Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Doutníky - Dominika

20 pro. 2011, 11:55

Diskusia o doutníkoch vyrábaných v Dominkánskej republike. Príklady značiek:

Arturo Fuente
Capadoro
Don Antonio
Don Diego
Elisabeth Cigars
Nat Sherman
Orient Express
Peterson
Playboy
Royal Jamaika
Santa Damiana
Stanislaw
Stanislaw Glass
Stanislaw Special Vintage

Re: Doutníky - Dominika

21 pro. 2011, 09:56

Včera jsem kouřil Robusto od Elizabeth Cigars (na krabičce bylo Stanislav & Esteban). Asi tak před rokem jsem kouřil Stanislaw Robusto, to mi tenkrát velmi chutnalo. Elizabeth Robusto je doutník z tmavšího listí, hezky ubalený, dobře mi hořel i táhnul, chuť vcelku plná, jen mi přišel takový poněkud nahořklý (to samé o něm včera říkal i Bromden). No, mám ještě jeden, tak mu dám poslední šanci, ale myslím že příště zkusím zas něco jiného, je rozhodně z čeho vybírat... :)

Re: Doutníky - Dominika

21 pro. 2011, 11:18

Souhlas, ani mě tyto doutníky Elisabeth nijak zvlášť neoslovily a to musím podoknout, že ostatní zboží firmy MOSTEX je u mně velmi oblíbené. Mrkněte na jejich novou prezentaci, je to pastva pro oči a řada zajímavých informací :ok:
http://www.mostex.cz/doutniky

Re: Doutníky - Dominika

21 pro. 2011, 12:44

Dominika v akci za pakatel :puffy:

Re: Doutníky - Dominika

30 pro. 2011, 11:17

Porad zadna reakce? Sem myslel, ze nebudu jedinej, komu ty doutniky budou evokovat znacku Montecristo... :think:

Re: Doutníky - Dominika

30 pro. 2011, 12:21

nějak sem předpohládal že to je jen ilustrační foto.... a furt si to nemyslim jinak.....

Re: Doutníky - Dominika

30 pro. 2011, 18:28

:arrow: pitrson
Máš pravdu.Jak jsem se ale dočetl,Montecrista se dělají, jak na Kubě ,tak v Dominic.rep.
Prstýnky mají hodně podobné.

Re: Doutníky - Dominika

30 pro. 2011, 21:32

JAKUB: Taky bych to tak videl. Jen se nabizi otazka, proc tam neni fotka tech 'luxusnich rucne balenejch doutniku Amigo Cigars'... :think:
JORGOS: Imho sou na obrazku prave ty kubansky...

Re: Doutníky - Dominika

04 led. 2012, 16:07

Nezkoušel jste někdo doutníky Casa de Garcia? Podle ceny hádám že to bude asi tak něco na úrovni Jose Piedra, co? :think:

Re: Doutníky - Dominika

05 led. 2012, 10:00

Zkoušel jsem Coronu a Robusto a pro mě je to slabota, přišly mi nahořklé, možná trochu slané a to není můj šálek ... Nutno ovšem dodat, že stavba a průběh hoření naprosto bez problémů.

Re: Doutníky - Dominika

05 led. 2012, 13:21

wobo píše:Zkoušel jsem Coronu a Robusto a pro mě je to slabota, přišly mi nahořklé, možná trochu slané a to není můj šálek ... Nutno ovšem dodat, že stavba a průběh hoření naprosto bez problémů.


aha, to zní dost jako to robusto od Elizabeth Cigars, přesně takhle mi chuťově připadalo... :think:

Re: Doutníky - Dominika

05 led. 2012, 14:12

pitrson píše:Dominika v akci za pakatel :puffy:

Vyzkouseno. Imho s El Credito si uzijete podstatne vic muziky... :puffy:

Re: Doutníky - Dominika

05 led. 2012, 14:40

Když jsem začal s kouřením doutníků (něco přes dva roky zpět) tak u mě z dominikánských doutníků vedli především Romeo y Julieta a dominikánský H. Upmann, díky velice dobré dostupnosti v pražských prodejnách tabáku.
U Romeo y Julieta to byly no.1 a no.2 prodávané v tubách a u H. Upmann Coronas Major taktéž v tubách. Ani na jeden z doutníků si nemohu stěžovat, oblíbil jsem si hlavně H. Upmanny, od kterých jsem později ochutnal i daleko lepšího bratříčka - zlaté tuby.
Postupem času jsem se dostal i k jiným dominikánským značkám, z kterých mě oslovil především Arturo Fuente Hemingway Bestseller Short Story a La Aurora Cameroon(velikost z hlavy bohužel nevím), ale kvalitou se mu určitě vyrovnají i ostatní, s kterými zatím nemám tolik zkušeností. (Ashton, Cuesta Rey, Pleiades).
Pokud by někoho zajímaly recenze dominikánských doutníků, tak tady jich je celkem dost i s fotkami http://www.gentlemensclub.cz/tag/dominikanska-republika/

Re: Doutníky - Dominika

06 led. 2012, 09:05

Nevill píše:Nezkoušel jste někdo doutníky Casa de Garcia? Podle ceny hádám že to bude asi tak něco na úrovni Jose Piedra, co? :think:


su to suchace alebo longfillery?

Re: Doutníky - Dominika

06 led. 2012, 16:44

Našel jsem o nich toto:

The Casa de Garcia is a long filler cigar made in the same factory as the Montecristo, in Dominican Republic. It sells in the B&M for less than $2, so it is very affordable. I thought I only liked Nicaraguan filler, but this Dominican/Honduran blend, while mild, is sweet and tasty. You have a choice of Connecticut shade or broadleaf, I bought shade Churchills. This cigar had no obvious drawbacks. It is smooth, the tobacco is aged, the cigar was not wet, and had some aging on it. The B&M had rows of these bundles, and also was selling singles. No harshness, a very good smoke for the money. Maybe the best bundled cigar value.

čili jsou to premium dominika s dlouhou náplní.
Odeslat odpověď