden problém, když je důvod

Čím dál tím víc si myslím, že ta závislost na tabáku - myslím fysická, kvalitativně odlišná od závislosti na kávě nebo cukrátkách - je buď jen pověra, nebo docela vzácná věc.


Taky si myslím, před dýmkou jsem kouřil cigarety a přestat mi nedělalo žádný problém, v podstatě ze dne na den. Na dýmce mám závislost psychickou, chybí mi ta relaxace, ne nikotin.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Sobpeta » 19 pro. 2008, 09:48

Já bych to čemu říkám závislost na nikotinu připodobnil na jednom konkrétním případu.Jedná se o mého otce.Celý život prožívá velmi hektickým způsobem a úplně vidím jak to vždycky bylo.Ráno rychle cigareta na lačno,kolikrát vstával i během noci.Po letech kouření cigaret a asi 3 ročních přestávkách kdy nekouřil vůbec přešel na dýmku,s nadějí,že ho donutí kouření omezit,ale mnoho se nezměnilo.Rychle vypukaná dýmka po ránu(otázka 15 min) nic neřešila.Nakonec přestal kouřit úplně a byl klid.Tedy pro něho určitě,dýmka mu ukázala,že by opravdu s kouřením měl skončit,když si na ní neumí udělat čas.
Brácha kouří cigarety,pokoušel se přestat a u něj jsem viděl,co to jsou abstinenční příznaky.Opravdu-studený pot,klepavka a neschopnost na cokoliv se soustředit.Podle mě tedy fyzická závislost existuje,i když to asi úplně časté není.

Já jsem sekl s cigaretama,bylo to opravdu mnohem snažší než bych předpokoládal.Dýmku kouřím jen když mám čas a chuť a to je obrovský rozdíl proti cigaretám,které jsem si mnohdy zapaloval ze zvyku(závislosti?).Těžko říct,ale díky bohu za dýmku. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Doktor » 19 úno. 2009, 20:19

Já cigarety nekouřím a nikdy jsem nekouřil. Skoro bych řekl, že je nesnáším, protože jsem většinu života vyrůstal v zakouřeném prostředí (oba rodiče silní kuřáci). A tak jsem si vytvořil takovou určitou averzi proti jejich zápachu a po ochutnání i proti chuti. Zajímavé, že vůně jakéhokoliv dýmkového tabáku nebo doutníku mi příjemně voní... Jinak k té závislosti- fyzická závislost na nikotinu skutečně existuje. Nikotin, který se vstřebá do krve se váže v určitých mozkových strukturách na buněčné receptory, které za normálních okolností vážou nervový přenašeč acetylcholin. Čili je zvýšená poptávka na ty receptory, protože k normálně se vyskytujícímu acetylcholinu se přidává ještě nikotin. Buňky na to reagují mnohonásobným zmnožením těch receptorů. Ty je však potřeba všechny obsadit (na což je potřeba pravidelný přívod nikotinu) jinak nefungujou správně a způsobujou abstinenční příznaky. A to, jak moc se zmnoží závisí jednak na individuální odolnosti a jednak na množství nikotinu v krvi. A do krve se z dýmky dostane nikotinu míň než z cigaret... Jinak u mě je závislost na dýmce spíš určitě těšění na to, že si v klidu zapálím, než že bych musel. V tom je i to kouzlo dýmky, že učí člověka žít klidněji
Uživatelský avatar
Doktor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 39
Registrován: 06 úno. 2009, 21:12
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod beda » 19 úno. 2009, 23:26

Ty si koukal na to video od Králíkový? Tam to je jako počítačová animace. Jinak o množství nikotinu v krvi by tě asi nejlíp vyškolil IF, popřípadě černý dvojitý kříž. Cigaret jsem vykouřil hodně, ale nikdy mi po nich nebylo tak, jako když jsem cpal IF do svého největšího kotle. Cíga jsou oproti těmto kalibrům skutečně taková dámská kratochvíle.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Doktor » 19 úno. 2009, 23:51

Nevěděl, jsem, že Králíková promítá někde veřejně videa :) Jinak tohle nás jsou poznatky od neurologů a psychiatrů. I když Králíková nám říkala možná něco podobnýho taky. Ale nevím, neposlouchal jsem jí :) Vím, že silnej tabák umí pořádně zamotat hlavu. Sice s IF ani BXX jsem zatím neměl tu čest, ale i větší dávka UF nebo Commonwealthu mi už párkrát ukázala, co umí. Čili vím, že silnější tabák z dýmky cigarety výrazně překoná co do nikotinového zážitku. Ale tam jde o to, že u tý dýmky je to jednorázová velká dávka a ta zhlediska závislosti nemá takový význam, jako pravidelně,nenápadně a mnohokrát za den se uvolňující malý dávky nikotinu z cigaret. Ty jdou navíc přes plíce, čili se do krve dostane skoro všechno, co se vdechne. Zatimco z dýmky to musí proniknou přes mnohem neprůchodnější stěnu ústní dutiny.
Uživatelský avatar
Doktor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 39
Registrován: 06 úno. 2009, 21:12
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod beda » 21 úno. 2009, 13:30

No ono je to různý. Když si dáš denně čtyři kotle, tak je to už taky takový celodenní pomalý vstřebávání. Já jsem na fajfce rozhodně závyslej. Když si ráno mezi čtvrtou a osmou udělám v kravíně své a pak si zapálím, tak jasně cejtím, jak mi začíná bejt příjemně.
Naposledy upravil beda dne 21 úno. 2009, 18:07, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Doktor » 21 úno. 2009, 16:00

To určitě jo-kdo kouří pravidelně několik dýmek denně, tak je velká pravděpodobnost, že si dříve či později vytvoří i fyzickou závislost na nikotinu. Já ten pocit (zatím) neznám, protože málokdy si dám víc než jednu dýmku za den. U mě je to vyloženě o té psychické relaxaci, kdy si zapálím, jen když jsem v klidu a pohodě, abych si mohl dýmku náležitě vychutnat
Uživatelský avatar
Doktor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 39
Registrován: 06 úno. 2009, 21:12
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Mopic » 21 úno. 2009, 18:59

Já jsem dost ortodoxní a tak kouřím pouze dýmku a občas dobrý doutník a cigarety odmítám. Vzhledem k tomu, co kouření dýmky provází (nacpávání, zapalování, pocit klidu během kouření atd.) mně to přijde jako plnohodnotnější prožitek než cigareta, vykouřená v rychlosti někde během pauzy.
Kdybych to přirovnal k sexu, tak kouření dýmky je vášnivá soulož a kouření cigarety je rychlá onanie 8) . A pánové, ruku na srdce, oboje zároveň se provozovat nedá :naughty: :smoke5:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Doktor » 21 úno. 2009, 23:16

Vtipná a výstižná metafora :ok:
Uživatelský avatar
Doktor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 39
Registrován: 06 úno. 2009, 21:12
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Nevill » 22 úno. 2009, 09:42

S cigaretama jsem už víceméně skončil, resp. za loňský rok jsem jich mohl vykouřit tak možná půl krabičky. S dýmkou se to zkrátka nedá moc srovnávat, cigaretový tabák mi prostě tolik nechutná. Navíc dýmek už mám myslím víc než dost, takže je po dokouření můžu nechat dostatečně dlouho odpočinout a když už si v práci během uzávěrek chci dát rauchpauzu, tak to si spíš koupím takové ty malé doutníčky Romeo y Julietta, vyběhnu si na chvilku před barák a dám si kafe a doutníček... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod basa333 » 22 úno. 2009, 09:49

Mopic píše: Kdybych to přirovnal k sexu, tak kouření dýmky je vášnivá soulož a kouření cigarety je rychlá onanie 8) . A pánové, ruku na srdce, oboje zároveň se provozovat nedá :naughty: :smoke5:


hezké a pravdivé přirovnání :wink: :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Martin Pedain » 24 úno. 2009, 19:49

Mopic píše: mně to přijde jako plnohodnotnější prožitek než cigareta, vykouřená v rychlosti někde během pauzy.
Kdybych to přirovnal k sexu, tak kouření dýmky je vášnivá soulož a kouření cigarety je rychlá onanie 8) . A pánové, ruku na srdce, oboje zároveň se provozovat nedá :naughty: :smoke5:


Tak to jsem tedy sexuální deviant.... Ikdyž, o jednom onanistovi bych věděl... (snad to nebude ve zlém)
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Dandy » 09 bře. 2009, 10:24

Kolegové, kouřil jste už někdo tohle: http://www.etabak.com/katalog/ochucene- ... ys-fantasy? Popřípadě nevíte, kde by se to dalo (v Praze) koupit?
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Martin Pedain » 09 bře. 2009, 10:33

Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků