Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Re: Doutníky - jiné destinace

22 bře. 2012, 23:23

chalani neviete odkial by som zohnal takyto dutnicek? Drew Estate Acid Blondie Belicoso
alebo je nejaky americky eshop co posiela aj na slovensko resp do europy?

Re: Doutníky - jiné destinace

23 bře. 2012, 00:10

johnyfly1 píše:chalani neviete odkial by som zohnal takyto dutnicek? Drew Estate Acid Blondie Belicoso
alebo je nejaky americky eshop co posiela aj na slovensko resp do europy?


Málokterý brand Drew Estate se prodává v Evropě. Mimochodem Acid platí v USA mezi „bestsellery“. Některé americké e-shopy Ti pošlou co budeš chtít, ale propuštění zboží celní poštou do ČR (obdobně tomu bude asi i v SR a dalších zemích EU) se řídí zákonem o clu a dph. Nebudu zatěžovat detaily, ale asi jediná schůdná varianta je nějaké malé omezené množství deklarované jako dárek.

Podle toho co jsem zde četl, jsem nabyl dojmu, že zde někdo má zkušenosti se zasíláním tabák. výrobků ze střední ameriky (N, H, DR), tak snad bude nápomocen radou.

Hezký večer.

Re: Doutníky - jiné destinace

28 bře. 2012, 13:06

johnyfly1: asi před dvěma - třemi měsíci jsem psal jednomu americkému eshopu, s posíláním do ČR ani označením jako dárek údajně problém nemají. Nakonec jsem to, co jsem sháněl, neobjednal a koupil něco jiného od tuzemského prodejce. Ten dárek je limitovaný počtem kusů a je otázkou, na kolik by to pak vyšlo. Takže ti s tím bohužel také neporadím, ale také by mě zajímalo, jestli někdo objednává z USA- tak od koho, v jakém stavu doutníky dorazili, co celní kontrola, poštovné atd. :)

Samotné posílání a značení dárku si myslím, bude podobné jako objednávky VdS z Kostariky, dovolím si citovat maculakuv příspěvek ze starého vlákna, kde k tomu asi bude víc:
maculak píše:Podle rady na zdejším fóru jsem zkusil objednat doutníky z Kostariky z Vegas de Santiago aniž bych si pořádně proštudoval možnosti dovozu do ČR. První zásilku jsem dostal zhruba před 14 dny - musel jsem si ji vyzvednout na celní poště v Praze. Nakonec bylo beze cla díky tomu, že šikovně v Kostarice nadepsali "GIFT". Oficiálně se do ČR nedají poslat tabákové výrobky bezcelně, které jsou zakoupeny - pouze jako dárek do 10 ks velkých doutníků a pouze mezi fyzickými osobami. Doutníky přišly nepoškozené a navíc jeden ks jako dárek, a byl jsem mile překvapen přístupem majitele - podotýkám že objednávka byla za cca 30 dolarů, i tak poštovné bylo zadarmo. Druhá objednávka dorazila dnes až domů, bez nutnosti vyzvednout v Praze.


Pokud si nakonec odněkud objednal nebo objednáš určitě se poděl o zkušenosti, rád bych se dozvěděl jak to šlo :)

Re: Doutníky - jiné destinace

01 dub. 2012, 19:07

Jinak teprve v pátek dorazilo dodávka z VDS objednaná v polovině února - bylo to úplně nejdelší doba ze všech dodávek - Canoniazo tajemství mistra, na to jak dlouho byly doutníky na cestě tak jsou v perfektní kondici, až jsem se divil. Dal jsem je uležet, zdá se mi že zraním v humiku s ostatními značkami jen získávají na kvalitě... mám vyzkoušeno na puros maduro, kterých jsem zatím spálil asi nejvíce...

Re: Doutníky - jiné destinace

02 dub. 2012, 10:13

http://www.halfwheel.com/?p=25905

konstrukčně zajímavý, výrobci si museli vyhrát :-) akorát škoda kritiky zbytku vlastností :)

Re: Doutníky - jiné destinace

04 dub. 2012, 11:24

Dobrý den, prosím o radu zda někdo nezná doutníky Gispert?
Předem děkuji.

Re: Doutníky - jiné destinace

10 dub. 2012, 15:27

jen pouze z internetu, myslím že to byl Honduras, nenašel jsem je kdysi nikde v EU, teď jsem je nehledal, původem by to měla být kubánská značka...

Re: Doutníky - jiné destinace

10 dub. 2012, 17:38

Tady si o Gispert počti
http://www.puff.com/Cigar-Reviews/Manuf ... views.html

Re: Doutníky - jiné destinace

10 dub. 2012, 21:42

Děkuju moc za informace.

Re: Doutníky - jiné destinace

13 dub. 2012, 09:37

Také trocha exotiky na testování.
A.TURRENT LA PRUEBA CHURCHILL * Mexiko /193mm x 20,64mm/
Cuban Crafters Cameroon Churchill * Nikaragua /185mm x 20,64mm/
TE AMO ANIVERSARIO PERFECTO * Mexiko /140mm x 21,4mm/
image_id: 13650

Re: Doutníky - jiné destinace

13 dub. 2012, 11:16

Daj potom vediet ake boli tie Te-Amo perfecta.

Re: Doutníky - jiné destinace

13 dub. 2012, 19:52

to by mě taky zajímalo, jsem nějaký ujetý na tento tvar :)

Re: Doutníky - jiné destinace

13 dub. 2012, 20:23

a ja na tu znacku :roll:

Re: Doutníky - jiné destinace

14 dub. 2012, 08:19

Asi v pondělí na buňce se na něj dostane. Už se mi sbíhají sliny...
Jinak ten tvar je naprosto úžasný

Re: Doutníky - jiné destinace

24 dub. 2012, 14:06

Obrázek

Jedna fotka ze soboty :-)
Odeslat odpověď