Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod Faethor » 21 led. 2008, 16:28

tritrek píše:
Faethor píše:...a není cítit ani náznak toho, že by dřevo natáhl vůni latakie...


Dobre vediet ;)
Ale stale by som sa bal dat latakiu a kubu vedla seba... :?


uvidíme až dostanu chuť na doutník:) dám vědět jak to dopadlo
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Faethor » 08 úno. 2008, 12:21

tak včera jsem si dal jeden dominikán, který ležel asi měsíc v humidoru s otevřenými plechovkami tří sester, Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.

Mám teď nový projekt- z jedná cedrové krabice od doutníků chci udělat jedno patro navíc. To by neměl být snda problém, když tam bude dost prostoru na větrání. Ale co je docela problém, je sehnat nějaké kompaktní mističky, ve kterých bych mohl tabák "treatovat". Chtělo by to něco hranatého aby se jich tam vešlo co navíc, ale i v prodejnách chem. skla a porcelánu jsem nic moc nenašel. Chtělo by to něco tak 5x5 nebo max 7x5 cm na výšku aspoň 3cm- zkrátka něco ve stylu plechovky tří sester ale ve skle nebo keramiku.... nějaké tipy?
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod ypres.bass » 08 úno. 2008, 12:35

Faethor píše:tak včera jsem si dal jeden dominikán, který ležel asi měsíc v humidoru s otevřenými plechovkami tří sester, Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.

Mám teď nový projekt- z jedná cedrové krabice od doutníků chci udělat jedno patro navíc. To by neměl být snda problém, když tam bude dost prostoru na větrání. Ale co je docela problém, je sehnat nějaké kompaktní mističky, ve kterých bych mohl tabák "treatovat". Chtělo by to něco hranatého aby se jich tam vešlo co navíc, ale i v prodejnách chem. skla a porcelánu jsem nic moc nenašel. Chtělo by to něco tak 5x5 nebo max 7x5 cm na výšku aspoň 3cm- zkrátka něco ve stylu plechovky tří sester ale ve skle nebo keramiku.... nějaké tipy?
tohle se běžně prodává v obi, v každé druhé vietnamské hale, v supermarketech, v dom.potřebách...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 08 úno. 2008, 13:01

Faethor píše:Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.
Otevřený Gowrie nenatáhl ani ťuk z otevřené plnotučné latakie?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Faethor » 08 úno. 2008, 13:35

tohle se běžně prodává v obi, v každé druhé vietnamské hale, v supermarketech, v dom.potřebách...


běžně? už jsem toho prolezl docela dost a na nic jsem nenarazil-proto se taky ptám...

Scalex: ani ťuk 8) ale je pravda, že to byl balkán, který ležel pár let jednomu pánovi otevřený v šuplíku, takže neměl moc aroma na rozdávání....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 08 čer. 2009, 12:31

Mám problém s dlouhodobějším skladováním otevřených tabáků. Občas se mi stane, že nějaký otevřený tab přestane na čas chutnat. Co s ním. Moje představa by byla velký humidor, kde budu mít vše otevřené a také doutníky. Chtěl bych si jej vyrobit/nechat vyrobit. A to tak, že zvlchčovadlem by byla keramická nádoba s víčkem. Tekutina by prosákla do stěn nádobky a odpařováním s povrchu by vlhčila vše kolem. Tabáky by byly ve vyjímatených nádobkách, nejlépe cedrových, ale mouhou být i skleněné, když jinak nedáte. Také by měly víčka, ale prodyšná. V dalším šupleti by byli doutníky.
Proč keramická nádoba na zvlhčování? Nápady s kapesníky, ovocem a zeleninou mi nevyhovují. Piškoty jsou nepraktické, časem taky vyschnou - do týdne je dobré je znovu namočit a to je pro mne moc starostí, já rád pouze labužničím. Klasická zvlhčovací vložka do humidoru splesnivěla do tří dnů od nastartování i s použitím antibakteriální kapaliny Savineli. Další důvod proč chci takový humidor je, že jsem nedávno dokončil zimní zahradu, ve které je přijatelně teplo i vlhko celoročně, ale mezi dnem i nocí jsou výkyvy a vlhko je slabé. Humidor by zde pracoval, domnívám se na jedničku. Jen ho mít. Ty současně nabízené mi skrátka nevyhovují, jsou malé a jednak mi v nich chybí sekce na pohodlnou manipulaci s otevřenými tabáky. Sekce na uskladněné zásoby. Možná oddíly pro rozdílné vlhkosti. Máloúdržbový zvlhčovač. A taky by tam měla být schránka na příslušenství mimo vlhký prostor.
Takže otázky. Může fungovat zvlhčovač jako keramická nádoba? Kde lze splašit cedrové dřevo na výrobu? Jak skladujete dlouhodobě otevřené tabáky? Máte někdo nějaký spešl humidor, se kterým by jste se měli pochlubit, ale nemáte odvahu? Do toho!
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Milos Cerman » 08 čer. 2009, 12:55

A co si takhle pročíst starší pžíspěvky ?
Třeba taky vlákno : "Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?"
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 08 čer. 2009, 13:46

Promiň Miloši, neptal bych se, kdybych v tom vláknu nalezl uspokojivé odpovědi. Pokud není k dispozici nic jiného, poradím si sám.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod JardaS » 08 čer. 2009, 14:48

Nepochopil jsem a nejde mi do hlavy , jak v humidoru vedle sebe zvlhčovat tabák čisté V , pak s L nebo aromatikem či jinými směskami . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 08 čer. 2009, 15:38

No konečně náznak konstruktivní odpovědi. Ano je možné že se to pomíchá. Je taktéž možné, že když na každé nádobce s tabákem bude vlhkopropustný uzávěr, tak se to nepomíchá. A nebo jen málo. A možná to bude ku prospěchu. A kdoví, co na to ty doutníky. Třeba to bude naprd, třeba ne.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod littlebull » 08 čer. 2009, 16:45

Panic píše:No konečně náznak konstruktivní odpovědi. Ano je možné že se to pomíchá. Je taktéž možné, že když na každé nádobce s tabákem bude vlhkopropustný uzávěr, tak se to nepomíchá. A nebo jen málo. A možná to bude ku prospěchu. A kdoví, co na to ty doutníky. Třeba to bude naprd, třeba ne.

Všechno tohle se tu už probralo, věř mi(lošovi a dalším).
Přesto krátce:
Vlhkopropustný uzávěr promíchá aroma ( myšleno vůni) dokonale. Tudy cesta nevede a nebo vede, záleží ovšem co chceš kouřit. Pakliže jsi zastánce home blend, blenduj, míchej, vlhči, suš a zas napařuj. Já osobně bych to ani nezkusil, ne proto, že nemám odvahu, ale prostě proto, že když chci kouřit Old Govrie, nacpu jej a vychutnám, když Night Cap tak NC, a teď jdu napěchovat UF.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Fanys » 08 čer. 2009, 23:17

Tabáky skladuji takto:
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=169776#p169776

Jen zcela vyjimečně, když vlhkost nevyhovuje již při zakoupení dám na 14 dni do humidoru v otevřené krabičce.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Hades » 09 čer. 2009, 00:12

nebo skladovat takto image_id: 5713
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 09 čer. 2009, 05:48

Tak jo. Máte asi pravdu. Jinak cedrové, ale i jiná exotická řeziva včetně olivy splašíte např zde: http://www.dyhy.cz/rezivo_exoticke.html Jen nevím, zdali je cedr španělský, či jiný. Já jen pro případ, že byste si chtěl někdo něco přeci jen vypižlat. Jsem zkrátka nemocen pro nějakou hezkou interierovou humidní skříňku a tak koketuji s myšlenkou o její výrobě.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Nick » 09 čer. 2009, 06:53

Hades píše:nebo skladovat takto image_id: 5713

:shock: Hmmm to vypada moc dobre :puffy: Ty nalepky sis vytisk a nalepil nebo jak?Moc hezka inspirace.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


cron