Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Humidory a příslušenství

Příspěvekod Faethor » 20 pro. 2007, 17:20

Zdravím!

Poněkud předčasně jsem dostal krásný menší humidor od Ježíška. Jelikož si na doutníky moc nepotrpím (ale neodmítnu) bude u mě mít využití především s ohledem na dýmkové tabáky, jelikož jich mám v současnosti otevřeno přes 10. Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti se skladováním dýmkových tabáků v tomto "přístroji", zda je vkládáte jen v papíru nebo i s plechovkami (neboť návod uvádí, že se má majitel vyvarovat vkládání cizorodých předmětů jako jsou štípače, zapalovače a pod, což jsou i plechovky že). Dále jaké "palivo" se normálně používá a kde ho sehnat ( v návodu je uvedeno propylen glykol ale dal jsem tam destilku a vůbec jak s tímto krásným bytovým a kuřáckým doplňkem zacházet a starat se o něj. Závěrem, doufám že tenhle thread není duplicitní ke "zvlhčování tabáků," byl bych rád kdybychom tady mohli řešit pouze humidory.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod trosca » 20 pro. 2007, 17:46

podrobná příručka jak zacházet s humidorem je na: http://www.humidor-guide.com/

ale řeší se tam pouze otázka uskladnění doutníků, o dýmkových tabácích ani slovo (pokud vložíme tabáky zavřené v plechovkách, tak nám maximálně zreznou; pokud je vložíme otevřené, tak se budou míchat aroma :?: )
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Faethor » 20 pro. 2007, 17:56

trosca píše:podrobná příručka jak zacházet s humidorem je na: http://www.humidor-guide.com/

ale řeší se tam pouze otázka uskladnění doutníků, o dýmkových tabácích ani slovo (pokud vložíme tabáky zavřené v plechovkách, tak nám maximálně zreznou; pokud je vložíme otevřené, tak se budou míchat aroma :?: )


děkuji za užitečný link. Ta poznámka s plechovkami je na místě. Ovšem zda se budou míchat aroma a zda je toto nežádoucí efekt je otázkou- např (alespoň co jsem četl a serveru cigarillo.cz) je míchání aromat a zrání spolčeně několika různých druhů doutníků právě žádoucím, neboť dojde ke vzájemnému obohacení chutí. Doutníky (přísně vzato) však nejsou aromatizované, takže si nejsem jistý zda se to dá praktikovat např. i se silnými aromatiky či by to šlo pouze druhově- např. jen naturály, jen latakie spolu...?!
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tritrek » 20 pro. 2007, 18:13

Kedze fajkovy tabak ma byt znacne vlhsi, ako cigary, tak si myslim, ze by to bolo lepsie v plechovkach. Taktiez by si mohol skladovat len velmi podobne druhy, lebo po case by boli +- podobne na vonu a casom mozno aj na chut.
Kazdopadne humidor je jeden z najkrajsich sposobov skladovania tabaku, ak nie najkrajsi. Posles nam aj obrazok?
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Faethor » 20 pro. 2007, 18:22

tritrek píše:Kedze fajkovy tabak ma byt znacne vlhsi, ako cigary, tak si myslim, ze by to bolo lepsie v plechovkach. Taktiez by si mohol skladovat len velmi podobne druhy, lebo po case by boli +- podobne na vonu a casom mozno aj na chut.
Kazdopadne humidor je jeden z najkrajsich sposobov skladovania tabaku, ak nie najkrajsi. Posles nam aj obrazok?


pošlu pošlu, jen co ho vyfotím:) Btw s tím přebíráním chutí a vůní máš pravdu. Ale plechovky se mi tam dávat nechce a některé tabáky mi vysychají vcelku rychle- např. three nuns jsou už na troud a to jsem je kupoval na začátku listopadu a to jsou v plechu. Ideální by to bylo na tobolky ale většinu tabáků co kouřím mám v plechu. Ale i tak si myslím že těch 75% vlhkosti co mají rády doutníky by nebylo špatné ani pro dýmkové tabáky, neboť takováto vlhkost je značně vyšší než vlhkost pokojová- hygrometr mi tu naměřil něco pod 50% takže alespoň by nedocházelo k vysychání tak rychle. Ale jak říkám ty plechovky se i do toho cpát nechce ale nechtějí se mi ty tabáky dávat dovnitř jen tak, v papíru...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod carolco » 20 pro. 2007, 19:44

uskladnujem otvorene tabaky v humidore, mam ich v zavretych plechovkach. robim to tak uz roky a zatial uplna spokojnost. neznamena to vsak, ze by nevysychali vobec, znamena to, ze vysychaju vyrazne pomalsie ako keby boli tie plechovky polozene napriklad niekde v policke. vysychanie sa podla mna deje hlavne pri prevazani a otvarani plechoviek, ak v nich vsak je uz vyschnuty tabak, ten si vsak nedokaze sam od seba natiahnut v humidore znovu vlhkost. zoparkrat som mal v humidore uz aj tobolkove tabaky, spravali sa podobne.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Faethor » 20 pro. 2007, 19:47

carolco píše:uskladnujem otvorene tabaky v humidore, mam ich v zavretych plechovkach. robim to tak uz roky a zatial uplna spokojnost. neznamena to vsak, ze by nevysychali vobec, znamena to, ze vysychaju vyrazne pomalsie ako keby boli tie plechovky polozene napriklad niekde v policke. vysychanie sa podla mna deje hlavne pri prevazani a otvarani plechoviek, ak v nich vsak je uz vyschnuty tabak, ten si vsak nedokaze sam od seba natiahnut v humidore znovu vlhkost. zoparkrat som mal v humidore uz aj tobolkove tabaky, spravali sa podobne.


zajímavá informace- a rozhodně povzbuzující! a co na to plechovky? nekorodují, nebo nemají nějaká negativní vliv na cedrové dřevo uvnitř humidoru?

Můžu se zeptat, jaké podmínky uvnitř humidoru udržuješ?
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

....

Příspěvekod Cipísek » 20 pro. 2007, 19:51

Mám to úplně stejně, doutníky na jedné straně a tobolky a zavřené plechovky na druhé a v patře :lol: . Doutníky jsou OK, tabák potřeba občas zvlhčit - používám papírově-kapesníkovo-destilkovou metodu a jsem zcela spokojen ...
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: ....

Příspěvekod Faethor » 20 pro. 2007, 19:57

Cipísek píše:Mám to úplně stejně, doutníky na jedné straně a tobolky a zavřené plechovky na druhé a v patře :lol: . Doutníky jsou OK, tabák potřeba občas zvlhčit - používám papírově-kapesníkovo-destilkovou metodu a jsem zcela spokojen ...


a žádný negativní vliv plechu na vnitřek humidoru?
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

.... podmínky

Příspěvekod Cipísek » 20 pro. 2007, 19:58

Jednou za týden destilkuju zvhčovač, při pouze doutnících je vlhkoměr okolo 70-75%, teď je hodně plný - cca 24 tabáků a pár doutníků a ukazuje 78%, což je dáno tím, že v něm není moc volného prostoru :lol:
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Cipísek » 20 pro. 2007, 20:02

http://www.darkydnes.cz/index.php?virtu ... dWARES=488
Mám tento typ - z velkoobchodu je za 4 tis., žádná rez na plechu :lol:
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod carolco » 21 pro. 2007, 04:21

Faethor píše:
zajímavá informace- a rozhodně povzbuzující! a co na to plechovky? nekorodují, nebo nemají nějaká negativní vliv na cedrové dřevo uvnitř humidoru?

Můžu se zeptat, jaké podmínky uvnitř humidoru udržuješ?


zatial ani jedna skorodovana plechovka. cedrove drevo taktiez neporusene a nenapachnute vonou tabaku. vnutri humidoru mam okolo tych 70 percent vlhkosti.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Faethor » 23 pro. 2007, 00:19

Cipísek píše:http://www.darkydnes.cz/index.php?virtual_inc=detailWARES&PHPSESSID=a09801aa489b4ebfd28be86b9266025b&PHPSESSID=a09801aa489b4ebfd28be86b9266025b&productID=196&idWARES=488
Mám tento typ - z velkoobchodu je za 4 tis., žádná rez na plechu :lol:


to je mi ale solidní truhla :shock:
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Faethor » 02 led. 2008, 11:47

pánové, čím máte připevněný hygrometr a zvlhčovač? já to přilepil tím suchým zipem se samolebkou ale pořád to nějak padá mrcha... lepit ot lepidlem asi není nejlepší nápad co?
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tritrek » 02 led. 2008, 12:47

No ja mam toto: http://myami.sk/?str=2&kateg=682#
teda:
ad hygrometer: je to v krabici, takze nie je treba pripevnit (chvala bohu)
ad zvlhcovac: ma na sebe magnet a na krabici je kus plechu, k comu sa to prichyti samo. ALE na tom plechu bolo originalne take samolepiace nieco...co samozrejme furt padalo, takze teraz je ten plech prichyteny stavebnym lepidlom. Musis mat samozrejme lepidlo bez pachu, inac budes mat cigary akurat na vyhodenie.

Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )
Zvhlcovac mozes aj polozit donutra tak, aby sa nedotykal steny ...teda dreva. Len potom bacha pri manipulacii ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků