Pravý nebo padělek?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod rikimaru » 10 led. 2012, 13:52

rog: zde je odpoved na quality control :-), v realu to vypada jeste o neco mene poeticky: http://www.youtube.com/watch?v=U7Z33tljMTQ
Original box cohib stoji na Kube 80 dolaru v oficialnim obchode, to jen poznamka k cenam.
rikimaru
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led. 2012, 22:23

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Rog » 10 led. 2012, 14:08

rikimaru: Krásne video, vďaka :ok: Podľa mňa je poetické až až.

Každopádne to otázku pravosti tvojich cigár nerieši.
To je, ako som už písal otázka viery.

Promazáno a prosím k tématu - díky Copatej
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod ZdenekAC77 » 10 led. 2012, 14:11

rikamaru: při ceně 80dolarů za krabici cohib, nevidím důvod to kupovat někde pokoutně bez záruky originality, ať už od místních černochů nebo průvodců s vypravěčským talentem :wink:
je to každýho věc, jakou variantu zvolí jestli obchod nebo ulici, ty ses na začátku ptal na názor diskutujících jestli je to originál nebo padělek, odpovězeno ti bylo tak se nemusíš rozčilovat :)

já to vidím stejně jako dejmal.. ulice-padělek, shop-original.. nemusí jít nutně přímo o "padělky", ale třeba jen o doutníky druhé kvality, které neprošli kritérii na prodej v shopu opatřeny prstýnky.. kdyby si poslal fotky jako Dino, tak se toho pozná určitě víc, než z jedné fotky rozdělaného doutníku, která je alespoň pro mě o ničem a jedné, kde sou doutníky různě pootáčeny a z detailu neni vidět skoro nic.. Nicméně si všimni, že texty na prstýncích ve žlutém poli nejsou všechny stejně daleko od kraje.. :wink: třeba u pátýho zprava a prvního zleva docela znatelný rozdíl..
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod rikimaru » 10 led. 2012, 14:59

4 krabice jsem koupil oficialne v shopu a zde v CR je prodal, jednu krabici jsem dostal od otce pritelkyne, chtel jsem zjistit zda je prava. Pokud tedy neni jasne, zda je prava ci nikoliv, nebudu je prodavat a necham si ji pro vlastni uziti.
Dekuji za diskuzi.
rikimaru
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 led. 2012, 22:23

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Judas » 10 led. 2012, 15:26

Nějak pořád nemůžu pochopit tu cenu Cohib 80Us,to se mi teda nezdá.Za 1600 Kč se nekoupí žádnej takhle premiovej box na světě,ale třeba se pletu.
Judas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 49
Registrován: 25 zář. 2011, 21:52
Bydliště: Praha 6

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Copatej » 10 led. 2012, 15:29

Budou to padělky, třeba ještě kradené, ovšem určitě kouřitelné. S orig Cohibou však nesrovnatelné :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Judas » 10 led. 2012, 18:19

Jo to bych chápal,ale kolega píše že v ofiko shopu stojí box Cohib 80 Us,a to nechápu to prostě není možný.
Judas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 49
Registrován: 25 zář. 2011, 21:52
Bydliště: Praha 6

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Breer » 10 led. 2012, 18:39

:think: hm na Kube som bol, ale Esplendida za 80,-? .ujovina, ledaže ti to El Comandante sám predával zo svojich zásob :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Dejmal » 11 led. 2012, 08:13

rikimaru píše:4 krabice jsem koupil oficialne v shopu a zde v CR je prodal, jednu krabici jsem dostal od otce pritelkyne, chtel jsem zjistit zda je prava. Pokud tedy neni jasne, zda je prava ci nikoliv, nebudu je prodavat a necham si ji pro vlastni uziti.
Dekuji za diskuzi.


Hochu hochu ,nějak se do toho zamotáváš. Myslím,že to je celkem neplodná diskuse. Přijde mi to trochu jako reklama na pokoutního prodejce fejků.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod pepa.demo » 11 led. 2012, 20:24

Zdravim,

Pisu z mobilu, tak to sem nemuzu dat, ale mohli byste se podivat prosim na aukro na doutniky ,,COHIBA primo z kuby,, je to od chlapka ktery tak neni moc znamy. Muzete mi ppradit, zda jsou ty esplendida pravy?


Dekuju
pepa.demo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led. 2012, 14:14

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Vart » 11 led. 2012, 21:37

nejsem znalec, ani nemám zkušenost s tímhle prodejcem, proto mě klidně opravte, ale tohle je ukázková nedůvěryhodná aukce.
1) prodejce nemá žádné doporučení
2) prodejce se snaží fotkou i popisem navodit dojem že prodává celé balení za cenu 149,- ale v popisu dole naznačuje, že pro zakoupení celého balení je třeba se domluvit bokem (mimo obchodní podmínky Aukra)
3) jestli takovéto doutníky je schopen rozesílat po jednom jako "cenné psaní" tak nechci vidět v jakém stavu dojdou
4) po vygooglení obrázků COHIBA Esplendidos je fotka prodávaného balení až příliš daleko od ideálu (rozházené umístění prstýnků, vlevo dole je vidět že délka doutníku je kratší než prostor v krabici, razítko na krabici je 25 ESPLENDIDO místo 25 ESPLENDIDOS)

..nebrat
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod ZdenekAC77 » 13 led. 2012, 14:48

Docela zajímavé postřehy + fotky na téma pravý vs. padělek
http://www.cigars-of-cuba.com/readings/ ... Cigars.asp
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod pepa.demo » 13 led. 2012, 17:22

Co myslíte? Pán mi nafotil více fotek.... :roll:


Já jsem amatér

http://www.uloz.to/12520642/cohiba-rar
pepa.demo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led. 2012, 14:14

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Fraug » 13 led. 2012, 17:57

Jsem taky amatér. Ale mám zkušenost s nákupem na Aukru. Psal sem si s pánem co dražil Cohiba Esplendido, psal ze Španělského gmailu a když jsem se ho na to ptal, informoval mě, že pracuje v Chille a doutníky které prodává jsou od kubánské komunity co tam žije. Koupil jsem tedy Esplendida za 4000,-. Když mi přišli, byli zvláštně bílé a jejich odér byl něco jako babiččina knihovna v provlhlém starém baráku. Nicméně mi je nakonec vyměnil za Robusta. Ty už byli osobně předaná a když jsem otevřel krabici, byli tam nádherné doutníky s vůni jakou sem znal od Cohib ze specializovaných obchodů. Dal jsem do humidoru a jeden vykouřil, byl fajn. Bohužel jejich kvylita s časem klesala a když sem jednoho dne v humidoru objevil tabákového červotoče zhrozil jsem se. Brouček a provrtaný doutník nezvedne nikomu náladu. Doutníky putovali do mrazáku (všechny) a po proceduře: mrazák, lednička místnost, humidor se na nich udělala bílá chomáčková plíseň. Jen na těch Cohibách, ostatní doutníky byly pořád OK.
Toť má zkušenost. Raději sem přesedlal na dýmky :puffy: Doutník už jen mimořádně za odměnu.

:arrow: pepa.demo: Tahle aukce vypadá hrozně...
Uživatelský avatar
Fraug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 38
Registrován: 27 pro. 2011, 11:23
Bydliště: Písek

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod ZdenekAC77 » 14 led. 2012, 17:24

pepa.demo píše:Co myslíte? Pán mi nafotil více fotek.... :roll:


Přes Cohiby se zde najde určitě více odborníků, kteří mě snad případně opraví.. Prstýnky různě daleko od konce doutníku, v tomhle stavu by krabici z fabriky podle mě nepustili. Navíc jsou na doutnících ruzné prstýnky s tiskem špatné kvality (viz poloha textu a vzdálenosti od kraje v oranžovém pruhu, někde jeden - jinde dva pruhy bílých čtverečků).. Doutníky jako takové přes igelit moc vidět nejsou, takže kvalitu krycího listu, ubalení hlavy doutníku nebo strukturu tabáku v "patě" nejde posoudit.. Ale už jen podle toho v jakém stavu jsou prstýnky si myslím, že nepůjde o příliš zdařilé padělky.
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron