Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Pomoc HMYZ!

26 srp. 2017, 20:49

Dobrý večer, pánové,
prosím Vás o radu. Dnes jsem po otevření humidoru dole nalezl nějaký "bordel", při bližším pohledu jsem se zhrozil. Na dně leží hromada nějakých tvrdých černých zmetků, kteří žerou mé cigára (Pomyslel jsem si.). Začal jsem googlit jako zběsilý a po přečtení x článků o tabákovém brouku, jsem přehrabal humidor a našel jeden doutník s dírou. Ten jsem rozpitval, ale kromě té díry na povrchu jsem nic nenalezl a doutník byl vevnitř OK. Stejně jsem se raději rozhodl pro kremaci listů. Při hoření na grilu tabák krásně voněl, přesně tak, jak jsem zvyklý. Tak jsem se vrátil k humidoru. Brouka jsem nenašel, bílé larvy taky ne. Náhle jsem při odnímání zvlhčovače si všiml dírek ve dřevě humidoru. Tak teď se vás ptám: Co to může být? Jsou to takové malé tenké tvrdé černé housenky, cca 1-2mm velké, stočené do tvaru srpečku a všechny mrtvé. Až příjdu na to jak vložit fotky, dám je tady.
Mockrát děkuji za rady.
S podzravem
Filip

Re: Pomoc HMYZ!

31 srp. 2017, 19:31

To ti tam zjevně tesali larvy tesaříků, jak se říká v českých hájích a luzích prostě červotoč. :wink:

Re: Pomoc HMYZ!

01 zář. 2017, 08:02

Co je to za humidor a z jakého materiálu je a kde jsi k němu přišel?

Re: Pomoc HMYZ!

04 zář. 2017, 15:01

Humidor mám již léta. Je to Cohiba, model nevím, cca na 50 kusů. Problém nastal až po přivezení si "zbytku" kuřiva, které jsem si koupil a nespotřeboval na dovolené ve Španělích. Bylo to v této várce. Doutníky jsem vyndal z mrazáku a teď jsou v ledničce. Humidor jsem vytřel a nechal otevřený. Zatím nepozoruji žádné nové díry ani mrtvé...
Všechny larvy potencionálních škůdců jsou dle obrázku bílé.
Odeslat odpověď