Recenze doutníků - obecné téma *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 04 zář. 2012, 19:48

Gurkha Legend Vintage Double Rothchild

Obrázek

Cena: 2,2 dolaru - rozhodl jsem se cenu uvádět pouze za doutník

Dostupnost v ČR: NE

Rozměr: 6,5x58 (165x23mm)

Krycí list: 3xfermentovaný Connecticut maduro

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Stáj a nasládlý tabák

Tělo: Stáj

Konstrukce
Lehce měkký jinak bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Oříškově hnědý krycí list se spoustou malých žilek. Kus krycího listu pod druhým prstýnkem je odloupnutý, ale tady se jedná o moji chybu a nešikovnost.

Tah před zapálením
Velmi volný - téměř žádný odpor

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná a vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti a pepřem a lehkou hořkostí v dozvuku. Chutě středně plné. Kouře spusta a ten je spíš takový lehčí, ne hutný.


1/3 doutníku
Po pár tazích hořkost mizí a pepř se zaoblil a umírnil. Objevuje se ořechovitost a dřevo v dozvuku, který je středně dlouhý. Chutě momentálně na slabším středu.
20 min - chutě beze což se při takovém průměru dá čekat, ale chutě jsou pěkné a dobře vyvážené.


Obrázek


30 min - nasládlá ořechovitost dominuje s lehce sušším, dřevitým a lehce tabákovým dozvukem. Na konci dozvuku se mezi patrem a jazykem drží taková, teď mi promiňte ten popis, lehce mentolovo tabákový pocit. Ani se mi nechce říct chuť. Je to opravdu těžké popsat. Jak se blížím k poškození tak to se pochopitelně zvětšuje a korekce mě nemine. No za hloupost se platí. Zároveň se objevila trocha krémové kávy
40 min - na konci třetiny a zároveň u praskliny tak uvidím co to udělá

Obrázek

2/3 doutníku
50 min - provedena nutná korekce a následně odpadl i popel. Po pár tazích se vše vrací k původnímu chuťovému profilu. Dokonce káva i dřevo jsou teď výraznější a ten mentolovo tabákový pocit je skoro pryč.
65 min - lehce za polovinou a proběhla další malá korekce abych zamezil šíření poškození na krycím listu. Chutě se po pár tazích opět vrací k normálu.

Obrázek
90 min - chutě beze změny a od poslední korekce jde vše jak má

3/3 doutníku
100 min - jsem na začátku poslední třetiny kde jemná káva vystoupilka ještě více do popředí jinak dle očekávání beze změny.
110 min - textura krémová a káva přešla do černé a je ještě o něco výraznější. Chutě bez drsnosti a i síly. Jen lehké brnění špčky jazyka od koření a pomalu teplajícího kouře, což dává tušit brzký konec

Obrázek

120 min - je to tu a končím


Závěr a zhodnocení

Sice jednoduchý chuťový profil, ale já si ho užil po celou dobu kouření. Trochu jsem měl obavy jak z poškožení tak hlavně z velkého průměru, které se nakonec ukázaly celkem zbytečné. Rovné hoření bych nečekal i bez vady, ale myslím, že by se to možná obešlo bez korekcí. Kdo ví. Ješte jich mám několik v humidoru tak to můžu časem porovnat. Moc bych chtěl tenhle doutník v daleko menším průměru. Snad v budoucnu se naskytne příležitost srovnání. Tímto se loučím a už teď se těším u další recenze.
Naposledy upravil Shargard dne 07 zář. 2012, 12:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 07 zář. 2012, 12:29

Cohiba Black Robusto

Obrázek

Cena: součástí sampleru - 4 dolary

Dostupnost v ČR: NE

Čas strávný v humidoru: 79 dní

Rozměr: 5,5x50 (140x19.8mm)

Krycí list: Connecticut maduro

Vázací list: Sun Grown Piloto - Dominikánská Republika

Náplň: Mexiko, Dominikánksá Republika

Vůně

Pata: Slabě tabák a koření

Tělo: Klasické humidorové aroma

Konstrukce
Měkčí a bez vad. Dvojitá čepička, která mohla být lépe zpracována. švy těsné a viditelné

Vzhled
Velmi tmavě hnědý a hrbolatý krycí list s jednou větší žilkou


Tah před zapálením
Volný - minimum odporu

Chuť ihned po zapálení
Vyzrálá tabáková chuť s lehce travnatým podtextem se spoustou nahořklého koření v dozvuku. Od koření lehce brní i rty. Kouře je spousta, který je lehčího charakteru. Chutě středně plné


1/3 doutníku
Po pár tazích hořkost mizí a koření je o poznání méně. Na počátku tahu se objevila sladkost. Dozvuk celkem dlouhý.
10 min - přidává se ořechovitost, slabý náznak čokolády a v dozvuku dřevo. Chutě šly o něco dolů takže teď je to slabší střed. Zatím trochu něco jiného než co bych čekal od madura, ale rozhodně lepší než v případě Cohiba Puro Dominicana
20 min - Chutě opět na solidním středu. Hoření téměř podle žiletky. Jinak beze změny. Trochu mě ruší ta lehká travnatost, ale to proto ž ji fakt nemám rád a definitivně je tu i trochu síly. Nic markantního, ale dává o sobě vědět. Více tabáku v dozvuku.

Obrázek

30 min - ořechy jsou pryč, sladkost ustoupila do pozadí a slabá čokoláda přešla do dozvuku a nahradilo ji kakao


2/3 doutníku
O pár minut později se kakao začíná míchat s krémovou kávou, ktrá nahradila i čokoládu v dozvuku. Konečně chutě, které jsem očekával mnohem dříve. Popel velmi světlý a stále drží. Tahle Cohiba celkem boduje
45min - káva i dřevo i s trochou hořkosti, nic co by zatím vadilo, výraznější.
po pár minutách mizí i travnatost a objevují se opět ořechy, ale jen na chvili
60 min - káva šla dolů a naopak vytupuje sladkost. Opět se objevila travnatost


Obrázek


3/3 doutníku
75 min - od posledně beze změny. Síla je stále přítomna a občas na sebe upozorní
87 min - proběhla menší korekce hoření. Chutě se po pár tazích srovnaly, ale kouř pomalu začíná teplat takže za chvili se bude končit


Obrázek


95 min - kouř pžíliš teplý a končím


Závěr a zhodnocení

Po předešlé zkušenosti s Cohibou se jedná rozhodně o příjemné překvapení. Nicméně proti koupi výrazným způsobem hovoří cena, která je prostě přemrštěná a navíc znám doutníky lepší a za třetinovou cenu. Pokud by byl součástí nějakého sampleru tak proč ne.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 07 zář. 2012, 19:43

Gurkha Signature 1887 Red Rothchild

Obrázek

Cena: 6 dolarů - kupoval jsem jen jeden doutník, protože prostě chci od téhle značky ochutnat co se dá

Dostupnost v ČR: Přímo tenhle ne, ale v maduro verzi je k dispozici zde http://www.bestdrink.cz/eshop/produkty/gurkha-signature-1887-black/. Ovšem cena je kapku vyšší. Záleží jak pro koho.

Doba strávená v humidoru: 72 dní

Rozměr: 6x56 (152x22mm)

Krycí list: Habano - Nikaragua

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Peru, Indie

Vůně

Pata: Velmi aromatická a exotická sladší vůně - nedokážu přesně popsat

Tělo: Ta samá, ale o trochu méně intenzivní snad trochu ovocná?

Konstrukce
Vcelku pevná, bez měkkých bodů. Švy těsné a dobře viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Sametově hladký světlý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Volný - jen minimální odpor

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná, vyzrálá tabáková, nasládlá, ořechová chuť s kořením v dozvuku. Kouře je spousta. Chutě středně plné.


1/3 doutníku
Sladkost je spíše ovocného charakteru a koření v dozvuku je sice hodně, ale bez jakékoli štiplavosti nebo něčeho podobného.
15 min - koření je znatelně méně jinak beze změny. Hoření velmi dobré. Chutě slušně vyvážené a užívám si jich.


Obrázek


30 min - chuť vyzrálého tabáku je výraznější. Tohle je doutník k dopolední kávě. Hodně dlouhé dopolední kávě.

Obrázek

2/3 doutníku
40 min - na začátku druhé třetiny jde oříškovost výrazněji nahoru a v dozvuku se přidává dřevo

Obrázek

60 min - Hoření lehce nerovnoměrné, ale začíná se samo korigovat, v což jsem ani nedoufal. Od posledně beze změny


Obrázek


3/3 doutníku
80 min - na počátku poslední třetiny a pokračuji ve stejných kolejích. Chutě ovšem nenudí a nevadí mi, že se neodehrává více změn.

Obrázek

95 min - přidává se káva
110 min - končím


Závěr a zhodnocení

Chuťový profil velmi konzistentní po celou dobu kouření. Ostatně dle očekávání. Chutě jemné, dobře vyzrálé,vyvážené a bez síly. Co ovšem potěšilo asi nejvíc byla konstrukce - hoření, kdy nebylo třeba korigovat.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 09 zář. 2012, 08:19

Pinar Del Rio Oscuro Toro

Obrázek

Cena: Balíček 5 kusů za 7 doalrů (1,4 dolaru/kus)- to už to mohli poslat rovnou zadarmo :lol:

Dostupnost v ČR: Ne

Čas v humidoru: 18 dní

Rozměr: 6x50 (152x20mm)

Krycí list: Oscuro - Brazílie

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika, Nikaragua

Vůně

Pata: Krásná mléčná čokoláda a hrozinky

Tělo: Opět čokoláda a stáj

Konstrukce
Velmi pevná a bez vad. Dvojitá čepička.Švy těsné a viditelné

Vzhled
Velmi tmavě hnědý, lehce hrbolatý kryví list se dvěma většími žilkami a olejovými odlesky

Tah před zapálením
Volný- jen malý odpor

Chuť ihned po zapálení
Jemná, sladká, olejová a tabáková chuť se spoustou koření a pepře v dozvuku. Kouře je spousta a je hutnějšího charakteru. Dozvuk velmi dlouhý. Chutě střední ař plné.

1/3 doutníku
15 min - koření se výrazně umírnilo a přidala se mléčná čokoláda. Tenhle doutník má definitivně charakter dezertu. Na počátku tahu je to skoro jako nějaké sladší víno. Dozvuk velmi dlouhý a příjemný. Chutě se ustálily na solidním středu.

Obrázek

30 min - olejovitost skoro zmizela a jinak pokračuju beze změny. Tohle je pomalu hořící dezert.
52 min - na konci třetiny. Hoření lehce nerovnoměrné, ale začíná se samo korigovat. Budu se nejspíš opakovat, ale tohle je delikatesa

2/3 doutníku
65 min - vinný charakter o hodně slabší a nyní dominuje sladkost, čokoláda, trocha kakaa a sladší tabákový dozvuk s kořením. Zatím skvěle

Obrázek

80 min - téměř v polovině. Proběhla menší korekce a chutě se po dvou tazích vrátily ,a teď ani nechci říct k normálu, k výraznému nadstandardu.

Obrázek

86 min - přidává se laté
100 min - zrovna hraje Tomáš Berdych a tak se odbíhávám dívat a mezitím mi vyhasl doutník. Řádně jsem si vynadal a znovuzapálil. Po dvou tazích je vše opět skvělé

3/3 doutníku
113 min - na začátku poslední třetiny se laté mění na jemnou kávu a v dozvuku je více vyzrálého tabáku. Vykouklo i drobet síly což má na svědomí nejspíš znovuzapálení.
130 min - sladkosti je méně a naopak káva výrazněji vystupuje

Obrázek

140 min - končím

Závěr a zhodnocení

Naprosto famózní čas z této velikosti doutníku. Parádní záležitost od začátku do konce a už se nemůžu dočkat až vyzkouším další Pinar Del Ria, které mám v humidoru. Zároveň jsem taky zvědavý na srovnání s verzí v Torpedu. Trocu té síly bylo nejspíš způsobeno znovuzapálením jinak by se to obešlo i bez ní. Hoření nerovné téměř po celou dobu, ale to je pro oscuro krycí listy dost typické a korigovat jsem byl nucen pouze jednou když nepočítám svojí nedbalost. Jinak nemám absolutně co vytknout. Zvláště pak za tu cenu.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 09 zář. 2012, 20:00

CI Legends Red Label - Perdomo Double Maduro Torpedo

Obrázek

Cena: 3,7 dolaru - opět jsem kupoval jeden kus jinak se cena dostane ke 2 dolarům

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 74dní

Rozměr: 5,7x54 (145x21.4mm)

Krycí list: Sun grown maduro - Nikaragua

Vázací list: Maduro - Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Lehce květinové, seno a tabák

Tělo: Čokoláda a jakási zatuchlost - velmi zvláštní

Konstrukce
Velmi pevná. Švy těsné a viditelné. Krásně ubaleno

Vzhled
Už téměř do černa zbarvený krycí list s pár středními žilkami

Tah před zapálením
Ani volný ani těsný - prostě akorát

Chuť ihned po zapálení
Zapálení proběhlo jako lusknutím prstů a jdeme na to.Velmi jemná vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti, olejovitosti a trochou koření v dozvuku. Dozvuk celkem dlouhý. Chutě na slabším středu.


1/3 doutníku
5 min - přidává se ořechovitost a kakao. Olejovitost skoro zmizela
10 min - sladkost vystupuje do popředí a ulpívá i na rtech. Kakao se začíná měnit na čokoládu a dozvuk je sladší, tabákový a dlouhý. Chutě jsou skoro až máslově jemné a koření je téměř pryč.

Obrázek

30 min - zvýraznila se i čokoláda. Máslová textura chutí doslova hladí jazyk. Jinak beze zmšny. Hoření lehounce nerovnoměrné, tah se krapet uvolnil a je perfektní.

Obrázek

2/3 doutníku
50 min - jsem zhrubva v polovině a čokoláda je téměř nahrazena krémovou kávou, ořechovitost ustupuje do pozadí a sladkost jde malinko dolů a dozvuk je více tabákový a kávový s trochou koření

Obrázek

60min - tak to budí respekt. Konstrukce je skvělá. Hoření se krásně srovnalo bez potřeby korekce. Textura už není tak máslová, ale stále hodně jemná

Obrázek

66 min - popel odpadl v jednom kuse do popelníku a držel skoro 6cm. Káva je výraznější a jinak od posledně beze změny. Tenhle doutník je vzorové maduro

Obrázek

3/3 doutníku
70 min - krémová káva přechází ve velmi pěknou černou kávu bez hořkosti
90 min - kouř je teplý a tak končím. Od posledně beze změny jen chuť černé kávy se ještě prohloubila a tu jsem si hodně užil. Sice se objevila hořkost, ale jen málo. Nic co by vadilo.

Obrázek

Závěr a zhodnocení

Velká spokojenost. Tohle je přesně pro milovníky madura. Pokud patříte mezi ně tak nelze než doporučit. Klasické, ale vytříbené chutě, které přinesou jednu větší změnu někde za polovinou doutníku. Jinak velmi konzistentní. ohromně jsem si užíval ten máslový charakter z prvních dvou třetin a v závěru poslední černou kávu. Tuhle záležitost si jistě v budoucnu zopakuju. To je ode mě vše a budu se těšit u recenze číslo 39.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 11 zář. 2012, 19:42

V dnešní mé 39. recenzi se podíváme do Dominikánské Republiky a konkrétně na kousek

Victor Sinclair Triple Corojo Toro

Obrázek

Cena: pod 1 dolar

Dostupnost v ČR: NE - tohle asi budu psát poměrně často tak mi to promiňte :pray:

Čas v humidoru: 62 dní

Rozměr: 6x50 (152x19,8mm)

Krycí list: Corojo - Brazílie

Vázací list: Corojo - Dominikánská Republika

Náplň: Corojo - Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Lehce květinové a tabák

Tělo: Nasládlý tabák

Konstrukce
Celkem pevná a bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Světlý lísko oříškový krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Velmi volný - minimum odporu

Chuť ihned po zapálení
Jemná tabáková a trochu nasládlá chuť se spoustou, spoustou koření a pepře v dozvuku, který je suchý jako poušť. Kouře je více než dost a chutě středně silné

1/3 doutníku
5 min - koření se hodně umírnilo a suchý dozvuk už není tak suchý. Dozvuk velmi dlouhý ve kterém se přidalo dřevo
10 min - objevuje se jemná oříškovitost. Jinak beze změny. V tenhle moment celkem pohodové pokouření

Obrázek

30 min - na konci první třetiny a sladkost se trochu míchá s karamelem, oříškovost a dřevo výraznější a tabák se objevuje i v dozvuku. Je tu i malinko síly, ale jen aby o sobě dala vědět. Koření už jen tak škádlí jazyk.

Obrázek

2/3 doutníku
45 min - objevuje se náznak laté a a sladkost už je opět jen sladkost. Suchost z dozvuku je minulostí. Tah i hoření bez problémů.

Obrázek

60 min - jsem v polovině a laté přeslo v kávu, sladkost a oříškovost téměř pryč.

Obrázek

72 min - dřevo lehce zhořklo, ale zatím je to v únosné rovině.
80 min - proběhla malá korekce bez ovlivnění chutí, které se od posledně nezměnily


3/3 doutníku
95 min - chuťově beze změny, ale kouř začíná lehce teplat a brzy budu končit

Obrázek

100 min - končím a výsledný čas je hodně slušný, když vezmu v potaz velikost a hlavně cenovou kategorii doutníku

Závěr a zhodnocení

Vcelku příjemná záležitost na běžný pokouření a debatu s přáteli. Pro mě rozhodně lepší než kolega Connecticut Yankee. Zároveň i velmi levný a výsledný čas je více než dobrý a skvělý tah je takový bonus nakonec. V příští, tedy 40. recenzi a každé následující kulatě, jsem se rozhodl vzít z humidoru lepší, oblíbenou značku nebo pro mě nějak zajímavější doutník než ty ostatní.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 14 zář. 2012, 08:13

Gurkha Status Maduro Torpedo

Obrázek

Cena: 3 dolary

Dostupnost v ČR: Jsem rád, že mohu napsat ANO ovšem cena je poměrně vysoká o čemž se můžete přesvědčit z odkazu níže
http://www.bestdrink.cz/eshop/produkty/gurkha-status-torpedo-maduro/

Čas v humidoru: 95 dní

Rozměr: 6,5x52 (165x20,6mm)

Krycí list: 5 ti letý Connecticut maduro

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Tmavá čokoláda, hrozinky a tabák

Tělo: Stáj a tabák

Konstrukce
Velmi pevná, bez vad. Švy těsné a viditelné. Krásně ubalené torpedo

Vzhled
Téměř černý krycí list se spoustou malých žilek.

Tah před zapálením
Velmi volný - skoro bez odporu

Chuť ihned po zapálení
Neskutečně jemná, hedvábná čokoládová chuť s vyzrálým tabákem, torochou sladkosti a lehce pepřovým a čokoládovým dozvukem. Chutě jsou středně plné. Dozvuk dlouhý. Začátek velmi dobrý


1/3 doutníku
15 min - parádně jemná, máslová textura. V chuti hutná čokoláda, která je přítomná i v dozvuku spolu s vyzrálým tabákem a pepřem. Sladkost je velmi netypická a s výše popsanými chutěmi vytváří celkem jedinečnou kombinaci.

Obrázek

25min - čokoláda se začíná míchat s kakaem a objevuje se i malinko smetanovosti v chuti. Tohle bude na dlouho
40 min - přidává se krásně jemné laté a vedle kakaa a čokolády vytváří parádní kombinaci. Dozvuk zůstává a zatím naprosto famózní. Navíc kouř z doutníku je krásně aromatický.

Obrázek

2/3 doutníku
60 min - proběhla malá korekce bez ovlinění chutí. Jinak od posledně beze změny.

Obrázek

po pár tazích se přidávají ořechy - pro mě celkem překvapení, ale příjemné
75 min - přidává se jemná dřevitost a doutník se stává celkem komplexní což je další malé příjemné překvapení.
90 min - laté přechází do jemné črné kávy
105 min - čokoláda v dozvuku je výraznější. Jinak beze změny. Textura už není tak máslová, ale stále velmi jemná. Prostě paráda

Obrázek

3/3 doutníku
115 min- vedle kávy se objevuje slabší chuť kůže a to já můžu takže si prostě jen mlaskám.

Obrázek

O pár tahů později černá káva dominuje a trochu mi to připomíná kofilu.
125 min - kůže, kakao a sladkost jsou pryč. Teď je to krásná kávová chuť s trochou čokolády a tabáku v dozvuku. Provedl jsem další malou korekci hoření. Kouř začíná pomalu teplat.
135 min - končím.

Závěr a zhodnocení


Gurkha Status - doutník, který má status a musím říct, že hodně vysoký. Parádní a dlouhý zážitek. Na tohle si chce udělat čas a mít klid aby si člověk mohl naplno vychutnat tento klenot. Rozhodně to není doutník na každý den. Ještě dlouho po dokouření jsem na jazyku cítil tmavou čokoládu a tabák. Prostě nádhera.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 15 zář. 2012, 11:36

V dnešní 41.recenzi se podíváme do Dominikánské Republiky a konkrétně na

Victor Sinclair Primeros Tabacos Toro

Obrázek

Cena: pod 1 dolar

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 66 dní

Rozměr: 6x50 (152x19.8mm)

Krycí list: Connecticut

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Jemný tabák a trocha koření

Tělo: Lehce stájové a tabákové

Konstrukce
Celkem pevná a bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Světlý krycí list se spoustou skvrnek a jednou výraznou žilkou

Tah před zapálením
Volný - jen slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
Jemná tabáková s bilým pepřem a trochou koření v dozvuku. Chutě jemné až středně plné. Dozvuk delší. Produkce kouře je slušná. To je zatím vše

1/3 doutníku
Po pár tazích koření hodně ustupuje a přidává se slabá oříškovost. Dozvuk je kratší
10 min - v dozvuku se objevuje slabá dřevitá chuť. Síla chutí se posunula směrem dolů. Zatím bych řekl klasická Dominikánská Republika. Celkem v pohodě bez síly a drsnosti chutí. Narozdíl od ostatních doutníků od Victora Sincalira co jsem měl, tenhle postrádá suchost v dozvuku což mi absolutně vyhovuje a naopak zanechává velmi slabý olejový povlak na jazyku

Obrázek

30 min - v dozvuku se na chvili objeví sladkost, ael trvalo mi pár minut než jsem si byl opravdu jistý, protože chutě nejsou příliš výrazné. Tah, hoření i konstrukce zatím na výbornou

Obrázek

2/3 doutníku
40 min -po odpadnutí popela jsou chutě opět o něco málo výraznější. Dozvuk se mírně prodloužil
55 min - zhruba v polovině a beze změny. konstrukce stále na jedničku

Obrázek

65 min - přidává se slabá chuť černé kávy a i tady jsem musel pár minut přemýšlet jetli tam opravdu je


3/3 doutníku
75 min - káva o trochu výraznější a dřevitost v dozvuku nepatrně zhořkla, ale zatím nic co by vadilo
o pár minut později se zvýrazňuje i sladkost
90 min - sladkost zmizela jinak od posledně beze změny. Kouř zteplal a tady končím


Obrázek


Závěr a zhodnocení

V podstatě neměnné chutě obecnějšího charakteru po celou dobu kouření. Osobně preferuji mnohem plnější doutníky co se chuti týče, ale rozhodně tento doutník neurazí. Všechny doutníky od Victora Sinclaira co jsem zatím měl mají velmi dobrou konstrukci, čas hoření, pro mě velmi dobrý tah. Jen chuťový profil není zrovna můj šálek kávy. To ovšem neznamená, že se jedná o špatný doutník. Kdo má rád jemnější, ne tak plné v chuti, doutníky a Dominikánskou Republiku k tomu, jistě si přijde na své a za velmi slušné peníze.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 16 zář. 2012, 09:27

V dnešní 42. recenzi se podíváme do tabacalery GARO, která má základnu v Dominikánské Republice a konkrétně na:

Garo Double Habano robusto

Obrázek

Cena: 1,4 dolaru

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 110 dní

Rozměr: 4,7x52 (119x20,6mm)

Krycí list: Habano oscuro - Connecticut

Vázací list: Habano - Ekvádor

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Příjemná tabáková vůně - nic zvláštního

Tělo: Lehce stájové

Konstrukce
Celkem pevná bez jakýchkoli vad. Dvojtá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Sametový, tmavě hnědý krycí list bez větší žilky

Tah před zapálením
Volný - jen slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
velmi jemná, celkem vyzrálá tabáková chuť s kůží a slabší citronovitostí, což je velmi zvláštní, v dozvuku. Chutě jemně ař středně plné. Dozvuk kratší

1/3 doutníku
Po pár tazích se na počátku objevuje mléčná čokoláda. Tah se lehce utáhl, ale zatím bez problémů
10 min - mléčná čokoláda se přeměnila do velmi pěkné kakaové chuti a dozvuk se prodloužil


Obrázek


15 min - vedle kakaa se zase objevila slabší mléčná čokoláda a spolu s ní slabší citronová chuť a výsledná kombinace je celkem zvláštní a velmi dobrá. Chutě na slabším středu
20 min - mléčná čokoláda je pryč a kakao o poznání výraznější. Chutě v tento moment na solidním středu

Obrázek

2/3 doutníku
25 min - citronovitost je pryč. Ta výrazná kakaovitost spolu s kůží v dozvuku a teď i s trochou dřeva jsou moc dobré a to si fakt užívám.
35 min - jsem v polovině a dřevo je výraznější a kůže se v dozvuku přesunula na samý konec. Dozvuk se opět prodloužil.

Obrázek

40 min - ke kakau se přidává krémová černá káva

Obrázek

3/3 doutníku
50 min - od posledně beze změny a stále moc dobře. Čeká mě tak ještě 5-10 min
55 min - opět se objevila ta slabá citronovitost a káva je výraznější

Obrázek

62 min - končím a právě včas na Davis Cup. Ideální načasování


Závěr a zhodnocení

Před touhle recenzí jsem již měl tři tyto doutníky za sebou a věděl do čeho jdu a musím říct, že se moc těšil. V tomhle doutníku jsou přesně ty chutě, ktré preferuju. Sice kratší pokouření, ale o to víc jsem si to užil. Hlavně ta slabší citronová chuť je velmi zvláštní. Pro mě ideální kouření na každý den. Navíc s perfektní konstrukcí, hořením bez síly a drsnosti no a to vše takřka za hubičku. Takže u mě palec nahoru a jasný vítěz v pomeru cena výkon.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 17 zář. 2012, 14:17

5 Vegas Gold robusto

Obrázek

Cena: 2 dolary

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 66 dní

Rozměr: 5x50 (127x19.8mm)

Krycí list: Connecticut shade

Vázací list: Honduras

Náplň: 5 ti letá - Honduras

Vůně

Pata: Lehce tabákové

Tělo: Slabě oříškové a tabákové

Konstrukce
Lehce na stisk, ale ez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Světlý krycí list se spoustou menších žilek. Těsně pod čepičkou jsou 2 malé trhlinky a tak místo ořezávače použiju punch abych zabránil odchlípnutí krycího listu

Tah před zapálením
Ne úplně těsný, ale dávka odporu tu je

Chuť ihned po zapálení
Jemná, oříšková, lehce nasládlá a tabáková chuť s trochou koření a bílého pepře v dozvuku. Textura krémová. Tah se okamžitě uvolnil. Dozvuk dlouhý. Chutě jemně až středné plné.


1/3 doutníku
Po pár tazích se chutě posunuly blíže ke středu plnosti a koření přetrvává na jazyku pěkně dlouho. Není vůbec přehnaně silné a naopak příjemné podpořené lehkou sladkostí a slabou dřevitostí
15 min - sladkost se zvýraznila a to i v dozvuku, kde má slabší karamelový nádech. Zatím velmi příjemné pokouření. Koření o trochu méně intenzivní, ale stále přetrvává.

Obrázek

Po pár tazích se oříškovost mění na arašídy a zároveň se objevila slabší chuť lehce opečeného toastového chleba. Dozvuk beze změny.
25 min - více dřeva v dozvuku, který lehce uschnul, ale rozhodně nic co by vadilo. Tah i hoření bez chyby. Popel světle šedivý. Malinko arašídů se dostává i do dozvuku

Obrázek

2/3 doutníku
33 min - po odpadnutí popela, který držel něco málo přes celou první třetinu se arašídy změnily na mandle, ale v dozvuku stále cítím arašídy. Pocit v ústech o trochu více sušší
Po pár tazích se přidává jemná káva. Celkem nečekané změny, ale o to příjemnější. Tenhle doutník jsem kouřil asi 2 dni po tom co jsem je dostal a musím říct, že je to naprosto odlišná zkušenost. Dnes neporovnatelně lepší.
48 min - jsem v polovině a arašídy z dozvuku zmizely a na místo nich se dostává káva. Jinak od posledně beze změny
Po pár minutách mizí i mandle a káva je výraznější

Obrázek

3/3 doutníku
70 min - káva opět výraznější a lehce nahořklá vystřídaná nasládlým dřevem v dozvuku s trochou koření

Obrázek

80 min - končím


Závěr a zhodnocení

Po minulé zkušenosti s tímto doutníkem jsem velmi mile překvapen a opět plusové body pro 5 Vegas. Konstrukce, tah i hoření naprosto bez problémů a navíc s pěknými chutěmi, ktré se držely na slabším středu. Bez síly a drsnosti. Takže spokojenost.
.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 17 zář. 2012, 14:23

Cusano LXI Habano Sun Grown Double Corona

Obrázek

Cena: nic - doutník byl součástí kořeného pouzdra

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 110

Rozměr: 6,5x46 (165x18.2mm)

Krycí list: Habano - Zkřížením semínek z Ekvádoru, Dominikánské Republiky a semínek Habana vyrostl tento vcelku unikátní vázací list

Vázací list: Ligero - Dominikánská Republika

Náplň: Ligero - Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Pěkné tabákové s trochou koření

Tělo: Trocha stáje a tabák

Konstrukce
Celkem pevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy viditelné a na některých místech ne úplně těsné

Vzhled
Sametový,tmavě hnědý a lehce hrbolatý krycí list se spoustou menších žilek

Tah před zapálením
Velmi volný - téměř bez odporu

Chuť ihned po zapálení
Zprvu jemná, hodně vyzrálá (až zatuchlá) tabáková chuť s trochou sladkosti a pak neskutečná nálož koření. Dozvuk velmi dlouhý a na patře suchý, lae lehce olejový na jazyku. Spousta hutného bílého kouře. Chutě téměř plné

1/3 doutníku
10 min - koření se trošičku umírnilo a v dozvuku se přidalo dřevo. počáteční chutě beze změny, ale mají velkou hloubku, která ve výsledku vytváří jedinečnou chuť. Kouř hodně hutný a krásně pokrývá jazyk
20 min - sladkost o krapet výraznější a v dozvuku stále hodně koření, ale ne nijak ostré. Prostě jen hodně. Vcelku pomalé hoření na tak malý průměr. Chuť opravdu jedinečná.

Obrázek

30 min - koření šlo o krapítek dolů a více tabáku v dozvuku
40 min - dřevitost v dozvuku výraznější a velmi příjemná, protože narušuje dominanci koření

Obrázek

2/3 doutníku
60 min - jsem v polovině a od posledně beze změny. Doutník už nepůsobí tak suchým dojmen jako na začátku.


Obrázek


75 min - doutník odhalil i svoji temnou stránku síly a ta behěm dvou tahů nabrala tak na intenzitě, že mě to slušně porazilo a nejsem schopen doutník dokouřit a musím odložit. Šílenej nářez

Obrázek


3/3 doutníku
Tady už jenom pro odvážlivce bez pudu sebezáchovy.

Závěr a zhodnocení

Tohle se mi hodnotí velmi těžko, protože do 75 min to byl doutník, který jsem doposud neměl a vlastně po 75 minutě taky ne. Náhlý a brutální nástup síly mě během 2 tahů doslova zapěchoval do židle a začal jsem se potit jako prase. Omlouvám se za ten výraz, ale jiný momentálně nemám. Navíc jsemho cítil v hlavě, žaludku a i nohách a to jsem nebyl na lačno. Velká škoda. Do té doby mi velmi chutnal. Skvělá konstrukce, tah i hoření a navíc téměř plné chutě.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 18 zář. 2012, 17:50

Dnes som si vybral z rady Te-Amo World Series robusto s označením Nicaragua pochádzajúce z dielne rodiny Turrent-ovcov.
Dutnik ma klasickú robusto veľkosť 54x5. Filler pochádza z Nicaraguy, binder je Mexický a to všetko je zabalené do mexického wrapperu Criollo.
Krycí list zvrásňuju 2 či 3 na povrch vystupujúce žilky. Hnedá farba wrapperu je po celom povrchu rovnakého odtieňu, bez výraznych odlišnosti. Na dotyk je dutnik trochu mäkkši. Čiapočka je zalepená dobre a jej odstrihnutie nerobi problém.
Telo nemá moc výraznú vôňu, snáď trochu sucha tráva. Päta je už o niečo výraznejšia, cítiť tabák a seno.
Pri potiahnutí cez nezapáleny dutnik rozpoznávam opäť seno, pražený jačmeň, na perach ostáva výrazna korenitosť ako by som mal v ústach chilli papričku.
Ťah pred zapálenim je v poriadku.
Zapálenie je ľahké a rýchle. S prvými potiahnutiami ma veľmi príjemne prekvapila výrazna chuť latte, ktorá sa však po chvíľke na moje sklamanie vytráca. Chute sa ustália na jačmeni, možno trocha kavy a cédru, ale niesu moc výrazne a akoby dakde v pozadi. Nedajú sa naplno vychutnať. Je možne, ze som nerozpoznal všetky. Po vyfúknuti dymu ostáva v ústach výrazny korenistý až pikantný dozvuk.
Ešte pred zapálenim som sa bál problémov s horením, tak ako to bolo u robusta Dominicana.
Moje obavy sa však nenaplnili a hneď od zaciatku je horenie pekne pravidelné.
Množstvo dymu je uspokojivé, tak isto aj ťah.
Po zhruba 15 minútach pikantnosť v ústach trochu ustupuje. V priebehu fajcenia sa však opäť vracia. Popol je šedý, mierne zafarbený do hneda s trhlinami, ktore narušaju jeho celistvosť. Takže ma vôbec neprekvapilo, keď odpadol skôr ako som zvyknuty. Po jeho odpadnuti som na chvíľu opäť ucítil latte, ale znovu sa veľmi rýchlo táto príjemna chuť vytratila.
Som niekde pred polovicou a čo sa týka chuti ostáva dutnik bez výraznej zmeny,s korenistym dozvukom.
Sťahovaním prstienka sa kryci list vobec nepoškodil, na rozdiel od Dominicany.
Začiatkom tretej tretiny začínam cítiť v ústach kyslosť, takže je na čase skončiť. Zo zvedavosti však ešte pár krát potiahnem. Dutnik sa neprehrieva, nepraská, ale kyslosť ostáva a to nemusím. Po zhruba 70 minútach odkladám.
Záver:
Nič ma na tomto kúsku neprekvapilo a dalo by sa povedať, že okrem dobrého horenia ani nepotešilo.
Sú dutniky, ktore majú jednotvárne chute, bez nejakých extra zmien a napriek tomu si na konci poviete – skvelé. Tu sa to však nekonalo.
Čo sa týka sily, tak by som dutnik označil ako medium, bez nejakej výraznejšej gradácie počas fajčenia.
Ak by som si toto robusto mal dať znovu, určite by to bolo k nejakej činnosti, kedy by som nepotreboval nejak moc vnímať chuť dutniku, ale zároveň sa ani starať o horenie, ktoré tu bolo vporiadku.
V porovnani Dominicana – Nicaragua, určite vyhráva Nicaragua.
Cena : cca 3,50€


p.s. Ak ma niekto skúsenosť s týmto dutnikom, či už rovnakú alebo odlišnú, budem rád ak mi dáte vedieť.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 22 zář. 2012, 08:23

Gurkha Havana Blend Robusto

Obrázek


Cena: 2 dolary

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 48 dní

Rozměr: 5x52 (127x20.6mm)

Krycí list: Connecticut Brodleaf

Vázací list: Connecticut Broadleaf

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Tabakové s trochou koření a hrozinek

Tělo: Lehce stájové

Konstrukce
Velmi pevná a bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Hnědý a hrbolatý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Lehce těsný - jako když se pije hutný mléčný nápoj brčkem

Chuť ihned po zapálení
Jemná, olejová a vyzrálá tabáková chuť s trochou koření a sladkostí v dozvuku. Chutě jsou na slabším středu. Dozvuk dlouhý

1/3 doutníku
Po pár tazích se v dozvuku přidává dřevo
10 min - dřevo se změnilo na cedr, sladkost a olejovitost více výraznější. Textura velmi jemná
Po dalších pár tazích se přidávají oříšky

Obrázek

25min - oříškovost výraznější, jinak beze změny


Obrázek


2/3 doutníku
50 min - jsem v polovině a od posledně beze změny. Konstrukce naprosto v pořádku. Chutě sice neměnné, ale velmi příjemné.

Obrázek

65 min - sladkost je téměř pryč a objevuje se jemná černá káva


3/3 doutníku
75 min - káva přetrvává i v dozvuku a koření je pryč

Obrázek

85 min - kouř teplý a tak končím
Velmi konzistentní doutník a i rozsah recenze tomu odpovídá.


Závěr a zhodnocení

Pohodový a kvalitní pokouření, u kterého jsem se krásně zrelaxoval. Když chci jít na jistotu tak sáhnu pro Gurkhu. Zatím nikdy nezklamala a nejinak tomu bylo i dnes. Tohle byla Gurkha Havana Blend v robustu.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 22 zář. 2012, 08:39

5 Vegas Classic Torpedo

Obrázek

Cena: 2 dolary

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 72 dní

Rozměr: 6x54 (152x21.4mm)

Krycí list: Sumatra

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika, Nikaragua

Vůně

Pata: Tabákové s trochou koření

Tělo: Tabákové a lehce stájové

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Švy těsné a viditelné. Špička lehounce roztřepená, ale ta se stejne odřízne takže v pohodě

Vzhled
Sametový a oříškové hnědý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Po po druhém odrříznutí naprosto perfektní - jen minimum odporu

Chuť ihned po zapálení
Jemná tabáková s trochou oříškoů a spoustou koření a pepře v dlouhém dozvuku. Chutě jsou středně plné.

1/3 doutníku
10 min - koření se výrazně umírnilo a jinak zatím beze změny. Příjemná tabáková chuť s trochou oříšků a koření v dozvuku. Intenzita chutí šla trošku dolů

Obrázek

25 min - chute beze změny jen jsou zpět na solidnám středu
O pár tahů později se přidává dřevo v dozvuku


Obrázek


2/3 doutníku
50 min - jsem v polovině a přidává se jemná káva

Obrázek

68 min - káva dozvuku výraznější a jinak od posledně beze změny


3/3 doutníku
80 min - oříškovost je pryč a teď je to pěkná kávová chuť s dřevitým dozvukem, která potěší chuťové buňky.


Obrázek


88 min - končím. Doutník, který si stojí za svým jménem a stojí si dobře.


Závěr a zhodnocení
Doutník, který si na nic nehraje. Classic od kterého víc nedostanete, ale i to je občas potřeba. Konzistentní po celou dobu kouření. Není třeba moc přemýšlet a prostě jen relaxovat. Tohel byl 5 Vegas Classic v Torpedu.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 22 zář. 2012, 09:11

Cu Avana Punisher(Kat) Shorty Edition

Obrázek

Cena: 4 dolary

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 102 dní

Rozměr: 4,5x60 (114x23.8mm)

Krycí list: Ligero maduro- Nikaragua

Vázací list: High Primming - Nikaragua

Náplň: Ligero - Nikaragua

Vůně

Pata: Tabák a koření

Tělo: Pěkné stájové aroma

Konstrukce
Pevná a bez vad. Švy těsné a viditelné. Pěkně ubalené

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list s olejovými odlesky, spoustou malých žilek a dvěma většími.

Tah před zapálením
Volnější - slabý odpor
Dvakrát jsem potáhl a špičku jazyka a rty mám v jednom ohni od chilli.

Chuť ihned po zapálení
Zprvu jemná, velmi olejová, vyzrálý tabák a pak úder koření, pepře a chilli papriček - velmi štiplavé. Chutě na slabším středu ale štiplavost jede naplno. Doufám, že to poleví jinak mi shoří rty.

1/3 doutníku
10 min - přidává se kakao. Rty mám v jednom ohni, ale v ústech přetrvává jen olejovitost a tabák. Dozvuk tak dlouhý není, ale rty a špička jazyka pálí jak čert. Základní chutě jsou máslově jemné a dobře vyvážené.
O pár minut později se objevuje klasická maduro sladkost. Zatím velmi zajímavé

Obrázek

20min - kakao se míchá s hořkou čokoládou. Chilli už není tak agresivní. Dozvuk delší. Jinak beze změny. Hoření je zatím naprosto v pořádku a chutě se ustálily na solidním středu.
Po pár minutách se přidává trochu zemitosti

Obrázek

2/3 doutníku
30 min - zemitost přešla do krémové kávy. Na tak velký průměr celkem dost změny což je ale velmi příjemné. Tabáková chuť je téměř pryč. Když přičichnu k dýmu z doutníku ucítím kávu a pak štiplavý úder. Rty už jen tak jemně brní a já se můžu naplno soustředit na chutě.
Po dalších pár minutách se přidává v dozvuku dřevo

Obrázek

45 min - jsem v polovině a káva vystupujedo popředí následována trochou sladkosti, kakaa a hořké čokolády v dřevitém, jemně tabákovém a dlouhém dozvuku s trochou koření

Obrázek

3/3 doutníku
60 min - od posledně beze změny. Hoření je stále velmidobré

Obrázek

75min - káva je opět o něco výraznější a v dozvuku je více koření. Kouř zteplal takže končím. Mimojiné potěšila i konstrukce kdy jsem nebyl nucen korigovat hoření.


Závěr a zhodnocení

Velmi zajímavý a chutný doutník. Podle dříve přečtených recenzí jsem měl fakt strach, že mi shoří huba, což se taky prvních 15 minut dělo. Pak se to ale změnilo ve velmi dobrou záležitost a intenzita chilli papriček se postupem času vytrácela. Bez drsnosti a síly s velmi dobrými chutěmi. Tohel ych si rád někdy zopakoval. Tohle byla Cu Avana Punisher Shorty Edition.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků