Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Jack.Grave » 23 zář. 2013, 10:49

:arrow: Rog mně osobně Neffa Ifrikia moc nejede, přijde mi že moc pálí v nose a nemá moc "dovůni", prostě jen kopne. Mám ted v záloze pár zajímavých kousků co si hodlám v dohledné době objednat, prozradím jen to že jeden znich je mnohem větčí šílenost než WoS Chilli & Chocolate. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod OldaS » 23 zář. 2013, 13:37

Podle toho co jsem tu četl o střelbě čilipapričky obalené tabákovým listem po jednom kusu do kažné dírky už to může být jedině petarda - místo papričky v tabáku střelný prach :lol: :lol: :lol: :rofl: :alfajka:

Dnes WoS čoko-pomeranč :yum:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bukinist » 12 říj. 2013, 16:19

Doplnil jsem svůj šňupáčkový bar o WoS Jasmine. Právě jsem s ním oblažil chřípí, připíjím jasmínový čaj (jasmín mám moc rád; s láskou vzpomínám na noční procházky v tureckém městečku Foca, známém vzácnými středomořskými tuleni, kteří měli svádět Odyseovy námořníky; všude tam voní jasmín). Oblíbená vůně je v tabáku přítomna jen slaboulince, ale je to moc příjemné a osvěžujcí. Jemněji namletý, středně suchý, dost silný. Vteřinku po aplikaci následuje příjemný tlak v hlavě, "kajf" (z ruštiny).
Mojí stálicí zůstává Aniseed/Eucalyptus. Bezkonkurenčně nejaromatičtější WoS, co jsem zkusil, hrubší a vlhčí.

OT vzpomínka na zmíněné město: na tržišti tam cikáni prodávají medově zlatavý egejský tabák podobné konzistence jako jsou kvalitní cigaretové shagy. Na váhu do přinesených nádob :joy: za babku. Nejlepší balené pokouřeníčko, co jsem zažil :yum:
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 04 pro. 2013, 18:43

Kamarádka mi dovezla z Anglie HEDGES L 260 ve 20 gramové plechovce. Je to jeden z nejoblíbenějších šňupacích tabáků na britském trhu a není se co divit.

Receptura pochází z 2. pol. 19. stol. od lékárníka a chemika Williama Hedgese (a syna). Ač nemusím příliš silné anglické mentoláky (typu např. WoS S.M.) tak tohle mi opravdu zachutnalo, i když po častém šňupání mi spouští rýmu.

Tabák je ve velké plechovce v dobré kondici: středně tmavý, jemně mletý a výborně vlhký, dobře se šňupe. Vůně je kombinace silného mentolu (eukalyptu?) s pořádným a jemným bylinným základem. Vůně vydrží dlouho a je opravdu osvěžující.

Opravdu výborný, můžu doporučit !!! Prvotřídní kvalita. :ok:

Pamatuji se, že od této značky byl dříve u nás sporadicky k sehnání i čistě mentolová, jahodová a meruňková variace, ale myslím, že v současnosti se vyrábí jen L260, což je škoda, protože i ty ostatní stály za to.

https://www.thebackyshop.co.uk/products ... -large-tin
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Rog » 03 led. 2014, 09:15

Dnešok som začal tabakom Hazelnut od SG. Veľmi příjemná záležitosť. :yum:
Ešte mám v zálohe Plum, Chocolate, Cherry a Dr. Verey´s - všetko SG.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Pistacik » 13 úno. 2014, 08:55

Joj, ta dáme si po včerajšku repete. V práci pekne 2 lajničky Makly (Neffa Ifrikia), bude nasledovať kombinácia Wilsons of Sharrow - Grand Cairo, Kendal Brown a uzavrieme Best Darkom. :cool:

PS: nekupujete niekto šňupáky v zahraničí? Rád by som kúpil niečo zo série non-bobacco od Wilsons of Sharrow.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 14 črc. 2014, 18:28

Vyzkoušel jsem pár nových tabáků od Samuel Gawith (co sem začal dovážet Mostex, sehnání v Brně ve Stanislawovi v IBC na Příkopě nebo i na netu). Zde jsou podle mého soudu ty nejlepší z 15 co jsem zatím vyzkoušel (mám v plánu testnout i zbytek :D):

KENDAL BROWN - klasická záležitost vyráběná už desetiletí. Tento tabák tuto firmu proslavil. Hutný, hrubý a tmavý tabák s výrazným tabákově-citrusovým aroma. Moje jednička od Samuel Gawith! (https://www.google.cz/search?q=kendal+b ... B540%3B407)

PLUM - jemný, ovocný, světlý a neuvěřitelně voňavý. Doporučuju!

SAM´S OWN - taky hodně stará záležitost, jemný, světlý, cítím tam něco co nedokážu identifikovat (svěží aroma) s mentolem. Snad nejzajímavější tabák co jsem od SG šňupal. Nebude patřit mezi mé celodenní tabáky, ale stojí za to jej vyzkoušet!

YELLOW CREST - vedle Blue Crest zajímavá variace SP tabáků s výrazně tabákově-medovým aroma. Trochu mě připomíná čerstvou Neffu Ifrikii (ovšem bez těch účinků...). Zajímavé, delikátní... škoda jen, že mé krabičky netěsní a tabák je přesušený, mohl by čerstvý v nose vyniknout lépe, ale vy třeba budete mít při nákupu větší štěstí...

BLACK COFFEE - tmavý, hrubší, kávově aromatický - příjemná alternativa ke Grado od Pöschla, ovšem bez mentolu (ale Grado je lepší... :joy:)

GROUSEMOOR - taky stará receptura, delikátní parfémová vůně v kombinaci s tabákem, pro milce navoněných anglických šňupáků povinnost!

Nedá se říct, že bych ve zkoumaném vzorku tabáků od SG našel vyloženě špatný tabák... Jen Jockey Club mě překvapil. Oproti stejnému druhu tabáku od Wilsons of Sharrow (který je výborný) vyloženě hrůza, ale pokud někdo rád šňupe nastrouhané levné mýdlo... proč ne... :shock:

Ještě bych doporučil Aniseed, Dr. Verey´s Plus, Apricot, SG Menthol, Cherry a možná i Strawberry (ale ten je na můj vkus až moc jemný a aromaticky nevýrazný), ale je to všechno jen průměr...

Jsem rád, že se strohá nabídka snuffů na našem trhu rozšířila o zajímavé kousky, jen si dejte pozor na netěsnící krabičky! Ale asi to bude problém i po častém užívání, protože jsem koupil krabičku dobře těsnící, ale po nějaké době se dostal do spár asi tabák a krabička se začíná sama rozevírat. Měli by se vrátit ke klasickým kovovým krabičkám a byl by klid a tabák v lepší kondici...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bukinist » 05 lis. 2014, 00:36

Klostermischung od Bernarda. Parádní mastný velmi hrubě namletý šňupeček. Sladký, jemný, docela neutrální, trochu do čokolády, javorového sirupu, snad vzdáleně připomínající Petersonův Hyde Park. Povzbuzující efekt trvá dlouho (pozvolnějším vstřebáváním nikotinu díky hrubému namletí?). Když ho jednou za čas vylovím z lednice, zpravidla do něj zabořím prsty dvakrát nebo třikrát s odstupem čtvrthodinky. Vzbuzuje k opakovanému šňupnutí, jak je dobrý. 50gramová škatulka (uvnitř igelit) vydrží dlouho :yum:
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Visual » 05 lis. 2014, 08:01

vubec jsem netusil nic o snupacim vlakne:)
rano vetsinou tom buck nebo jasmine. oba jsou super. prez den taham co rano vemu do kapsy(red bull, SM Blue, Royal Gorge, Toast No22) takove stalice podle chuti, cas od casu vzdycky dopbim neconoveho....
jo a priznavam zalibu v produkci WoS :)
ted akorat do prace s Jasminem v nose a s royal gorgem v kapse ;)
Uživatelský avatar
Visual
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 328
Věk: 39
Registrován: 27 bře. 2012, 13:01
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Rudolf Steiner » 13 lis. 2014, 10:07

Vlezla na mě nějaká rýma, tak dnes na střídačku, Loewen- Prise a Red Bull.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bečetka » 13 lis. 2014, 10:29

Bukinist píše:Klostermischung od Bernarda. Parádní mastný velmi hrubě namletý šňupeček. Sladký, jemný, docela neutrální, trochu do čokolády, javorového sirupu, snad vzdáleně připomínající Petersonův Hyde Park. Povzbuzující efekt trvá dlouho (pozvolnějším vstřebáváním nikotinu díky hrubému namletí?). Když ho jednou za čas vylovím z lednice, zpravidla do něj zabořím prsty dvakrát nebo třikrát s odstupem čtvrthodinky. Vzbuzuje k opakovanému šňupnutí, jak je dobrý. 50gramová škatulka (uvnitř igelit) vydrží dlouho :yum:


Já šňupu co 5 minut. Začínám se bát, jestli v tom nejsem extrém :think: Ale opustit to nehodlám.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Visual » 13 lis. 2014, 12:35

extrem je to az si to uvedomis ze bez toho nemuzes byt:)
Abych nebyl OT, tak mam raky rymu a taky to zalecuju.......
SM Blue a Red Bull.
Uživatelský avatar
Visual
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 328
Věk: 39
Registrován: 27 bře. 2012, 13:01
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bedřich » 13 pro. 2014, 22:27

Zdravím zapálené snuffery. Mě maximálně vyhovují tabáčky z produkce de Kralingse z Holandska.Nemám rád mentol, ze šňupce chci cítit tabák. Momentálně si dávám Latakii Ao 1860, střídám Hollandse Bolongaro a Hermbsted's Brasil. Jsou hrubější, sušší, nelítaj do krku a parádní tabáková vůně. Večer před spaním pak dva hrachy Neffy Ifrikie na dobré spaní - ta nemá chybu. Ale jen jednou denně.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod beda » 14 pro. 2014, 23:43

Jsem čím dál víc naladěnej, momentálně si libuju v WoS Best Dark, taky hrubší naturálek a dorážim snad dvouletou Vanillu :roll: never more :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod beda » 20 led. 2015, 14:39

Jak tak sleduju rotaci v lednici, tak nejvíc mizej toasted kousky. Předevšim Irish D High Toast, a Lemon Toast. Taky Natural dost mizí. Uplně okrajově šňupu mentoláky a to jen v opravdu jemný verzi Honey & Menthol. Z eSPéček nejvíc Tom Buck, to je asi tak top esencí co snesu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 11 návštevníků