Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Příspěvekod Faethor » 02 led. 2008, 13:49

tritrek píše:No ja mam toto: http://myami.sk/?str=2&kateg=682#
teda:
ad hygrometer: je to v krabici, takze nie je treba pripevnit (chvala bohu)
ad zvlhcovac: ma na sebe magnet a na krabici je kus plechu, k comu sa to prichyti samo. ALE na tom plechu bolo originalne take samolepiace nieco...co samozrejme furt padalo, takze teraz je ten plech prichyteny stavebnym lepidlom. Musis mat samozrejme lepidlo bez pachu, inac budes mat cigary akurat na vyhodenie.

Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )
Zvhlcovac mozes aj polozit donutra tak, aby sa nedotykal steny ...teda dreva. Len potom bacha pri manipulacii ;)


taky solidní kousek:) no budu to tam muset asi nějak přilepit-a to stavební lepidlo myslíš jako silikon?
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tritrek » 02 led. 2008, 14:05

Faethor píše:taky solidní kousek:) no budu to tam muset asi nějak přilepit-a to stavební lepidlo myslíš jako silikon?


Myslim total-brutal lepidlo - jemne, pruzne lepidla sa hned odlepia, lebo drevo zvlhne a... uz to mas. Ja uz ani neviem, co som tam dal, ale mal som na tom zavazie asi 2 dni, kym to uplne stvrdlo. Mozes skusit aj Pattex... ale potom mu musis nechat zopar dni/tyzden kym sa vypari vsetok acetonu.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod trosca » 02 led. 2008, 15:12

tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )

Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Faethor » 02 led. 2008, 15:15

tritrek píše:
Myslim total-brutal lepidlo - jemne, pruzne lepidla sa hned odlepia, lebo drevo zvlhne a... uz to mas. Ja uz ani neviem, co som tam dal, ale mal som na tom zavazie asi 2 dni, kym to uplne stvrdlo. Mozes skusit aj Pattex... ale potom mu musis nechat zopar dni/tyzden kym sa vypari vsetok acetonu.


čéče stím patexem právě nevím ty kyanoakryláty jsou pěkné svinstvo a nevím jestli se to opravdu všechno odpaří....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tritrek » 02 led. 2008, 15:58

trosca píše:
tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )

Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.


Elli by si mala vyvetrat hlavu :) Na Dluhe teda nekupuj humidor, aspon tam nechod pre radu :lol:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod bromden » 02 led. 2008, 16:02

tritrek píše:
trosca píše:
tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )

Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.


Elli by si mala vyvetrat hlavu :) Na Dluhe teda nekupuj humidor, aspon tam nechod pre radu :lol:


IMO měla naprosto pravdu. Nevětraný humidor Ti zatuchne a zplesniví... :wink:

Alespoň podle toho co jsem četl by se měl alespoň obden vyvětrat...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tritrek » 02 led. 2008, 16:55

bromden píše:
tritrek píše:
trosca píše:
tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese :lol: )

Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.


Elli by si mala vyvetrat hlavu :) Na Dluhe teda nekupuj humidor, aspon tam nechod pre radu :lol:


IMO měla naprosto pravdu. Nevětraný humidor Ti zatuchne a zplesniví... :wink:

Alespoň podle toho co jsem četl by se měl alespoň obden vyvětrat...


Rok to mam zavrete, otvaram kazdy mesiac a ver mi, ze nic mi tam nesplesnivelo.
Ked si kupis cigarko zo "zlych zdrojov", tak mas po nom tak ci tak. Mozes skusit to zachranit nejakymi antibakterialnymi a blaablaa roztokmi, ale tiez by som prestal kupovat cigary od niekoho takeho... kazdopadne humidoru staci, ak to otvaras maximalne raz za tyzden. ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

.... větrání

Příspěvekod Cipísek » 02 led. 2008, 17:07

Větrám denně, protože do krabice pořád chodím n nějaké mlsání. Zvlhčovač mám daný dole na dně humidoru - mám patrový, mezi dvěma řadama doutníků. Myslím si, že pro manipulaci je to optimální ....
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Faethor » 08 led. 2008, 16:04

sakra. Nemůžu tu mrchu pořád rozjet. vlhkost mi pořád padá po 60% a to jsem jí vlhčil vcelku intenzivně. Asi nakonce přeci jen budu muset sehnat někde ten propylen glykol alkohol :evil:
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Milos Cerman » 08 led. 2008, 16:47

Faethor píše:....Nemůžu tu mrchu pořád rozjet......


Vytři humdor mokrou utěrkou, naplň kuřivem a hotovo.
Utěrku dorána nech v humidoru. (Teda jestli se vejde).
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Faethor » 08 led. 2008, 18:26

Milos Cerman píše:
Faethor píše:....Nemůžu tu mrchu pořád rozjet......


Vytři humdor mokrou utěrkou, naplň kuřivem a hotovo.
Utěrku dorána nech v humidoru. (Teda jestli se vejde).


nooo to už jsem udělal, ale pořád to klesá. Obávám se, že to bude chtít namočit opravdu fest. Asi je žíznivý...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Homer262 » 11 led. 2008, 15:58

Je otázka, zda opravdu těsní. :?:
Jinak myslím, že uskladňovat plechovky s tabákem v humidoru moc smysl nemá. Plechovka by sama o sobě měla těsnit dostatečně, pokud má závit.
U plechovek s naklapávacím víčkem je to samozřejmě jinak a tabáky v sáčcích svoje místo v humidoru mají, avšak humidor sám je nezvlhčí dostatečně.
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Faethor » 11 led. 2008, 17:15

Homer262 píše:Je otázka, zda opravdu těsní. :?:
Jinak myslím, že uskladňovat plechovky s tabákem v humidoru moc smysl nemá. Plechovka by sama o sobě měla těsnit dostatečně, pokud má závit.
U plechovek s naklapávacím víčkem je to samozřejmě jinak a tabáky v sáčcích svoje místo v humidoru mají, avšak humidor sám je nezvlhčí dostatečně.


Jasně. Nejde o zvlhčení, jde o zamezení vysychání. Třeba <!!!> mají tak debilní krabičku, že mi po 2 měsících vyschly úplně na troud. A jelikož mám v současnosti otevřeno víc než 10 plechovek (i závitové), přeci jen není od věci je tam šoupnout. Žádné plechovky netěsní stoprocentně, i když s tím závitem jsou vcelku spolehlivé.

Co se těsnění humidoru týče, tak jsem zpozoroval mnohem větší tření v okamžiku, kdy jsem hezky intenzivně navlhčil i lícovací hrany zavírání- ale i tak- nic není 100% pokud se nejdná o nějaký high-end humidor, jde mi jen o to, ten proces zpomalit a k tomu ta moje škatule snad stačí. Sem tam si dám i doutník, takže je to praktické i z tohoto důvodu.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Faethor » 21 led. 2008, 15:07

musím se pochválit: konečně jsem ho pořádně rozjel! K vánocům jsem dostal od kamarádky, jejíž tatínek s kouřením dýmek přestal už před několika lety balkan sobraine- který už však byl od těch dávných dob otevřený- byl tvrdý jako šutr, protože se v tobolce seschl dohromady- já ho nadrolil, dl do hranatých SG plechovek a v humidoru přikryl navlhčenými papírovými ubrousky- nechal odstát od čtvrtka do pondělí a dnes, v pondělí odpoledne- světe div se- balkán je čerstvý!!! yum yum...je to fakt dobrý tabák:)
A navíc- i když byly ty dvě plechovky v humidoru otevřené téměř 4 dny, humidor pořád hezky voní cedrem a není cítit ani náznak toho, že by dřevo natáhl vůni latakie...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tritrek » 21 led. 2008, 15:17

Faethor píše:...a není cítit ani náznak toho, že by dřevo natáhl vůni latakie...


Dobre vediet ;)
Ale stale by som sa bal dat latakiu a kubu vedla seba... :?
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků