Recenze doutníků - obecné téma *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 12 čer. 2012, 14:37

Zase zpět u mojí oblíbené značky.

Gurkha Sherpa
Obrázek
Rozměr: 7x52

Krycí list: Habano - Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika


Vůně

Pata: Jemný tabák s trochou pepře

Tělo: Stodola a jmeně tabák

Konstrukce
Lehce houbovitá na dotyk bez měkkých bodů. Švy těsné

Vzhled
Oříškově hnědý krycí list s jednopu větší žilkou. Sametově hebký

Tah a chuť před zapálením
Tah parádní - ostatně jako zatím vždy u Gurkhy
Chuť sušší a nasládlé seno

Pár tahů po zapálení
Velmi suchý pocit v ústech, koření, torchu sladkosti a pepř, který se stupňuje v dozvuku. Síla i chutě jsou na středu. Velmi dobrá produkce kouře


Necháme rozhořet a rozvinout chutě v první třetině a uvidíme jak se nám to vyvine

1/3 doutníku
7 min - chuť pepře se zakulacuje a přidává se drobet dřevitosti a cedru. Dozvuk je příjemný a celkem dlouhý.
Obrázek

10 min - seno mizí a objevuje se lehce tmavá čokoláda. Popel velmi světlý.
Obrázek

15 min - čokoláda o poznání výraznější - mňamózní. První třetina hoří celkem rychle, ale tím je Gurkha taky známá.
20 min - čokoláda se pomalu začíná měnit na jemnou chuť kávy. Velmi zajímavé pozorovat kolik změn se děje v tak krátkém časovém úseku.
Obrázek

2/3 doutníku
25 min - popel odpadl v jednom velkém kusu. Na doutníku zůstal pěkný konus.
Obrázek

Kombinace čokolády, kávy, cedrového dřeva, lehké dřevitosti a torchou pepře je prostě výborná. Suchost se pomalu vytrácí a na jazyku zůstává slabý olejový film.
Zatím si to velmi užívám.
40 min - jsem v polovině. Od posledně beze změn. Chutě jsou velmi dobře vybalancované mezi sebou. Krémová textura, bezchybná kostrukce a dlouhý dozvuk. Jen tak dál
Obrázek

47 min - přidává se jemná karamelovitost v dozvuku. Hoření se výrazně zpomaluje.


3/3 doutníku
60 min - pár tahů v poslední třetině a stále skvěle. Zatím beze změn od posledně.
Obrázek

70min - káva zcela nahradila čokoládu a na začátku tahu se objevuje špetka kakaa, které rychle odezní. Pepř je o malinko intenzivnější.
Obrázek

80 min - káva je krémová i v chuti a v kombinaci s cedrem a pepřem vytváří opravdu zajímavou a chutnpou kombinaci.
Obrázek

100 min - no a protože mám rád kouř z doutníku pěkně chladný, v tomto okamžiku končím. Doutník i kouř se zahrívá. Nicméně výsledný čas je velmi slušný a já jsem velmi spokojen. Takhle by to mělo vypadat po každé, ale bohužel to není možné. Budu se těšit u další recenze


Závěr a zhodnocení

Velká, velká spokojenost a v budoucnu určitě budou mít místo v humidoru jako každodenní kouření . Pravděpodobně v robustu. Konstrukčně naprosto bez problémů po celou dobu stejně jako tah a přidám - li parádní chutě není co řešit
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 10:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 02 črc. 2012, 20:16

Vonku je krasne, povinnosti vsetky zamnou, ziadne predo mnou, tak si pustam CD najlepsieho spevaka vsetkych cias - Johnny Cash a z humidoru vytahujem dlho odlkadany a zaroven aj velmi ocakavany Maxum Belicoso.
Rozmery tohto dutniku s velkym a oko pritahujucim prstienkom su 6 ½ x 50.
Na filler je pouzita zmes tabakovych listov z Nicaragui a Costa Rici, binder je Nicaragua a tmavo hnedy olejnaty wrapper je z tabaku Colorado Dark.
Konstrukcne velmi pekne zhotoveny dutnik, s uz spominanym tmavo hnedym wrapperom, je na dotyk tvrdy a je jasne, ze je poriadne napchaty tabakom. Kryci list ma len zodve stredne velke zilky a par malych, daju sa zbadat mensie hrbolceky, ktore spod krycieho listu vystupuju. Takze na dotyk je mierne kde tu hrbolaty. Kratka kuzelova hlava je urobena bezchybne a zuzuje sa do ostreho hrotu.
Okrem hlavneho prstienku, ktory nesie velky napis Maxum a ihned zaujme, je na päte este jeden zlaty (ochranny) prstienok.
Telo nezapaleneho dutniku ma tabakovu a nasladku vonu, päta zase vonu slamy.
Odstrihnutie bez problemov, tah pred zapalenim taktiez v poriadku.
Maxum je skutocne poriadne nabyty tabakom a zapalenie moze trvat trochu dlhsie ako by sa na tuto velkost zdalo, hlavne co sa stredu päty tyka.
Prve tahy a v ustach citim nasladlu chut a mozno kapucino. Ale co my skutocne ulahodi je obrovske mnozstvo husteho dymu, ktrory dutnik produkuje. Po par minutach sa trochu zhorsuje horenie, takze trochu upravujem pomocou zapalovaca, ale iba koli tomu ze sa mi nechce sledovat horenie a korigovat ho otacanim. Inak by zapalovac nebol potrebny. Nasladlost sa trochu vytraca a zacinam citit skor travnate a koreniste chute.
Zaciatkom druhej tretiny sa chute zdrsnia a stupnuje sa aj sila, zatial stredne silneho dutniku.
Obcas sa este zda, ze bude problem s nepravidelnym horenim, ale nakoniec nieje potrebne ziadne vaznejsie korigovanie.
Popol je hned od zaciatku vyrazne biely a kompaktny. A vydrzi aj drsnejsie zachadzanie s dutnikom.
Vdaka velkemu mnozstvu husteho dymu si fajcenie riadne uzivam a fajcim dost rychlo.
Popol odpadol az niekde v polovici, potom uz drzi az do konca. Dutnik uz zacina byt coraz silnejsi a aj chute su drsnejsie, citit korenistu chut, ale stale sa da este rozpoznat mierna nasladlost. Neda sa vsak povedat, ze by bol dutnik chutovo malo vyrazny alebo nezaujimavy,chute sa pekene doplnaju. Niekedy netreba celu plejadu chuti nato aby bola cigara dobra.
Sila dutniku ma prinuti fajcit coraz pomalsie a stredne silny Maxum sa meni na silny. Mnozstvo dymu je vsak stale rovnake, co ma iba tesi.
Ku koncu sa mi na cele objavuje nikotynovi pot, tak citim ze uz mam dost a odkladam, aj ked este par minut by sa dalo pofajcit. Ale lespie odlozit skor, ako nasilu fajcit az do konca a pokazit si skvely zazitok.
Doba fajcenia nieco cez hodinu, ale dajak som si ten cas moc neustriehol.
Takze zaver, absolutna spokojnost – bezchybny vzhlad a konstrukcia ulahodi oku, zaujimave chute a kremovy dym zas ulahodi ostatnym zmyslom. Mensie problemy s horenim na zaciatku by som nebral ako minus, dalo sa to kludne ukorigovat aj bez zapalovaca.
Aj tak sa snazim najst nejaky nedostatok, ale nic ma nenapada. Mozno iba to, ale to je moja individualna zalezitost, ze ku koncu mi dal Maxum uz poriadne zabrat. Ale niekto to ma rad drsnejsie, niekto naopak :lol:
Preto uplnym zaciatocnikom by som ho odporucil odlozit na neskor a taktiez by som neodporucal brat do spolocnosti, ktora nema pochopenie pre to velke mnozstvo krasneho husteho dymu.
Cenu jedneho kusu neviem, ale box 25 kusov stoji $169.95
Urcite treba vyskusat, ja som bol spokojny nadmieru.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 04 črc. 2012, 14:48

Dnes som dostal chuť na niečo čo mi zaberie trochu menej času. Vyťahujem teda mexický TE-AMO Mini Figurado maduro s rozmermi 112 x 50.
Tabákove listy tvoriace filler, binder a wrapper pochádzajú z Mexika.
Wrapper je tmavo hnedy s výraznymi a na povrch vystupujucími žilkami. Miesta kde sa prekrýva kryci list su zretelne vidieť a na niekoľkých miestach dokonca k sebe ani moc nepriliehajú. Takže povrch je značne hrbolatý a drsný na dotyk.
Telo dutniku vonia po káve s trochou medu. Pamätám si však, že keď sa mi figurado dostalo do rúk prvý krát vôňa až tak príjemná nebola, zdá sa teda,že nejaký ten mesiac v humidore pomohol.
Zapálenie je vďaka tvaru chvíľkovou záležitosťou. Ťah je spočiatku trochu ťažši, ten sa však so zväčšujúcim sa priemerom dutniku zlepšuje.
Z chutí je najvýraznejšia chuť čierneho korenia a kávových zŕn. Od samého začiatku až po koniec fajčenia je cítiť štípanie na špičke jazyku, ale nieje to nič strašne, aspoň čo sa prvých dvoch tretín týka.
Popol je šedý a celkom kompaktný, odpadol skoro až v polovici, čo som ani nečakal.
V tretej tretine dochádza k nerovnomernému horenie a tak trochu dopomáham zapaľovačom.
Chuť je už, ale moc korenistá a tak skúšam ešte posledných pár ťahov a po zhruba 40 minútach odkladam.
Takže záver:
Škoda, že krycí list s peknou tmavo hnedou farbou je už na pohľad nie moc oku lahodiaci.
Prva polovica je čo sa týka chuti a horenia vporiadku, na rozdiel od druhej polovice a hlavne záveru dutnika. Problém s horením však nebol nijak vážny, čakal som že to bude horšie.
Mini figurado určite nebude vyhovovať každému, hlavne nie tým čo majú radi pestrejšie chute.
Ale určite to nieje dutnik, ktoremu sa treba vyhnúť, ja osobne nebudem mať problém dať si znova ak budem mať chuť na niečo menšie s nie bežnym tvarom.
Cena je 3,80€. Myslim, že par centov z ceny dolu by bolo v poriadku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 črc. 2012, 09:49

Joya De Nicaragua Celebracion

Rozhodl jsem se tohle puro (vyroben z tabáků pocházejícího ze stejné země) hlavně kvůli jeho ceně - cca 70 kč/kus. Objednával jsem z Excaliburcity spolu s Rocky Patel Decade a Decade Limited Edition

Rozměr: 4,5x52

Krycí list: Habana criolo - Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Tabák, seno a sladkost

Tělo: Jemně tabák a stáj

Konstrukce
Celkem pevná bez vad

Vzhled
Ořískově hnědý krycí list s jednou velkou žilkou

Tah a chuť před zapálením
Odpor při tahu minimální a na jazyk se dostává slabá chuť sena

Pár tahů po zapálení
Hluboká, zemitá, lehce kořeněná chuť s trochou pepře a špetkou hořkosti v dozvuku. Počítám, že hořkost zmizí velmi rychle

1/3 doutníku
Hořkost okamžitě mizí a nahrazuje ji slabá sladkost.
10 min - Chuť velmi zemitá. V dozvuku se objevuje lehce tabák
Hoření lehce nerovnoměrné a rychlé
image_id: 14364

Po pár dalších tazích je dozvuku více pepře a dostavuje se i chuť kuže i když velmi jemně. Dozvuk se o fous prodloužil
20 min - jsem na konci 1/3 a chuťový profil je velmi jednoduchý, ale zatím kupodivu vcelku dobrý. V dozvuku se přidává černá káva aby kůže krapet ustoupila.

2/3 doutníku
30 min - jsem zhruba v polovině a chutě se zjemnily a pepř skoro zmizel. Tohle vypadá na konzistentní doutník a výraznější změny nečekám
image_id: 14365

3/3 doutníku
40 min - udržet doutník chladný v tomhle vedru je opravdu nadlidský výkon, obzvlášt když není kdovíjaké kvality
50 min - Tady už to začíná být mimo moje chutě a těžká zemitost, která navíc zůstává v ústech mi nedělá dobře. Chutě opět beze změn a začínají nudit. Není to prostě moje gusto a při větší velikosti bych litoval utracených peněz.
image_id: 14366

60 min - tady je pro mě konečná.

Závěr a zhodnocení
Levný doutník, který mi až tak nepadl do noty. Pro mě záležitost, kterou bych si znova rozhodně nekoupil
Naposledy upravil Shargard dne 05 črc. 2012, 13:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 črc. 2012, 10:25

Rocky Patel Decade Robusto

image_id: 14367

Tak na tenhle doutník jsem se obzvlášť těšil, protože po přečtených recenzích se jen zbíhaly sliny no a když jej na Excalibru objevil za 110 kč v robustu, neváhal jsem a objednal.

Rozměr: 5x50

Krycí list: Sumatra - Ekvádor

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Vůně

Pata: Jemný vyzrálý tabák

Tělo: Lehce kravinec a tabák

Konstrukce
Velmi pevná bez chyb. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Velmi tmavě hnědý krycí list se dvěma vetšími žilkami

Tah a chuť před zapálením
Tah perfektní. V chuti lehce slaný a špetka sena

Pár tahů po zapálení
čokoláda, hluboká a velmi vyzrálá chuť tabáka až lehce zatuchlá - jen v dobrém, smetanově jemná textura. Sušší v ústech s jemným olejovým filmem na rtech. Dozvuk je kratší a čistý s trochou slanosti a kávy. V síle medium, ale plný v chutích


1/3 doutníku
15 min - na počátku se přidává sladkost od krycího listu. Jinak vše zůstává. Krémově jemná textura a skvělé chutě. Prozatím naprostý luxus a v kombinaci s kvalitním rumem (Pampero Aniversario) si jen chrochtám
image_id: 14352

30 min - Chutě jsou plnější a krémovější jinak beze změny. Tah, hoření a konstrukce naprosto bez chyby. popel světlý a zatím drží jako ďábel. Dozvuk se prodloužil a v něm převládá káva se smetanou a čokoláda
image_id: 14353

2/3 doutníku
40 min - naprosto parádní. Plný v chutích a stále bez jakékoli síly a popel stále drží
image_id: 14354

53min - Káva vystupuje a objevuje se chuť dřeva, ale bez hořkosti. Z obrázku je patrná prasklina na krycím listu. To není konstukční chyba, ale moje nešikovnost. Shodil jsem si doutník z popelníku a takhle to dopadlo. Díky bohu to nezanechalo žádné negativní následky. Další velké plus pro Rockyho Patela
image_id: 14355

3/3 doutníku
70 min - Do popředí se dostává káva a dřevo a v dozvuku si užívám smetany a jemný vyzrálý tabák.
image_id: 14356

85 min - od posledně beze změn. Kouř začíná lehce teplat takže za chvilku budu končit, ale věřte, že hrozně nerad.
image_id: 14357

Závěr a zhodnocení
První kousek od Rockyho Patela a rovnou mě naprosto ohromil. Parádní chutě od začátku do konce bez silového nákopu a k tomu bezchybná konstrukce. Nemůžu najít jedinou negativní věc a v kombinaci se skvělým pitím se jedná o naprostou nirvanu. Tenhle kousek je bezesporu světové kvality a naprosto si zaslouží ocěnění jež sbírá. Už se nemůžu dočkat až zpopelním limitovanou edici. Tahle značka se rychle stala mou oblíbenou hned vedle Gurkhy. Jen mě hrozně mrzí, že Excalibur Rockyho stáhl uplně z nabídky. Zvlášť za ty ceny to mrzí dvojnásob. Při ceně 110 kč za kus se jednalo o bezkokurenční nabídku a fakt mě štve, že jsem nestačil zakoupit celou krabici nebo dvě
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 10 črc. 2012, 17:45

Rocky Patel Decade Limitada Robusto

Obrázek

Oproti nedávno recenzované obyčejné verzi Decade se tento liší pouze v krycím listu a faktu, že jde o limitovanou edici. Dopředu se omlouvám za bezfotografickou recenzi, ale ten den se mi nějak nedařilo.

Rozměr: 5,5x52

Krycí list: Pennsylvania Broadleaf maduro

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Vůně

Pata: Krásná tmavá čokoláda a tabák

Tělo: Takové těžší zatuchlejší - ale příjemné aroma a kravinec

Konstrukce

Skálopevná. Perfektní. Dvojitá čepička. Švy těsné a neviditelné. Celkem těžký při robusto velikosti

Vzhled

Téměř černý krycí list s jedinou větší žilkou. Krása pohledět

Tah a chuť před zapálením
Tah je parádní - minimum odporu.
Na jazyku ulpívá chuť sladkého sena


Pár tahů po zapálení

Téměř shodné s obyčejným Decade jen o trochu více bohatší chutě a více sladkosti od krycího listu a krásná pepřová chuť v dozvuku bez soli

1/3 doutníku
15 min - Chuť beze změny. Stále ta hluboká, bohatá, krémová, sladká ,čokoládová a laté. Dozvuk čistý a kratší.
22 min - v tenhle moment zaznaménávám i trochu soli
30 min - V dozvuku se objevuje vyzrálý tabák a dřevo
Hoří zatraceně pomalu - sotva 2 cm. Popel téměř bílý. U tohohle doutníku budu sedět kolem 2 hodin určitě.

2/3 doutníku
50 min - na vstupu do druhé třetiny sůl a dřevo téměř mizí a vystupuje sladkost
70 min - jsme sotva za půlkou a chutě se celkem střídají, ale co je podstatné je, že jsou naprosto parádní a skvěle vyvážené a ani v nejmenším nenudí
80 min - textura je více krémovější a káva výraznější. I dozvuk je delší

3/3 doutníku
105 min - doutník nepatrně nabral na síle a v dozvuku o sobě dal vědět i pepř.
140 min - famózní čas a mně se opravdu nechce odložit doutník, ale musím.

Závěr a zhodnocení

Parádní zkušenost jako u předchůdce a díky krycímu listu ještě o stupínek lepší záležitost. Nic víc netřeba dodávat
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 16 črc. 2012, 17:49

Montecristo White No.2 Belicoso

Obrázek

Rozměr: 6,1x52

Krycí list: Connecticut shade grown - Ekvádor

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Nasládlé seno s trochou koření

Tělo: Vyzrálé tabákové aroma

Konstrukce
Celkem pevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné. Velmi dobře ubalené

Vzhled
Sametový a světlý krycí list s pár kosmetickými vadami. Jedna větší žilka

Tah a chuť před zapálením
Tah těsnější. Uvidíme jestli se trochu upraví.
Chuť sena a pepře je celkem klasická

Pár tahů po zapálení
Hodně olejová, jemná chuť tabáku sena, oříšků a v dozvuku pepř a koření. Zatím jemný až střední

Necháme rozhořet a rozvinout chutě v první třetině a uvidíme jak se nám to vyvine

1/3 doutníku
15 min - přídává se sladkost jinak se příliš nezměnilo od prvního zapálení
musel ještě jednou oříznout a tah je teď přesně jak má být.
Obrázek

25 min - sladkost se mění na karamel. Pepř zmizel a chuťe se více zaoblily. Hoření naprosto bez problémů a tah se opět malinko utáhl. Dozvuk čistý a celkem dlouhý. Popel světle šedivý a drží skvěle. Zatím velmi dobrý doutník bez větších změn.
Obrázek

2/3 doutníku
43 min - od posledně beze změn. Pepř se znovu objevil v dozvuku a doutník nepatrně nabral na síle. Konstrukčně stále perfektně.
50 min - zhruba v polovině odpadává popel a nastává velká změna chuťového profilu. Textura zůstává olejová . Pepř opět mizí a dominantní chutí je sladká káva se smetanou. Ořísky i koření zmizelo taktéž.
Obrázek

3/3 doutníku
77 min - od posledně opět beze změn. Tady to vypadá jen na jednu velkou změnu. Nicméně chutě jsou fakt dobré takže nenudí. Zhruba od polovin doutníku je to solidní medium.
Obrázek

110 min - kouř začíná teplat a v tuto chvíli končím


Závěr a zhodnocení

Velmi slušnej a kvalitně strávenej čas. Bezchybná konstrukce a velmi dobré chutě dělají z Montecrista White skvělou volbu pro večerní pokouření. Charakterizovat doutník jedním slovem pak bych použil konzistentnost. Jediná velká chuťová změna, díky bohu za ní, přišla zhruba v polovině a vydržela až do konce.Přestože osobně preferuju maduro verze a plnější chutě, byl jsem nakonec vcelku spokojen a překvapen. Jediné větší negativum vidím v ceně a to by byl i důvod proč bych si nekoupil box. Tenhle kousek byl součástí sampleru.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 20 črc. 2012, 11:40

Rocky Patel CI Legends Series Orange Label

Obrázek

Rozměr: 5,7x54

Krycí list: Corojo - Honduras

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Vůně

Pata: krásné čokoládovo tabákové aroma

Tělo: trocha čokolády a stáje

Konstrukce
Pevná bez měkkých bodů. Švy těsné a téměř neviditelné.

Vzhled
Velmi tmavě hnědý krycí list bez větších žilek

Tah a chuť před zapálením
Tah perfektní - volnější. Typický pro Rockyho
Sladké seno a koření

Pár tahů po zapálení
Velmi jemná chuť vyzrálého tabáku, sladkého koření a pepřové chuti v dozvuku. Hodně mi připomíná Decade od Rockyho.

1/3 doutníku
15 min - Chutě jsou velmi jemné, vyzrálá chuť tabáku zůstává, lehce olejová, sladká, krásně kořenitý dlouhý dozvuk se špetkou pepře.
Obrázek
O pár tahů později se v dozvkuku přidává dřevo
25 min - základní chuť tabáku zůstává a nyní převládákořenito dřevitá chuť. V ústech teď drobet sušší,a le na rtech stále ulpívá olejový film. V tenhle moment mi připomíná Gurkhu Park Avenue


2/3 doutníku
32 min - přidává se espresso. Absolutně žádná drsnost
Obrázek

45 min - téměř v polovině a na počátku tahu se objevila tmavá čokoláda, dřevitost ubrala na síle a pepř zmizel. Zatím celkem komplexní. Dozvuk velmi dlouhý a příjemný
Obrázek

60 min - opět více koření a slabý náznak mléčné čokolády



3/3 doutníku
80 min - mléčná čokoláda je pryč a kromě výraznější kávy žádné další změny
Obrázek

85 min - káva o dost výrazněji a tuším, že za chvili budu končit
95 min - kouř teplá a hořkně takže končím


Závěr a zhodnocení
Rocky Patel opět prokázal konzistenci v kvalitě svých doutníků a přestože jsem si poslední třetinu neužíval tak skvěle jako obě předchozí jedná se o velmi dobrou a kvalitní záležitost, která není vůbec nákladná. Něco ke 3 dolarům za kus.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 22 črc. 2012, 15:45

Cuba Libre Unico box press

Obrázek

Rozměr: 6,2x54

Krycí list: Corojo - Honduras

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Vůně

Pata: Sladké seno, koření

Tělo: Mléčná čokoláda a tabák

Konstrukce
Trochu měkčí, ale bez vad. Švy těsné téměř neviditelné

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list s velmi malými žilkami

Tah a chuť před zapálením
Tah velmi dobrý - na volnější straně s malým odporem
Klasická chuť sena nepřekvapí

Pár tahů po zapálení
Lehce nasládlá, olejová, jemná chuť tabáku, náznak tmavé čokoláda a koření s pepřem v dozvuku


1/3 doutníku
15 min - od zapálení téměř beze změn. Jen se přidala slbě káva a na počátku tahu kakao
Obrázek

30 min - od posledně žádné výrazné změny. Pope drží skoro celou třetinu, tah a hoření zatím bez problémů. Pepř skoro zmizel a v dozvuku se objevil karamel - nijak silně
Obrázek

2/3 doutníku
40 min - chuťový profil opět beze změny a dá se nejspíš očekávat konzistentnost až do konce. Hoření trochu nerovnoměrné, ale u box press doutníků celkem běžné

Obrázek

50 min - dobře ve druhé třetině, kde se přidává dřevo a trochu více káva. Mezitím byla nutná korekce hoření, ale jinak žádnej problém



3/3 doutníku
70 min stále to samé, alke překvapivě nenudí
Obrázek

95 min - končím a nespokojen rozhodně nejsem


Závěr a zhodnocení

Téměř stejné chutě po celou dobu kouření, ale když sedíte a povídáte s přáteli je to příjemný doutník. Chutě jemné bez drsnosti a síly. Nic co vás odpálí na měsíc, ale taková zlatá střední cesta.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 25 črc. 2012, 16:49

Man O´ War Ruination Robusto

Obrázek

Rozměr: 5,5x54

Krycí list: Habano Ligero - Ekvádor

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Ligero listy - Nikaragua a Honduras

Vůně

Pata: Čokoláda, koření, tabák

Tělo: Nádherné stájové aroma a trocha čokolády

Konstrukce
Pevná, bezchybná. Dvojitá čepička. švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý, sametový, s olejovými odlesky krycí líst s jedinou vetší žilkou

Tah zapálením
Perfektní - minimum odporu


Pár tahů po zapálení
Hluboká, ale máslově jemná tabáková chuť, olejová, kořeněná, sladká a hodně pepře v dozvuku. Skvělý start


1/3 doutníku
10 min - přidává se lehká zemitost a kůže v dozvuku. Kouře je spousta a hutného kouře, že by se dal v ústech žvýkat. Dozvuk delší, kořenitý, pepře už je méně a vyzrálý tabák nakonec. Zanedlouho se přidává zvláštní, ale velmi dobrá sladká chuť, kterou nedokážu blíž popsat.
Obrázek

20 min - přidává se tmavá čokoláda a laté. Krémově jemné, ale plné chutě

2/3 doutníku
35 min - tesně na začátku druhé třetiny se objevila krásná chuť pražených oříšků a doutník se ukazuje být velice komplexní. Dozvuk se prodlužuje.
Obrázek

55 min - téměř u prstýnku, ale stále ve sruhé třetině. Je celkem obrovský. Silný vítr už mě dohnal ke korekci hoření a za chvili se tak stane znovu. Horší počasí a lepší doutník jsem si snad vybrat ani nemohl. Na chuti se to projevilo, ale naštěstí ne na dlouho.
Obrázek

3/3 doutníku
70 min - od posledně beze změny jen pepř zmizel
80 min - opět korekce hoření a po odeznění neblahých následků se mi dostává jemného tabáku, krémové kávy, sladkosti a stále trochu oříšků
Obrázek

90 min - se slzou v oku odkládám zbytek tohohle skvostu

Závěr a zhodnocení

Skvělý zážitek, který bych si v budoucnu rád zopakoval - obzvláště v kombinaci se skvělou skotskou whisky. V průběhu kouření se objevilo pár unikátních chutí, které z tohoto doutníku udělaly skvost. Jen mě mrzí, že jsem si nevybral lepší počasí. Začal totiž foukat silný vítr a já byl nucen 3x korigovat hoření což bohužel mělo nějaký vliv na chuť, ale ani to nezkazilo můj celkový dojem. Doutník plný v chutích a takové silnější medium v síle. Trochu jsem ho cítil v hlavě, ale opravdu jen tak aby se neřeklo. Rozhodně je dobré něco sníst před zpopelněním tohohle krasavce.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 29 črc. 2012, 14:47

San Miguel Toro Box pressed

Obrázek

Rozměr: 6x50

Krycí list: Sun grown Sumatra - Ekvádor

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua, Honduras

Vůně

Pata: Seno, koření a rocha sladkosti

Tělo: Jemné stájové aroma a sladkost

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale bez chyb. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Oříškově hnědý krycí list s mnoha malými žilkami

Tah před zapálením
Tah velmi volný - téměř žádný odpor


Pár tahů po zapálení
Jemná zatuchlá chuť vyzrálého tabáku, sladkost a pepřový příděl v dozvuku. Je ho opravdu hodně a přetrvává. Počítám, že se to za chvili o dost umírní. Objem kouře obrovský.


1/3 doutníku
Při dalším tahu pepře výrazně ubylo
10 min - Prvotní nasládlá, olejová a trochu ořechová chuť přechází do lehce dřevitého, kořenitého a tabákového dozvuku
Obrázek

15 min - olejovitost opravdu veliká a to mi chutná takže velká spokojenost a na konci dozvuku se objevuje krapet karamelu
22 min - téměř na konci první třetiny je dřevo nahrazeno cedrem

2/3 doutníku
40 min - základní chutě beze změn. Jen v dozvuku vystupuje více cedr a koření. žádná drsnost ani síla.
Obrázek

60 min - na konci druhé třetiny kakao nahrazuje ořechy. Konstrukce, tah i hoření bez problémů a zatím velmi příjemné a chutné překvapení

3/3 doutníku
65 min - kakao pozvolna přechází do jemné sladké kávy. Kombinace všech chutí jecelkem unikátní a hodně příjemná.
Obrázek

75 min - olejovost mizí a zase nastupují ořechy
80 min - konec a jako večerní chuťovka se ukazuje tenhle doutník jako parádní volba

Nedá mi a musím taky ukázat prstýnek v detailu, protože je vskutku moc pěkný
Obrázek

Závěr a zhodnocení

V podstatě není nic moc co vytknout. Chuťově výborný doutník od začátku do konce.Můžete ho nechat i 2 minuty bez povšimnutí a nic se nestane. Obrovský kouřový výstup s velmi zajímavými chutěmi. Bez drsnosti, síly i hořkosti. Kvůli volnému tahu je třeba si dát pozor na přehrátí, ale člověk si rychle zvykne a vše je bez problémů. Kouř je navíc hezky aromatický, což jen dokresluje výborný zážitek.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 29 črc. 2012, 14:51

Cohiba Puro DOminicana

Obrázek

Rozměr: 5,5x50

A jak už název napovídá veškerý tabák pochází z Dominikánské Republiky

Vůně

Pata: Trocha čokolády a stájové aroma

Tělo: Méně výrazné stájové aroma

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Švy těsné, viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Velmi hrbolatý, tmavý a žilnatý krycí list


Tah Celkem těsný - jako když brčkem pijete hustý mléčný koktejl
před zapálením



Pár tahů po zapálení
Velmi jemné, olejové chutě čokolády a sladkého koření. Jemný až střední v chutích i síle


1/3 doutníku
10 min - chutě se začínají rozvíjet. Přidává se pěkná chuť vyzrálého tabáku. Vypadá to na pěkně dlouhý kouř
Obrázek

15 min - v dozvkuku se přidalo koření a pepř
20 min - navíc trochu kakaa a sena. Dozvuk je kratší a čistý
30 min - stále v první třetině. Od posledně beze změny. Konstrukčně bez chyby. Tah se zatím neuvolnil, ale to je o osobné preferenci. Raději mám o mnoho volnější. Travnatost vystoupila o trochu víc. Na můj vkus už trochu moc.
Obrázek

35 min - tabáková chuť je pryč a místo něj již zmiňovaná travnatost
40 min - travnatost mizí a nastupuje tabák. Dozvuk se prodlužuje
Obrázek

2/3 doutníku
50 min - po odpadnutí popelu se i trochu uvolnil tah
65 min - slabá chuť kávy, čokolády a kření. Hoření znatelně rychlejší
Obrázek

3/3 doutníku
90 min - tady končím a od 65 minuty beze změny.


Závěr a zhodnocení

Dobrej a kvalitní doutník, ale nic speciálního. Velmi dobrá byla úvodní třetina a zbytek byl lepší průměr. Mně osobně travnatost moc nechutná a tady jí bylo na můj vkus celkem dost. Čekal jsem trochu víc.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 srp. 2012, 13:37

Cuba Libre One Toro

Obrázek

Rozměr: 6x52

Krycí list: Habano - Honduras

Vázací list: COsta Rica, Honduras

Náplň: Nikaragua, Honduras

Vůně

Pata: Klasicky seno - dost častá vůně

Tělo: Tabák, trocha čokolády a stáje

Konstrukce
Pevná, bez měkkých bodů. Dvojitá čepička, těsné a téměř neviditelné švy.

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list se spoustou malých žilek

Tah před zapálením
Velmi dobrý - jen malý odpor

Pár tahů po zapálení
Olejová, tabák s trochou pepře v dozvuku. Zatím jemný až střední


1/3 doutníku
5 min - v dozvuku se přidává trochu kakaa
15 min - objevuje se mírná sladkost a chuť sena, ale jen tak lehce. Přestože je doutník na jazyku velmi olejový tak mám v ústech pocit sucha. Zkouším ho zahánět rumem. V tomto případě El Dorado 15y
Obrázek

25 min - olejovitost hodně vystoupila. Jinak beze změny

2/3 doutníku
35 min - v dozvuku se přidává dřevitost
45 min - v krku a v hrudníku se začíná pomalu hromadit teplo jako když do sebe kopnete panáka, ale zatím nic co by vadilo. Výraznější tabák v dozvuku
Obrázek
3/3 doutníku
65 min - v dozvuku se přidává koření. Sladkost je pryč a jinak beze změny
Obrázek

85 min - kouř žačíná teplat a tudíž pro mě konečná


Závěr a zhodnocení
Téměř neměnný jednochuťový profil, ze kterého vyčnívá opravdu výrazná olejovitost. Jemný doutník ne příliš výrazných chutí, což není úplně můj šálek kávy, ale bez drsnosti a síly s dobrou konstrukcí a hořením. Díky rumu je celkový dojem o něco lepší.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 srp. 2012, 13:47

Gurkha Blue Steel Torpedo

Foto doutníku před zapálením bohužel není, protože jsem se na něj tak těšil, že jsem na to úplně zapomněl. Tak jen dodám, že e jedná o limitovanou edici cca 50000 doutníků produkovanou jen jednou a to díky vzácným použitým tabákům

Rozměr: 6,5x53

Krycí list: Costa Rica maduro kultivovaný v roce 1996

Vázací list: nezjištěno

Náplň: Nikaragua, Honduras, Kolumbie

Vůně

Pata: Seno a stáj

Tělo: Nádherné čokoládové aroma

Konstrukce
Na dotek měkčí, ale bez vad.

Vzhled
Velmi tmavě hnědý (skoro černý) a neskutečně tenký krycí list pouze s malými žilkami. Doutník dorazil již s natrženým listem a tak doufám, že to nezpůsobí větší potíže


Tah před zapálením
Trochu těsnější než jsem u Gurkhy zvyklý, ael na druhou stranu u tohoto tvaru je celkem běžný a případným dalším oříznutím se dá upravit.


Pár tahů po zapálení
Velmi jemná a hluboká chuť čokolády, tabáku, sladkosti a pepře v dozvuku. Parádní start


1/3 doutníku
5 min - čokoládovisto na počátku velmi hutná. Pak se přidá skvěle vyzrálý tabák a v dozvuku opě dominuje čokoláda s trochou pepře, sladkosti a koření. Kouře sice není mnoho a je trochu vzdušnější, ale zanechává neuvěřielně bohaté chutě.
Obrázek
20 min - chutě ještě o něco hlubší a bez síly. S postupným hořením přibylo pár prasklinek díky počátečnímu poškození, ale zatím není důvod k panice. Dozvuk krásně dlouhý a příjemný. Chutě se na jazyku drží jako klíště. Tohle je doutníkový dortík


2/3 doutníku
30 min - pepř v dozvuku zmizel a místo něho nastoupilo kakao. V tento moment i dost olejový. Zatím naprosto báječný
Obrázek

40 min - jsem zhruba v polovině a díky poškožení jsem se mohl přesvědčit jaký vliv má krycí list na celkovou chuť. Kus ho totíž odpadl takže jsem chvíli kouřil jen vázací list a náplň. Těch pár minut jsem měl v ruce naprosto odlišný doutník. Nechtělo si mi ani věřit jak tak tenounký - průsvitný krycí list dokáže být doslova nabitý bohatými chutěmi.
O pár tahů později vystupuje více chuť tabáku a koření. Tohle je dezert se vším všudy


3/3 doutníku
55 min - místo kakaa v dozvuku laté. Velmi krémová textura
62 min - koření téměř zmizelo, více kávy a méně čokolády

Obrázek

90 min - bohužel končím a musím říct, že zatím nejlepší co jsem měl


Závěr a zhodnocení

Tak tohle byla famožní záležitost. Trochu jsem měl obavy z poškození, ale proběhlo to bez větších komplikací a po odložení jsem byl doslova nadšen a to tak, že ještě večer jsem si jich objednal dalších 15. Já tvrdím, že po dobré, jídle musí přijít skvělý dezert a tady jsem ho našel. Krycí list z Costa Ricy kultivovaný v roce 1996 mě v první chvííli udívil svou tenkostí aby v zápětí učaroval svými chutěmi.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 srp. 2012, 13:54

Rocky Patel The Edge Toro Maduro

Obrázek

Rozměr: 6x50

Krycí list: Maduro - zrál 5 let

Vázací list: Nikaragua

Náplň: nejspíš výrobní tajemství, protože ani na oficiálních stránkách se to prostě nedozvíte

Vůně

Pata: krásné tabákové a tmavá čokoláda

Tělo: stáj, tabák, tmavá čokoláda a troch koření

Konstrukce
Pevná jako kámen a bezchybná. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné. Opravdu velmi pěkně ubalený doutník

Vzhled
Téměř černý a sametové hladký krycí list se třemi velkými žilkami

Tah a chuť před zapálením
Tah celkem těsný. Snad časem povolí

Pár tahů po zapálení
Hodně jemná, sladká, vyzrálý tabák a čokoláda. Zatím minimum kouře, ale chutě velmi dobré. Slušný start. Dozvuk dlouhý

1/3 doutníku
Tak tohle uhořelo za 15 minut. Zatím hoří zatraceně pomalu. K chutím přidalo kakao a lehce pepř v dozvuku a počítám, že chutě se budou dále rozvíjet.

Obrázek

Cca po 20 min se zvětšila i produkce kouře a chutě se zvýraznily. Více olejovitosti. Tohle si nejde neužívat.
35 min - výraznější změna v chuti. Ta se změnila na čokoládovo hrozinkovou záležitost s chutí vyzrálého tabáku. Dozvuk trvá do dalšího tahu. ten kvúli své těsnosti vyžaduje potáhnout 2x za sebou.
45 min - už jsem si začínal myslet, že se z první třetiny nedostanu. Chutě od posledně beze změny - parádní a bez síly. Jen tak dál
Obrázek

2/3 doutníku
65 min - čokoláda v dozvuku se pomalu začíná měnit na krémovou kávu. Chutě jemné a bohaté.
Obrázek

70 min- přidává se chuť arašídů - pro mě doposud u doutníku chuť nepoznaná a musím říct, že zajímavá. Ovšem po pár tazích bohužel mizí.


3/3 doutníku
90 min - na začátku poslední třetiny. Od posledně beze změn a odhaduju to tak na 120-130 minut luxusně stráveného času.
Obrázek

105 min - tábák a káva výraznější
120 min - hranice 2 hodin pokořena a pár minutek je ještě přede mnou. V dozvuku se objevuje chuť kůže. Škoda, že až teď. No lepší pozdě než nikdy.

Obrázek

130 min - kůže je pryč a nastupují pražené ořechy a kouř se začíná pomalu zahřívat.
135 min - končím a zdá se, že tenhle víkend mám šťastnou ruku při výběru


Závěr a zhodnocení

Výborný doutník. Trochu jsem se pral s těsnějším tahem. Osobně mám raději o mnoho volnější, ale to je pouze moje osobní preference a všechno perfektní být taky nemůže. Délka hoření úctyhodná. Ostatně to už Rocky Patel prokázal u limitované edice Decade. Chutě skvělý od začátku do konce. Při takové době hrozí nuda, ale to se tady nestalo a chutě jsem si užíval až do konce. Ovšem v přímém souboji s Gurkhou Blue Steel lehce zaostává. To, ale nijak nesnižuje kvality tohoto doutníku a neváhal bych zakoupit znovu. Obzvlášť když se dají sehnat s lehkou kosmetickou vadou na krycím listu a bez prstýnku za méně než polovinu ceny. Tábák je stejný, stejná doba zrání. Jen protš neprošly přísnou kontrolou i na vzhled.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků