Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Příspěvekod Jaroslav » 22 pro. 2004, 05:57

Popravdě jsem to nikdy nezkoušel a vlastně ani nehodlám.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Todík » 02 led. 2005, 11:07

Ale pánové, pánové - dýmkový tabák se přece nežvýká? Kde jste na to přišli? Takový fujtajxl!!!
Žvýká se přeci "žvýkací tabák"! Vlastně ani tak nežvýká, jako spíš jenom zastrkuje za dásně nebo nad dásně. Vyrábí se různé druhy a žvýkat normální tabák nebo doutník mohl jen otrlý zálesák z Yukonu či honák stád.
Onehdá tu byl jeden můj kamarád ze Švédska, který jen a pouze žvýká. Ten žvýkací tabák se vyrábí v plechovkách a jsou to takové malinké paklíčky, které se jakoby "cucají". On si paklíček zvyknul zasouvat vždy nad přední zuby (za žgraň) a jede takhle mimo přestávek na jídlo v pravdě celý den. Když jede do česka, tak si těch plechovek veze vždy hromadu, aby mu to vydrželo. :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 02 led. 2005, 11:11

Todík píše:Ale pánové, pánové - dýmkový tabák se přece nežvýká? Kde jste na to přišli? Takový fujtajxl!!!
Žvýká se přeci "žvýkací tabák"! Vlastně ani tak nežvýká, jako spíš jenom zastrkuje za dásně nebo nad dásně. Vyrábí se různé druhy a žvýkat normální tabák nebo doutník mohl jen otrlý zálesák z Yukonu či honák stád.
Onehdá tu byl jeden můj kamarád ze Švédska, který jen a pouze žvýká. Ten žvýkací tabák se vyrábí v plechovkách a jsou to takové malinké paklíčky, které se jakoby "cucají". On si paklíček zvyknul zasouvat vždy nad přední zuby (za žgraň) a jede takhle mimo přestávek na jídlo v pravdě celý den. Když jede do česka, tak si těch plechovek veze vždy hromadu, aby mu to vydrželo. :)


pak pri rozhovoru trochu huhna ne? nebo je to mlcenlivej sved? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 02 led. 2005, 11:26

Simon píše:
Todík píše:Ale pánové, pánové - dýmkový tabák se přece nežvýká? Kde jste na to přišli? Takový fujtajxl!!!
Žvýká se přeci "žvýkací tabák"! Vlastně ani tak nežvýká, jako spíš jenom zastrkuje za dásně nebo nad dásně. Vyrábí se různé druhy a žvýkat normální tabák nebo doutník mohl jen otrlý zálesák z Yukonu či honák stád.
Onehdá tu byl jeden můj kamarád ze Švédska, který jen a pouze žvýká. Ten žvýkací tabák se vyrábí v plechovkách a jsou to takové malinké paklíčky, které se jakoby "cucají". On si paklíček zvyknul zasouvat vždy nad přední zuby (za žgraň) a jede takhle mimo přestávek na jídlo v pravdě celý den. Když jede do česka, tak si těch plechovek veze vždy hromadu, aby mu to vydrželo. :)


pak pri rozhovoru trochu huhna ne? nebo je to mlcenlivej sved? :)


Nehuhňá - mě ta jeho řeč přijde normální. Člověče a víš, že ani nevím, jak mluví bez toho tabáku? :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 02 led. 2005, 11:33

Tak to, že se dýmkáč nežvýká, to si chlapci jen myslíte !
Ještě v minulým století jsem na čundru potkal kluka - - - a protože pozlobil republiku, byl nějakej čas na študiích v dole u Kladna. Tam si zvykl na "bago". Tabák - nejčastěji tenkrát Baču zlil ve slkenici vodou. V lepších dobách vínem, anebo zasypal jahodama a tak. To se potom (druhej den) žvejkalo. Já to nikdy neskusil, ale poustevník bez baga nebyl nikdy přistižen. Musím dodat, že byl taky mistr světa v plivání.
Při bagování se prostě musí furt plivat. Poustevník se trefil kdykoli kamkoli. V hospodě mu stačila plechoka od paštiky.
Kdo má chuť, tak si to prubněte, ale já v tomhle nejedu !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Todík » 02 led. 2005, 11:42

No fujtabl - ani pomyslet, natož zkusit. Ještě bych dostal k dýmkovým tabákům odpor! :puke:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 02 led. 2005, 12:50

Todík píše:jede takhle mimo přestávek na jídlo v pravdě celý den. Když jede do česka, tak si těch plechovek veze vždy hromadu, aby mu to vydrželo. :)


Já měl málem smrt po jedné dávce, ten Švéd musí být nikotinem úplně napuštěný :shock:

Jinak mu vyřiď , že se snus prodává i u nás :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 02 led. 2005, 12:58

Celodenní umístění žvýkacího tabáku na dásni? Vždyť se ten asfalt po čase zmenšuje a i chuťově se mění. A navíc se s tím hrozně slintá. To pak musí furt odplivávat nebo ne? To fakt nemůžu. Jinak btw. dýmkový tabáky se nejenom žvejkají ale někteří naši v slušivým proužku odění spoluobčané si z toho vaří čaj - nemůžu posloužit recenzí, já v base ještě nebyla :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 02 led. 2005, 13:06

Jana píše:Celodenní umístění žvýkacího tabáku na dásni? Vždyť se ten asfalt po čase zmenšuje a i chuťově se mění. A navíc se s tím hrozně slintá. To pak musí furt odplivávat nebo ne? To fakt nemůžu. Jinak btw. dýmkový tabáky se nejenom žvejkají ale někteří naši v slušivým proužku odění spoluobčané si z toho vaří čaj - nemůžu posloužit recenzí, já v base ještě nebyla :(


Někde v jihovýchodní Asii si prý chudina tabák do čaje běžně přidává.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 02 led. 2005, 13:24

Fénix píše:Někde v jihovýchodní Asii si prý chudina tabák do čaje běžně přidává.


Ale muklíci to nepřidávají, oni dělají čaj jenom z toho tabáku :wink: Jinak v JV Asii snad nemůžou bejt tak zvrhlý, když tam čaj sami pěstujou? A stojí tam míň než pakatel. Mě se hodně líbilo, když vysvětlovali, že ananas, banány a další pro mě exotický ovoce mají na zahrádce, tak když je hlad nebo nechtějí vařit, odbudou se tím - a já mám ananas jen 1x za rok, taková jsem chudina :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 02 led. 2005, 13:32

Jana píše:
Fénix píše:Někde v jihovýchodní Asii si prý chudina tabák do čaje běžně přidává.


Ale muklíci to nepřidávají, oni dělají čaj jenom z toho tabáku :wink: Jinak v JV Asii snad nemůžou bejt tak zvrhlý, když tam čaj sami pěstujou? A stojí tam míň než pakatel. Mě se hodně líbilo, když vysvětlovali, že ananas, banány a další pro mě exotický ovoce mají na zahrádce, tak když je hlad nebo nechtějí vařit, odbudou se tím - a já mám ananas jen 1x za rok, taková jsem chudina :(


Tak jsem si to našel v literatuře. Je to specialita na Srí Lance (Ceylon, že), míchají to s dustovým čajem - ne aby ušetřili (ten čaj je za pakatel) ale aby mu přidali lehce psychotropní účinky :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 02 led. 2005, 13:40

Fénix píše:Tak jsem si to našel v literatuře. Je to specialita na Srí Lance (Ceylon, že), míchají to s dustovým čajem - ne aby ušetřili (ten čaj je za pakatel) ale aby mu přidali lehce psychotropní účinky :wink:


To jsem nevěděla :( Halt nečtu tu správnou psychotropní literaturu a na Srí Lance mi to taky nikdo nenabídnul :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 02 led. 2005, 14:00

Jana píše:
Fénix píše:Tak jsem si to našel v literatuře. Je to specialita na Srí Lance (Ceylon, že), míchají to s dustovým čajem - ne aby ušetřili (ten čaj je za pakatel) ale aby mu přidali lehce psychotropní účinky :wink:


To jsem nevěděla :( Halt nečtu tu správnou psychotropní literaturu a na Srí Lance mi to taky nikdo nenabídnul :(


Karel Valter: Vše o čaji
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 02 led. 2005, 14:09

Fénix píše:Karel Valter: Vše o čaji


Děkuji za doplnění mých chabých znalostí :wink: Časem přečtu, dokonce myslím, že to mám doma.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Alferi » 02 led. 2005, 15:55

Občas, když má tabák zajímavé přírodní aroma (jakože by to šlo), tak špetku ochunám, ale pak zjistím, že to není nic extra a je po baště.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků