Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Casa Magna Colorado Diadema

Příspěvekod Robusto » 10 kvě. 2012, 19:50

Při prvním hodnocení v Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného, jsem se unáhlil. 3 je nespravedlivě málo. Diadema na čtyři body z pěti určitě dosáhne. Za stejné peníze se prodávají i o dost horší doutníky nebo naopak v obdobné kvalitě, ale dráž.

Krabice velká jak kufřík na výtvarnou výchovu. Nikde žádné datum výroby, takže nemám ponětí jak dlouho se povalovala někde ve skladu. Po předchozí zkušenosti s Casa Magna Colorado Churchill, které ani po roce zrání v humidoru nevykázaly žádné výrazné chuťové zlepšení, jsem Diadema nechal ležet jen půl roku. Ovšem s tím, že budu uďobávat tak po jednom kousku za měsíc a několik jich dám mezi dlouhodobé uloženky. Uvidím jak budou vypadat za pár let. To kubánské osivo přece musí něco zapustit i v nikaragujské půdě :wink:
image_id: 13910
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Casa Magna Colorado Diadema

Příspěvekod Point » 10 kvě. 2012, 23:18

Robusto píše:Krabice velká jak kufřík na výtvarnou výchovu. Nikde žádné datum výroby...

Ani tempery :mryellow:
Ne, moc pekna krabicka, takovou bych si tez nechal libit. Ta dlouhodoba ulozenka zni zajimave. Treba po trech letech si vzpomenout ze mam schovane toto. Kazdopadne tech cmoudiku musis mit koukam dost, kdyz nechavas takovy kvantum ulezet :yum:
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod ZdenekAC77 » 11 kvě. 2012, 12:33

Robusto: Krabička pěkná, i konstrukce vypadá trochu zajímavěji než na první fotce. Za 6€ mi to přijde zajímavý, minimálně na zkoušku. Sem zvědavý na další vývoj doutníku :smoke5: Kolik máš kousků mezi dlouhodobými uloženkami? :-)

V zahraničí (možná i tady), jsou "archiváři" doutníků, kteří nechávají zrát celé, neotevřené krabice, které pak nechávají dražit. Na burzách mají pak tyto boxy pro "sběratele" vyšší hodnotu než krabice rozbalené, neúplné. Tomu co píše robusto o uzobávání doutníků fandím, sám sem to chtěl na něčem vyzkoušet, zatím jsem se, ale nerozhodl na čem. Postupně si dělat po každém doutníků poznámky jak se po uložení jeho vlastnosti mění/nemění. Pokud občas někdo kouknete třeba na halfwheel, tak tam i píšou kolik ks doutníků vykouřili pro napsání recenze. Na jiném webu (asi cigarinspector ?) jsem se setkal i s názorem, že doutníky hodnotí pouze po vykouření x kusů z několika různých krabic.
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Robusto » 11 kvě. 2012, 13:43

V neotevřených krabicích nechávám jen kubánské, ale i tak se je snažím koupit už co nejstarší. Míval jsem strach, že když je nebudu kontrolovat, dá se do nich nepozorovaně plíseň nebo červotoč. Zatím mě to nepotkalo a přestal jsem to řešit. Jenom občas otočím celou krabici, aby neležely stále na jedné straně a nechytly se. Z produkce ostatních zemí se toho většinou zráním už moc vymáčknout nedá, takže si odložím jen pár kousků. Běžné konzumní nechám odležet tak dva měsíce.

Množství uloženek je skoro konstantní, co vykouřím to do doplním. Přibývá to jen pomalu. Chce to jen každý měsíc koupit o pár kousků víc, než je průměrná spotřeba. No a za ty roky se to nahromadí. Také hodně pomůže znát přesné datum svého umrtí, aby člověk přestal investovat a stihl to vykouřit :D

Problém je v tom, že když tu krabici mám doma nějaký čas, načínám jí s lítostí a pak mám výčitky. To je jako se starou kořalkou. Otevřu to až na narozeniny, svátek, vánoce, na svatbu... A pořád to leží. Člověk k tomu nějak přilne a hromadil by to jak Harpagon :smile:
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Dejmal » 14 kvě. 2012, 10:27

Tak jsem se dnes rochnil v humidoru a jeden šuplík ze sedmi vyfotil. Nebudu machrovat, je to ten nejlepší :mryellow:
image_id: 13922
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Rog » 14 kvě. 2012, 10:36

:arrow: Dejmal. No.. to je pekné. Aspoň máš čo nakrájať do zmesi, keby ti niekto darpval napr. Alsbo Cherry.. :mryellow:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Point » 14 kvě. 2012, 10:39

Nadhera :pray: :yum:
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Robusto » 14 kvě. 2012, 18:45

:arrow: Dejmal
No vida, Vegueros Especiales! Už je přestali vyrábět, hned bych ho strčil do celofánu, uložil a zachoval jako relikvii :wink:
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Toscano

Příspěvekod Robusto » 15 kvě. 2012, 18:35

Škoda, že nejsou přímo z Toskánska, ale i tak je to téměř autentické. Zakoupeno v trafice v Benátkách, včetně piva. Cena v průměru o dvě teuro nižší než v eshopech. Konečně budu machr jako Clint Eastwood ve filmech Sergia Leoneho :-D
image_id: 13928 image_id: 13929

http://www.youtube.com/watch?v=d3vIov9_b3s
http://www.youtube.com/watch?v=WZfGm1X2 ... ure=relmfu
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Point » 15 kvě. 2012, 18:51

Parada :mrgreen: :clamp:
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Dino » 15 kvě. 2012, 20:18

tieto vzdy žmolil v ustach Clint? stale som rozmyslal co to v tej drzke ma :lol:
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Mám nový doutnik a chci se s ním pochlubit

Příspěvekod Point » 15 kvě. 2012, 20:36

A to jeste cosi pozvykaval :mryellow:
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Toscano Antico

Příspěvekod Robusto » 15 kvě. 2012, 20:41

Nikdy jsem je nekouřil, nějak podvědomě jsem s nimy pohrdal. Taliánský doutníček... :? Chyba! Dostal jsem je včera a jsem uchvácen. Začal jsem sice od nejlepšího, Antico, ale dávám mu 5 z 5. Za ty peníze je to úžasná dobrota. Fakt žasnu :shock:
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Toscano Antico

Příspěvekod Dino » 15 kvě. 2012, 20:44

takze v taliansku by sa mali dat vpodstate lahko zohnat? ja by som ich vyskusal uz len koli tomu Clintovi. Tie filmy milujem :lol:
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Toscano Antico

Příspěvekod Robusto » 15 kvě. 2012, 21:08

Včera mi je přivezla holka a ta na starýho tátu prdí. Maximálně se rozhlédne po letišti nebo co má cestou když si kupuje škrpály. Ale v Benátkách prý úplně bez problémů, byly v první trafice kam vlezla. Bohužel, peferované Toscano Antica Riserva nesehnala.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků