Vaporizéry

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Vaporizéry

Příspěvekod pavel.krusek » 24 kvě. 2018, 18:19

Vaporizuje tady nekdo dymkovy tabak?
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Vaporizéry

Příspěvekod Tapinek » 24 kvě. 2018, 19:43

Já bylinky (opravdové). ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Vaporizéry

Příspěvekod pavel.krusek » 25 kvě. 2018, 08:22

Tak bylinky, pripadne koncentrat z bylinek jsou jasna vec :)

Nicmene, prestal jsem (temer) kourit a misto toho davam tabak do vaporizeru.
Pozor, zalezi hodne na typu vaporizeru, vyzkousel jsem jich nekolik a jen nektere jsou vhodne na tabak. Ale pak to stoji za to.
Jak nedochazi k procesu horeni a spalovani, z tabaku se uvolnuji silice a obecne vsechny aromaticke latky, plus samozrejme nikotin v hojnem mnozstvi. Rekl bych, ze docilite absolutne ciste chuti toho ktereho tabaku.
Takze logicky, cpat do vaporizeru cigaretovy tabak je nesmysl, respektive cigaretovy tabak plni v tom pripade jen ucel dodat mozku nikotin.
Ja jedu tabak na cca 210 stupnich (ma oblibena teplota, ale pozor, v nekterych vaporizerech je vhodnejsi teplota nizsi, cca 190 - 195 stupnu). Obecne - nizsi teplota - vice vynikne chut, ale mene uspokoji nikotinem, je mene pary. Vyssi teplota - hodne pary, ostrejsi chut, zanikaji detaily.
Pak je jeste rozdil mezi konvekcni metodou (material se ohriva horkym vzduchem, ktery prochazi "skrz") - detailni chut, ale koureni on demand, kuraka neuspokoji, vhodne spise na pruzkum chuti, a kondukcni - brutal force - zahrivani komory a materialu en block.

Takze me samozrejme zajima, jestli jeste nekdo z vazeneho osazenstva fora se zabyva vaporizaci (tabaku), pro vymenu tipu a sdileni zkusenosti.
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Vaporizéry

Příspěvekod LudoZ » 25 kvě. 2018, 14:10

Už som nad tým rozmýšlal, ale neviem si vybrať mašinku, je toho plný Internet. :think:
Aký vaporizér by si odporučil na testovanie chuti tabaku?
Uživatelský avatar
LudoZ
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 183
Věk: 49
Registrován: 17 led. 2012, 14:42
Bydliště: Bratislava

Re: Vaporizéry

Příspěvekod Tapinek » 25 kvě. 2018, 16:58

Za mě tuten: https://www.kvalitnivaporizer.cz/vapori ... V5-Pro-NEW
Má široký rozmezí nastavení teploty, dlouhou výdrž na jedno nabití a možnost použití i na tekuté esence. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Vaporizéry

Příspěvekod pavel.krusek » 25 kvě. 2018, 21:27

Ja na vaporizerech trochu "ulitl", ted pouzivam na tabak tyto:

Obrázek

Vlevo je PAX 3 (v nem jedu hodne latakiove tabaky, momentalne Old Dublin), vpravo Davinci IQ - to je parostroj, 10 minut sessions se spoustou silneho vyparu. V nem testuju smesi virginie (na latakiu a orientalni tabaky mi prijde prilis silny), momentalne Dunhill Dark Flake (vyrazna prichut perique).

https://www.kvalitnivaporizer.cz/vapori ... AD+vaporizéry

https://www.kvalitnivaporizer.cz/vapori ... AD+vaporizéry
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Vaporizéry

Příspěvekod Žulda » 31 kvě. 2018, 13:35

Ahoj, já mám Flowermate V5 Pro Mini od dubna, zatím jsem zkoušel jen Amphoru Rich, někdy v kombinaci s jinými bylinkami, ibiškem, heřmánkem, mátou, eukalyptem nebo damiánou.
Žulda
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě. 2018, 11:47

Re: Vaporizéry

Příspěvekod pavel.krusek » 01 čer. 2018, 15:31

Bylinky jsem pouzival hodne, nejvic hermanek, levanduli, matu peprnou.
Je to super, nicmene posledni cca mesic pouzivam cisty tabak.
Osobne jdu po anglickych tabacich, asi jsem se ustalil na produkci Rattray's a Samuel Gawith. Vetsinou virginia (bud cista, nebo dochucena jinym tabakem), a v PAX 3 jsou skvele latakie.

Jsem byvaly kurak dymek, a musim rict, ze z vaporizeru je chut tabaku mnohem presnejsi nez z dymky.
Dymka sama o sobe je samozrejme artefakt na uplne jine urovni nez nejaka elektricka krabicka. Nicmene jse uz prestal chapat koncepci, ze zapalim rostlinu a nasavam pak kour, vznikajici horenim :)
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Vaporizéry

Příspěvekod haluzak » 18 čer. 2018, 00:31

ááá tohle je má branže. Tak o vaporizaci tabáku něco taky vím. Vaporizaci tabáku jsem objevil v panickém hledání jak zabránit tomu aby mě cigarety zničili život a ve finále zabili.. Byl jsem v hrozném stavu. Pokusů přestat bylo více než 500, jelikož kouřím od 12ti let závislý jsem od 13ti, tak jsem se smířil s tím že než po zbytek života žít v absťáku, tak to nemá smysl, ale vyhlídka druhé možnosti, dále kouřit a nedožít se ani 30 let a postupně chcípat na nejrůznější nemoci..

Mno za 5min 12 jsem objevil článek který hovořil o tabáku, ale o úplně jiném tabáku..Byl to článek o jakýchsi očistných rituálech a z něj jsem se dozvěděl, že indiáni užívají tabák skrze dlouhé dýmky, že jeho vývary pijí nosem..a taky že vaporizovali.. Způsobem že údajně sypou byliny na rozpálené kameny a přehodí si přes hlavu deku a tak to nad těm kameny inhalují.. Řekl jsem si jestliže jde vapovat tráva, byliny, tak co takhle tabák.. Při hledání vaporizéru se mi dělalo zle.. Ty ceny za tak primitivní věc..hnus.. No ale nakonec jsem narazil na jednoho koumáka co prodával ručně vyráběné jak jsem se později dozvěděl, kopie vaporizační fajfky Vaporgenie.. mno mě naprosto dostala ta jednoduchost, účinnost a praktičnost, doživotní záruka.. Věděl proč ji prodejce dával. Fajfku mám už skoro 10 let.. přežila všechno..

Každopádně má první zkušenost byla následovná.
Do kotle fajfky jsem vysypal půl cigára a hned vyzkoušel jak to půjde..Mno šlo to až příliš, po jednom nádechu, jsem se takřka okamžitě předávkoval nikotinem, bylo mi sice zle, ale do toho byla velká úleva protože jsem věděl že jsem na to kápl, že nemusím kouřit, ale ani abstinovat.. Do večera jsem nechtěl cigáro ani vidět, od prvního dne co jsem přešel na ten vaping, tak jsem cítěl neskutečnou úlevu, popsal bych to asi jakobych spadnul do kádě s lepkavou pryskyřicí vylezl z té kádě, a tak se pohyboval a žil ve světě, s kily lepkavého těžkého hnusu, vše mi začalo dělat problémy, vše se jevilo obtížné.. No ale tolerance dalším vapováním šla celkem rychle do kytek. Brzo mi přestalo chutnat a stačit to smetí z cigaret.. tak jsem si řekl, co takhle vyzkoušet můj oblíbený javanse.. No řeknu vám nádhera, síla dostatečná,chuť perfektní, a dopad na zdraví žádný a zkrátka velká výhra..
Takto jsem si vapoval javanse asi 2 roky, ale pak už mě přestalo bavit furt pěchovat tu dýmku, navíc venku byl problém to užívat.. Ke všemu jsem upgradoval tu dýmku o tzv. tlumič :D můj název, jde o upravenou pet láhev do jejíž hrdla je ta dýmka vsazena, tím jsem vlastně docílil toho že dřív než se to dostane do mě, to co vapuji, tak to vidím v té petce přes kterou tu dýmku tahám, je to jednak kvůli ochlazení vdechovaného dýmu, a pak taky když se to přežene, tak to v kotli dýmky chytne.. což já nesnáším a tak to jde dobře poznat a v případě že dojde k vzplanutí, tak končím nádech vyfukuji z flašky. No ale jde o to že s tou petkou se ta dýmka zvětšila skoro na půl metru.. Když jsem to jednou vytáhl v centru a začal to hulit u jednoho vchodu, myslel jsem že mě trefi, přímo okolo mě začínalo projíždět plné policejní auto, projeli okolo mě krokem a mohli na mě oči nechat, čekal jsem že po mě půjdou, ale projeli a jeli dál.. ono to totiž vypadá celkem hrozně, jak nějaká mega feťácká věc.. Já taky nevypadám jako svatý. Na policajty mám vyloženě alergii.. Dopadlo by to jako vždy špatně..

No ale zpět k tomu vapování. Po těch 2 letech mě to přestávalo bavit, a už asi půl roku co se zde začlo prodávat ecigo, tomu já ale nevěřil, měl jsem utkvělou myšlenku že abych uspokojil svou závislost, tak k tomu potřebuji tabák, žádné náhražky z lékárny, stejně jako ecigo.. nevěřil jsem že jde o tentýž nikotin jaký inhaluji z tabáku.. Mno ale po nějakém čase, jsem to vyzkoušel, byl jsem překvapen že jsem si zakuřil. Prakticky jsem ihned přešel na e-cigo.. Po těchto zkušenostech mohu říct, že vapování tabáku je zbytečné. Chuť tabák ztrácí po prvním šluku, a nemyslím si že bychom mohli hovořit o nějakém vychutnávání. Jak říkám já cítěl chuť jen první chvíli další šluky už byly téměř bez chuti.

Jinač vaporizéry jsem měl 2 jeden levný elektronický, po rozebrání jsem koukal jak jednoduchá věc to byla topné těleso z páječky jednoduchý obvod s displejem, pár skleněných pomůcek z laboratorních potřeb.. toť vše.. Problém byl v tom že vapík jel téměř nonstop. No a po krátkém čase odešlo topné těleso, začaly praskat skleněné části. Atd. prostě krám.
U vaporizéru záleží hodně na kvalitě materiálu a taky celkové výrobě. Je to věc, která musí odolávat extrémním podmínkách, je to velmi vytížená věc.. A s dlouhodobým používáním. Tudíž musí to být pořádný výrobek. Taky jde o zdroj tepla, vono je celkem oříšek vymyslet dostatečně výkonný zdroj stálé vysoké teploty. Došel jsem k závěru, že na našem území, je pro mě nejvhodnější právě ta fajfka, na to že šlo o kus dřeva a zvládl bych si to vyrobit sám..tak byla trochu na můj vkus dražší, ale já zaplatil ten nápad a geniální věc prostě.. Stála 700kč. Je to dodnes ta nejlepší věc do které jsem investoval. Problém byl ve chvíli,kdy jsem potřeboval vyměnit keramický filtr.. No nesehnal jsem ho.. až nedávno jsem objevil firmu.. která mě normálně asi 20ks těch filtrů poslala zadarmo !! V dnešní době ! Takže mě tím prakticky zásobili do konce života :D.
haluzak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno. 2017, 17:54

Re: Vaporizéry

Příspěvekod Václav Venca » 08 čer. 2020, 15:36

Ahoj,
používám vaporizéry téměř výhradně na dýmkové tabáky.

Vyzkoušel jsem jich už pár - Topbond Novae 2, Vapcap M, Arizer Solo II, Pax 2 a Davinci IQ.

Zatím nejlepší je Pax 2 - superhustá pára a jednoduchý ovládání, malá velikost i váha a relativně dlouhá výdrž.
Nejnověji mám Davinci IQ a zatím se s ním nemůžu nějak sžít - znatelně míň páry a člověk si při nacpávání musí dát pozor, aby to neucpal.. taky se dost přehřívá v ruce. Chuť mi přijde o trochu lepší než Pax 2, ale nemyslím si, že by to vyvážilo vyjmenované nevýhody.
Novae 2 - nebyl špatný, ale levná Čínská produkce, už je v elektroodpadu
Vapcap M - na tabák není úplně vhodné šavlovat 8x turbozapalovačem kvůli krátkému pokouření, na konopí chápu jeho oblíbenost
Solo II - čistá chuť, ale málo páry a dlouuuuuhá reálná doba nahřátí, také není tak úplně přenosný

Uvažuju prodeji IQ a pořízení Paxe 3, pak mě zajímá ještě Crafty nebo Mighty, ale to jsou trošku drahé kousky a nikde jsem nevyčetl, jak si vlastně vedou s tabákem.

Co se týče tabáků, tak mám kolekci něco přes 20 druhů, od anglických směsí po čisté virginie, preferuju obecně přírodní a mírně aromatizované tabáky.

Budu rád za zkušenosti a tipy s použitím vaporizérů přímo na dýmkový tabák.
Václav Venca
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer. 2020, 21:12

Re: Vaporizéry

Příspěvekod roka » 20 led. 2021, 07:19

Ja používam iolite už niekoľko rokov na bylinky a aj dýmkový tabak. Tabák občas miešam aj s nejakou bylinkou a vznikajú zaujímavé chute.Som s ním spokojný len už začína dosluhovať tak som objednal arizer air.
roka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 44
Registrován: 21 čer. 2015, 20:31
Bydliště: Zilina

Re: Vaporizéry

Příspěvekod zdenecek » 20 led. 2021, 20:37

To Tapinek:

Díky,tak jsem právě objednal.doufám,že se ta chuť alespoň trochu přiblíží spalovaním v dýmce?
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Vaporizéry

Příspěvekod Tapinek » 20 led. 2021, 21:22

Já ho používám na bylinky (ne trávu). Tabák pálím v dýmce nebo doutníku... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Vaporizéry

Příspěvekod basa333 » 21 led. 2021, 10:46

roka píše:Ja používam iolite už niekoľko rokov na bylinky a aj dýmkový tabak. Tabák občas miešam aj s nejakou bylinkou a vznikajú zaujímavé chute.Som s ním spokojný len už začína dosluhovať tak som objednal arizer air.


pro domácí použití je k tomuto účelu vhodná i vodnice, ale to jen tak na okraj...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vaporizéry

Příspěvekod zdenecek » 22 led. 2021, 12:48

Tak dnes dorazil Flowermate V5 Pro a už je pěkne v záběhu.bohužel bylinky budou až po víkendu,tak zkouším čistý tabák.tak má to něco do sebe a alespoň mohu vapovat doma a nemusím běhat ven.teď se s tím ještě pořádně naučit,jaké teploty na co atd.
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron