Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

06 čer. 2015, 06:39

Přesně tak tady u nás mají pouze tři druhy a vesměs mentol který se časem omrzí. Chtělo by to změnu. A proto kupuji přesně to samé jako v předešlém příspěvku.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

16 čer. 2015, 13:39

Tak dnes Ozona President a Apricot od Poeschla.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

17 čer. 2015, 04:47

V posledních dnech WoS Princess následovaný WoS Rose of Sharow občasne prokládaný WoS Jockey Clubem.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

17 čer. 2015, 19:10

Fribourg & Treyer Seville: Šňupací tabák založený na Rhosesian (Zimbabwe) Burley a Virginia tabácích jemně obohací essencí z květů hořkých pomerančů (Neroli Oil). Barva tabáku je žluto-hnědá, mletí jemné až velmi jemné, vlhkost střední obsah nikotinu spíš slabý. Po přičichnutí k čerstvě otevřené tubě ucítíte velice slaboučký závan koňské stáje překrytý vůní pomerančové marmelády s trošickou mýdla. Po šňupnutí je cítit "starožitná" vůňe tolik připomínající budoár staré dámy nebo skříně našich babiček. V malých dávkách témeř nepálí a poskytuje velmi příjemnou dovůni. Závěrem vysoce příjemný tabáček jako bonbónek či spestření pro milovníky hrubých a vlhkých tabáků jako jsou Princess, Santo Domingo nebo SG Kendal Brown.
Jack
P.S. další mikro recenze buou následovat již brzy. J.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

17 čer. 2015, 22:08

Dnes prvne SG Kendal Brown.A super :ok: Asi zas zacnu snupat.Po par letech mam krasne cistej a protahlej frnak :mryellow:

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

28 čer. 2015, 20:23

Vrhnul jsem se na schmalzlery, teď střídám Doppel aroma, A brasil od Poschla a Aecht alterbayerischer, Klostermischung, Brasil feinst a Virginii dunkel od Bernarda. Vítězí viginie, vůbec neucpává nos i při častějším šńupání. Ale jinak všechny kousky jsou vynikající, hlavně ty od Bernarda.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

28 čer. 2015, 21:47

Poslední dny A Brasil Pöschl... pro mě absolutní top materiál

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

17 črc. 2015, 19:48

Dnes Fribourg & Treyer Bordeaux - vynikající anglické kytky :smile: A ještě jsem si udělal radost a na zkoušku pořídil Sir Walter Scott's Röslein :joy: Kdysi jsem měl ve velké oblibě Rose a Royal George od WoS. Röslein připomíná dokonalé spojení toho nejlepšího z toho, co jsem měl na nich rád - dokonalá vůně růží a do toho krásná plnost a hořkost mandlí, k mému překvapení je tabák poněkud hruběji mletý (tedy ne nějak extra hrubě, ale není to typický anglický prach :D) :joy:

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

18 črc. 2015, 09:33

:arrow: inkognito díky za osobní zkušenost se SWS Röslein, mám tuhle legrácku už nějakou dobu na seznamu co zakoupit. Btw. ne všechny aglické šňupací tabáky jsou jemně mleté e.g Kendal Brown (SG/GH) nebo lahůdky jako Black Rapeé, London Brown, Scotch Black a mnohé další.
Já osobně v posledních dnech sjíždím F&T Santo Domingo následovaný posledními zbytečky WoS Rose (of Sharrow) + jsem našel při úklidu dotatečně odleželou vakuovou plechovku J&H Wilson Medicated No. 99 a překvapivě mi celkem zachutnal a to že mentol moc nemusím.
Jack

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

18 črc. 2015, 15:50

Já samozřejmě vím, že ne všechny anglické tabáky musí být jemně mleté, už jsem jich pár desítek vyzkoušel :D V knížce A pinch - of snuff z roku 1840 (je dostupná na google books) je typ tabáku, který měla mít ve značné oblibě královna Charlotte, nazván Violet Strasburg, je stejného složení jako Röslein, ale má být namletý velmi jemně, proto to překvapení :smile:

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

19 črc. 2015, 17:53

Poslední dobou Virginii dunkel od Bernarda prokládanou holandským Bon Bon, což je zřejmě taky virginský tabák.

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

23 črc. 2015, 21:41

Já zkouším holandskou produkci a nemužu se ji nabažit.Jedu Molens a to Macuba vynikající virginie a Karote,take virgin ale fermentovaná.Hrubě mleté ale vynikající přírodní chut.Jeto jednička,opravdu klasa,a nikotín to taky dává :D

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

23 črc. 2015, 21:55

:arrow: Hačiman Kde pak jsi nakupoval ty výrobky od Molens de Kraglise, na makla.cz? Jak moc byl materiál čerstý a jak moc ty jejich srandovní krabičky těsní? Díky Jack

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

23 črc. 2015, 22:56

Kupoval jsem to na makle.Co se týče suchosti nebo čerstvosti je to spíše sušší ale osobně si myslím že to tak má být.Je to jiné než co znám Poschl,Wsch.aromatizaci moc necítím ale nadruhou stranu vynikající příroda.Kdysi mi přivezl znamý ze srýlanky tabak na šnup volně ložený jan v pytlíku a ten chutnal přesně jak ta Makuba jen jsem si dal kopeček tak najednou takový tlak do hlavy kam se hrabe makla.nevím jak se menoval ale byla to špica.Krabičky nejsou hezke ale pro tento typ tabaku vyhovující.Doporučuji opravdu tu Makubu vyzkoušet

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

11 zář. 2015, 18:26

Z Makly jsem měl od Molens "FCV 250" ( jemně mletý, vůní mi silně připomíná výborný československý "Šňupavý tabák" z Kutné Hory těsně po revoluci...) a "Macuba" (výborný, bylinná vůně...)...

Jinak si momentálně dávám "Gekachelter Virginie dunkel" od Bernarda. 50 g papírová krabička. Nádherná tabáková vůně, hrubší mletí. Super!
Odeslat odpověď