Jak na plíseň?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Jak na plíseň?

Příspěvekod franta » 26 lis. 2011, 19:30

Zatím jsem ještě plíseň na doutníku neviděl, ale v týdny mi došel balíček a řekl bych, že čtyři z deseti mají na sobě plíseň. Co myslíte?
image_id: 12435 image_id: 12436
Tyhle čtyři to bude chtít vyhodit. Co s tím zbytkem? Byly v jedné krabici a každý samostatně zabalený v celofánu. Zbytek vypadá v pořádku. Dát je do humidoru nebo raději ne a preventivně vyhodit všechny?
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Hermelín

Příspěvekod wehrner » 26 lis. 2011, 20:05

ugh, no tak to je v hajzlu. :?
Do humidoru bych ten Hermelín teda ROZHODNĚ necpal - je to plesnivé jak vrata od chléva... :naughty:
Pokud to však přesto hodláš kouřit i s tim žampiónem, tak si kup v tescu plastovou zaklapávací krabičku na potraviny, do ní kousek navlhčeného molitanu a šup s tím do karantény. Mno, osobně bych to teda hned vyhodil, ale pokud je ti to opravdu hodně líto, tak bych ještě zkontroloval stupeň napadení a to rozmotáním jednoho kousku. Pokud to bude jenom povrchovka tak otřít, případně ošetřit koloidním stříbrem a snad zkusit, jakmile bude ovšem plíseň mezi listy uvnitř doutníku - tak bez milosti na hnojiště, nebo rovnou do kamen :smoke4:
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Doutníky II.

Příspěvekod franta » 26 lis. 2011, 20:44

Tyhle čtyři rozhodně kouřit nehodlám :wink: . Šlo mi o ten zbytek, který byl ve stejné krabici. Na nich plíseň není nebo zatím není vidět. Všechny byly jednotlivě zabalené v celofánu, tak si říkám, že by mohly být OK. Otázka je, jestli to mám risknout a dát je přímo do humidoru nebo na čas někam bokem. Ty čtyři vyfocené samozřejmě poletí velkým obloukem...
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Fanys » 26 lis. 2011, 22:29

franta píše:Tyhle čtyři rozhodně kouřit nehodlám :wink: . Šlo mi o ten zbytek, který byl ve stejné krabici. Na nich plíseň není nebo zatím není vidět. Všechny byly jednotlivě zabalené v celofánu, tak si říkám, že by mohly být OK. Otázka je, jestli to mám risknout a dát je přímo do humidoru nebo na čas někam bokem. Ty čtyři vyfocené samozřejmě poletí velkým obloukem...

Ty ostatní bych dal do karantény a přidal k nim ubrousek namočený do propylenglykolu. Spolehlivě potlačuje plísně.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Doutníky II.

Příspěvekod franta » 26 lis. 2011, 23:18

Díky. Já si říkal, že asi bude lepší nechat je chvíli stranou.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Re: Doutníky II.

Příspěvekod wehrner » 27 lis. 2011, 10:18

Ano jak píše Fanýs - propylenglykol je velmi účinný a je to v podstatě základní složka všech těch zázračných "vodiček" prodávaných firmami do zvlhčovačů. Obvyklé složení je 50% propylenglykol a 50% destiloavná voda.
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 27 lis. 2011, 11:07

Plíseň přímo ukázková, tohle bych si do humidoru rozhodně nikdy nedal, natož abych to kouřil. V každém případě karanténa propylenglykol a denní kontrola... Odkud Ti to přišlo... ať víme čeho se vyvarovat... To že byly v celofánu nic neznamená, celofán je paropropustný a jak je to s plísní nevím na to si už ze školy nevzpomínám, je to nějaký ten pátek už :o,ale plísňové spory jsou snad trošku větší...
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod franta » 27 lis. 2011, 11:48

No, uvidím, co ten zbytek udělá. Jak dlouho je nechat bokem? Pokud tam plíseň bude, tak myslím, že by se do dvou týdnů mohla objevit, ne? Nebo raději delší dobu?
Jinak mi přišly z etrafiky. Objednával jsem tam nějaké tabáčky a přihodil k tomu na zkoušky tyto doutníky. No, asi to nebyl nejlepší nápad :wink:
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 27 lis. 2011, 12:34

no v každém případě já bych je asi reklamoval, je to jako každé jiné zboží a má to nějaká svoje pravidla... co to bylo za značku? Věřím, že s reklamací budeš úspěšný a pokud to máš z etrafiky, tak bych vrátil celou dávku a vůbec bych to neřešil. P.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Old Bob » 27 lis. 2011, 12:35

Spóry plísní jsou všude kolem nás, v každém cm3 nejméně sedm. Pak jen vytvořit vhodné podmínky pro jejich zdárný růst. :puffy:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky II.

Příspěvekod cajrix » 27 lis. 2011, 12:39

propylenglykol kde se to da koupit:D a kolik to kostuje?:D
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Copatej » 27 lis. 2011, 12:46

franta píše:Jinak mi přišly z etrafiky. Objednával jsem tam nějaké tabáčky a přihodil k tomu na zkoušky tyto doutníky...

Michal je báječnej a velmi slušnej obchodník, věřím, že ti maximálně vyjde vstříc a nebudou žádné problémy. Celou zásilku (tedy kromě tabáků) bych vrátil a uvidíš, že to dopadne dobře :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky II.

Příspěvekod rour » 27 lis. 2011, 14:00

Co se týká plísní - je vysoce pravděpodobné, že i doutníky, na kterých není viditelný porost plísně, jsou zasaženy a prorostlé vlákny a podhoubím, pitva je zbytečná.
Všechny předvedené doutníky jsou vhodné jen k vyhození nebo pro kuřáka plísní.
Nebo na reklamaci, samozřejmě.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Doutníky II.

Příspěvekod franta » 27 lis. 2011, 14:15

S reklamací bude krapet problém. Já už ty čtyři plesnivce vyhodil :palm: . Ale stejně bych to asi neřešil... Stávají se horší věci než pár plesnivejch doutníků...
Pokud by byly ty na kterých není plíseň vidět prorostlé zevnitř, tak se ta plíseň čase na povrchu objeví, ne? Takže je zatím nechám v separaci a uvidím co udělají.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Jak na plíseň?

Příspěvekod maculak » 27 lis. 2011, 14:34

cajrix píše:propylenglykol kde se to da koupit:D a kolik to kostuje?:D

Co zkusit se zeptat třeba v lékárně :think: ... 100ml cca 50,- Kč :puffy:
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků