Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod mrky002 » 11 led. 2020, 20:57

Dobrý den.Jsem začátečník a chtěl bych poprosit o radu zkušenější.Mám malý a levný humidor od Angelo (asi za litr asi na 30 doutníků),nějak mi už přestává stačit a tak se poohlížím po něčem větším.Ideálně šuplikový(připadá mi přehlednější a lepši cirkulace vzduchu) na cca 100 kousků.Máte někdo zkušenost se značkou Germanus? https://www.german.us/en/humidor/892-th ... 25416.html Z recenzí jsem vyčetl že ta přední strana není skleněná, ale z plexi,je to velký problém?A nebo se vyplatí si připlatit za https://doutniky-rb.cz/humidory/humidor ... order=DESC .Adorini by snad mělo být top.Případně jestli můžete doporučit nějaký jiný do těch cca 4500kč.
Děkuji za rady a kouření zdar :smoke5:
Uživatelský avatar
mrky002
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 45
Registrován: 18 pro. 2019, 17:21
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 03 bře. 2020, 12:45

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně trpělivosti při zavlhčování humidoru. Humidor jsem pořídil tento: https://www.dymky-online.cz/humidor-na-doutniky-angelo-wood-cubes-20d-stolni.html#gallery-1. Na dvacítku je dost veliký. Zavlhčoval jsem jej snad 3x, ale pokaždé mi vlhkost klesne na cca 60%. Mám v něm asi 15ks Coron a větší a dost možná jsou hodně suchý, takže tu vlhkost sají do sebe. Ale kde je ta hranice? Jak dlouho to trvá, než se to spraví a otočí, případně jak poznám, že je špatnej humidor a vlhkost utíká? Mám tam orig. vlhkoměr + digi a ve zvlhčovači směs destilky s Propylen Glykolem. K tomu navíc Bovedu 75%. Přiznám se, že se v tom "furt" hrabu, protože nechci ty doutníky úplně zabít, ale kolik dní/týdnů to srovnání prostředí může trvat? Jsem z toho špatnej :D
Díky.
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod klasik51 » 04 bře. 2020, 19:22

Mrky002 - bych se toho levnějšího nebál. Plexi problém neni. Mám 7mi šuplíkový asi 6 let a spokojenost.

Chapadlo - jestli jsou doutníky dost suché, tak to bude opravdu chvilku trvat, než se vlhkost usadí. Nehrab se v tom, klídek.
Taky je otázka, jestli digi ukazuje dobře. Máš možnost ho někde porovnat? Jde poštelovat? A kde máš humidor posazený
v dnešní topné sezóně?
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 04 bře. 2020, 22:11

klasik51 - Digi by měl ukazovat dobře, ukazuje stejně jako originál analog. V tuto chvíli ukazuje 59%. Humidor je postavený na skříni uprostřed místnosti s podlahovým topením, nesvítí na něj. Vlhkost v místnosti je cca 42% a teplota cca 22°C. Jsem tedy v klidu a budu ještě pár dní doufat. Díky
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 04 bře. 2020, 22:16

Mozna jsi humidor spatne nastartoval. Asi bych to videl na vyndani doutniku, dal bych je do zip loc pytliku spolu s Bovedou.
Humidor bych vytrel Propylen Glycolem a dal do nej spolu se zvlhcovacem Xikar jeste misku s destilkou a nechal to alespon tyden zavrene.
Pak bych tam vratil doutniky a melo by to byt ok
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Vejr » 04 bře. 2020, 22:34

mě přijde, že tyhle levný humidory z lisovanejch pilin polepený dýhou moc vlhkost nesajou. Taky jsem s tím bojoval, až mi pomohlo vyložení volných prostor dřevem z krabic od doutníků. Už to vlkost celkem drží. Za krabice děkuji Bobe :ok:
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 04 bře. 2020, 22:42

Já měl právě pocit, že to má cedru dost. Má to i takovou mřížku z cedru. Teda možná to není cedr a taky asi není cedr jako cedr. Nechám to do soboty, jestli se to neodrazí a šáhnu na to. Nějaký cedrový zbytky a krabice mám. Tak udělám, co budu moct. Děkuju.

Edit: Není mi jasná ta Boveda. To může být tak špatný, že ani ta Boveda to neutlačí? Je to 60g 75%.
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 05 bře. 2020, 15:07

No ona to utlaci, otazka je kdy. Pokud mas doutniky i humidor na tech 59% tak je to cesta na dlouhou trat, pokud to urychlis nastartovanim humidoru a destilkou tak to mas za cca tyden, jinak muzes pocitat treba 3 tydny - mesic a ta Boveda za tu dobu muze byt vysata do sucha. Jak mas starej xikar zvlhcovac? Obcas se stava ze po nejaky dobe prestane davat vlhkost, nebo dava nizkou.

Taky bych to moc casto neotviral kdyz je to v tomhle stavu, ale bud v klidu ty doutniky to v pohode vydrzi. Jeste bych zkalibroval vlhkomer, strc ho do zip loc pytliku s tou bovedou a za 24 hodin by mel ukazovat tech 75 +- 1%
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 06 bře. 2020, 14:59

Tak jsem nevydržel a v noci do toho šáhl. Padlo to na 58%. V tuto chvíli je humidor znovu pořádně zavlhčenej, vyskládanej zbytky cedru z krabic, je v něm miska s destilkou a dolitej zvlhčovač. Ukazuje 91%. Snad tam něco nevykvete. Doutníky jsou v ziplocku s Bovedou a malou miskou roztoku. Tam se to zvedlo na 62%. Až se srovná ziplock na 70%, vrátím je do humidoru a uvidím. Boveda předtím asi dost makala, protože už měla tvrdý kraje a to jsem ju otevřel 14.2. Díky.

Úprava 8.3. ve 23:23, třeba se to někomu někdy bude hodit. Humidor zůstal zavřený a v tuto chvíli ukazuje 80% vlhkost. Ziplock s Bovedou, roztokem a doutníky je na 64%.
Úprava 12.3. ve 23:02: Humidor byl dva dny na 75%. Do ziplocku jsem před dvěma dny přidal 4 kousky, ale byl stále na 64%. Nejsem si tím vlhkoměrem jistej. Doutníky jsem dal do humidoru, k tomu malou misku s roztokem a oba vlhkoměry. Počkám pár dní a porovnám. Bovedu jsem dal do vody. Takhle to nechám další týden a uvidím.
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod klasik51 » 15 bře. 2020, 11:28

Chapadlo - tak jak to vypadá :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 18 bře. 2020, 10:31

No, uz je z toho zase bramboracka. :think: Prendal jsem vsechny doutniky do humidoru, Bovedu dal na 3 dny do vody a pak vratil do humidoru. Bovedu jsem polozil pres misku s vodou a vlhkost stejne klesala na 62/63. Rano jsem Bovedu hodil primo na doutniky a tim odkryl misku s roztokem. V tuto chvili uz to ukazuje 65%. Necham to zase par dni a pak zacnu resit ty zdroje vlhkosti. Pripadne si sezenu velkej freshbox a vsechno tam nasypu..pak se uvidi. I kdyby ten humidor byl spatnej, tak je v nem Boveda 75%, miska s vodou, krystaly a furt to pada. Hlavne vsem pevne zdravi :ok:
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 18 bře. 2020, 19:33

Tak bud ti merak ukazuje nesmyslne nizkou hodnotu a nebo ten humidor netesni a unika vlhkost, jinak uz nevim :-(
Zkus jine umisteni nez na skrini, treba na zemi
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod klasik51 » 19 bře. 2020, 13:11

Souhlasim s Bobem.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Chapadlo » 22 bře. 2020, 10:07

Nekolik dni se vlhkost drzela porad 64-65. Analogovy vlhkomer odpovida digitalnimu. Dneska jsem doutniky protocil a promichal a vsechno vratil zpatky. Budu to sledovat dale. Napisu prodejci humidoru a zjistim jeho pristup. Diky
Chapadlo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře. 2020, 12:27

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 22 bře. 2020, 16:40

Pokud ti to bude drzet 65 tak bych to dal neresil, to je dobra vlhkost.
Pokud chces vic, tak bud vetsi odparovaci plochu krystalu, nebo navysit pocet sacku Boveda
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků